Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SS2 odchadza (?) - aku DVB-S2 nahradu?

Dreamer (459)|7.9.2008 15:14
Poslednych niekolko dni mam problem s prepinanim, kodovane kanaly nenaskocia nikdy na prvykrat, ani FTA niekedy, musim restartovat zariadenie, Digi nejde vobec, len FTA, SL ide, ale musim viackrat restartovat zariadenie (v DVB Dream, Ctrl+R). Mozno sa prehrieva karta, myslel som aj ci to nebude konvertor, ale idu programy na vsetkych frekvenciach, oboch polarizaciach.

Problem je ze pod ani nad kartou nemam miesto na chladenie, mam 2 PCI sloty a podtym uz nic, nadtym je miesto na PCIe kartu, to budem neskor potrebovat a nadtym je uz len grafika a tesne pod nechcem nic davat. Preto som sa rozhodol ze by som uz radsej kupil novu kartu, ktory som aj tak dlhsie chcel, ale vsetko fungovalo a bolo toho malo v HD, tak som to dlho odkladal. Tiez som to oddaloval koli podpore diseqc, s BDA je problem, ale videl som uz podporu diseqc pre BDA ovladace, aj ked len pre SS2, neviete ci to funguje aj pre SS HD2?

Teraz k ten novej karte, existuje vobec taka aku by som chcel? Poziadavky:

- podpora DVB Dream
- podpora diseqc v DVB Dream
- podpora S2 kanalov v DVB Dream
- nesmie sa prehrievat, musi bezat bez problemov bez pridavneho chladenia
- pre PCI, alebo este lepsie PCIe slot
- podpora CI v DVB Dream (ale to asi zostane len mojim snom)

To by zatial stacilo, ostatne detaily neskor. Myslim ze SS HD2 funguje v DD, len si nie som isty tym diseqc. Chcem podporu DVB Dream, lebo nemam uz tolko casu, testovat vsetky prehravace, ani sa mi nechce a chybali by mi niektore veci z DVB Dream.
Dreamer (459)|10.9.2008 19:17
Nikto?

Na inom fore mi niekto odpisal, ma Technotrend S2-3200, ktora splna vsetko okrem CI, ale s tym som ani nepocital, disecq vraj nejde uplne bezchybne, ale mozno to nie je chyba karty/DD, lebo mal rovnake problemy aj so SS2.

Inak este Rel (autor DVB Dream) mi radil tuto:

Turbosight 8920 (omnistar skystar 4)

Je aj medzi podporovanymi kartami. Mala by mat vsetko okrem CI. Len ju neviem nikde najst.

A co Skystar HD(2)? To ju tu nikto nema??

Este to upresnim, potrebujem podporu pre diseqc motor v DVB Dream, mate niekto DVB-S2 kartu a diseqc motor a funguje vam to v DVB Dream, tak ze po prepnuti kanalu sa parabola automaticky otaca?
Dreamer (459)|17.9.2008 01:24
Tak uz mi ide Skystar 2 dobre, preinstaloval som vplug, DD, aj kodeky, neviem v com bol problem, asi v SW, aj ked HW uplne nevylucujem. Kupu tej DVB-S2 karty teda asi este na cas odlozim, aspon dovtedy kym budem mat potvrdene ze niektora ide bezchybne s DD, v tom pripade by som chcel S2 tak ci tak. Zatial dakujem vsetkym za reakcie, to ale neznamena ze necakam aj dalsie.