Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

upscaling pre rozne formaty

xaxaxa (14)|15.2.2008 15:33
DVD prehracav/rekorder ktory vie upscalovat (povedzme 1080i/p) dokaze toto len s DVDckami, alebo upscaluje vsetko (aj nahravku na HDD, aj napr. DIVX prehravany z media)?
odaz (33)|15.2.2008 16:03
To záleží na konkrétním stroji a značce.Aktuální modely rekordérů Sony například umí upscalovat i klasické analogové vyílání z anténního vstupu, což třeba Panasonic, hlavní konkurence v té ceně neumí...
xaxaxa (14)|15.2.2008 17:53
[QUOTE=odaz;165948]To záleží na konkrétním stroji a značce.Aktuální modely rekordérů Sony například umí upscalovat i klasické analogové vyílání z anténního vstupu, což třeba Panasonic, hlavní konkurence v té ceně neumí...[/QUOTE]
zaujimave...ako sa napr. toto da zistit? pozeral som popisy roznych znaciek a max. tam uvedu ze vie upscaling.
Este jedna vec: upscaling analogoveho signalu anteny robi automaticky aj pri vypnutom stave?
odaz (33)|17.2.2008 22:34
No prakticky se to nedá zjistit nikde v popisu. Já jsem se to dozvěděl na školení prodejců při prezentaci novinek SONY pro rok 2007. Pak jsem si to ověřil, jak jsem měl nový rek. na krámě a ono to fungovalo:)Obraz má jemnější kontury a víc detailů-subj.dojem. Jinak děje se to jenom při zapnutém rekordéru...
VTronik (20)|17.2.2008 23:05
[QUOTE=odaz;166172]No prakticky se to nedá zjistit nikde v popisu. Já jsem se to dozvěděl na školení prodejců při prezentaci novinek SONY pro rok 2007. Pak jsem si to ověřil, jak jsem měl nový rek. na krámě a ono to fungovalo:)Obraz má jemnější kontury a víc detailů-subj.dojem. Jinak děje se to jenom při zapnutém rekordéru...[/QUOTE]
Jak jsi přišel na to, že to Panasonic neumí...??? Nesmíš věřit všemu, co ti řeknou pánové na školení o starých modelech, které nejsou přímou konkurencí.
Na dotaz, zda to dělají při vypnutém stavu je odpověď takováto: Upscaling se provádí až po demodulaci signálu, takže je k dispozici pouze na příslušném výstupu, v případě 1080p pouze na HDMI.
Pytkin (7947)|17.2.2008 23:38
Hlavne pozor na upsclery .. Niektore trebars DVD prehravace obsahuju upscaler , ktory je horsi ako ten v telke .. Takze sa na neho netreba viazat ..
xaxaxa (14)|13.3.2008 10:12
Nedari sa mi najst nejaky rebricek HDD DVD rec. kde by sa hodnotila kvalita upscalingu.
Trufne si niekto povedat ktory HDD dvd rec. ma najlepsi upscaler?