Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FERGUSON HF 8900 HD – Vantage HD 6000

xpow (140)|8.10.2008 12:15
Chtěl bych koupit jeden z těchto přijímačů, předpokládám zakoupení karty na příjem CZ programů. Plus připojit externí HDD po nahrávání.
Můžete poradit při výběru (kvalita obrazu, obsluha, možnosti příjmu HDTV programů apod.), zkušenosti, jak je to s nahráváním na HDD, možné komplikace, zapojení apod.
Doktor1962 (214)|8.10.2008 12:52
Ahoj, koupil jsem Ferdu a jsem s ním spokojený. HDD jsem zatím nezkoušel, ale klidně to nahrává i na flashku a přehrává to zase zpět do tv, nebo v PC přes Nero. Kvalita obrazu na GITALKU a mojí zatím kvalitní CRT TV Panasonic 32" je hodně dobrá. Pokud se jedná o HDTV signál, tak je samozřejmě velmi dobrý i na této TV, nicméně to chce Plazmu s HDMI vstupem.
Man5on (661)|8.10.2008 13:24
Neviděl sem toho Ferdu, ale Vantage podporuje neofic. FW s EMU!
Doktor1962 (214)|8.10.2008 13:27
[QUOTE=Man5on;195332]Neviděl sem toho Ferdu, ale Vantage podporuje neofic. FW s EMU![/QUOTE]

Ferda je na tom stejně. Mluvil jsem s klukem, který měl oba přístroje a jsou srovnatelné. U VANTAGE je prý problém s DO, které se musí namířit přímo na přijímač. U Ferdy odrazy od zdi i nábytku a navíc, jako kdyby to mělo pokovená tlačítka. Fakt jśem lepší ovladač neměl v ruce
Man5on (661)|8.10.2008 13:30
[QUOTE=Doktor1962;195333]Ferda je na tom stejně. Mluvil jsem s klukem, který měl oba přístroje a jsou srovnatelné. U VANTAGE je prý problém s DO, které se musí namířit přímo na přijímač. U Ferdy odrazy od zdi i nábytku a navíc, jako kdyby to mělo pokovená tlačítka. Fakt jśem lepší ovladač neměl v ruce[/QUOTE]

Podle ovladače vybírat HD sat je asi blbost, ale faktem je, že ovladač u Vantage nepatří zrovna k nejpovedenějším.
Doktor1962 (214)|8.10.2008 13:32
[QUOTE=Man5on;195334]Podle ovladače vybírat HD sat je asi blbost, ale faktem je, že ovladač u Vantage nepatří zrovna k nejpovedenějším.[/QUOTE]

Uvedl jsem to jen jako zkušenost moji i toho kluka, který to měl možnost u obou porovnat. Jinak jsou přijímače kvalitativně stejné
xpow (140)|8.10.2008 13:51
Máte někdo zkušenosti s nahráváním na HDD, funguje to bez problémů u obou?
jarino1978 (8045)|8.10.2008 15:04
[QUOTE=xpow;195312]Chtěl bych koupit jeden z těchto přijímačů, předpokládám zakoupení karty na příjem CZ programů. Plus připojit externí HDD po nahrávání.
Můžete poradit při výběru (kvalita obrazu, obsluha, možnosti příjmu HDTV programů apod.), zkušenosti, jak je to s nahráváním na HDD, možné komplikace, zapojení apod.[/QUOTE]

výrobkov značky ferguson sa zďaleka vyhývaj. Design otras, plechy nesedia ( naviac je to ako z papiera ), sú dosť kazové...
Konkrétne HF 8800/8900 HD : podpora o ničom, všetky skupiny, ktoré robili na vývoji, už neexistujú. Existuje pár jedoncov, ktorí len boogujú staré FW... Sám som mal kedysi 8800 HD, bolo to pre mňa v začiatkoch HDTV, pretože som nebol v tej dobe ochotný dať 20 litrov za HD sat... Po prvom nadšení ma sklamalo ovládanie, stabilita, podpora a o designe ani nehovorím.
Odporúčam loviť v iných teritóriach, momentálne je špička :
1. OCTAGON a VANTAGE
2. DM
3. IP HD

Neodporúčam ICORD kvôli debilnému FW, bez CZ/SK podpory a debilnému zdroju...
jarino1978 (8045)|8.10.2008 15:10
[QUOTE=Doktor1962;195333]Ferda je na tom stejně. Mluvil jsem s klukem, který měl oba přístroje a jsou srovnatelné. U VANTAGE je prý problém s DO, které se musí namířit přímo na přijímač. U Ferdy odrazy od zdi i nábytku a navíc, jako kdyby to mělo pokovená tlačítka. Fakt jśem lepší ovladač neměl v ruce[/QUOTE]

- náhodou mám Vantage, ale o to nejde. DO je na ňom ozaj slabé miesto, nemusíš mieriť síce naň ( to mal asi slabé baterky ), funguje aj s odrazmi, ale slabé miseto DO je slabá potlač tlačidiel a nezmyselný typ batérií. Tie od výrobcu nevydržia viac, ako 2 mesiace.
- no a čo sa týka zrovnania kvality obrazu : Vantage ma asi jeden z najkvalitnejších videoobvodov, aké môžeš vidieť na HDTV satoch. Proste kvalita SD je špička a kvalita HD taktiež. Zrovnávať ho s poľským šuntom ani nemá zmysel, oveľa lepší obraz má Vantage ( mám možnosť porovnať ). Horší obraz od Ferdu má napr. DM 800.
jarino1978 (8045)|8.10.2008 15:12
[QUOTE=xpow;195337]Máte někdo zkušenosti s nahráváním na HDD, funguje to bez problémů u obou?[/QUOTE]

- nahrávanie na HDD vrátane timeshift funguje na 100 % , ukladá celý stream, vrátane všetkých audio stôp, naviac môžeš nahrávať súčastne 4 SD programi, alebo 2 HD programy. Alebo nahrávať súčastne 2 SD programy a jeden sledovať z HDD, alebo nahrávať naraz 1 HD program a súčastne sledovať 1 HD program z HDD. Písal som o Vantage.
Foolproof (2713)|8.10.2008 15:24
No, nechci flame, ale v polovině argumentů o Ferdovi z tebe mluví nasranost na typ 8800 a situaci v roce 2007.
U Vantage mi naprosto stačí formát nahrávky TRP, který musím napřed převrtět, abych z toho měl regulerní transport stream a mohl jej rozumně zpracovat. Ten má navíc header z mpeg2 i pro mpeg4, tím se ve firmware nikdo nezabývá a tím pádem nelze opravit chyby v nahrávce, což není žádná vzácnost, protože to převrtěné je flagováno jako OK.
----------

U PVR bych jako jednu ze základních vlastností pro rozumné využití hledal možnost synchronizovat titulky ve správné češtině bez programátorského vybavení - základ.
xpow (140)|8.10.2008 15:32
Jarino dík za info. Pokud ho máš a jsi spokojenej, tak 6000 jako základní model asi dostačuje. HDD stačí připojit přes USB? Jsem v tom amatér- jak má být naformátovaný HDD? Kartu př. skylink lze vložit přímo do čtečky nebo je ještě třeba koupit modul. Kde nejlépe (www) zjistit další info (firmvare apod).
xpow (140)|8.10.2008 15:33
Foolprof: co bys doporučil na PVR ty?
Man5on (661)|8.10.2008 15:41
xpow: HDD přes USB, jen Fat32. Po změně FW na neofiko se změní čtečky na CW a pak lze vložit Skylink kartu.
Foolproof (2713)|8.10.2008 15:56
[quote=xpow;195352]Foolprof: co bys doporučil na PVR ty?[/quote]

Čekám, používám PC, manželka mi stolní stejně okupuje s DigiTV, takže zatím nevím.:)

Parametry.

1. Titulky v češtině, samozřejmě externí, alespoň na nahrávce, aby se daly pustit se souborem timeshiftu.
2. Universální čtečky - žádné sloty pro něco závislé na firmware.
3. Lan - bez diskuzí. (USB je na prd)- firmware musí přes lan komunikovat s PC - sharing
4. Musí umět přes lan hrát soubory alespoň jako transport streamy v mpeg2 a mpeg4
5. Emu vítáno, ale pokud 3. nemusí být.
6. Tuner mi stačí jeden, mím motor, kdyby to mělo spřažený silový pozicioner 36V - dobré.


Ještě několik, ale toto je podstatné. Přitom bych se nerad učil základy Linuxu, jestli mi rozumíte.
xpow (140)|8.10.2008 16:44
Foolproof- tj. HTPC s DVB-S kartou? Moje představy jako "tupého uživatele" jsou :
- dát do tobo kartu a dívat se
- něco nahrát, podívat se na to a z toho časem 80 % vymazat (problém bude asi s těma 20 % které bych chtěl mít nastálo, jestli to správně chápu)
- emu - pokud to funguje, tak jak psal Man5on, tak mi to stačí
- s počítačem se mi to spojovat nechce, určitě by mi to nějak nefungovalo a furt bych něco řešil (jak to tak s PC chodí)
Takže co je pro takové účely udeální?
jarino1978 (8045)|8.10.2008 17:02
[QUOTE=Foolproof;195350]No, nechci flame, ale v polovině argumentů o Ferdovi z tebe mluví nasranost na typ 8800 a situaci v roce 2007.
U Vantage mi naprosto stačí formát nahrávky TRP, který musím napřed převrtět, abych z toho měl regulerní transport stream a mohl jej rozumně zpracovat. Ten má navíc header z mpeg2 i pro mpeg4, tím se ve firmware nikdo nezabývá a tím pádem nelze opravit chyby v nahrávce, což není žádná vzácnost, protože to převrtěné je flagováno jako OK.
----------

U PVR bych jako jednu ze základních vlastností pro rozumné využití hledal možnost synchronizovat titulky ve správné češtině bez programátorského vybavení - základ.[/QUOTE]

- nechcem ani ja žiaden debilný flame...
- 8800/8900 sú úplne totožné, takže neviem, aká nasranosť
- situácia pretrváva stále, no veď ktorý team robí FW pre Ferguson ? Už žiaden...
- satelit sa vyberá : kvalita obrazu, stabilita, pre väčšinu podpora EMU a pod. Ferguson už dávno ani jednu z týchto podmienok nespĺňa...
- každý stream z každého satu nie je regulérny stream, pretože algoritmus Mpeg2 a H.264 AVC je úplne iný, ako je norma. Naviac funguje FEC...
- ak chceš stream len prehrať, na to Ti bohato stačí napr. player vo Vantage
- ak chceš stream aj spracovať, tak si ho najskôr nahrám do PC ( ak má stream viac, ako 1,5 Gb ), alebo postrihám vo Vantage, opravím cez mpeg2repair, vrazím do tsremux a spravím napr. BD. Ak má stream menej ako 1,5 Gb, vrazím priamo do tsremux a spravím BD. Nič viac, nič menej. myslíš, že to ide jednoduchšie v inom receiveri ? A v akom ????
- každá nahrávka cez Vantage po jednoduchej úprave nevyžaduje už nič, je 100 % funkčná, môžeš spraviť DVD, BD a funguje vždy a všade... Takže neviem, voč de ????
jarino1978 (8045)|8.10.2008 17:05
[QUOTE=xpow;195351]Jarino dík za info. Pokud ho máš a jsi spokojenej, tak 6000 jako základní model asi dostačuje. HDD stačí připojit přes USB? Jsem v tom amatér- jak má být naformátovaný HDD? Kartu př. skylink lze vložit přímo do čtečky nebo je ještě třeba koupit modul. Kde nejlépe (www) zjistit další info (firmvare apod).[/QUOTE]

- HDD zapojíš cez E-SATA alebo USB 2.0
- format FAT 32, buď ho formatneš v PC, alebo to spraví Vantage
- karty typu Skylink, Gital, UPC stačí vložiť do 2 čítačiek, predtým však treba zmeniť oficiálny FW za neoficiálny, lebo až potom sa stanú z 2 interných čítačiek univerzálne. Vantage má 2x čítačka + 2x CI. V čítačkách karty fungujú bez problémov, zápisy chodia OK, nie je problém používať aj naraz T@T + Skylink SK.
- Cryptoworks modul nebudeš potrebovať, pokiaľ budeš mať len 2 karty
jarino1978 (8045)|8.10.2008 17:13
[QUOTE=Foolproof;195360]
1. Titulky v češtině, samozřejmě externí, alespoň na nahrávce, aby se daly pustit se souborem timeshiftu.
2. Universální čtečky - žádné sloty pro něco závislé na firmware.
3. Lan - bez diskuzí. (USB je na prd)- firmware musí přes lan komunikovat s PC - sharing
4. Musí umět přes lan hrát soubory alespoň jako transport streamy v mpeg2 a mpeg4
5. Emu vítáno, ale pokud 3. nemusí být.
6. Tuner mi stačí jeden, mím motor, kdyby to mělo spřažený silový pozicioner 36V - dobré.


Ještě několik, ale toto je podstatné. Přitom bych se nerad učil základy Linuxu, jestli mi rozumíte.[/QUOTE]

bod 1 : a k čomu by Ti toto bolo ? Ak si myslel nasypať titulky do streamu, ktorý si nahral, tak to je nemožné. Ak si myslel spraviť zo satu media centrum, taktiež nerealizovateľné...
bod. 2 : napr. Vantage. Nie sú závislé od verzie EMU FW...
bod. 3 : pre niekoho podstatné, pre niekoho vôbec. Keby sharing fungoval dobre, ale nie štýlom 20x / hod seknutie obrazu, platené card sharing servere, spaming, kradnutie osobných údajov cez nezabezpečené stránky ( drvivá väčšina ), odchytávanie IP adries zo strany providerov a autorských zväzov ( môže sa Ti stať veľmi ľahko, že Ti príde domov predvolanie na Políciu, viď posledné prípady z Maďarska, Talianska, Nemecko, Rakúska ), keby serveri nefungovali spôsoboch funguje to 2 dni a potom hovno... Zdieľanie umožňuje Octagon a už aj Vantage...
bod.4 : nefunkčné...
bod. 6 : asi si prespal dobu....
jarino1978 (8045)|8.10.2008 17:17
[QUOTE=xpow;195373]Foolproof- tj. HTPC s DVB-S kartou? Moje představy jako "tupého uživatele" jsou :
- dát do tobo kartu a dívat se
- něco nahrát, podívat se na to a z toho časem 80 % vymazat (problém bude asi s těma 20 % které bych chtěl mít nastálo, jestli to správně chápu)
- emu - pokud to funguje, tak jak psal Man5on, tak mi to stačí
- s počítačem se mi to spojovat nechce, určitě by mi to nějak nefungovalo a furt bych něco řešil (jak to tak s PC chodí)
Takže co je pro takové účely udeální?[/QUOTE]

Takže Ti poradím :
1. Vantage
2. Octagon

Nič viac...
Samozrejme Ti odporučím, čo mám doma, čiže VANTAGE HD, či to bude model 6000/7100/8000 záleží len na Tvojich preferenciách a peňaženka... OK ?
Ja tiež nahrávaš všetko, čo nestihnem pozrieť, čiže správy, pre ženu tie sprosté seriály. Mám vo Vantage nastavenú jednu dobrú funkciu, po zhliadnutí filmu sa záznam automaticky vymaže... To, čo chceš archivovať, tak to v menu označím ako LOCK...Čiže na to tvoje, nahrám, po prezretí ak to nechcem, jedným tlačídlom DO mažem...jednoduché... A veľmi dobrá funkcia TIMESHIFT, budeš často používať...
xpow (140)|8.10.2008 17:56
OK Jarino, dík za obsáhlé info.
Jedná se mi hlavně o plánované nahrávání tak, abych nebyl závislý na programovém schématu, to je vše.
Kde a jak na emu - asi internet.
Octagon vs Vantage - tak to fakt nevím.
Honza23 (80)|8.10.2008 18:10
[QUOTE=xpow;195388]OK Jarino, dík za obsáhlé info.
Jedná se mi hlavně o plánované nahrávání tak, abych nebyl závislý na programovém schématu, to je vše.
Kde a jak na emu - asi internet.
Octagon vs Vantage - tak to fakt nevím.[/QUOTE]

Mě Jarino taky přemluvil,abych nakonec koupil Vantage a opravdu jsem maximálně spokojen,kvalita obrazu je opravdu výborná.
Koupil jsem si Vantage HD 7100S který má navíc LAN
Foolproof (2713)|8.10.2008 18:32
[quote=jarino1978;195374]- nechcem ani ja žiaden debilný flame...
- 8800/8900 sú úplne totožné, takže neviem, aká nasranosť
- situácia pretrváva stále, no veď ktorý team robí FW pre Ferguson ? Už žiaden...
- satelit sa vyberá : kvalita obrazu, stabilita, pre väčšinu podpora EMU a pod. Ferguson už dávno ani jednu z týchto podmienok nespĺňa...
- každý stream z každého satu nie je regulérny stream, pretože algoritmus Mpeg2 a H.264 AVC je úplne iný, ako je norma. Naviac funguje FEC...
- ak chceš stream len prehrať, na to Ti bohato stačí napr. player vo Vantage
- ak chceš stream aj spracovať, tak si ho najskôr nahrám do PC ( ak má stream viac, ako 1,5 Gb ), alebo postrihám vo Vantage, opravím cez mpeg2repair, vrazím do tsremux a spravím napr. BD. Ak má stream menej ako 1,5 Gb, vrazím priamo do tsremux a spravím BD. Nič viac, nič menej. myslíš, že to ide jednoduchšie v inom receiveri ? A v akom ????
- každá nahrávka cez Vantage po jednoduchej úprave nevyžaduje už nič, je 100 % funkčná, môžeš spraviť DVD, BD a funguje vždy a všade... Takže neviem, voč de ????[/quote]

Uvádíš notoricky známé věci, ale o mpeg2.
A de o to, že neznám program, který by vyrobil trp, (o stříhání v receveru se nemíním bavit), takže nevím, jak bych tu upravenou nahrávku přehrál. Argument, že si k tomu mám koupit BluRay, to neberu.
Ale mohu se mýlit, třeba něco existuje. Nebo to přehraje TS v AVC ?
Princip je v tom, že pokud přístroj nahrává nebo čte klasický TS, tak vezmu release filmu v MKV a právě pomocí zmiňovaného TSRemux z toho udělím TS, no a hraji a funguje to totiž i s českými titulky, které jsou v UTF-8 a stroj jim tedy rozumí.
H.264 lze rozumně zatím editovat bez rekomprese snad pouze pomocí TSPacketEditor, ale ten jasně napíše, stejně jako i jiné analyzery, že soubor TRP má vadný header. Po prohnání TSRemux, už to jde, ale zpšt na trp už to nepředělám.
Už jsi někdy rozsekával celovečerní film na 2 gigové kousky nebo kolik to snese, aby se ti nerozešly titulky ani jednotlivé zvuky. Není to úplně triviální.

To co píšeš o streamech ze satelitu je lehce zpochybnitelné, náhrávám to na PC a výsledek je vždy podle normy, když mi to hraje i stolní player.
FEC nemá s komprimací nic společného, to je korekce chyb, která se dá přirovnat např. CRC.
Foolproof (2713)|8.10.2008 18:44
Poslední verze MPEG2Repair.

• Added "bad-edit" detection to show inconsistent telecine flags.Use "IgnoreFieldRepeatFlagWarnings" ini setting to disable.
• Added "ReadBufferSize" and "WriteBufferSize" ini settings. Might improve file i/o performance if you're not CPU limited.
• Improved performance of initial PID scan on slow wireless networks.
• Added "FileWildcard" ini setting to allow custom input/output file extensions.
Added limited H.264 video support.Only scans for Transport/PES header errors.
• Removed beta expiration date.Barring any major bugs, this is the final version of MPEG2Repair.Moving on to other projects...


O nějaké opravě AVC, kterou propaguješ nemůže být ani řeč, ani jednotlivé pidy nevyseparuje

Sorry za OT
jarino1978 (8045)|8.10.2008 19:18
[QUOTE=Foolproof;195396]Uvádíš notoricky známé věci, ale o mpeg2.
A de o to, že neznám program, který by vyrobil trp, (o stříhání v receveru se nemíním bavit), takže nevím, jak bych tu upravenou nahrávku přehrál. Argument, že si k tomu mám koupit BluRay, to neberu.
Ale mohu se mýlit, třeba něco existuje. Nebo to přehraje TS v AVC ?
Princip je v tom, že pokud přístroj nahrává nebo čte klasický TS, tak vezmu release filmu v MKV a právě pomocí zmiňovaného TSRemux z toho udělím TS, no a hraji a funguje to totiž i s českými titulky, které jsou v UTF-8 a stroj jim tedy rozumí.
H.264 lze rozumně zatím editovat bez rekomprese snad pouze pomocí TSPacketEditor, ale ten jasně napíše, stejně jako i jiné analyzery, že soubor TRP má vadný header. Po prohnání TSRemux, už to jde, ale zpšt na trp už to nepředělám.
Už jsi někdy rozsekával celovečerní film na 2 gigové kousky nebo kolik to snese, aby se ti nerozešly titulky ani jednotlivé zvuky. Není to úplně triviální.

To co píšeš o streamech ze satelitu je lehce zpochybnitelné, náhrávám to na PC a výsledek je vždy podle normy, když mi to hraje i stolní player.
FEC nemá s komprimací nic společného, to je korekce chyb, která se dá přirovnat např. CRC.[/QUOTE]

- mýliš sa, písal som o Mpeg2 SD, HD a H.264 AVC
- nemáš v tom jasno, napr. Vantage nahráva do kontajneru TRP, pomocou SW H.264 TS CUTTER dokážeš bez rekompresie stream stiahnuť do PC, zostrihať a pod. Podotýkam, že bez rekompresie !!!
- pokiaľ ten stream chceš spracovať pre stolný player, tak spravíš DVD, BD, DIVX a pod.
- pokiaľ chceš, aby ten stream Vantage prehral, stačí export do MPG, DIVX, XVID
- problém je práve v tom, že som Ti písal, že saty neprehrávajú všetko...
- rozsekať film aj na 1 000 000 častí tak, aby Ti sedel aj obraz aj zvuk nie je žiaden problém, napr. MKV2VOB alebo TS REMUX
- práve že FEC je alfa a omega problémov, pretože je to korekcia chýb prenosu, čiže aj streamu a to robí problém ako hovado.
- chceš povedať, že priamy stream zo satu stačí len skopírovať do PC a nahrať napr. na DVD, vovaliť do DVD playera a je to OK ? Nesranduj !
jarino1978 (8045)|8.10.2008 19:19
[QUOTE=Foolproof;195398]Poslední verze MPEG2Repair.

• Added "bad-edit" detection to show inconsistent telecine flags.Use "IgnoreFieldRepeatFlagWarnings" ini setting to disable.
• Added "ReadBufferSize" and "WriteBufferSize" ini settings. Might improve file i/o performance if you're not CPU limited.
• Improved performance of initial PID scan on slow wireless networks.
• Added "FileWildcard" ini setting to allow custom input/output file extensions.
Added limited H.264 video support.Only scans for Transport/PES header errors.
• Removed beta expiration date.Barring any major bugs, this is the final version of MPEG2Repair.Moving on to other projects...


O nějaké opravě AVC, kterou propaguješ nemůže být ani řeč, ani jednotlivé pidy nevyseparuje

Sorry za OT[/QUOTE]

- a skúšal si ho ??? Asi nie ! A kto píše, o oprave AVC. Píšem o oprave streamu.... A PID/s ? Detekuje všetky...
Foolproof (2713)|8.10.2008 21:15
1. Aby to Vantage prehral stačí export so mpg, divx, atd.

----------
Z toho vylývá, že musím konvertovat 20 giga film do MPEG2 nebo MPEG4 ASF, snížit kvalitu, protože není utilita pro výrobu TRP. a rozdělit to na kousky - titulky jak ??????

--------------

2. TS Cutter i zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15861 je diskuze naprosto v souladu s mými zkušenostmi ,musí se z toho napřed udělat TS
Tím, že z toho udělám TS, zabouchnu si vrata pro opětovné přehrání , zpět nelze. Pokud ano, napiš jak.

3. Když už to mám v TS, tak to mohu strčit i do Vegasu kamkoliv, ale to neřeší bod 2, možnost návratu.
4. Stolní player - vyrobit DVD, DVD je 720x576, to nechápu, BD - nechť, ale na co TS stačí jenom přejmenovat ma MTS a už to jede, MPEG4 ASF nekomentuji.
Ale proč stolní player, když toto má hardwarový MPEG4 dekoder a pravíš, že dobrý ? Tak proč tam nestrčit TS aby to hrálo s domuxovanými českými titulky, případně českým zvukovým doprovodem (v DTS bych chtěl moc, že ?)
------------
Mám historický stolní player, ale TS nahraný ze satelitu normálně hraje, že je tam něco (u Vantage)úmyslně jinak, aby to nešlo, je zřejmé z toho, že pouhé přejmenování TRP na TS nestačí.
Musí se změnit hlavička.

5. TSRemux a tak má jenom možnost zadání časových údajů, takže tím rozsekávat 20ti gigové soubory je fakt hračka,:) ale ty titulky jsi asi úmyslně vynechal.

A poslední reakce na citaci.

- chceš povedať, že priamy stream zo satu stačí len skopírovať do PC a nahrať napr. na DVD, vovaliť do DVD playera a je to OK ? Nesranduj !

Ano

Dělám to tak od roku 2001, TS v mpeg2, nahraný v PC normálně hraje ve stolním playeru, na PopCournu jede i v MPEG4.(Ten nemám)

Nemusí se na něj šáhnout.
jarino1978 (8045)|8.10.2008 21:31
Ježiši :
bod 1 : nie , nie a ešte raz nie ! Písal som o tom, že čo Vantage prehrá. Ale ak chceš, bez rekompresie samozrejme len Mpeg alebo H.264 AVC, čiže môže to byť kľudne stream premenovaný na koncovku mpg. Samozrejme kvôli kompatibilite odporučím HDTVto MPEG2... Divx a iné shitové hovadiny samozrejme bez kompresie neurobíš...
Titulky rozdelíš napr. cez SubtitleWorkshop a podobné debilné SW. Ako na to hádam prídeš aj sám...
bod 2 : viď môj bod 1
bod 4 : ale veď Vantage Ti prehrá aj H.264 AVC a nemusí to byť TRP prípona. DTS síce nie, AAC zasa áno...
bod 5 : počaj , ak píšeš o PC DVB-S karte, napr. Skystar, tak to áno, pretože nahráva vždy za pomoci ext. SW s enc. alebo SW enc. a to je rozdiel. Ja ale píšem o surovom streame, napr. z Vantage, skús spraviť len prevod na TS a skús to prehrať v stolnom playeri. Neprehral to ani Popcorn, ani Tvix , ani PS3. Lebo ten stream je nahovno, zlá hlavička, zlá GOP...

PS : Osobne využívam k prehratiu streamov nahratých v HD zo satu PS3.