Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NOD32 - vyjmuto ze sekce Obrazovky

lupo (150)|9.6.2008 17:25
Tak se mi tu myslím zbláznil NOD32, při každém vstupu na tuto stránku (35) fóra (pouze na tuto zde) mi vyhrožuje trojským koněm, máte někdo podobný problém?


stani (1647)|9.6.2008 18:57
Mám také NOD32 a nic...
pat01 (249)|9.6.2008 19:28
[QUOTE=lupo;180649]Tak se mi tu myslím zbláznil NOD32, při každém vstupu na tuto stránku (35) fóra (pouze na tuto zde) mi vyhrožuje trojským koněm, máte někdo podobný problém?[/QUOTE]
Mám naprosto ten samý problém....od dnešního poledne asi tak.
stani (1647)|9.6.2008 19:33
A jakou máte verzi NOD32? Já mám 3.0.621.0, virová databáze 3169.

Jo ale koukám, vy asi používáte Explorer, ne? Já mám Firefox...
ezechiel1917 (498)|9.6.2008 21:04
nod32 3.0.650.0 (3169)
firefox vista, bez problemu...

javascript povoleny na tvfreak.cz

noscript hlasi zakazany google-analytics.com.
jarino1978 (8045)|9.6.2008 21:09
[QUOTE=pat01;180662]Mám naprosto ten samý problém....od dnešního poledne asi tak.[/QUOTE]

AVG hlásilo podobne ! teraz už nie. F-Secure tiež.
jurajko79 (20)|9.6.2008 21:33
[QUOTE=pat01;180662]Mám naprosto ten samý problém....od dnešního poledne asi tak.[/QUOTE]

Aj mne to hlasi mam NOD32 začalo to až teraz , poobede mi to nehlasilo.
lupo (150)|10.6.2008 10:28
Je s podivem, že na této stránce (jen na této - 35) vyskakuje od NOD32 upozornění na trojského koně.
Děje se to jak na PC v práci, tak na druhém doma.
Co je ještě podivnější, že včera jsem tu o tom dal příspěvek, dnes je někým smazaný...
Co se děje?
stani (1647)|10.6.2008 10:32
[QUOTE=lupo;180720]Je s podivem, že na této stránce (jen na této - 35) vyskakuje od NOD32 upozornění na trojského koně.
Co je ještě podivnější, že včera jsem tu o tom dal příspěvek, dnes je někým smazaný...
Co se děje?
[/QUOTE]

Je to jednoduché - nesouvisí to s tématem(vláknem).... Vlastně i já s tím souhlasím. Dej to do Pokecu...
lupo (150)|10.6.2008 10:46
No to mně docela udivuješ, to snad s tématem souvisí víc než dost!
Kde jinde než tady se dozvím odpověď na to, jestli tu někomu dalšímu vyskakuje od antiviru upozornění na trojského koně pouze na této straně 35 tohoto fóra?
A že uživatel s NOD32 co chce jít na tuto stránku musí odklepnout upozornění, jestli opravdu chce umožnit vstup infikovaného souboru do svého počítače? Že by se ten uživatel sbalil a šel to napsat do fóra Pokec? A tam se všichni postižení hláškou antiviru o straně 35 fóra o TV Samsung sejdem?
A kdo je ten aktivní mazatel?
Proč tedy nemaže příspěvky mimo mísu o fotoaparátech na předešlé straně? (to ne že by mi to vadilo, jen v tom hledám logiku)

Prosím tedy ještě jednou tady: má ještě někdo z vás upozornění od antivirového programu na stranu 35 tohoto fóra, že se zde nachází trojský kůň?

Teď zkoušeno bez přihlášení do fóra jako anonymní uživatel - hláška se nezobrazí, po přihlášení je zpět :-)
Z PC s Win98 a AVG se tato věc neděje a antivir nic nehlásí, možná opravdu zbytečně kalím vodu, jdu to nastudovat do pokecu...
JM_ (353)|10.6.2008 11:07
[QUOTE=lupo;180724]
Prosím tedy ještě jednou tady: má ještě někdo z vás upozornění od antivirového programu na stranu 35 tohoto fóra, že se zde nachází trojský kůň?

[/QUOTE]

Jo, NOD (databaze 3171) mi hlásí to stejné ...
stani (1647)|10.6.2008 11:16
[QUOTE=JM_;180729]Jo, NOD (databaze 3171) mi hlásí to stejné ...[/QUOTE]

Teď jsem na PC v práci a NOD32 nehlásí nic. 3.0.621.0(3171).

Jestli to nebude tím, že používáte Explorer. Já používám všude Firefox...

Edit: tak asi ne. Pokud se jedná o tuto stránku, tak jsem ji právě otevřel v Exploreru a nic se nestalo...
Doom (2331)|10.6.2008 11:39
Opera 9.27 + AVG, bez problémů
nemůže se jednat o false-positive na straně NODu?
lupo (150)|10.6.2008 13:40
Tak moje verze databáze je 3172 a problém stále přetrvává, že mám IE je patrno z obrázku NODu.

Jenom se mi líbí, že na fórech je někdy spousta balastu ale v tomto jediném případě jsou admini jako posedlí touhou po čistotě a z toho zmiňovaného fóra všechny tyto zmínky vyprali na to tata.
Dokonce první příspěvky bez jakéhokoliv upozornění.

Až na můj podiv se p.Mašek osmělil a napsal do fóra, že hlášení o viru na fóru TV na fórum TV nepatří a vypsal že byly příspěvky přesunuty sem....

Rovněž jeho optimismus ve větě "Diskuze o antiviru (NOD32) přesunuta do sekce "garáž", jako jednorázově řešitelný problém, který nesouvisí s provozem TV přijímačů." moc obdivuji, pro jednoduchost s námi blbci bych ho rád poprosil, když se tak prudce angažuje s mazáním a přesouváním, jestli tam nemůže připsat větičku "jak" řešitelný.....

Tolik sprostoty a nicneříkajících příspěvků od věci vidím jen v těch několika málo threadech co zde sleduji (tím myslím že celkově to asi bude hrozné číslo) a pan Mašek to tak nechává s přehledem, tak můžete mi prosím pane Mašek alespoň říct, proč v tomto případě konáte rychleji než Vesecká se Salichovem???

Aby bylo jasno, tak já si Vás velice vážím, protože jste v mnoha oborech velmi fundovaný člověk a protože nejsem na internetu první měsíc, tak vaše počiny znám, ale tahle zajímavá a blesková aktivita vysvětlovaná jako "očista fóra od nesprávně umístěných příspěvků" mi připadne velmi podivná....

Ale klidně si myslete něco o prdeli a nepište sem nic, dyť je to thread garáž a já blb, tak co...
mirekv (7169)|10.6.2008 14:26
Tak si to tak neber, pravda Ivo to mohl přesunout do Pokecu nebo někam jinam.

/// doom
jééé, já vám to teda přesunu jinam :-D
lupo (150)|10.6.2008 14:50
Z tvé reakce soudím, že svým projevem asi začínám vypadat jako hňup co hystericky prudí :-), zkusím alespoň upřesnit co mně namíchlo - problém prezentovaný jako úklid pro příspěvek nesouvisející s fórem.

Každý uživatel musí vidět, jak jednotlivé thready vypadají a jak moc se tu dbá na tuto čistotu, já osobně bych práci moderátorů s úklidem hodnotil ve školní stupnici tak něco mezi 3 - 4.
Ale v tomto případě byl úklid prováděn bleskově, za jedna s hvězdičkou a to na začátku dokonce bez jakéhokoliv vysvětlení.

Až po negativních reakcích tedy bylo řečeno, kam byly tyhle příspěvky uklizeny ale opět bez sebemenší reakce na to, o jaký problém se jedná.

Z rychlosti úklidu ovšem (alespoň mně) je patrné, že to byl velmi nežádoucí problém a proto mě vadí, že k tomu nebylo podáno to správné vysvětlení (např. způsobuje to google statistika, nebo debilní IE, nebo NOD32, nebo WinXP nebo TVFREAK nebo tupý uživatel nebo cokoliv) ale zakrylo se to hláškou o nepatřičnosti příspěvku.

Také psát větu o jednorázovém řešení bez jakéhokoliv vysvětlení je na nic, stejný počet písmen by možná zabral návod k vyřešení, ale jednodušší je asi prostě jen říct, není to vlastně žádný problém....

Toť vše....

Takže jestli kdokoliv ví, co ten problém způsobuje a jak to napravit, ať dá sem vědět. Fórum si přesunujte, kam je vám libo, třeba do pr...., já ho už snad nějak najdu, když zde na tuto jednoduchou otázku odpovíte...

Pak ještě prosím o dovolení napsat to řešení i do fóra o TV, protože ne každý návštěvník poděšený tou hláškou si začne hledat řešení v garáží, pokecu, sklepu, hnojišti, hrobu, či kam se to ještě dá schovat....

P.S. Ještě by mě zajímalo, proč se to děje jen přihlášenému uživateli, pokud se nepřihlásíte a jdete na tu stránku, tak žádná hláška antiviru nevyskočí. Z toho se to asi dá odvodit, že? Ale fakt pořád nevím jak na to, problém přetrvává.
Doom (2331)|10.6.2008 15:01
WIE7 rovněž bez problémů. ještě to zkusím doma s avastem. IMHO jde opravdu o false positive.
lupo (150)|10.6.2008 15:06
False positive nevylučuji, ale na co to tak reaguje? Nic zvláštního jsem na straně 35 nenašel...

Mně se to objevuje na PC s WinXP, IE6, Spyboot S&D, ZoneAlarm a NOD32 a také na druhém PC, kde je vše stejné kromě IE, je tam verze 7.
Byly staženy poslední aktualizace Win a rovněž poslední databáze NODu.

Bylo zde naznačováno, že je to "jednorázově řešitelný problém", ale opravdu nevím jak....

Nemůžeš mi to z bydlišťské přízně (jako Olomoučák Olomoučákovi) pošeptat? :-D

A proč ve fóru o TV nevadí moderátorovi 6 příspěvků jen s nadávkami uživatelů jeden druhému a 4 příspěvky o fotoaparátech (což nemusí najít hromada lidí) ale strašně vadí jeden (!) o virové hlášce? (což se jako chování antiviru nedá přehlédnout?)
Ivo Mašek (10205)|10.6.2008 15:35
[quote=mirekv;180766]Tak si to tak neber, pravda Ivo to mohl přesunout do Pokecu nebo někam jinam.

/// doom
jééé, já vám to teda přesunu jinam :-D[/quote]
Titulek sekce Garáž:
Sem budou přesouvány příspěvky, které jsou sice aktuální, ale offtopic nebo pouze pro řešení jednorázových problémů,.........

Jenomže to se holt čte jenom něco, tak na půl B-)
(ale už to tu nechte)
lupo (150)|10.6.2008 16:17
To je komedie....
Ivo Mašek (10205)|10.6.2008 17:52
To není komedie. Prostě jsou i lidé, kteří by si nikdy do polévky nedali houskový knedlík. (snad jsi to pochopil, co bylo myšleno)
Doom (2331)|11.6.2008 05:49
proklikal jsem to téma dopředu dozadu a avast je zticha... takže jde asi o problém na straně tazatele...
už máš novou virovou DB? dělá to pořád?
lupo (150)|11.6.2008 08:17
Už jsem se tu poptal kolegů a po rychlém briefinku mi bylo vysvětleno vše stran houskových knedlíků. Bohužel mě ale zmátli ti, kteří houskové knedlíky tuze neradi.
Všichni totiž svorně tvrdili, že kdyby šli do autosalonu koupit auto a na dveřích bylo obrovské červené upozornění, že k vozu dostanou talíř polévky s houskovým knedlíkem a na jejich sloupku byl otvírací mechanismus dveří, který musí potvrdit zmáčknutím houskového tlačítka, prý by asi nezašli do vedlejšího autoservisu se ptát, co že to má znamenat. Raději by se na to zeptali nějakého pohůnka přímo přede dveřmi.
Tak nevím, toto jejich podrobné vysvětlení už přesáhlo hranice mého kvíkvé, tak jsem raději briefink ukončil s tím, že to rozjednáme v dalším kvartále....

Jinak momentálně mám DB z 11.6.2008 s číslem 3175
a výsledek je stejný, ovšem týká se jen strany 35 :-)


A klidně souhlasím s tím, že problém je na straně tazatele a těch několika dalších, co se ozvali.

Zkusím na stranu 35 pozvat několik lidí z fóra na http://www.viry.cz, jenom nevím, jestli projeví ochotu se k pokusu registrovat, protože nepřihlášenému uživateli se to neděje.
Doom (2331)|11.6.2008 08:37
divný... hodně divný.

jinak, já houskový knedliky nerad, tak bych prosil jiné přirovnání :D
lupo (150)|11.6.2008 09:08
Oslovil jsem staršího vzdělance u nás na firmě a ten mě instruoval, že houskovým knedlíkem chtěl Ivo říct, že když si jdeš počíst na fórum o TV Samsung a tam na tě vybafne hláška o přítomnosti viru, kterou musíš zrušit, pak hláška o tom, že potvrzuješ vstup infikovaného souboru do svého PC a pak další kterou potvrdíš že opravdu chceš antivir odpálit, že si pak o této podivné akci nechceš nic přečíst, protože to nemáš rád, jdeš si přece číst o televizích :-)

A o něco výše myslím naznačoval, že jsi nevzdělanec neumějící pořádně číst, protože jsi přesunul jeho přesunutí někam, kam to podle něho nepatří... Takže už by musel pro nápravu toho stavu přesunovat přesunuté podruhé a tak rezignoval, že tedy už další přesun není potřeba, že to zde snese.

Tak tedy možná... byl houskový knedlík střelen do tebe, ale možná do nás obou, já ti teď nevím, není tu u mne zrovna nikdo, koho bych se zeptal :-D
Ivo Mašek (10205)|11.6.2008 09:09
[quote=Doom;180843]divný... hodně divný.

jinak, já houskový knedliky nerad, tak bych prosil jiné přirovnání :D[/quote]
:-D Ale proto jsem to takto napsal. Jinak, já houskové knedlíky celkem rád (takové knedlo / vepřo / zelo., k tomu pivo)., ale v polévce bych ho také nesnesl.
To je asi jako se v sekci o TV přístrojích se bavit se vším zápalem o televizních přístrojích a šup - najednou tam hodit tema pojednávající o antivirovém programu., příčemž antivir se "láduje" do PC, nikoli do TV. Nevím jak kdo, ale opravdu neznám nikoho, kdo by hledal informace o antivirových propragrem tam, kde se diskutuje o televizních přístrojích. :-) (tedy o jednom už vím .......to ale určitě bude vzácná výjimka)
.... nicméně, nenechte se znervózňovat a plodně diskutujte na téma NOD_32 B-)
[QUOTE]Oslovil jsem staršího vzdělance u nás na firmě a ten mě instruoval,....[/QUOTE]
Já jen doufám, že ve vaší firmě také do jedné místnůstky necpete na jednu hromadu úplně vše, počínaje toaleťákem, a konče porcelánem a obrazy.
Doom (2331)|11.6.2008 09:12
hele, fklidu... přestaneme řešit knedlíky a nevzdělance, soustřeďme se na problém s AV softwarem a virem někde na freaku a blízkém okolí, nebo to zamknu ;-)
díky :-)
Ivo Mašek (10205)|11.6.2008 09:16
Vir na TVFreaku určitě není. neb nejsem jediným, kdo nemá s přístupem (ani na onu zmiňovanou stránku) problém. Problém určitě bude mimo server TVFreaku.
lupo (150)|11.6.2008 11:02
Ale to je tím, že já jsem takovej blbě vytrvalej, mě nepřišlo divný na to v té diskuzi upozornit, ale takovéhle pokračování by tam zcela jistě nepatřilo. Nicméně nejsem sám, pokud dobře počítám tak jsou celkem tři uživatelé, kteří mají stejný "problém" a napsali o tom, ale staví se k tomu tak, že je jim to buřt a já se tomu ani nedivím. Jen si myslím že tam mělo být upozornění na ten problém s tím, že se nic neděje a chyba je jinde.

Takže kdybys Ivo do toho fóra napsal jedinej příspěvek ve stylu "Vir na TVFreaku určitě není. Problém určitě bude mimo server TVFreaku. Diskuze o tomto přesunuta do fóra Garáž sem: .... " tak jsi měl svatej klid.

Něco smáznout nebo někam hodit bez jedinýho upozornění a zprávy, to je taková trochu arogance moci admina a možná to mě donutilo k té sérii příspěvků, které by jinak nikdy nevznikly. Ale je to samozřejmě věc názoru a různého přístupu lidí k řešení problémů...

Tak o tom už asi nemusíme polemizovat, co se týče zamykání fóra - to je taky trochu komedie :-), kolik lidí si sem přijde číst o straně 35, je to marginálie, ale pokud na to přijdu, v čem ten problém je, určitě o tom napíšu.

Já samozřejmě na začátku nevěděl, že ten problém se bude týkat jen strany 35 a jen pár uživatelů a měl jsem strach, aby to neutnulo pokračování toho threadu, který je pro mně zajímavý, proto nastala taková reakce na prvotní "tichý" zásah admina, kdy zmizel příspěvek bez jediného slůvka o tom.
Ivo Mašek (10205)|11.6.2008 12:31
To není arogance moci moda či admina. ono když toho je moc a zároveň mám připravené články do jiných threadů, tak jaksi konám automaticky. kdyby to byla arogance moci, tak dle pravidel diskusního fora bych rozdal žluté karty a nikdo by nemohl říci ani popel. Všimni si, že jsme si místo toho hezky popovídali. :-)
Doom (2331)|11.6.2008 12:58
a vyřešili M13 v Herkulu [SIZE="1"](čili velký kulový :-))[/SIZE]
stayman (12393)|11.6.2008 17:50
[QUOTE=Doom;180890]a vyřešili M13 v Herkulu [SIZE="1"](čili velký kulový :-))[/SIZE][/QUOTE]

ano, si v pokeci, len skoda, ze mas vlastnicke sklony a vymakany zmysel pre cenzuru.:-k
lupo (150)|12.6.2008 11:23
[QUOTE=Ivo Mašek;180885]To není arogance moci moda či admina. ono když toho je moc a zároveň mám připravené články do jiných threadů, tak jaksi konám automaticky. kdyby to byla arogance moci, tak dle pravidel diskusního fora bych rozdal žluté karty a nikdo by nemohl říci ani popel. Všimni si, že jsme si místo toho hezky popovídali. :-)[/QUOTE]

100% pochopení :-)
a souhlas s poslední větou :-D
Tak až budu mít příště splín, tak tam napíšu něco o Tatrovkách a potkáme se zase tady, jo?
Ivo Mašek (10205)|12.6.2008 18:44
[QUOTE]
Tak až budu mít příště splín, tak tam napíšu něco o Tatrovkách a potkáme se zase tady, jo?
[/QUOTE]
Tak tady o Tatrovkách beze všeho. Jen tak mimochodem, pro modely Tatra87, 97, Tatraplan a T603 mám slabost. :-)