Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDD rekorder s DVB-T a USB pro DivX

spamoid (62)|6.10.2008 13:46
Zdravim,
snazil jsem se zde na foru najit nejakou diskuzi nad tematem DVD+HDD rekorderu s moznosti prehravani DivX s CZ titulemi z USB ale bohuzel jsem toto nenasel... Proto jsem se Vas chtel zeptat, jestli mate doma nejake takoveto kouzelne krabicky a jake s nimi mate zkusenosti?
Ja se ptal v Sony a bylo mi receno, ze Sony nic takoveho nevyrabi, takze jsem se rozloucil s myslenkou jednoho dalkoveho ovladace (mam LCD Sony)...
Diky moc predem!
Xaver (149)|7.10.2008 21:13
Prehravat DivX z USB umi letosni modely Panasonic EX768 EX78 EX88

Prehravat DivX z USB a kopirovat DivX na HDD umi letosni modely Samsung,Philips a mozna nektere LG.

Kopirovat DivX z HDD na USB umi pouze Philips a mozna Samsung.
Nejvice toho umi Pioneer, ale je nejdrazsi př. PIONEER DVR-560HX a LXD61.


Ja sam mam doma Panasonic EX88 s 400GB HDD, vyzkousel jsem pouze 3 DivX a zatim bez problemu...
Doporucuji Panasonic nebo Pioneer, protoze v diskuzich si uzivatele znacek Philips, Samsung a LG
si znacne stezuji na caste problemy, ..."tuhnuti" rekorderu a dalsi chyby a nedodelky v ovladani.

Pr. LG musi byt vypnute v dobe nastaveneho nahravani z TV, jinak se nic nenahraje.
Samsung napr. najednou prestane reagovat na dalkove ovl.
Philips "tuhne" pri kopirovani...


Neznackove rekordery bych vubec nekoupoval.
spamoid (62)|8.10.2008 09:04
Zdravim,
takze znacky jako Sencor tedy nebrat? Prislo mi, ze jejich pomer vykon/cena je velmi priznivy.
Diky mockrat za informace
Xaver (149)|8.10.2008 12:57
Mozna se tu objevi nejaky vlastnik Sencoru, ktery mel z pekla stesti, a bude jej hlasite obhajovat, jak mu funguje...
Plati ze vyjimky potvrzuji pravidlo.

Nezlobte se, ale v pripade rekorderu opravdu je nutne koupit znacku a to Panasonic Sony Pioneer.
Nekupujete jej jen na rok...

A to jeste musim rict ze i znackove stroje maji sve chyby pr. Sony alias Pioneer nema uplne cestinu OK!
Takze setrte na spravnem miste!

PS:...Sencor DVD prehravac bych v klidu koupil s tim ze bude umet prehravat vice nez např. takovy Sony
spamoid (62)|8.10.2008 17:42
Zdravim,
ale Sony bohuzel neumi prehravat DivX z USB, tzn. jak lonske Pioneery, tak letosni Sony odpadaji, tzn. zbyva pouze Panasonic a Pioneer (u toho jsem tu podporu z USB nikde nenasel)... Chapu to dobre?
Diky moc!
Xaver (149)|9.10.2008 13:33
Nevim jak lonske modely Pioneeru, ale letosni modely umi:

Prehravat DivX primo z USB
Kopirovat DivX z USB na HDD (opacne nikoliv)

viz http://www.basys.net nebo http://www.pioneer.eu
nebo zde
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/16291-Nove-HDDDVD-rekordery-Pioneer-2008

Upozornuji ze Pioneer, ma casto problemy s firmware viz.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13013

Sony modely 2008 řady HXD x90 , co by prevleceny pioneer, by to melo umet take, ale
je mozne ze neumi z obchodnich duvodu aby se aspon trochu lišili od Pioneeru.
Z popisu zde
http://www.sony.cz/product/dvd-recorder/rdr-hxd790#pageType=TechnicalSpecs
to vypada ze skutecne DivX z USB neumi ani prehrat
Takze Sony vypadava z vyberu...

Pokud chces spolehlivy stroj ber Panasonic,
pokud chces co nejvic funkci a DivX nahravat na HDD pak si zvol Pioneer (coz Panak neumi).
Ja doporucuji vice Panasonic

Problem Panasonicu je (coz by u Pioneeru nemel byt problem) ze prerusi
prehravani cehokoliv z USB pokud nastane cas nahravani z TV viz:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16532
spamoid (62)|27.10.2008 13:27
Tak jsem si nakonec koupil Samsung DVD-SH873 a jsem vicemene spokojen... Par drobnosti je fakt vopruz (treba pomale menu), ale clovek si zvykne ;-)
Kazdopadne diky vsem za rady :-)
bishop79 (2)|6.11.2008 11:23
Nasel jsem zde velmi zajimave informace. Nicmene se ted nyni rozhoduji mezi dvema
typy PIONEER DVR-560HX a Panasonic DMR-EX88EP-K , ktere by mely umet prehravat DVIX z USB.
Nicmene jsem se nedocetl nikde, ze by umely prehravat ceske titulky jako v pripade napr. Sony RDR-HXD990/B, ktery zase neumi prave prehravani DIVX z externiho USB disku.

Moje dotazy tedy zni:
1) Umi typy PIONEER DVR-560HX nebo Panasonic DMR-EX88EP-K prehravat DIVX i s ceskymi titulkami?
2) Umi tyto typy prehravat i XVID s titulkami?
3) Je mozne pripojit nektery z techo typu k externimu PC?
4) Je zde moznost vystrizeni nezadoucich reklam a pasazi z nahraneho zaznamu?
5) Je mozne nastavovat velikost prehranych titulku nebo je zde pouze fixni velikost?

Stale vaham, ktery typ vybrat a bohuzel v prodejne mi vetsinou nikdo neporadi.

Tohle jsou me zakladni pozadavky:
1) Prehravat DIVX (Xvid) s titulkami i z externiho USB disku
2) Prehravat Audio CD a mp3 CD, mp3 z USB...Pokud mozno i tak, abych nemusel kvuli tomu vzdy zapinat TV.
3) Nahravani poradu z TV a vystrizeni nezadoucich reklam z nahravky.
4) Menit velikost titulku.


Diky za radu.
jb42q (6)|6.11.2008 12:05
Přehrávat DivX z USB umí nová řada DVD rekordérů LG RHT 3xx (např. 397, 387 a další). V Makru na ně mají do 11.11. pěknou akci (za cca 5900,- s DPH).

Sám moc LG rekordéry nemusím, ale byl jsem překvapen jak je tento levný DVD přehrávač nabitý funkcemi. Vše funguje perfektně a je dost tichý. Vadí mi jen nemožnost přeuspořádat si digitální programy.

Z USB umí přehrávat DivX a dokonce i MPEG film (VOB neumí). Z USB také umí nakopírovat na HDD.

Zvládal všechny USB klíčenky co mám, jen externí HDD nezvládal. Kamarád má externí disk, který se tváří jako USB Mass Storage, tak ho vyzkouším, třeba poběží.
Xaver (149)|6.11.2008 16:29
Mam doma Panasonic DMR-EX88EP-K, DivX nepouzivam, proto Te spis odkazu na recenze.

1) Umi typy PIONEER DVR-560HX nebo Panasonic DMR-EX88EP-K prehravat DIVX i s ceskymi titulkami?
umi ale... obcas jsou problemy, u Panaku musi byt titulky stejny nazev souboru jako video
2) Umi tyto typy prehravat i XVID s titulkami?
viz recenze
3) Je mozne pripojit nektery z techo typu k externimu PC?
PIONEER DVR-560HX myslim ne ale drazsi model LX61D uz ano pres Ethernet
Ale neocekavej vsak od toho moc, umi jen nahrat MP3JPG z PC do rekorderu a to bude asi vse
4) Je zde moznost vystrizeni nezadoucich reklam a pasazi z nahraneho zaznamu?
oba umi, v miste strihu je mirne zamrznuti
5) Je mozne nastavovat velikost prehranych titulku nebo je zde pouze fixni velikost?
panasonic neumi, pioneer myslim taky ne, to pokud vim umi snad jen jeden model rekorderu LG a jeden model Philips.

Oba jsou velmi dobre stroje, dnes bych asi bral spise Pioneer

Panasonic ma nevyhodu, ze pokud nahravas z TV, tak nelze pouzivat USB,
pokud napr. prehravas MP3 z USB a zacne casove nahravani z TV, prehravani MP3 se prerusi
dokud nenahrajes TV.
Pozn. Prehravani MP3,Fotek,Videa z DVD nebo CD muzes libovolne nahravat z TV samozre,
prehravani MP3 se neprerusi.
Na druhou stranu Panasonic se vyznacuje spolehlivosti.

Pioneer uvedenou nevyhodu nema.Byva ale ponekud nedotazeny v ovladani, ma nejake ty chyby u CZ titulku u teletextu (Panasonic teletext vubec nema)...
bishop79 (2)|7.11.2008 10:58
Xavere opet diky za rady.
Bohuzel jsem se nikde nedocetl ani v recenzi, jak je to s Xvid formatem a titulky.
Pro me je Xvid format dulezity, protoze veskere veci mam v Xvid.
Co jsem se docetl, tak vsude pisou pouze podpopru CZ titulku pro DivX.
Pioneer ani Panasanic zase nikde nepisou, ze by vubec format XviD podporoval.

Pak existuji pouze Divx, Xvid prehravace, ale to nechci, protoze to nema zase jine
vyhody DVD rekorderu.

Pak jedine koupe obou zarizeni a propojit mezi sebou :(.
spamoid (62)|7.11.2008 14:22
Zdravim,
pred nedavnem jsem si poridil Samsung SH873 a XviD i DivX zatim prehrava uplne v pohode... Samozrejme s CZ titulkama, dokonce je mozne si vybirat kodovani titulku... Nevyhodou stroje je, ze ma trochu line menu (da se v poho zvyknout) a ze DivX prehrava pres HDMI velmi zajimave - na 16:9 TV mam stejne letterbox (jak jsem psal jiz v jinem prispevku) a to se mi zatim nepovedlo odstranit... Ale jinak zatim prehral vse, co jsem mu podstrcil... A za tu cenu...
Xaver (149)|7.11.2008 23:29
Jinak EX78 prehrava DivX i Xvid a tim tyto formaty prehrava i EX88,EX77,EX87, protoze maji stejny software.
renek (38)|14.11.2008 17:34
Dobrý den. Zakoupil jsem si dvd rekorder DMR-EX88EP-K.
Nahráváni a přehráváni filmu je naprosto v pořádku, ale velké rozčarování nastalo při pokusu prohlídnout si fotografije,( foceno na fotoaparátu Olympus s rozlišením 5 MP) což byl jeden zdůvodů zakoupení přístroje. Obraz na televizoru Philips úhlopřičky 80 cm je silně roztřesen i při zapnutí digital scan. Na jiném televizoru Philips který má natural motion je obraz znatelně lepší, ale taky jsou některé snímky roztřesené. Připojil jsem tedy dvd ještě na HD lcd televizor s uhlopříčkou106 cm rozlišení 1366 x 768 pomocí hdmi kabelu. Tady je obraz bez jakéhokoli třesu, ovšem barvy jsou naprosto jiné než jak byla fotografije nafocena. Chtěl bych se tedy zeptat, na jakém televizoru by šly prohlížet fotografije ve slušné kvalitě, nebo je na DVD nějaká závada a je potřeba zařízení reklamovat?