Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDD přehrávač .... kdo má zkušenosti SEM! .. :)

Boguš (16)|24.5.2008 23:36
Zdravím všechny.

Právě řeším problém s koupít HDD přehrávače. Zatím nejsou moc rozšířené a ani nabídka není nikterak široká a nenašel jsem žadné jednotné téma, proto jsem ho založil, aby ti co již nějaké zkušenosti mají se mohli podělit, pokud budou chtít.


Zatím mě zaujaly tyto dva:

Welland [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

ICY BOX http://www.europocitac.cz/produkt/icy-box-ib-mp301-externi-mediaplayer-cerny-box-na-35-ide-hdd-dalkove-ovl/


Na ICY BOX tu byla recenze, průměr.
Boguš (16)|26.5.2008 12:07
[QUOTE=Pytkin;178763]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3480&page=22

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15921&page=3

a dalsie ..[/QUOTE]


... to už jsem viděl.

Asi jsem blbě pojmenoval téma. Spiše by mě zajímalo, který s těch dvou mnou uvedený je lepší, resp. jaký je ten Welland.

O přehrávače kolem cca 5kKč nemám zájem. Stačí jak to má 3.5" disk, klidně IDE, a umí přehrávat videa a má video výstup. Pokud by uměl přehrát MOD z JVC HDD kamery, což jsou jen jinak pojmenované MPG, tak by to bylo uplně ideální.

Je to totiž jako storage zařízení pro HDD kameru. Původně jsem uvažoval čistě jen od HDD BOXu, ale při hledání jsem narazil na ICY BOX s požností přehrávání videa, což mě velmi mile překvapilo.

Trochu mě pak vyděsila recenze ICY BOXu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

Cenově totiž oba vychází lehce nad litr, což je velmi přiznivé, ale aby s tím nebylo jen utrpení. Špatná kvalita obrazu + brutální pomalost při procházení desítek až stovek záznamů z kamery, podle mě dokáží pozvendout nejeden klidný žlučníček.

U těch dvou se hodí i menší rozměry, protože se bude občas přenášet.
Pytkin (7947)|26.5.2008 16:50
designovo sa mi paci toto :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Boguš (16)|27.5.2008 10:22
[QUOTE=Pytkin;178892]designovo sa mi paci toto :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Jn, je sice hezký, ale za méně než polovinu koupíš ty co jsem uváděl, a udělají stejnou práci ....
jogurt (32)|27.5.2008 14:53
Koupil jsem si na ebay pouzdro na 2,5" disk za cca 600kč. Poudro umí přehrávat mpeg4, mpeg2, mp3, jpeg...Normálně to používám jako externí disk, s diskem 2,5" to nepotřebuje ani napájení, napájí se to s USB portu...viz např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Boguš (16)|27.5.2008 19:51
[QUOTE=jogurt;179046]Koupil jsem si na ebay pouzdro na 2,5" disk za cca 600kč. Poudro umí přehrávat mpeg4, mpeg2, mp3, jpeg...Normálně to používám jako externí disk, s diskem 2,5" to nepotřebuje ani napájení, napájí se to s USB portu...viz např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

.. a jak jste spokojený .. myslím, rychlost načítání menu, kvalita přehráváného videa v TV, atp ..

.. kolik jste prosím platil za doručení, daň a clo ... děkuji
jogurt (32)|29.5.2008 14:35
Přístroj používám hlavně jako externí HDD - funkce pro přehrávání multimediálních souborů jsou poměrněn jednoduché...MPEG2 přehrává bez problémů, u MPEG4 jsou u některých typů menší problémy. Titulky umí pouze bez české diakritiky. Kvalita obrazu je taková...standardní, žádná super hyper. Těchto přístrojú existuje více verzí - můj má integrovanou čtečku SD karet, disk však může být naformátovaný pouze ve FAT32. Jiné umožňují NTFS, případně mají jiné "fíčury". Cena cca 600kč byla koncová, včetně poštovného. Žádné clo se u tak směšné částky neplatí.