Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada s vyběrem HDD rekorderu

Brunoos (1)|6.10.2008 22:18
Potřebuji koupit HDD rekorder ale nějak nevim jaky.

Moje požadavky:

DVB-T - kvalita obrazu, kvalitni laděni
HDD- stači malinky
přehravani divx s českými titulky - musí být dobrá čitelnost titulku
jpg, mp3
připojeni USB - neni nutnosti
nizka hlučnost
CENA:cca 10000kč

Už jsem na internetu přečetl hodně recenzi ale pořad se nemohu rozhodnout a tak prosim o radu ktery rekorder z následujícíh vybrat:

Samsung DVD-SH873
- někde jsem se dočetl že má jakoby zamlžený obraz - má někdo zkušenosti
- prý přehraje jakekoliv divx a má pěkně čitelné velké titulky


Panasonic DMR-EX78EP (DMR-EX 77)
- hodně lidi si stěžuje na čitelnost (velikost) titulku u divx - co vy na to


Philips DVDR5570H
- pěkný obraz, velké čitelné tutilky
- prý ale pořád něco nahráva na HDD (velka hlučnost??) - to jsem ale moc nepochopil - dokaže někdo vysvětlit


Sony RDR-HXD870 (převlečený Pioneer???)
- hodně lidi si stěžuje na čitelnost (velikost) titulku u divx - co vy na to


Pioneer - ??????
- titulky???
- formaty divx???
- tuner???


LG RHT 297H
- prý si neporadi s mnoho divx formáty - je to pravda
- jaká je kvalita tuneru??



děkuji za jakekoliv poznatky k jednotlivým typum
Xaver (149)|7.10.2008 21:45
Velikost titulku DivX je u vsech rekorderu je mala, existuje pouze par vyjimek...mam pocit ze nektere modely LG a Philips jsou ty vyjimky.
Taky velikost titulku zalezi na jak velke obrazovce jej prehravate.

Nizkou hlučnosti se vyznacuje Panasonic zejmena modely 2008 (ma trochu hlucnejsi DVD mechniku) ,
take Sony (coz je Pioneer od roku 2007), ktery je s mirne hlucnejsim HDD (ale zase ma tichou DVD mechaniku).
Ostatni znacky myvaji s hlucnosti problem...zejmena LG Samsung

Cituji
"Philips DVDR5570H
- prý ale pořád něco nahráva na HDD (velka hlučnost??) - to jsem ale moc nepochopil - dokaže někdo vysvětlit "

... je to jednoduche, slouzi to k tomu aby Ti nic neuteklo...
Phlilips neustale nahrava z TV (poslednich X minut) z nastaveneho kanalu i kdyz je rekorder vypnuty,
a pokud pozde zapnes TV, tak neprijdes o zacatek sveho milovaneho pořadu.
Bohuzel je s tim spojena i nevyhoda v hluku ve vypnutem stavu a to ze kvalita zobrazovaneho obrazu
odpovida kvalite obrazu nahravaneho tedy napr. pri nastavenem LP rezimu je horsi,

Doporucuji rekorder s USB - Sony HXD870,HXD890,Panasonic EX78 nebo bez USB se SD čtečkou Panasonic EX77
kornelius (170)|8.10.2008 15:52
Taky jsem se zabyval podobnym vyberem i ten phillips uz byl malem doma ale ted jsem rad ze mam HTPC ktere mi nabidne vice moznosti za stejnou cenu :)
PoloTom23 (90)|27.10.2008 14:54
Já mám Panasonic DMR EX 78 a naprostá špička.Tichoučký. Můžu doporučit, velikost titulků DiVx nevím, nepoužívám.
spamoid (62)|27.10.2008 16:44
Zdravim,
pokud chces realne pouzivat USB vstup, tak si dej pozor, aby to z nej vubec neco umelo prehrat... Co vim, tak DivX z USB umi jen Panasonic a Samsung, ostatni jen foto a muziku a to mi prijde uplne na prd... Kazdopadne mam doma Samsunga 873 a jsem spokojeny - je pomalejsi, obraz mi zamlzeny neprijde vubec (mam spojeno s TV pres HDMI ve fullHD) a titule u DivX v pohode citelne... Z/na USB to kopiruje cokoliv to z nej umi prehrat (tzn. foto, MP3, DivX) takze pohoda...