Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Riesenie zvuku 5.1

Ado3 (8)|20.10.2008 12:44
Dobry den. Mam repro Genius 5.1 HF 5000 uz rok a som spokojny. Pokazil sa mi DVD prehravac Panasonic a musim riesit jeho vymenu. Bohuzial uz je maly vyber DVD prehravacov s priamou podporou 5.1 zvuku. Uvazujem o prehravaci (u Panasonicu by som zostal) s vystupom HDMI, alebo optikou, ale na subwoferi nie je taky vstup na audio, kedze repro su analogove. Viete mi poradit nejaky kompatibilny AV receiver s ktorym by som tieto repro mohol prepojit? Pripadne nejake ine riesenie? Potrebujem dostat z reprakov priestorovy zvuk 5.1, nerad by som ale menil tieto Genius-y. Dakujem za odpoved.
Pytkin (7947)|20.10.2008 13:35
ado : lubovolny av receiver , ktory ma analogovy vystup .. alebo creative DDTS1000 dekoder .. ten spravi vsetko co potrebujes .. bohuzial uz sa nevyraba , takze jedine inzerat ..
Aliens_II (380)|20.10.2008 14:41
Existuje a stále se vyrábí jedna mašinka. A to tato:

http://www.teufel.de/de/PC-Systeme/decoderstation-3.cfm

Cena i s poštovným byla asi před půlrokem 150 euro, v pohodě se dá zaregistrovat, zaplatit přes platební kartu a během pár dní to máte doma. V ceně je i 1m optického kabelu.
Ado3 (8)|20.10.2008 15:31
[QUOTE=Aliens_II;197253]Existuje a stále se vyrábí jedna mašinka. A to tato:

http://www.teufel.de/de/PC-Systeme/decoderstation-3.cfm

Cena i s poštovným byla asi před půlrokem 150 euro, v pohodě se dá zaregistrovat, zaplatit přes platební kartu a během pár dní to máte doma. V ceně je i 1m optického kabelu.[/QUOTE]

===
Tak presne toto mi pomoze. Dakujem za radu. Pozeram na stranku vyrobcu... Bohuzial na Slovensko to nezasielaju, skoda, bez vahania by som to kupil. Takze smola, ale aj tak dakujem za tip, skusim este na nete pohladat nejake e-shopy, ktore by to zaslali aj na Slovensko. Vdaka.
Aliens_II (380)|20.10.2008 15:42
[QUOTE=Ado3;197266]===
Tak presne toto mi pomoze. Dakujem za radu. Pozeram na stranku vyrobcu... Bohuzial na Slovensko to nezasielaju, skoda, bez vahania by som to kupil. Takze smola, ale aj tak dakujem za tip, skusim este na nete pohladat nejake e-shopy, ktore by to zaslali aj na Slovensko. Vdaka.[/QUOTE]

Ojoj, to je škoda. Nicméně to by se dalo poslat i přes ČR, když by bylo nejhůře.
Pytkin (7947)|20.10.2008 17:35
mne zda cena 450 euro uz dost vysoka .. za trochu viac uz mas seriozny av receiver .. ktory ti ponukne aj dalsiu funkcionalitu ..
Ado3 (8)|20.10.2008 20:40
[QUOTE=Pytkin;197310]mne zda cena 450 euro uz dost vysoka .. za trochu viac uz mas seriozny av receiver .. ktory ti ponukne aj dalsiu funkcionalitu ..[/QUOTE]

===
Aj nad av receiverom som uvazoval. No velmi sa v nich nevyznam, treba zladit parametre repro sustavy a receivera. Co som pozeral, tak maloktory receiver ma na vystupe konektory pre pripojenie reprakov v prevedeni cinch. Vacsinou su na receiveroch len konektory na prichytenie kabla priamo z reprakov. Neviem ako by reagovali GENIUSy HF 5000, keby som dal do receivera repro a nie do subwofera. Zatial mi nie je jasne toto zapojenie. Ked receiver, tak potom urcite od Panasonicu, aby som to mal kompatibilne, kedze vsetko okrem repro mam rovnakej znacky. Uvidime, mozno mi to niekto vyjasni ako je to so zapojenim repro do receivera. Vdaka za postreh.
Aliens_II (380)|20.10.2008 20:56
[QUOTE=Pytkin;197310]mne zda cena 450 euro uz dost vysoka .. za trochu viac uz mas seriozny av receiver .. ktory ti ponukne aj dalsiu funkcionalitu ..[/QUOTE]

Kde jste přišli na to, že to stojí 450 euro? Stojí to 129 euro + myslím že 17 eur za poštovné.
Pytkin (7947)|20.10.2008 22:34
alien :) jasne sorka .. 150 euro = 4500 korun
Pytkin (7947)|20.10.2008 22:36
ado : no mozes zapojit repraky aj priamo .. ze nepojdu do subu ale priamo do zosilovaca .. + jeden kabel pojde do subu .. to ma vacsinou skoro kazdy receiver (vystup na sub) .. nemusi to byt ale uplne optimalne .. totiz sub si orezava zvuk ktory ide do satelitov , a ked ich napojis na priamo , tak zavisi od receiveru ci to bude vediet orezat .. atd .. proste ta 5.1 sustava je celkom prisposobena sama sebe ..
druha moznost je najst receiver , kery ma 5.1 vystup .. ten uz je s cinchami a priamo by si na neho pripojil tie geniusy ..
Aliens_II (380)|21.10.2008 07:46
Jo, jo, s tou cenou je to v pohodě. Já to kupoval a vyšlo mě to kolem 3tis. , ale to byla koruna jinde, než teď.
Ado3 (8)|21.10.2008 07:58
Dakujem za rady pani. Takze mame vcelku 2 riesenia. Obidva su pre mna prijatelne. Zatial som v stadiu, ze hladam, co sa da realizovat. Cize hladam E-shop, ktory dokaze zaslat decoderstation na Slovensko a tiez hladam receiver s analogovym vystupom 5.1 v prevedeni cinch - tam ale musia sediet parametre vykonu na repro Geniusov. Uvidime co sa mi podari a ktora z tychto dvoch moznosti bude mozna. Urcite dam vediet ako som to poriesil. Keby Vas este nieco napadlo, dajte vediet. Dakujem.
Pytkin (7947)|21.10.2008 11:46
ado : ak mas receiver s vystupmi cinch , tak je uplne jedno jaky zosilovac tam je .. ty ho nebudes pouzivat , lebo pojde analogovym vystupom do geniusov a vyuzijes zosilovac v nich ..

inak davam do pozornosti toto http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=17346130A

vyborna cena .. dobra vybava .. kopa veci , ktore ti decoder neponukne .. samozrejme musis napojit repraku priamo na receiver , v com ale nevidim ziaden problem .. je tam dokonca funkcia presmerovania basov do prednych vacsich reprakov .. atd .. pouvazuj .. zaroven ti to vie prepinat onbraz .. 2hdmi a 3 komponentne vstupy .. atd ..