Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Asolútny začiatočník

Zamigo (7)|4.11.2008 09:58
Z doby kamennej vstupujem do začínajúcej digitálnej. Plánujem vymeniť svoju 20 ročnú Teslu color Tesla 416 (týmto jej chcem vzdať úctu, že čo sa týka údržby si to mohla rozdať aj s inými značkami) a prejsť k príjmu HD. Samozrejme som si vedomý, že uvedený prechod nemá význam robiť, pokiaľ nemám prístup ku kvalitnému digitálnemu príjmu. Momentálne máme v paneláku zavedený vlastný satelitný rozvod, ktorý tieto podmienky zďaleka nespĺňa. Uvažoval som nad Magiom, v recenziách však boli najväčšie výhrady ku zvuku. Fibernet, nemáme zavedenú optiku - není o čom. Z toho my prichádza ešte jedno riešenie a to príjem cez vlastný satelit. Hd televízia je náročná v počte spracovaných dát a keď som dobre čítal recencie na túto tému, pravdepodobne cez vlastný satelit by bolo optimálne. To však už bude o iných peniazoch. Jasno mám len že to bude plazma ostatná cesta k dosiahnutiu kvalitného príjmu je mi absolútne neznáma. Pokúsi sa ma niekto naviesť a ukázať mi správny smer?
losos (2977)|4.11.2008 13:41
Nenech se připravit o vzrušení z hledání potřebných informací. Hodně jich najdeš i na tomto fóru, pokud ti to nebude stačit zde, tak navštiv cssf.cz, sekci HDTV, atd.... A až to prostuduješ, potom možná budeš mít nějaké otázky, na které bude již mnohem snadnější ti odpovědět....Jenom ne plazmu !!!
kraťas (47)|4.11.2008 17:42
[QUOTE=losos;199485]Nenech se připravit o vzrušení z hledání potřebných informací. Hodně jich najdeš i na tomto fóru, pokud ti to nebude stačit zde, tak navštiv cssf.cz, sekci HDTV, atd.... A až to prostuduješ, potom možná budeš mít nějaké otázky, na které bude již mnohem snadnější ti odpovědět....Jenom ne plazmu !!![/QUOTE]

Můžeš mi říct proč ne plazmu? Co proti ní máš?
jarino1978 (8045)|4.11.2008 17:50
Zamigo : najlepší obraz SD dostaneš cez Skylink, čiže DVB-S/S2.
A to isté platí aj pre HDTV
losos (2977)|5.11.2008 08:09
[QUOTE=kraťas;199519]Můžeš mi říct proč ne plazmu? Co proti ní máš?[/QUOTE]

Když se nad tím zamyslím, tak vlastně celkem nic, stačí mi, že já mám již LCD...- o mínusech plazmy jsem psal již v jiných vláknech, pokud tě to zajímá, tak tam to najdeš.
Pitomec (10211)|5.11.2008 09:55
Jestli se něco hodí pro zobrazení běžného televizního vysílání, tak je to kromě CRT právě Plazma. LCD je děs-běs-hrůza-mazanice, která nikdy neměla být pro TV použitá (její místo je u PC, ale ne v TV sféře).
losos (2977)|5.11.2008 16:28
[QUOTE=Pitomec;199625]Jestli se něco hodí pro zobrazení běžného televizního vysílání, tak je to kromě CRT právě Plazma. LCD je děs-běs-hrůza-mazanice, která nikdy neměla být pro TV použitá (její místo je u PC, ale ne v TV sféře).[/QUOTE]

Asi jsi LCD TV viděl naposledy před mnoha lety, respektive jsi koukal jen na nějaký starý krám, ne ?
Pitomec (10211)|5.11.2008 18:57
Bohužel ty sra*ky vidím takřka každý den (naposledy včera nějaký Thomson) a názor mám jasně daný - LCD TV se nehodí naprosto k ničemu, LCD zobrazovač jedině k PC. Tak to prostě je a nic na tom nezmění ani napálení majitelé těchto pavýrobků, jenž v bláhové naději naletěli marketingovému vymývání mozků a vyplázli prachy za něco zcela nepoužitelného 9-)
losos (2977)|6.11.2008 09:11
[QUOTE=Pitomec;199844]Bohužel ty sra*ky vidím takřka každý den (naposledy včera nějaký Thomson) a názor mám jasně daný - LCD TV se nehodí naprosto k ničemu, LCD zobrazovač jedině k PC. Tak to prostě je a nic na tom nezmění ani napálení majitelé těchto pavýrobků, jenž v bláhové naději naletěli marketingovému vymývání mozků a vyplázli prachy za něco zcela nepoužitelného 9-)[/QUOTE]

Fakt dobré....
streethawk (85)|7.11.2008 12:18
Bohuzial musim s "Pitomcem" jedine suhlasit, na klasicke pozeranie TV, DVD, HD je rozhodne najlepsia volba plazma, LCD je super tak mozno ku konzolam a PC. Ale osobne mi na plazme visi aj Xbox, takze uplna pohoda ;)
Pekny obraz prajem...

PS2losos: rad by som pocul tie tvoje minusy plazmy, :D , nehovorim samozrejme ze plazma ziadne nema, ale o nic menej ich nema LCD...
martin01_cz (218)|9.11.2008 23:44
[QUOTE=losos;199921]Fakt dobré....[/QUOTE]

losos: to je jako házet perly sviním, vzdej to:)
losos (2977)|10.11.2008 10:48
[QUOTE=martin01_cz;200603]losos: to je jako házet perly sviním, vzdej to:)[/QUOTE]

Máš pravdu a dík za podporu (třeba si dělají legraci).
martin01_cz (218)|10.11.2008 10:53
Nebo jediné LCD co viděli je na jejich 5 let starém mobilu:)

Nechápu jak někdo může říct, že plasma je lepší na DVD nebo HD, to je na palici....

Jediná její výhoda je, že umí částečně skrýt vady na nekvalitním signálu ale o tu už taky přichází.
Radoo (1302)|10.11.2008 20:26
Klasická Pitomcova provokace :D
Začínám ho mít rád ! ;)
Thomson LCD, náš vzor ! B-)
Nejlepší auto, je Trabant, protože kastle nekoroduje !
Nechápu, jak mohli začít auta dělat z plechu !
Vy všichni, co máte normální auta jste podlehli marketingovému vymývání mozků !
Nenechte se nachytat, dělá si z vás ^^