Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Moje HTPC

hoborg (26)|1.9.2008 14:29
Dlouho jsem hledal řešení kam dát multimédia, až jsem si postavil vlastní HTPC.

Kdyby měl někdo zájem kouknout jak to vypadá, může tady: http://hobring.esero.net/htpc.htm

Takhle to potom vypadá v reálu na TV: http://forum.team-mediaportal.com/monochrome-249/monochrome-those-who-like-dark-skins-updated-29566/

Sepisuji to ve volném čase, takže to nemám zdaleka hotové.

Před tím jsem měl TViXe, ale už bych ho nechtěl...
z-z-z (0)|2.9.2008 10:35
super dik za info - este by ma zaujimalo aku tv kartu si pouzil s mediaportal ? je to hybrid ? analog + DVB-t alebo nieco ine a znacka? dik
hoborg (26)|2.9.2008 10:39
[QUOTE=z-z-z;190268]super dik za info - este by ma zaujimalo aku tv kartu si pouzil s mediaportal ? je to hybrid ? analog + DVB-t alebo nieco ine a znacka? dik[/QUOTE]

Zdravím. Příjem TV nemám zatím vyřešen.
Nemám k dispozici digitální signál... :(
Stribrnak (20)|8.9.2008 01:32
Můžeš prozradit co tě na TVIXOVi rozlobilo ,
Mám ho v hledáčku případného nákupu.
Prosím poreferuj.

Dik

Stribrnak
olga (30)|8.9.2008 02:00
Tak tom jsem taky zvědavej, co Tě odradilo. Radek Hulanovic ho tu před chvilkou vcelku chválil a tentokrát, i když Vy s ním často nesouhlasíte, bych mu dal, podle toho, co psali v různých recenzích, za pravdu.
Právě na základě několika kladných recenzí je kamarád rozhodnut o jeho nákupu. Tak veškerá negativa rychle sem, aby se správně rozhodl. Díky
Din0 (176)|8.9.2008 07:42
[QUOTE=hoborg;190269]Zdravím. Příjem TV nemám zatím vyřešen.
Nemám k dispozici digitální signál... :([/QUOTE]
JAkou mas tu TV kartu aspon by mohla jet v analogu??
Jinak ten mediaportal je i v CZ?? Nebo jen v ENG??
Funguje v nem HW akcelerace prehravani videa ??
MCE a Nero Home jde ovladat dalkovym od TV karty Leadtek H1800 fugovalo by to i zde??
Dik
hoborg (26)|8.9.2008 08:05
[QUOTE=Din0;190905]JAkou mas tu TV kartu aspon by mohla jet v analogu??
Jinak ten mediaportal je i v CZ?? Nebo jen v ENG??
Funguje v nem HW akcelerace prehravani videa ??
MCE a Nero Home jde ovladat dalkovym od TV karty Leadtek H1800 fugovalo by to i zde??
Dik[/QUOTE]

Tv kartu budu měnit za kartu, které je přímo podporována v MP (Pinnacle Studio PCTV PMC 310i)
MP je snad ve všech jazycích. (některá slovíčka sice nejsou přeložená, ale mě to nevadí, navíc není problém to opravit)
HW akceleraci pro MPG2 zajišťuje dekodér z PoverDVD v.7 a h.264 zajišťuje dekodér z MPC (funguje pouze pro video BEZ titulků - pokud jsou ve videu titulky, automaticky se dekóduje softwarově)
Pokud ovládání podporuje nastavení klávesových zkratek, pak to bude fungovat.
hoborg (26)|8.9.2008 08:11
Ohledně Tvixu:

Příšerný prohlížeč obrázků
Nepovedený přehrávač MP3
Nefunkční titulky v MKV
Pomalé propojení po LAN tvix-PC
Trochu mi vadilo pískání ventilátoru

Jako hardwarově je to solidní kousek s parádním dálk. ovládáním.
Bohužel celkový dojem shazuje nepovedený firmware...

Moje HTPC si veškeré informace tahá z netu, filmy a MP3 jsou automaticky rozpoznány, je k nim stáhnut plakát. Stejně tak u seriálů je vidět, jaké díly mám a které chybí... Je toho hodně.
Din0 (176)|8.9.2008 20:34
TAk jsem to zkousel to Media Portal jeste tam rozchodit tu moji TV kartu a bylo by to gut, ovladani jede v pohode, poradis jak na tu TV kartu??

Nedari se mi v tom TV serveru naladit Analog stanice digit u nas nejni
hoborg (26)|15.9.2008 11:49
[QUOTE=Din0;190959]TAk jsem to zkousel to Media Portal jeste tam rozchodit tu moji TV kartu a bylo by to gut, ovladani jede v pohode, poradis jak na tu TV kartu??

Nedari se mi v tom TV serveru naladit Analog stanice digit u nas nejni[/QUOTE]

Pokud máš Hybridní kartu, musíš jí první definovat: http://www.team-mediaportal.com/manual/TV-Server/Configuration/TVServers/HybridCards

Analog naladíš až po instalaci SW encodéru - používá se třeba WinDVD http://www.download.com/WinDVR/3000-13633_4-10069855.html?cdlPid=10208799
stepka (14)|17.9.2008 21:39
Jak řešíte upscalling v HTPC? Napadá mě ffdshow. Zatím jsem to zkoušel na notebooku. Ale realné otestování na pořádné placce a HTPC mi chybí. Chtěl bych to otestovat dříve, než se rozhodnu zda HTPC nebo PS3.
hoborg (26)|18.9.2008 08:00
[QUOTE=stepka;192180]Jak řešíte upscalling v HTPC? Napadá mě ffdshow. Zatím jsem to zkoušel na notebooku. Ale realné otestování na pořádné placce a HTPC mi chybí. Chtěl bych to otestovat dříve, než se rozhodnu zda HTPC nebo PS3.[/QUOTE]

Obraz je jednoduše roztažen přes celou obrazovku a následně vyfiltrován. Takže to neřeším jinak :)
Ffdshow je na prd, nepodporuje a ani nebude podporovat DXVA...
kornelius (170)|22.9.2008 22:56
[QUOTE=stepka;192180]Jak řešíte upscalling v HTPC? Napadá mě ffdshow. Zatím jsem to zkoušel na notebooku. Ale realné otestování na pořádné placce a HTPC mi chybí. Chtěl bych to otestovat dříve, než se rozhodnu zda HTPC nebo PS3.[/QUOTE]

Kup oboji a budes mit vystarano :) ja mam htpc ale jsem dost nalomenej i na ps3 :)
hoborg (26)|9.11.2011 08:13
Tak jsem updatnul svoje HTPC. Nyní jedu čistě na NPVR + můj vlastní SAF6 - viz http://hobring.esero.net/saf_page.htm
hoborg (26)|14.11.2011 13:42
BTW, už delší dobu mám v plánu přestavět HTPC na APU 8-3800. Čekám už asi čtvrt roku a nikde ho nemají skladem :(
Nemáte někdo tip kde tenhle kousek křemíku sehnat?

Chci to postavit na tomto základu:
AMD A8-3800 (nelze sehnat) :(
Gigabyte GA-A75M-D2H (rev.1.0) - tadle má i HDMI
Zeppelin Gold - Evolve 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz