Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rekorder

Kurtz (20)|26.3.2008 09:32
Prosil bych o radu, jaky koupit DVD rekorder. Omlouvam se, ze nemam cas procist cele forum:/ A najit si nejaky sam. Budu vdecny vsem, co mi poradi, protoze se v tom prilis nevyznam.

Pozadavky:
prehravani
- co nejkvalitnejsi DVD
- USB nebo alespon SD slot ze ktereho pujde prehravat filmy/hudba
- pod podpora DIVX/XVID a co nejvic dalsich pocitacovych formatu i ve vysokem rozliseni (az do FHD)
- ceske titulky s nastavitelnou velikosti fontu
- kvalitni upscalling (mam FHD TV SAMSUNG LE40M86BD)
- HDMI

nahravani
- nezalezi na velikosti HDD
- analogovy a digitalni tuner
- jednoducha editace videa - abych byl schopen vystrihat reklamy a ve vysledku se vynechali (nejen preskocili)

Urcite jsem na neco zapomel...ale ja si jeste vzpomenu:)
dan222 (36)|29.3.2008 10:56
pockej na nove modely Panasonicu ted od dubna - ex78 a ex88, mely by odpovidat tvym pozadavkum. Ale zase kdyz mas tv Samsung, tak bych se podival po necem od nich.
KOCOUR65 (653)|29.3.2008 19:17
samsung dvd urcite nebrat jsou to pekny keply
Kurtz (20)|30.3.2008 13:37
Dekuju i za to malo rad...asi zatim DVD rekorder co by mi vyhovoval neexistuje.
losos (2977)|8.4.2008 00:36
Když chceš používat HD formát (vysoké rozlišení), nechápu, naco nějaký divx, či xvid.... co takhle vodotrysk ?
Nejjednodušší střih mají právě Panasoniky, stejně tak jako i přehrávání nahrávek a rovněž programování časovače je perfektně přehledné a jednoduché (oboje zvládne i začátečník) - prostě vše NEJNEJ... Neexistují lepší stroje, Panasonic si stále udržuje mírný náskok i před JVC a Sony, které jsou druhé nejlepší. Doporučuji nové (letošní) modely Panasonicu, specielně osmdesátosmičku, která má HDD, HDMI, USB i SD port. Chybí fakt už jen ten vodotrysk....

Viz jiné příspěvky na tomto fóru.
losos (2977)|8.4.2008 00:42
Ale pravdou zůstává, že všechny HDD DVD rekordéry provádějí záznam na HDD, nebo DVD přes analog, čímž obraz značně degradují. Není to poznat na CRT televizorech, ale plazmy a LCD to jasně ukáží - je to o hodně horší, než přímé vysílání. Nu a kdo by už dnes chtěl jít zpět na CRT ? (Nejlepší je mít oba typy...).
Jediný způsob, jak nepřijít o kvalitu je sat.přijímač s vnitřním harddiskem atd....
Kurtz (20)|8.4.2008 11:15
No sleduji DIVX (a asi i XVID) ve FHD. Jenze zatim to musim resit, ze si prinesu k TV pocitac a zapojim ho jako monitor. Je to vcelku nepohodlne reseni, proto bych radeji prehraval filmy z DVD rekorderu.

Jinak jako zdroj TV pouzivam DVB-C od UPC. Takze bych asi nahral pres HDMI a tuner jsem chtel na DVB-T multiplexu C, ktery snad prozatim vysila v MPEG4 NOVU a CT1 a vubec do budoucna se bude hodit.
Pytkin (7947)|9.4.2008 01:20
Ked som pred rokom vyberal DVD rekoder .. Rozhodoval som sa medzi SONY (uz neviem cislo) a Panasonic neviem co 55 .. Oba stali na korunu rovnako .. Vybraol som SONY , lebo panak nevedel nahravat 16:9 na DVD-R (co bola pre mna dost podstatna feature) .. Dnes to uz panasonic zvlada ?
losos (2977)|9.4.2008 06:11
Pokud to byla otázka na mne, tak nevím přesně, jak to je. Můj Panák má přes dva roky... (60). I tak je perfektní. Ale teď již převážně odpočívá a jen zbytečně pálí elektřinu ve Stand-by....- používám HDD v sat. přijímači... (ale mám i HDD DVD JVC 300).
Co se týká toho 16:9, tak to je dost zvláštní a zajímavá otázka. Moc jsem se tomu sice nevěnoval, ale stačil jsem si všimnout, že to někdy nahrálo ve formátu bez černých pruhů a někdy i s černými pruhy. Nevím zcela jistě, jestli to bylo způsobeno druhem vysílání, nebo ne. Ale zřejmě ano. Takže přesnou odpověď neznám, nebyla pro mne důležitá a dnes již vůbec ne. Proto jsem po ní nepátral.... sorry.
Ale pokud byste na tom trval, mohu to na některém pořadu 16:9 vyzkoušet (mám možnost jen ze satelitu, např. z A3, karta TaT). Teď mne napadá, že z DigiTV to nahrávalo jen s černými pruhy...- pokud si to dobře pamatuji. Také pozemní vysílání bylo, tuším, jen s černými pruhy.
Pytkin (7947)|10.4.2008 00:30
losos : mne slo o nahravanie z kamery (cez FW).. ked je zaznam 16:9 aby to aj na DVD dal 16:9 .. A ta 55 (alebo to bola 65?) to nevedela .. vobec nechapem preco .. SONY to vedel , tak som zobral ten ..
losos (2977)|10.4.2008 22:49
Je pravda, že i ten můj JVC 300 spolupracoval s kamerou perfektně, lépe než Panasonic. Ale už ji nemám, takže v tom neporadím. Snad až si zase nějakou pořídím - zatím stále nevím, kterou. Musí to být HD... - řekl bych, že vše, co souvisí s kamerami (a TV) umí Sony nejlépe.
U rekordérů Panasonic je zase nejsnadnější obsluha. A dnes již možná umí i to 16:9 s kamerou. Ale z vlastní zkušenosti to nevím...