Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím zhodnoťte sestavu DVB-S.

sky85 (1)|29.7.2008 21:33
Jsem v problematice satelitního příjmu začátečník.
Chci přejít na satelit a připojit dvě TV na dvě družice současně. Astra 19,2° a Astra 23,5°. O dalším rozšíření přijímaných družic neuvažuji.
Vzhledem k tomu, že televize jsou různé, vytvořil jsem tuto sestavu:

Společné prvky:
Parabola 80 AL Emme Esse
INVERTO (Lemon) Monoblock Twin 0,2dB
TT karty Standard
Kabeláž

Pro jednotlivé TV:
1. LG 26LB75 - úhlopříčka 66cm (HD Ready)
Topfield TF7700 HSCI
CA MODUL - CRYPTOWORKS
Připojení přes HDMI kabel

2. Klasická CRT TV - 55cm
Topfield TF 6000CR
Připojení přes SCART nebo kompozit.

Otázkly:
Bude stačit parabola?
Bude to bez problémů fungovat?
Co soudíte o výběru přijímačů?

Předem díky za odpovědi.
Pitomec (10211)|30.7.2008 20:19
Je to v pohodě, byť v současné době bych využil (dokud to ještě jde) i příjem komplet Cigi nabídky přes EMU (receiver Golden Interstar).
losos (2977)|3.8.2008 00:21
A ovšem nezapomínejme i na HotBird 13 E s mnoha zajímavými HD programy (bohužel kódovanými, ale...), z nichž dva mají i český zvuk a to Filmbox HD a Eurosport HD !!!!!!!!!!!!
Obzvláště ten Eurosport HD mohu vřele doporučit, taky bych jej rád měl.....
Man5on (661)|5.8.2008 08:46
[QUOTE=Pitomec;186226]Je to v pohodě, byť v současné době bych využil (dokud to ještě jde) i příjem komplet Cigi nabídky přes EMU (receiver Golden Interstar).[/QUOTE]

Přesně takhle chytá Digi jeden známej, tak sem o tom taky uvažoval až budu moc ukončit UPC. Zlneklidňuje mě však to tvoje "dokud to ještě jde", můžeš to prosím upřesnit?
acizek (66)|5.8.2008 16:11
[QUOTE=losos;186466]A ovšem nezapomínejme i na HotBird 13 E s mnoha zajímavými HD programy (bohužel kódovanými, ale...), z nichž dva mají i český zvuk a to Filmbox HD a Eurosport HD !!!!!!!!!!!!
Obzvláště ten Eurosport HD mohu vřele doporučit, taky bych jej rád měl.....[/QUOTE]

jdou ty HD programy chytat v pohode? jsou kodovane?
MONYS (460)|5.8.2008 18:56
[QUOTE=acizek;186663]jdou ty HD programy chytat v pohode? jsou kodovane?[/QUOTE]Tyto HD programy jdou chytat v pohodě pokud budete mít orig. kartu s orig přijímačem polské platformyN.Potíž je v tom že by jste musel sehnat poláka který by si to vše zaregistroval na svou adresu a vy by jste mu platil předplatné. Jinak spoléhat se na to že to půjde věčně v emulaci nelze již chystají opatření ,tak že neoficiálnímu příjmu bude brzi konec!
Pitomec (10211)|5.8.2008 20:28
[quote=Man5on;186618]Přesně takhle chytá Digi jeden známej, tak sem o tom taky uvažoval až budu moc ukončit UPC. Zlneklidňuje mě však to tvoje "dokud to ještě jde", můžeš to prosím upřesnit?[/quote]
Dokud to jde znamená, že až to nepůjde (což jistě někdy bude, ale nikdo neví kdy), tak si přetočíš parabolu na Astru 23,5E a do Golden Interstara strčíš kartu na CS Link a sleduješ (už ofiko).
Man5on (661)|6.8.2008 09:16
[QUOTE=Pitomec;186689]Dokud to jde znamená, že až to nepůjde (což jistě někdy bude, ale nikdo neví kdy), tak si přetočíš parabolu na Astru 23,5E a do Golden Interstara strčíš kartu na CS Link a sleduješ (už ofiko).[/QUOTE]

Neradši bych obojí, jak CSlink pro kvalitní CZ příjem, tak i tohle EMU Digi. A pokd by to bylo možné, tak rovnou s HD přijímačem, ale v tom asi bude problém ohledně toho EMU, co?
jarino1978 (8045)|6.8.2008 10:05
[QUOTE=Man5on;186725]Neradši bych obojí, jak CSlink pro kvalitní CZ příjem, tak i tohle EMU Digi. A pokd by to bylo možné, tak rovnou s HD přijímačem, ale v tom asi bude problém ohledně toho EMU, co?[/QUOTE]

HD receiver : vyberaj podľa kvality a podpory ( Vantage HD 6000/7100/8000 , Dreambox HD800 a pod ), čo sa týka EMU, momentálne nie je problém, v EMU Ti ide toho dosť vrátane CIGI, Premiere, ORF, otázka je dokedy... No ale ako to vždy býva, možno krátky výpadok a potom znova... Ale to riziko znáša každý.
Ale keď si zoberieš, že CS link budeš mať oficiálne ( nabudúci rok CT HD ), dokúpiš Skylink ( od piatka STV3 HD ), z týchto providerov sa ešte dá dostať obstojný obraz v SD ( CT1/2/24/4 ), Markíza, Joj, Prima. Ostatné síce lepšie , ako UPC alebo Digi TV, ale moc veľká sláva to nie ( VIASAT, SPORT5... ). K tomu kopu FTA SD, dokonca relatívne aj zatiaľ dosť FTA HD ( Arte, Anixe, NTG HD, M2, Luxe, HD5 + promo ).
EMU nie je záležitosť len SD receiverov, naopak vyzerá to na väčšiu podporu EMU práve pri HD receiveroch.
K tomu ak chcveš modul Diablo a máš navyše FILMBOX HD, DIGIALB HD, C+HD, t.j. celkovo asi 35 HD programov...
A Tvoja plazmička si môže pochutnávať...

A ešte niečo :
- DIGI TV prechádza z Nagravision 2 na Nagravision 3, takže nejaký čas to nepôjde, určite však nebude problém ešte 6-12 mesiacov
Man5on (661)|6.8.2008 11:50
[QUOTE=jarino1978;186738]HD receiver : vyberaj podľa kvality a podpory ( Vantage HD 6000/7100/8000 , Dreambox HD800 a pod ), čo sa týka EMU, momentálne nie je problém, v EMU Ti ide toho dosť vrátane CIGI, Premiere, ORF, otázka je dokedy... No ale ako to vždy býva, možno krátky výpadok a potom znova... Ale to riziko znáša každý.
Ale keď si zoberieš, že CS link budeš mať oficiálne ( nabudúci rok CT HD ), dokúpiš Skylink ( od piatka STV3 HD ), z týchto providerov sa ešte dá dostať obstojný obraz v SD ( CT1/2/24/4 ), Markíza, Joj, Prima. Ostatné síce lepšie , ako UPC alebo Digi TV, ale moc veľká sláva to nie ( VIASAT, SPORT5... ). K tomu kopu FTA SD, dokonca relatívne aj zatiaľ dosť FTA HD ( Arte, Anixe, NTG HD, M2, Luxe, HD5 + promo ).
EMU nie je záležitosť len SD receiverov, naopak vyzerá to na väčšiu podporu EMU práve pri HD receiveroch.
K tomu ak chcveš modul Diablo a máš navyše FILMBOX HD, DIGIALB HD, C+HD, t.j. celkovo asi 35 HD programov...
A Tvoja plazmička si môže pochutnávať...

A ešte niečo :
- DIGI TV prechádza z Nagravision 2 na Nagravision 3, takže nejaký čas to nepôjde, určite však nebude problém ešte 6-12 mesiacov[/QUOTE]

Přesně takhle si to představuju, nebudu si to ale montovat sám, vím o maníkovi co do toho dělá.
Jen orientačně mi prosím poraď, kterej STB bys mi pro moje potřeby doproručil (EMU, CS link).
Četl sem recenzi na Vantage 8000, ale ta cena je pro mě docela dost vysoká (14.000Kč), navíc nepotřebuju ani HDD pro nahrávání. Měl bys nějakej tip?
jarino1978 (8045)|6.8.2008 13:32
[QUOTE=Man5on;186753]Přesně takhle si to představuju, nebudu si to ale montovat sám, vím o maníkovi co do toho dělá.
Jen orientačně mi prosím poraď, kterej STB bys mi pro moje potřeby doproručil (EMU, CS link).
Četl sem recenzi na Vantage 8000, ale ta cena je pro mě docela dost vysoká (14.000Kč), navíc nepotřebuju ani HDD pro nahrávání. Měl bys nějakej tip?[/QUOTE]

Ak si v tomto nováčik, ber radšej nelinuxové receivery, ak si skúsený, poprípade máš skúsenosti s linuxom, zober Linuxové ( Kathrein, Dreambox ).
Neviem, ja mám Vantage HD 6000 ( vážne špičkový obraz SD a HD, EMU podpora stabilná, slušná, častá, ale nie 100 % ). K tomu cez USB ext. HDD a ideš. Existuje rada 7100 ( luxusnejší design, vyššia cena, ináč SW a HW rovnaké ), potom rada 8000 ( 2 tunerák, vyššia cena, SW a HW rovnaký ako 7100/6000. Ešte niečo , rada 7100/6000 je navlas rovnaká, ak chceš aj niečo ušetriť, môžeš zobrať radu 6000.
Každý Ti asi doporučí to, čo má doma, ja Ti môžem doporučiť :
- Vantage HD 6000 ( miesto na 10 000 programiov, 2x CI modul na ext. dekodéry, 2x UNI čítačka kariet ( CS link + Skylink napr., bezchybná spolupráca s modulom Diablo, funkcia PVR, t.j. nahrávanie na ext. HDD cez e-SATA alebo USB 2.0 + timeshift, YUV, HDMI 1.2, SPDIF, stabilná podpora EMU cez neoficiálny SW ).
Po kúpe odporúčam zmeniť FW za neoficiálny, potom máš čítačky kariet aj s podporou Cryptoworks ( UPC, CS+SK link ).
FW meníš pomocou USB kľúča , takisto aktuálne kódy na Nagravision si nájde receiver sám, alebo ich nahrávaš tiež cez USB kľúč. Všetko funguje spoľahlivo a hlavne je to rýchle a jednoduché.
Mne osobne vyhovuje práve Vantage kvôli kvalitnému obrazu SD a HD a dobrej podpore. Či kúpiš radu 6000/7100/8000 záleží od Teba..
Existujú viaceré dobré značky : Topfield ( myslím neexistuje EMU FW ), Dreambox, IPBOX, Kathrein, Optagon ( ten sa teraz dosť tlačí do popredia kvôli veľmi dobraj EMU podpore ). Prejdi si fóra parabola a cssf !
Man5on (661)|6.8.2008 14:26
jarino1978: Díky! Jak sem psal, bude mě to montovat profík, tak mu nadhodím ten Vantage 6000.
jarino1978 (8045)|6.8.2008 19:41
[QUOTE=Man5on;186771]jarino1978: Díky! Jak sem psal, bude mě to montovat profík, tak mu nadhodím ten Vantage 6000.[/QUOTE]

ešte aj nejaké zápory k Vantage HD 6000/7100 :
- pri kúpe si zakúp aspoň 3 balenia betérií, pozor, idú tam hodinkové batérie , nie tuškové !
- diaľka je naozaj nevydarená, po čase si zvykneš na umiestnenie tlačídiel, ak budeš prvý krát kukať na DO, tak budeš potrebovať lupu, strašne zlý popis tlačídiel
- a ešte k tým batériam, tie, čo sú priamo pri kúpe , vydržia cca 2 mesiace, iné vydržia slabých 4 mesiacov
- no a to je vlastne všetko...


PS : A keďže to bude profík, preber si s ním aj iné modely, značky a pod. Je to tak lepšie !
Man5on (661)|7.8.2008 08:30
Sem už krok od přechodu z UPC na vlastní satelitní komplet (HD), jen bych měl ještě jeden dotaz. Nejvíc sleduju Galaxii Sport (Prem.League), tak by mě zajímalo, jestli je tato stanice na CS linku v lepší kvalitě než na UPC Direkt?
jarino1978 (8045)|7.8.2008 08:39
[QUOTE=Man5on;186853]Sem už krok od přechodu z UPC na vlastní satelitní komplet (HD), jen bych měl ještě jeden dotaz. Nejvíc sleduju Galaxii Sport (Prem.League), tak by mě zajímalo, jestli je tato stanice na CS linku v lepší kvalitě než na UPC Direkt?[/QUOTE]

Galaxie Sport je v CS linku v lepšiej kvalite, ako na UPC Direct alebo Digi tv. Myslím , že na DIGI má dátový tok 2,4 Mbit/s , v CS linku má 4,5 Mbit/s 720x576.