Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Firmware pro rekordér LG RHT297H

jobro (235)|25.5.2008 20:27
Neví někdo, jak zjistit aktuální verzi firmware, případně, jak získat novější. Rekordér je zakoupen letos v únoru a má drobné vady v lokalizaci. Doufám, že inovace firmware by to vyřešila.

Díky
rado101k (298)|27.5.2008 19:03
v menu chod na zamok a stlac na D.O. 13797 alebo 13979
jobro (235)|27.5.2008 21:13
Děkuji, je to tak - jen kombinace čísel je 7889. Bohužel mateřská firma LG se chová macešsky a firmware nedává k volně dispozici. Přístup k tomu mají údajně jen autorizovaní servismani a ti neřeknou a neprozradí...
jobro (235)|9.6.2008 07:24
Pokoušel jsem s dostupnými prostředky získat informace o novém firmware. Bezúspěšně.
Zde člověk narazí na hradbu nepochopení. První člověk, se kterým přijde zákazník do styku je prodejce. Pokud on nemá chuť tuto otázku zodpovědět, tak ti "výš" (obchod Okay, servis, přímo firma LG) se už vůbec se zákazníkem nebaví - jejich odpovědí je mlčení.

Pro informaci uvádím verzi firmware mého rekordéru:

SET: Ver=071011a Cware=v110_0015 BSP=dmm3 FME
IO:R30(D26) Loader:S514

Seznam vad (?) nebo nedokonalostí, které jsem objevil po delší době používání:

1. Nesprávné zobrazení znaků s diakritikou a to jak při ručním psaní názvů, tak převzatých z programového průvodce DVB-T.
2. Nefunguje kopírování HDD na DVD plnou rychlostí, jak uvedeno v manuálu na str. 60 (tlačítko DUBBING pálí rychlostí 1x).
3. Vstup DV nepracuje s každým kabelem (IEEE1394), i když je kabel v jiném zařízení funkční, v rekordéru nefunguje. Týká se jak kabelů 6/6 s redukcí, tak kabelů 6/4.
4. Nedokonalosti v editaci záznamů na HDD (rozdělení titulu, nebo střih někdy nejde provést ve zvoleném místě)
5. Navzdory tomu, že mám nastaven jako výchozí záznamový režim SP (Standard Play), je vždy při kopírování z HDD na DVD nabízen režim XP a je nutná ruční změna. Když se neprovede nastavení na SP, proběhne sice kopírování v režimu SP, ale rychlostí 1x (v reálném čase).
6. Po formátování disku DVD RW nebo během editace záznamu na HDD se stalo opakovaně, že rekordér "zamrzl" a nereagoval na povely z ovladače.

Poznámka k bodu 2. a 5.: Když se použije vypalování DVD v reálném čase (rychlost 1x), obsahuje vypálené médium velké množství chyb. Nové disky, certifikované pro rychlost 16x nezvládají pomalou rychlost pálení.
Lze předpokládat, že takto vypálené médium nemusí jít přehrát na ostatních přehrávačích.
nevermind (11)|19.4.2009 07:35
Dobry den,
podarilo se vam nakonec sehnat aktualizaci firmware pro tento DVDrekorder? Sam jsem ho zakoupil pres Ebay, bohuzel se Skandinavskou lokalizaci, tzn. jedine, cemu se tam da porozumet je anglictina. Rad bych nicmene pristroj lokalizoval do cestiny. Muzete mi nekdo poradit, kde sehnat cesky firmware? Dekuji!
nevermind (11)|28.5.2009 10:41
Tak musim poopravit vyse zminenou skutecnost, ze firma LG vubec nereaguje. Reaguje, bohuzel tak, ze firmware je dusevnim vlastnictvim firmy a firma ho ani zdarma ani za uplatu neposkytuje. Tzn. - "nas*ali jste si do bot, pomozte si sami". Nemaji ho pry k dispozici ani zadne servisy, aby mohli "rozhorcenemu" zakaznikovi pomoct. :-/