Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SKYSTAR HD 2, nástupce pro HDTV signál v pc

odaz (33)|17.2.2008 22:52
Tak jsem si objednal Technisat Skystar HD u firmy Omko, podle webu měla být v tu dobu skladem 15.2.08. Čekal jsem do 15., jenže dál nebyla...Volal jsem do Omka, zjistit situaci. Bylo mi řečeno, že tato karta už se nebude naskladňovat a čeká se na dodávku nového modelu-HD2. Tak jsem zrušil objednávku a čekám. Snad za 14 dnů bude. Zatím jsem o ni něco našel na stránkách Technisatu. Prý by HD 2 měla mít vychytané nedostatky, které měla HD a má i nový CI slot. Jenom mě trochu zarazily vyšší nároky HD2 na HW počítače...
http://www.technisat.com/index4986.html?nav=PC_products,en,76-215
Kormidlo (16)|18.2.2008 09:38
Dako nerozumiem, P4 1.8 GHz je dnes hodne podpriemerny stroj. A snad nechces nieco nahravat a este hrat popri tom Crysis, to by som chapal, ze ti toto vadi...
blueant (820)|18.2.2008 09:55
[QUOTE=Kormidlo;166202] A snad nechces nieco nahravat a este hrat popri tom Crysis, to by som chapal, ze ti toto vadi...[/QUOTE]

V tom nevidim taktiez ziaden problem.
Ked si vypne rendering a len nahrava - tak je zataz miziva - cisto len zapis na disk ;)
SS2CZ (874)|18.2.2008 13:23
Taky bych rád věděl v čem jsou ty nedostatky SSHD. Nevíte někdo?
odaz (33)|20.2.2008 21:08
[QUOTE=SS2CZ;166226]Taky bych rád věděl v čem jsou ty nedostatky SSHD. Nevíte někdo?[/QUOTE]
No myslím, že všechno má svoje nedostatky, něco větší, něco menší...Nechtěl jsem prudit, ta karta je dobrá, jen jsem třeba tady na fóru četl, že někdo měl problémy s driverama a kompatibilitou, někdo s CW čtečkou apod. Určitě jsou vždycky věci, které jdou vylepšit a zdokonalit, proto jsou nové firmwary, biosy, drivery a nové modely ne? Spíš tak jsem to myslel...
SS2CZ (874)|21.2.2008 07:21
Já nijak neprudím jen.bych rád věděl co je na ní špatného. Všechno co jsi vypsal souvisí se softwarem,ne s HW myslím,že to samý tě čeká i s tou novou.
odaz (33)|29.2.2008 15:24
Objednáno...V pondělí budu mít doma Technisat Skystar HD2. Pak napíšu, jaká je...
Radoo (1302)|15.3.2008 21:21
[QUOTE=odaz;167679]Objednáno...V pondělí budu mít doma Technisat Skystar HD2. Pak napíšu, jaká je...[/QUOTE]
Tak jak to šlape jsme se nedozvěděli, jestli to šlape.
Tady jeden by asi potřeboval pomoct - https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=169272&postcount=1
odaz (33)|30.3.2008 22:25
Tak po delší době, od založení tohoto tématu a provozem této karty hodím nějaké zkušenosti...
Ještě upřesním HW
1)Karta Skystar HD2
2)CI Slot pro HD2
3)CW Čtečka Technisat Multicrypt 1 CI
4)Karta TT Standart

1.Instalace
Po vložení HW do PC a spuštění Windows XP PROF. SP2 jsem kartu nainstaloval pomocí dodaného Cd přes autorun-klasika. Proběhlo to prakticky všechno automaticky a snadno, až jsem si říkal, že je to nějaké moc jednoduché. Vyžádalo si to 2x restart pro zavedení všech ovladačů. Po znovunaběhnutí Windows jsem spustil dodaný program DVBviever. Musí se tam nastavit typ ovladače pro D.O. Pak už se objevilo okno programu, které bylo zatím černé. Otevřel jsem proto volbu settings, abych nastavil DISEQ, typ konvertoru apod, na co jsem byl zvyklý u klasických DVB-S receiverů...
Kupodivu žádné takové nastavení v těch volbách nebylo, tak jsem jenom projistotu nastavil češtinu v nabídce jazyků a nastavení zavřel.
Pak jsem se divil dál, protože i po nastavení češtiny zůstaly tlačítka v hl. okně anglicky...
Div číslo 3 byl ten, že po zkušebním kliknutí na volbu-kanál nahoru naskočil obraz z první družice -Astra 19.2E. Po otevření seznamu kanálů se tam objevila většina programů z obou družic 19.2E i 23.5E. České programy mě nešly hned, protože jak jsem pozděj zjilstil, jsem špatně zasunul plochý konektor k CI MODULU. Nejde tam tak lehce a rovnoměrně jak podobné IDE konektory. Musí být rovnoměrně zasunutý na obou koncích, jinak to nejede.
V podstatě se dá říct, že až na ty drobnosti to fungovalo stylem PNP.

Je toho víc, napíšu během pár dnů další věci. Každopádně zatím doporučuju novým majitelům této karty stáhnout si z webu technisatu Novou verzi DVD-Vieveru a ovladačů. Ty první dodané ovladače nejsou moc stabilní a např způsobujou při přepínání programů občasné pády SW
Hobáček (8)|2.4.2008 10:53
zatím to vypadá nadějně - japak to asi vypadá pod Win MCE 2005, resp. ještě raději pod Vistama32 s MCE? bude si to rozumět?

jde mi o stavbu HTPC - základ E6300+Gigabyte P965 DS3+ATI 3650(s DVI-HDMI redukcí) strčené nejspíš do Thermaltake Mozart

pro co nejjednoduší ovládání (D.O.) uvažuji o MCE popř. Media LAB k Thermaltake
odaz (33)|2.4.2008 23:01
Takže druhý díl. Kartu jsem testoval na mém obstarožním PC s AMD ATHLON 850, 512MB DDR DUAL CH, VGA ATI RADEON 9550 128MB,80GB PATA SEAGATE HDD, která půjde brzo nahradit HTPC, keré stavím
(už mám doma desku-ASUS M3A78 EHM HDMI, CPU prozatím ATHLON 64 LE 1620, pak něj. lepší 45nm až budou, HDD HITACHI 7PK500 320GB na ten čekám, až mi přijde.VGA zatím integrovaná ATI 3200)

Co je zajímavé, že má karta malé HW nároky.(ze kterých jsem měl strach pův.) Zatížení CPU u staré 850ky se pohybovalo kolem 30% při fullscreen playbacku a dokonce se dalo při rozšířené ploše na dva monitory (monitor a TV) hodit na jednu plochu-tv program dvb Viewer a sledovat satelitní programy a na druhé ploše mít puštěný net a psat maily nebo psat na icq apod. přepínání programů přes D.O. ovšem funguje jenom v tom přípatě, když je aktivní okno DVB-VIEWERU.

Co se týká obrazové kvality, při použití nejnovějších ovladačů je vynikající. Se starýma ovl. se u docela hodně programů objevovaly kazy v obraze, hlavně v oblasti okrajů obrazu a co je hlavní. Staré ovladače hlavně dělaly tu nejhorší věc, a to že po přepnutí programu docházelo k vypínání TV-OUTU (S-VIDEO)
To mě hodně štvalo, protože tím dostávala záhul telka.
Minulý víkend jsem zkoušel nahrávat z Tv. Karta to zvládla bezchybně a pouhým tisknutím malého červeného rec na hlavním panelu DVB VIEWERU jsem si nahrál celý film jak na stolním rekordéru. V nastavení programu si uživatel může vybrat velikost i formát výstupních souborů.

Během posledních hodin testování můžu říct, že novější ovladače jsou o 100% lepší, než ty, které byly dodané s kartou a od jejich instalace program ani jednou nespadl, což se předtím občas stávalo.
Zkoušel jsem i jiný software
1.)DVB dream 1.4i s kartou vůbec nefunguje, píše hlášku, že ji nelze inicializovat
2.)PRODVB 5, dobrý program ale docela složitý. Kanály hledá bez problémů, kvalita obrazu nic moc.
odaz (33)|9.4.2008 21:25
Tak se mi objevil první problém s SS HD2. Vše začalo, když jsem kartu nainstaloval do nového HTPC. V programu DVB VIEWER mi nejde zapnout seznam programů. Jenom jde chodit po kanálech od prvního po poslední. :(

Po instalaci Win Vista Home Premium se mi podařilo rozchodit DVB DREAM, problém je, že mi nejdou české kódované programy. Přitom na obyč. přijímači jedou. NEVÍTE CO S TÍM NĚKDO?
Avap (6)|18.4.2008 12:21
Problém.
Nemohu oživt Technisat Skystar HD2 na C2Q Q6600, N8800GT, Vista32. Stále: No valid DVB device faund. Z dodaného CD jsm instaloval Mantis BDA 1.1.0.302, DTVD Decoder Pro.msi, DVBT Viewer TE. Na doporučení Tachnisat.com update Software version 1.1 z 11.3.08 + Clear Device.bat. Zatím zklamání. Pokus s DVB Dream – při skenování Astry: No signal. Vedle této PCI karty je PCI expres kata DVB-T, kterou hraju dobře v DVB Dreamu ale v DVBT Viewer TE opět: No valid DVB device faund. Dík.
odaz (33)|30.4.2008 00:01
Potíže s rozchozením SS HD 2
Problém je tady patrně s instalací ovladačů ve Windows obecně a jejich registrech. Podle mých zkušeností ty novější ovladače šlapou, ale jen když se správně zavedou(což nemá běžný uživatel možnost v podstatě ani zjistit, ani ovlivnit)
Co se týká mě, při první instalaci vše fungovalo ok. Při další instalaci karta jede, ale při volbě seznamu kanálů v DVB Vieweru TE se nic neděje a funguje pouze postupná volba kanálů.
Toto jsem zkoušel na víc počítačích a opravdu někdy to jede, někdy ne, zajímavé je taky to, že DVB Dream mi v XP kartu nechtěl zinicializovat a ve Vistě jede OK...