Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky motor k Vantage HD-8000 TS.

jardas33 (69)|12.10.2008 23:28
Prosím o radu jakej motor k Vantage HD-8000 TS pro parabolu 80-100cm. z hlediska maximální funkčnosti.
Není tu někdo z Prahy, kdo by pomohl s nastavením paraboly a přijímače ?
Kdyžtak alespon hodte odkaz na stránky, kde bych to nastudoval. Díky.
Man5on (661)|13.10.2008 12:37
Mám SG 2100 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a spokojenost. Můžeš si buď nastavit pozice satelitů ručně nebo dát na automatiku USALS, tzn. že nastavíš jednu referenční pozici např. Astra 19E a Vantage si družice najde sám. Více informací o nastavení Vantage najdeš na http://www.cssf.cz.
Pytkin (7947)|13.10.2008 16:50
preco chces motor ? chces divat dake anomalie ? mne pripada viac LNB zaujimavejsich s vyhladom na to , ze viac ludi v dome moze pouzit tu istu parabolu ..
jardas33 (69)|13.10.2008 16:54
Parabolu budu používat jenom já a mám to na hraní, co se dá všechno ulovit.
Pytkin (7947)|13.10.2008 16:56
jarda : aha .. jasne , ked sa chces hrat , tak je motor fajn ..
jarino1978 (8045)|14.10.2008 10:14
[QUOTE=jardas33;196070]Prosím o radu jakej motor k Vantage HD-8000 TS pro parabolu 80-100cm. z hlediska maximální funkčnosti.
Není tu někdo z Prahy, kdo by pomohl s nastavením paraboly a přijímače ?
Kdyžtak alespon hodte odkaz na stránky, kde bych to nastudoval. Díky.[/QUOTE]

SG 2100 - dlhoročne bezproblémový motor
jarino1978 (8045)|14.10.2008 10:17
[QUOTE=Pytkin;196213]preco chces motor ? chces divat dake anomalie ? mne pripada viac LNB zaujimavejsich s vyhladom na to , ze viac ludi v dome moze pouzit tu istu parabolu ..[/QUOTE]

nejako som toto nepochopil....aké anomálie ? vieš si predstaviť napr. 6x dual LNB a 2 účastníkov ? zrátaj si vstupy, kabeláž a uvidíš...

- motor SG 2100 - cena 1450 Sk ( točenie 72E-72W, USALS, GOTOX )
- napr. 6x dual LNB - cena 6x 550 Sk = 3 300 Sk + kabeláž cca 700-1000 Sk + multifeed = 4 800 Sk = 3x SG 2100
jardas33 (69)|15.10.2008 07:15
Jedna malá zkušenost: Rozhodl jsem se pro SG 2100, protože po prolezení různých diskusí mi vyšel v poměru cena/výkon dle uživatelů, jako jeden z nejlepších. Chtěl jsem ho zakoupit v Praze a tak jsem obvolával kšefty. V přijímací technice v Lidické ulici mi odborný prodavač na otázku zda jej mají odpověděl: tento typ se z důvodů nespolehlivosti nevyrábí a nabídl mi lepší náhradu za stejné peníze. Na otázku kolik stojí, mi odpověděl , že kolem 3.000,- . Povídám že si asi nerozumíme, že SG 2100 stál 1.350-1.800,- , jak kde a že je to doposud jeden z nejpoužívanějších motorů. Rozhovor skončil doporučením, abych si tedy poradil sám, když jsem tak chytrej. Až budu příště něco potřebovat, určitě zase zavolám do Lidické.
Man5on (661)|15.10.2008 08:07
jardas33: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jardas33 (69)|15.10.2008 10:50
Man5on: díky, ale včera ráno jsem ho objednal a dnes, nebo zítra, bych ho měl mít na poště.
Pytkin (7947)|15.10.2008 11:36
[QUOTE=jarino1978;196317]nejako som toto nepochopil....aké anomálie ? vieš si predstaviť napr. 6x dual LNB a 2 účastníkov ? zrátaj si vstupy, kabeláž a uvidíš...

- motor SG 2100 - cena 1450 Sk ( točenie 72E-72W, USALS, GOTOX )
- napr. 6x dual LNB - cena 6x 550 Sk = 3 300 Sk + kabeláž cca 700-1000 Sk + multifeed = 4 800 Sk = 3x SG 2100[/QUOTE]

no vacsine ludi staci astra 23 .. pripadne 19 .. pripadne thor kvoli digitv .. ostatne satelity su anomalie , ktore vacsina ludi nepotrebuje sledovat ..

a to co si zratal je chujovina .. lebo druha varianta je pre dvoch , motor len pre jedneho .. musel by si dat 2 motory , dalsiu parabolu atd .. motor je otrava kym sa natoci .. a musel by si mat pre 2och dve paraboly na streche ..
jarino1978 (8045)|15.10.2008 14:40
[QUOTE=Pytkin;196511]no vacsine ludi staci astra 23 .. pripadne 19 .. pripadne thor kvoli digitv .. ostatne satelity su anomalie , ktore vacsina ludi nepotrebuje sledovat ..

a to co si zratal je chujovina .. lebo druha varianta je pre dvoch , motor len pre jedneho .. musel by si dat 2 motory , dalsiu parabolu atd .. motor je otrava kym sa natoci .. a musel by si mat pre 2och dve paraboly na streche ..[/QUOTE]

aké chujoviny ? Veď som Ti len chcel dokázať, že už pre 2 účastníkov sa radšej oplatí si zakúpiť zvlášť Diseq motor a k tomu ešte ostanú prachy na 2 paraboly. Chápeš ? Pre väčšinu ľudí je práve výhodný motor. A zasa ten, ktorý si objedná DIGI TV alebo UPC si motor a ani multifeed nekúpi = parabola napevno... Pokukaj po domoch a barákoch, kde svietia nápisy Digi TV a UPC Direct, vidíš tam nejaký multifeed a motor ? Čo poznám väčšinu, majú motor.
Napr. pozícia 28,2 je anomália ? A čo tak 16E, tiež ? A čo takto 9E ? Tiež ? A čo takto 13E ? Tiež ? Možno sú to anomálie pre cigáňov , čo majú Digi...
Ten Tvoj návrh by som zobral max. vtedy, keby sa jednalo o RD a nebolo by miesto, alebo by tí dotyční nechceli mať 2 paraboly. Ale riešenie značne nepohodlné a dočasné.
Pytkin (7947)|15.10.2008 14:50
jarino : ale dvaja ucastnici musia mat 2 paraboly , 2 motory ..

Mne pripada vsetko okrem astry anomalia .. ano fora su plne ludi , co nahanaju na oblohe vsetky druzice , a hladaju co sa da pozerat .. ty ludia sa na telku ale nepozeraju .. len cele dni riesia , co sa da kde pozerat ..
Naopak .. ludia , ktory maju satelit na pozeranie televizie , tak im uplne staci astra .. na viac aj tak neni cas .. priklad .. Pred rokom sme kupili dom .. momentalne je okolo nas postavenych tak 40 novych domov .. Obyvanych je tak 30 .. skoro na kazdom je parabola .. odhadujem na 5tich neni .. ani jedna parabola nema motor ..

Chapem , ze niekto sa chce bavit satelitom , lamat ochrany , stahovat kody , citat fora , proste volny cas travit a bavit sa satelitnou tematikou .. pre toho je motor super ..
Iny chce pozerat telku .. Pre toho je lepsi multifeed .. Ja sam mam privedeny signal do 4och izieb na dome .. vies si predstavit , ze by som si tam dal 4 paraboly s motormi ? studio kavci hory .. bleee .. jo sused ma 2 paraboly .. jednu na astru , druhu na digitv .. bez motorov samozrejme .. teraz mu tam pridali este mikrovlnku .. no komicky to vyzera ..
jarino1978 (8045)|15.10.2008 15:09
[QUOTE=Pytkin;196551]jarino : ale dvaja ucastnici musia mat 2 paraboly , 2 motory ..

Mne pripada vsetko okrem astry anomalia .. ano fora su plne ludi , co nahanaju na oblohe vsetky druzice , a hladaju co sa da pozerat .. ty ludia sa na telku ale nepozeraju .. len cele dni riesia , co sa da kde pozerat ..
Naopak .. ludia , ktory maju satelit na pozeranie televizie , tak im uplne staci astra .. na viac aj tak neni cas .. priklad .. Pred rokom sme kupili dom .. momentalne je okolo nas postavenych tak 40 novych domov .. Obyvanych je tak 30 .. skoro na kazdom je parabola .. odhadujem na 5tich neni .. ani jedna parabola nema motor ..

Chapem , ze niekto sa chce bavit satelitom , lamat ochrany , stahovat kody , citat fora , proste volny cas travit a bavit sa satelitnou tematikou .. pre toho je motor super ..
Iny chce pozerat telku .. Pre toho je lepsi multifeed .. Ja sam mam privedeny signal do 4och izieb na dome .. vies si predstavit , ze by som si tam dal 4 paraboly s motormi ? studio kavci hory .. bleee .. jo sused ma 2 paraboly .. jednu na astru , druhu na digitv .. bez motorov samozrejme .. teraz mu tam pridali este mikrovlnku .. no komicky to vyzera ..[/QUOTE]

čiže keď do 4 izieb, tak máš zákonite 4 receivere. A nebol by lepší pre Teba urobiť rozvod, povedzme na 8-12 programov, audio stereo, obraz OK. Náklady okolo 14 litrov ? Čiže niečo podobné, ako majú v panelákoch zo spoločného satu ?
Man5on (661)|15.10.2008 15:32
[QUOTE=Pytkin;196551] .. ano fora su plne ludi , co nahanaju na oblohe vsetky druzice , a hladaju co sa da pozerat .. ty ludia sa na telku ale nepozeraju .. len cele dni riesia , co sa da kde pozerat ..
[/QUOTE]

To máš sice pravdu, první dny sem taky jen točil motorem a lítal po družicích jak blázen. Teď si vystačím s Astrama a Digi, ale třeba občas kouknu na ruskou hokej. ligu KHL na Hotbirdu a jak se motorek hodí.
Pytkin (7947)|15.10.2008 15:33
jarino : to neviem .. 4 receivery nemam .. mam zatial len jeden .. ale je to pripravene na buducnost , ked moj 2.5 rocny syn bude chciet mat telku v izbe .. atd .. cize mam 2 quady LNB 4 prepinace .. cele to stalo par korun .. a hotove .. ked bude treba v dalsej izbe telku , tak sa len kupi primac a uz sa pozera .. a kazdy moze pozerat co chce .. rozvod s 8-12 kanalmi mi pripada neflexibilny pri 4och izbach .. pri 40tiach (daky hotel) je to uz samozrejme ina vec ..