Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou parabolu...

vata (3)|28.6.2008 08:23
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Pořizuji si DVB-S příjem. Jako přijímač pro HDTV mám VANTAGE 7100S. Teďka chci koupit parabolu. Nevím , ale jak velkou popř. od jakého výrobce. Jako LNB chci dát Inverto monoblok pro 2 družice ASTRA 19,2 a 23,5 stupně. Nebo jestli by někdo něco doporučil budu rád. předem děkuji.
Pitomec (10211)|28.6.2008 08:48
Stačí 80cm a aby měla trochu slušné mechanické provedení, např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vata (3)|28.6.2008 10:22
Jo a ještě jedna věc. je lepší mít v jedné parabole 2krát LNB nebo jeden LNB s možností přijímat 2 družice???
Pitomec (10211)|28.6.2008 10:35
Jeden LNB na 2 družice je omezený svým rozsahem Astra 19,2E+23,5E (což ti asi nevadí), ale hlavně je problém když klekne, protože pak nemáš vůbec nic. Ale ona ta pravděpodobnost zase není tak velká.
mirekv (7169)|28.6.2008 11:43
Ano, raději použít 2 samostatné LNB a multifocus, také z hlediska možných budoucích úprav (přidání další pozice, možnost pro napájení více přijímačů...)
vata (3)|28.6.2008 16:36
tak jsem sestavil toto: parabola http://www.satelitni-technika.com/detail/satelitni-parabola-85-emme-esse-al-cervena kdybych chtěl časem přidat LNB , konvertor: http://www.satelitni-technika.com/detail/lnb-singl-megasat-diavolo-0-1-db-hdtv , nebo raději od jiného výrobce? zaujalo mne nízké šumové číslo. a přepínač: http://www.satelitni-technika.com/detail/prepinac-diseqc-emp-s164iw . myslíte , že to pošlape? nemám s tím skoro žádné zkušenosti,spíš žádné. Je k tomu ještě něco potřeba kromě multifeed držáku a kabelu? Akorát nevím , jestli se to dá nastavit bez měřící techniky.... možná to jsou stupidní otázky , ale já fakt nevím. všude se píše něco jiného
mirekv (7169)|28.6.2008 18:00
Já preferuji al paraboly oproti fe, ale ta Pitomcova vypadá taky dobře. Co se týká LNB a přepínačů, dnes už je to prakticky jedno, LNB aspoň míň nebo rovno 0,2dB. Problém spíš vidím v celkovém nastavení, bez meřicích přístrojů, obvzlášť u multifeedu to půjde dost těžko.
losos (2977)|1.7.2008 21:25
Přečti si tyto stránky, ubude ti dotazů....

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2

Jinak přeji hezký obraz, ahoj.
zelinar (37)|4.7.2008 14:36
Ahoj, využiju tohoto vlákna a taky se zeptám. Už před několika lety jsem uvažoval o pořízení satelitu a když už, tak s motorem. Teď s rozmachem HD vysílání to na mne přišlo znovu. Vždycky mne od satelitu odradilo to, že bych musel na střechu na stožár umístit nějakou velkou placku. I když je střecha poměrně nová, tak těm šroubům ve krovech zatížených desítkama tun Bramacu prostě nevěřím a moc si nechci konstrukci krovu a sádrokartonový podkroví rozvrzat od poryvů větru (před x lety jsem studoval mechaniku a rozklad sil působících ze stožáru na trámy a pozednice vidím v barvách :D). Navíc bydlím na kopci, kde je silný západní vítr prakticky pořád. Jediné umístění, které je možné je právě ta polovalbová jižně orientovaná střecha a v tom kousek pod hřebenem na návětrný straně zpíchnutý stožár. Balkon, fasáda, komín buď nepřipadají v úvahu esteticky a nebo konstrukčně (tlustý zateplení).

Chtěl jsem se zeptat, jaký byste mi doporučili průměr paraboly k motoru, aby ta plachta nebyla moc velká, ale byla zároveň dostatečná, abych na ni chytil co nejvíc? (CS link ani UPC mne nezajímají, DVB-T mi stačí)
Jak je odolné servo motoru při současné povětrnostní situaci?
Jaké jsou zkušenosti s upevněním paraboly na motor? Nedojde po čase k rozhození geometrie, takže je pak ztížený příjem? Díky.
Pitomec (10211)|4.7.2008 17:20
Teoretické nastudování nesmyslů vynech - ani 120cm parabola není žádný problém a rozhodně krovu neublíží. To bych měl větší strach z těch betonových tašek, které nevydrží ani desetinu toho, co taška pálená...
mirekv (7169)|8.7.2008 06:50
Pitomec: hehe, Tobě platí firma na tašky pálené? :-D
Běžné motory zvládají 120 cm paraboly, spíš ten úchyt, střecha to určitě vydrží, ale jesli to vrže... Na zahradě bych raději zabetonoval sloupek.
zelinar (37)|8.7.2008 17:59
OK, díky za radu. Je těch 120cm opravdy nezbytných? Ještě jednu takovou a barák bude vypadat jako Mickey Mouse :-E. Jak hodně velký průšvih by bylo použít třeba jenom průměr 90cm? Přece jenom, je to skoro dvojnásobná plocha, dobrý určitě pro zisk signálu, ale špatný na tu dynamiku střechy. - Sorry, že se ptám tak naivně, ale v tomhle oboru se teprve rozkoukávám.
mirekv (7169)|8.7.2008 18:28
Na běžný příjem "80" stačí, je to takové vajíčko 80X100. Ovšem jesli se příjmu chceš více věnovat, tak bych volil větší.