Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Diseqc motor - nastavenie systemu

streethawk (85)|28.8.2008 08:29
Zdravim vsetkych priaznivcov satelitneho prijmu, zostavujem si system s motorom a chcem sa vas spytat co vsetko je potrebne urobit pred prvym spustenim prijmaca, resp. mam par otazok v ktorych by som chcel mat jasno, kupil som si zatial parabolu Gibertini 100cm, motor Diseqc do priemeru paraboly 120cm, konvertor Diavolo, takze:
Ako dosiahnut presneho "subehu" osi paraboly a osi motora? Ja som to nastavil tak od oka, ale vyzera to, ze je to presne v rovine, ale uplne presne by sa to robilo tazko.
Co sa samotnych uhlov na motore a parabole tyka, nastavil som ich nasledovne:
- moja zemepisna poloha je: Latitude - 49.317
Longitude - 18.750
- na motore som nastavil tych 49, pretoze tam mam stupnicu Latitude a nie elevation.
- na parabole som asi nastavil uhol, ktory vychadzal s tabulky, ktora bola uvedena v manuali motora.(presne si ho teraz nepamatam nieco okolo 30) to bude ale nespravne, pretoze prave citam jeden navod (ale je ich viac na nete a mierne sa lisia, preto nemam uplne jasno) a tam je ze mam od cisla 30 odpocitat deklinacne cislo a vysledok bude uhol, ktory treba nastavit na parabole.
Dalej treba nastavit system na presny JUH, u mna je to zrejme blizko ASTRA 19.2, ako postupovat, aby som to nastavil co najpresnejsie, mam k dispozicii iba prijimac UPC Direct, ktory nema podporu Diseqc. Aj pri momentalne asi zlom nastaveni uhlu na parabole mam silu signalu na 50-60 a kvalitu signalu 90-100.

Poradte, popripade usmernite ma co mam zle, co mozem nechat tak, ako postupovat atd.
Dakujem, Street
mirekv (7169)|28.8.2008 08:48
Zkus si přečíst [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
streethawk (85)|28.8.2008 09:31
Diky moc, ale to som uz cital ;)
mirekv (7169)|28.8.2008 10:36
Tak to si myslím, že je dostatečně vyčerpávající. Máš výhodu, že Astru1 máš téměř přesně na jih, takže motor nechej v základní poloze (nenatočený), parabolu namontuj přesně kolmo k předozadní ose motoru, nastav nejlepší signál Astry1 horizontálně celým motorem s parabolou a vertikálně až na parabole (nikoli s celým motorem) a máš vystaráno. Předpoklad je, že máš motor uchycený na svislé tyči a nastavenou zeměpisnou šířku. Ono taky záleží, co chceš lovit, od 1W (Intelsat) po 28E to nastavení není až tak kritické.
streethawk (85)|28.8.2008 10:51
No ved prave, mam tak nahovno orientovany barak, ze max. vychod ktory dufam ze chytim je okolo 40°E, ale to je naozaj MAX. skor si myslim, ze ak chytim 28,2°E tak budem spokojny, na zapad uz nemam vobec problem, tam mam rozsah obrovsky. Este raz diky "mirekv" :)

PS: Tento motor mam:http://www.tvsatnitra.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=117&category_id=14&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26
Manual nan je tu: http://www.aerial.sk/eshop/download/90.0001.pdf
streethawk (85)|28.8.2008 10:58
Prosim Ta, pozri ten obrazok motora, preco je uchyteny opacne??? To nechapem...

http://www.leopard.sk/ukaz_tovar.php?id=1121&e=Powertech-DiSEqC-Motor-H/H-DG-240

Este jeden detail, ako nastavim hardwerove limity na motore??
Na parabole mam nastaveny uhol 27,8°, podla tabulky ktora je aj vo vyssie uvedenom navode k mojmo motoru, ale podla navodu zo stranky, ktoru si mi poslal je ine nastavenie, tam mam od 30 odratat 7,2 co zodpoveda deklinacnemu uhlu pre moju polohu, to by vychadzalo 22,8° a nie 27,8 ako je to v tabulke... hmmm :(
MONYS (460)|28.8.2008 18:59
Na obrázku je zřejmě jiný motor sice se nezminuješ jaký druh motoru máš předpokládám že máš digi power2100 a ten má chobot směrem dolů a na něj se uchytí parabola dorazy má motor už nastaveny hýbat s nimy můžeš za předpokladu že nebudeš vyžadovat celý orbit .Podívej se na parobola.cz sekce ABC horní lišta tam je velmi podrobný návod!
streethawk (85)|28.8.2008 19:36
Dakujem, ale tam sa to neuvadza, potrebujem nastavit hardwerove limity, pretoze by mohla parabola zavadit o stenu. Malo by to ist, len neviem ako...
Mam motor DG240, tu je k nemu manual, uz som to uviedol vyssie:
http://www.aerial.sk/eshop/download/90.0001.pdf
Este sa chcem spytat na konvertor, predavac ma prehovoril na Diavolo 0,1dB, ale ja som cely cas chcel Invacom, teraz trosku lutujem a rozmyslam, ci by Invacom nebola predsa len lepsia volba. Popripade by som ho este mohol ist vymenit.

PS: Mimochodom, ten obrazok som uviedol len pre zaujimavost, ten moj motor sa na 100% montujem uchytom smerom dole, len ma zaujimalo ci existuje aj opacne prevedenie, caff
Ten motor mi odporucili v specializovanej predajni v ZA:
http://www.tesa-systems.sk/
mirekv (7169)|28.8.2008 21:59
hw limity neřeš, nastav je v sw. LNB konvertor taky neřeš, dnes je to nepodstatné, všechny jsou stejné.
streethawk (85)|29.8.2008 07:51
Ide o to, ze tento debilny UPC prijimac mi ukazuje silu signalu cca. 60% a kvalitu signalu cca. 95%, myslel som, ze s novou parabolou sa vyrazne podvihne aj kvalita prijimaneho signalu, ale 60% sa mi zda malo.
Este moze existovat jedno vysvetlenie, ak mas pravdu a na konvertore az tak nezalezi, tak ostava uz len zhodit vinu na soft prijimaca, resp. prijimac samotny.

Chystam sa aj tak kupovat novy prijimac, len to este potrva zhruba dva mesiace, dovtedy som chcel aspon namontovat vsetko potrebne, predsa len nik nevie ake pocasie moze byt o dva mesiace a viac.
Mam vyhliadnuty Vantage HD-6000, uz sa nemozem dockat.
Co ty na to?
mirekv (7169)|29.8.2008 08:10
S přijímači moc neporadím, mám už déle Technisat a kartu v PC taktéž Technisat SS2, ohlížím se po HD.