Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips DSR 8111/53 - PVR HD box pro UPC Direct

tomzvule (249)|7.6.2008 21:26
Uživatelsky přívětivý PVR HD set top box určený pro příjem DVB-S i DVB-S2 signálů v kompresních formátech MPEG-2 i MPEG-4, ve standardním (SD) i HDTV formátu.

Uvažuji o pronájmu této mašinky. Máte s ní někdo zkušenost ?
zonicek (14)|17.6.2008 23:46
[QUOTE=tomzvule;180457]Uživatelsky přívětivý PVR HD set top box určený pro příjem DVB-S i DVB-S2 signálů v kompresních formátech MPEG-2 i MPEG-4, ve standardním (SD) i HDTV formátu.

Uvažuji o pronájmu této mašinky. Máte s ní někdo zkušenost ?[/QUOTE]

To by mě taky zajímalo... Koukal jsem na recenzi a psali tam že to má nějaký problém při nahrávání HD kanálů :(
Deathless (16)|25.7.2010 15:58
Neviete niekto ci dokaze preniest aj zvuk cez HDMI? lebo akosi mi nejde zvuk... A tiez sa chcem spytat ci SPDIF out z UPC HD SetTopBoxu pojde prepojit s digital coax na receivery? Mam aj HBO HD ale problem je v tom, ze ked to prepojim s receiverom cez opticky, tak ide zvuk pekne 5.1 ale ostatne (mtv,...a vsetky) maju zvuk ako mono(akoby z pivnice) cez tu optiku - cez cinche ide pekne zvuk...ale zase na hbo hd iba stereo(co mi je jasne ze cez cinche 5.1nepojde) a stale to prepinat ke prepnem na hbo hd sa mi veru nechce.. Tak ako to najlepsie prepojit? poradite?
rudlus (539)|25.7.2010 16:39
[quote=tomzvule;180457]Uživatelsky přívětivý PVR HD set top box určený pro příjem DVB-S i DVB-S2 signálů v kompresních formátech MPEG-2 i MPEG-4, ve standardním (SD) i HDTV formátu.

Uvažuji o pronájmu této mašinky. Máte s ní někdo zkušenost ?[/quote]

je to hnuj
-sparuji ti kartu a si out kdybys chtel vlastni prijimac
-na tom prijimaci ti nepujde jina karta a i s upc kartou nic jinyho nechytis
-nelze koukat komplet ponuku celyho upc-pri prvnim zapojeni se vybira lokalizace
-i pres dva tunery dokaze jenom jeden program nahravat a jeden koukat
-pri nahravani HD se aktivuje ochrana priti nahravani HD obsahu
-SW ochrana proti primu s jine pozice nez na ktere UPC vysila
-program v SD sice nahrajes ale z HDD ho nikdy ven nedostanes-nefunkcni USB i Ethernet pripojeni
-za 4e na mesic-to je 48e za rok...zbytecnost a jeste k tomu ne plne funkci
rudlus (539)|25.7.2010 16:42
[quote=Deathless;290587]Neviete niekto ci dokaze preniest aj zvuk cez HDMI? lebo akosi mi nejde zvuk... A tiez sa chcem spytat ci SPDIF out z UPC HD SetTopBoxu pojde prepojit s digital coax na receivery? Mam aj HBO HD ale problem je v tom, ze ked to prepojim s receiverom cez opticky, tak ide zvuk pekne 5.1 ale ostatne (mtv,...a vsetky) maju zvuk ako mono(akoby z pivnice) cez tu optiku - cez cinche ide pekne zvuk...ale zase na hbo hd iba stereo(co mi je jasne ze cez cinche 5.1nepojde) a stale to prepinat ke prepnem na hbo hd sa mi veru nechce.. Tak ako to najlepsie prepojit? poradite?[/quote]

tak po prve
-pomylil si si asi vlakno-toto je o satelitnom prijimaci nei o set-top-boxe pre kablovky
-samozrejme ze cez hdmi ide aj zvuk-skontroluj si kabel a nastavenia
-inak to nezapojis-ked prepnes na HBO HD a mas prepojene cez optikou-prepne sa samo-akurat naspat prepnes sam....
Deathless (16)|26.7.2010 14:03
[quote=rudlus;290592]tak po prve
-pomylil si si asi vlakno-toto je o satelitnom prijimaci nei o set-top-boxe pre kablovky [/quote]

- za prve som sa nepomylil, keby si vedel, ze upc dava Philips DSR 8111/53 tak nenapises taku kravinu... upc direct je sat. prijem a nie kablovka :D
- za druhe nie su ziadne nastavenia v menu toho prijimaca...preto sa pytam, ci niekto nevie daco blizsie o tom.. pokial to nemas doma tak neodpisuj a nerob sa mudry, ked ani nevies ake to ma menu... :)
rudlus (539)|26.7.2010 14:35
[quote=Deathless;290689]- za prve som sa nepomylil, keby si vedel, ze upc dava Philips DSR 8111/53 tak nenapises taku kravinu... upc direct je sat. prijem a nie kablovka :D
- za druhe nie su ziadne nastavenia v menu toho prijimaca...preto sa pytam, ci niekto nevie daco blizsie o tom.. pokial to nemas doma tak neodpisuj a nerob sa mudry, ked ani nevies ake to ma menu... :)[/quote]


-a kto ti povedal ze som ho nemal????
-na ziadne menu si sa nepytal...,
ukaz mi kde si sa v akom prispevku pytal na nejake nastavenia v menu::::???
ak chces nieco presne vediet o nejakom nastaveni tak sa presne aj spytat musis...inak ti nema kto a co poradit..
kedze je to dotovany pristroj priamo od dodavatela signalu-a k tomu zodpoveda aj pocet nastaveni-je urceny pre normalneho zakaznika-cim jednoduchsie tym lepsie..netreba ti ziadne nastavenia...vsetko je uz dane v pristroji...len nastavis parabolu das hladat a samo si vsetko ulozi..
nic ine tam aj tak robit nemozes...len poriadne citaj kto ti tu co radi..
okrem menu Manualneho nastavenia,EPG,Nahravania...co ine by si tam este potreboval???

Nabídka „Nastavení“ obsahuje celkem 7 položek – „Nastavení PIN kódu“ (rodičovská pojistka, změna PINu),
„Vyhledávání sítě“ (manuální nebo ruční vyhledávání TV a R programů),
„Další nastavení“ (jazyk menu, zvuku, titulků, doba zobrazení informačního titulku).
„Diagnostika“ (informace o HW a SW přijímače a používané dekódovací karty),
„Nastavení TV“ (hlasitost, formát obrazu),
„Výchozí nastavení“ (možnost uvedení přístroje do výrobního nastavení),
„Nastavení seznamu kanálů“ (přesuny programů na jiné čísla předvoleb).
nic ine s tymto prijimacom neurobis...
a ako som uz pisal..kedze tam nie je funkcne ani Ethernetove rpipojenie ani usb...nic viacej ti v menu netreba...
-este jedno som zabudol....dost vela krat mi uplne zamrzol alebo len na chvlku ...proste nepouzitelne..ale to mohla byt chyba FW
Deathless (16)|26.7.2010 15:05
hmm neda sa nastavit nic ohladom zvuku... je to v polozke nastaveni tv, tam je este nejaka polozka "synchronizace audio" a je tam iba menenie akoby na volume...to ani pan boh nevie co znamena...dalej sa neda zmenit(prikazat) mu cez aky vystup ma posielat audio...to by mi pomohlo..-klasicke kanaly ako mtv,... by som pocas pozerania audio vystup presmeroval na klasicke cinche (aby nebol zvuk ako s pivnice - vid moj prvy prispevok) a keby som siel pozerat HBO HD, tak by som to len v menu prepol na opticky vystup a mal by som zase dobry zvuk na HBOHD (nie len stereo cez cinche).. Ale ono si automaticky ked pripojim opticky prepne na opticky vystup a hotove..neda sa to zmenit.. Tak by som musel stale behat k receiveru a upc sat primacu.
takze moj problem je, "Ako to vyriesit aby som mal dobry zvuk na vsetkych kanaloch + HBOHD bez toho aby som mudel behat k upc sat primacu a receiveru a manualne prepajat stale kable..." dik :)

A upc karty funguju aj v inych sat primacoch??som daco pocul ze su sparovane len s ich ponukanymi primacmi... no vidim u teba v popise iny.. ako to teda je?
rudlus (539)|26.7.2010 15:23
[quote=Deathless;290699]hmm neda sa nastavit nic ohladom zvuku... je to v polozke nastaveni tv, tam je este nejaka polozka "synchronizace audio" a je tam iba menenie akoby na volume...to ani pan boh nevie co znamena...dalej sa neda zmenit(prikazat) mu cez aky vystup ma posielat audio...to by mi pomohlo..-klasicke kanaly ako mtv,... by som pocas pozerania audio vystup presmeroval na klasicke cinche (aby nebol zvuk ako s pivnice - vid moj prvy prispevok) a keby som siel pozerat HBO HD, tak by som to len v menu prepol na opticky vystup a mal by som zase dobry zvuk na HBOHD (nie len stereo cez cinche).. Ale ono si automaticky ked pripojim opticky prepne na opticky vystup a hotove..neda sa to zmenit.. Tak by som musel stale behat k receiveru a upc sat primacu.
takze moj problem je, "Ako to vyriesit aby som mal dobry zvuk na vsetkych kanaloch + HBOHD bez toho aby som mudel behat k upc sat primacu a receiveru a manualne prepajat stale kable..." dik :)

A upc karty funguju aj v inych sat primacoch??som daco pocul ze su sparovane len s ich ponukanymi primacmi... no vidim u teba v popise iny.. ako to teda je?[/quote]

tak
-ano je tam len nastavenie zvuku pre jednotlivy kanal...co sa tyka zvuku nastaveni to je vsetko
-ako som ti uz pisal...ten kvalitny signal je len s ac3-a ten je len pri hd na upc... a na madarskom hbo sd je aj ac3 ale nikde indee to tie je ..proste v upc pri sd je taky tvuk aky je...a inak to nezmenis...
-niekde v nastaveni toho receiveru by to mohlo byt teda ak to tam nemas....tak ti ostava dilema...
bud hd v ac3 a ostatne na prd a prepinat sam...alebo vsetko cez cinch-ale na tomto sat.to nenastavis...na hbo hd cz nie je ina stopa...
-este napis aky mas ten receiver kuknem na to
-ale hadam sa da zvlit si aj ked to prepne na optiku...sak keby som si chcel pustit trebars radio akoze to neprepnes???ked ti to prepne na optiku skus prepnut potom na ten vstup kde mas cinche...a odpadlo by chodenie k receiveru...nechas to pripojene oboje a len na DO prepinas..to musi ist
-neviem ake karty teraz dodavaju ale ak to kupis s tymto hd prijimacom tak by mala byt sparovana...aj prijimac s kartou aj karta s prijimacom...to uz maju pripravene do buducna kvoli hd ochrane programov aby si nemohol kopcit...ked ju das do ineho...myslim ze to treba len vyskusat...ak mas stary nejaky alebo niekto v okoli...nic sa tym nepokazi
Deathless (16)|26.7.2010 23:35
Tak problem je vyrieseny :) Tak ako si hovoril, ze na receiveri sa to musi dat manualne.. ;) Staci prepinat manualne vstupy na receiveri...len to tlacidlo (co prepina opt,coax,analog) je len na receiveri, na dialkovom chyba :D Aj som myslel ze to tak pojde, len sa mi nechcelo hladat manual :D lebo uz ma daco odzite.. je to starsi sony HT-DDW840, set domaceho kina..asi pred 8mimi rokmi kupene a stale skryje vela sucasne predavanych do vrecka :) vystup na kanal je 100W(8ohm)...ale asi to bude uz treba vymenit k tej plazme panak tx-p50v20e co mam od piatku :)
No tak ta upc karta bola akciovka cez telefon daako pred rokom a pol...myslim ze poslali novu kartu priamo s tym hd prijimacom - asi to uz bude sparovane.
rudlus (539)|27.7.2010 13:54
[quote=Deathless;290749]Tak problem je vyrieseny :) Tak ako si hovoril, ze na receiveri sa to musi dat manualne.. ;) Staci prepinat manualne vstupy na receiveri...len to tlacidlo (co prepina opt,coax,analog) je len na receiveri, na dialkovom chyba :D Aj som myslel ze to tak pojde, len sa mi nechcelo hladat manual :D lebo uz ma daco odzite.. je to starsi sony HT-DDW840, set domaceho kina..asi pred 8mimi rokmi kupene a stale skryje vela sucasne predavanych do vrecka :) vystup na kanal je 100W(8ohm)...ale asi to bude uz treba vymenit k tej plazme panak tx-p50v20e co mam od piatku :)
No tak ta upc karta bola akciovka cez telefon daako pred rokom a pol...myslim ze poslali novu kartu priamo s tym hd prijimacom - asi to uz bude sparovane.[/quote]

kukam navod na ten tvoj receiver...a na DO je prepinanie vstupov .takze ked mas prepnute na optiku a stlacis napr.TV/SAT mi netvrd ze ti to na ten neprepne..a tym odpada vobec chodenie k nemu...
Deathless (16)|28.7.2010 01:51
hmm na dialkovom je prepinanie vstupov ako video 1,2, cd, dvd,...adt ale tlacidlo cim prepinas medzi digitalnym vstupom(coax, opt) a anolog(cinche) je len na receivery (input mode) tym sa meni (analog, coax, opt, auto change) - cize pokial mas dajme tomu z upc pijimaca aj cinche aj opt do receivera (co je moj pripad) a input mode je nastaveny na "auto" automaticky vzdy zvoli opt - proste lepsi vstup... a pokial chces prepnut spat na analog(cinche) musis to prestavit tym jednym tlacidlom, ( na dialkovom mam stale zapnute "video 2"). Proste sa neda zmenit na dialkovom vstup pokial mas z jedneho zariadenia aj digit aj analog (musis ist cez to tlacidlo input mode) - aa coax, opt - nie je sparovany konkretne s nejakym modom (video1, cd, dvd) jedno kde mas zapnute ak rozozna digital vzdy ho zapne(pokila je input mode nastaveny na auto). Neviem ci som to zrozumitelne vysvetlil :D :D uz sam som sa zamotal :D
tssoft (11)|25.6.2011 16:42
[QUOTE=rudlus;290590]je to hnuj
-i pres dva tunery dokaze jenom jeden program nahravat a jeden koukat

Zdravim,
ja som momentalne narazil s tymto prijimacom - uvazoval som ho ciste na nahravanie z Direct,
zistil som vsak, ze pri zapojeni iba 1. LNB vstupu - nahravania nefunguje ! Zial, doteraz mi to nikto z UPC nepovedal, az dnes, ked som zmenil parabolu, atd ...

Vie mi niekto poradit, je mozne zaistit nahravanie na tomto Philips prijimaci s iba 1 zapojenym vstupom (prepojit ?) ? Pripadne nastavit casovanie, aby sa program zapinal automaticky v nastavenom case
( mam este stary HD REC, na ktory som doteraz nahraval cez Scart z TV )
Alebo ho vratit a zaobstarat si lacnejsi DVB-S/S2 HD Rec - poradte, okamzite dekodovanie, 1 vstup

Na parabole mam sice twin, ale druhy vystup mam cez Diseqc pripojeny na TV Sony Ex705, na ktorom SAT pozeram ( mam iba 2 kable a viac ich tahat nemienim ), takze docasne ho pripojit
ma 2. vstup by asi nefungovalo.

Vdaka za kazdu radu !

Tibor
Pitomec (10211)|25.6.2011 17:22
Nejlepší by bylo dát konvertor QUAD. A pokud nějaký přijímač potřebuje mít zapojené oba vstupy, tak to lehce obelstíš tím, že ten jeden přívodní koax dáš přes dvojitý satelitní rozbočovač (ovšem omezení tam samozřejmě bude pořád, nepůjde nahrávat z jiné polarizace a jiného pásma, než které bude navolené).
tssoft (11)|26.6.2011 16:31
Vdaka za tip, vyskusam to. Treba nejaky specialny rozbocovac a ako sa to bude chovat ?
Nerad by som nieco odpalil :(
Pri zapojenom LNB1 to ukazuje program, cas, da sa nastavit nahravanie, vysledok je vsak nic - ziadne info o programe, cas, prazdna obrazovka.
Pri zapojenom 2. to nefunguje vobec (ziadny signal) - t.j. vyzera iba ako na nahravanie.
CO bude potom riadit konvertor ? Podla predvolby programu alebo nahravania?
Podla toho, co sa zapne posledne ? (nehodlam na tom priamo pozerat televiziu)
Vdaka !
Pitomec (10211)|26.6.2011 17:06
Rozbočovač musí mít rozsah do 2150MHz a minimálně jeden výstup průchozí pro napájení. A ovládat konvertor bude ten z výstupů, který ho bude napájet. Druhý výstup bude jenom pasiv.
tssoft (11)|27.7.2011 21:34
[quote=Pitomec;353617]Rozbočovač musí mít rozsah do 2150MHz a minimálně jeden výstup průchozí pro napájení. A ovládat konvertor bude ten z výstupů, který ho bude napájet. Druhý výstup bude jenom pasiv.[/quote]

Tak som to konecne zrealizoval. Najskor som vyskusal rozbocovac s iba 1 vystupom priepustnym,
isla mi iba 1 kombinacia - priechodzi vystup do vstupu LNB1 (ako master), 2. nepriechodzi do LNB2. V inej kombinacii s TV mi to nefungovalo (ziadny signal na DSR). Podla ocakavania som nahraval
iba polarizaciu, ktora bola nastavena posledna na prijimaci.
Dnes som zapojil rozbocovac priepustny pre napojanie na oboch vystupoch, nahravanie funguje v oboch polarizaciach (nepredpokladam zapinanie DSR pocas nahravania, nakolko pouzivam TV DVB-S.

Zial, nedostal som rozbocovat s oddelenim diodami, dufam, ze sa nemoze nic pokazit (14/18)
pri nahodnom zapnuti pri nahravani - t.j. oba tunery DSR zapnute? V akom stave bude LNB, iba pre istotu, su vstupy LNB1/2 nejak chranene ?

Zatial vdaka za pomoc !
Pitomec (10211)|27.7.2011 21:45
Radši bych v jednom z těch přijímačů to napájení vypnul (v menu). Teoreticky by se nic stát nemělo, sám mám ale zkušenost takovou, že při dvou (paradoxně identických) TechniSatech začal mizet signál, když šlo napájení z obou současně. A pokud tam navíc nejsou diody ve směru z výstupu na vstup toho rozbočovače, tak není co řešit.
tssoft (11)|28.7.2011 09:06
[quote=Pitomec;358965]Radši bych v jednom z těch přijímačů to napájení vypnul (v menu). Teoreticky by se nic stát nemělo, sám mám ale zkušenost takovou, že při dvou (paradoxně identických) TechniSatech začal mizet signál, když šlo napájení z obou současně. A pokud tam navíc nejsou diody ve směru z výstupu na vstup toho rozbočovače, tak není co řešit.[/quote]

Obidva vstupy z rozbocovaca idu do Philips DSR 8111/53 (vstupy LNB1 a LNB2 prijimaca)
Zial FW je dost osekany, takze nastavenie je tam je iba 1 spolocne.
Ani na EPG to nema pamatm vzdy sa natahuje :( znova.

[quote=Pitomec;358965]A pokud tam navíc nejsou diody ve směru z výstupu na vstup toho rozbočovače, tak není co řešit.[/quote]
Tomuto nerozumiem - vnimam diody ako ochrany vstupu prijimaca pred napatim zvonku a teda predpokladam, ze s diodovym oddelovacom by bol lepsi, aby sa zabranilo prieniku napatia z LNB1 vstupu DSR na vstup LNB2 DSR a naopak (potencialny skrat, nerovnaka uroven napajania ?)
Moja hlavna starost je aby sa nieco neodpalilo :)
Vdaka !
Pitomec (10211)|28.7.2011 13:13
Pokud je to z jednoho přijímače (což jsem přehlídl), tak se samozřejmě nic nestane. A nemělo by ani s normálním (ne-diodovým) rozbočovačem, i když ten je preventivně vždycky lepší. Jediný co samozřejmě nastane je problém při vertikální a horizontální polarizaci, kdy ta horizontální s napětím 17/18V přebije tu vertikální s 13/14V. Proto je lepší mít rozbočovač s napájením jenom z jednoho výstupu.
SpeedyS4 (3)|22.9.2011 15:34
Tak dnes jsem DVR nechal vymenit technikem UPC a s plazmou TX - 42G30e je zvuk pres hdmi vystup opravdu nefunkcni, jak me par lidi upozornovalo. Nevim zda to je problem UPC nebo PANASONICU. Zda to bude do budoucna vyreseno.