Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer DVR-560HX-S

jezibaba (2)|6.11.2008 17:56
Takže ohlašuju, že od včerejška máme Pioneer DVR-560HX-S, a má v pořádku u DVB-T češtinu jak v EPG, tak v teletextu :-)
Ad: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17873
Xaver (149)|6.11.2008 21:59
Tak jsem z toho jelen jsi ivana9 nebo jezibaba? :-)

CZ je Ok? Tak to Pioneer zapracoval, lonske modely ji nemeli.

Napis sve zkusenosti... majitele Pioneeru sem skoro vubec nepisi.

Mam dotazy,
- zda lze nahravat do USB z rekorderu a opacne a co MP3,Foto,DivX?
- jak je to prehravanim hudby, pokud nahravas z TV
Diky.
ivana9 (3)|7.11.2008 10:37
Jsem ivana, jezibaba je kámoška :-)

Ano, kámoš má Pioneer DVR-555HX-S, asi rok, a zatím naprosto bez problému. Ale upozorňuju, že nemá DVB-T, a jen tak mít nebude (má satelit nebo kabelovku), proto nevim, jak je to s EPG a digitálnim teletextem. Na druhou stranu, 555ka je už jenom ve výprodeji, takže to neni zas tak moc důležitý (navíc, někteří EPG a teletext prakticky vůbec nepoužívají - ale i tak, u 560ky je čeština už opravená nebo tak jako tak v pořádku).

Ty dotazy...

Zatim u Pioneer DVR-555HX-S (u 560ky se to snad jen mohlo vylepšit - viz dále):
- lze nahravat do USB z rekorderu a opacne a co MP3,Foto,DivX?
Na USB (flashka, PC na USB) nahrávat nejde - viz dále.
Flashka (musí bejt FAT32, NTFS nepozná): přehrávání, fotky (JPEG), hudba (WMA, MP3), DivX ne.
PC na USB: nahrávání (jen směr PC -> rekordér (objeví se jako "Jiné-Přenosný přehrávač záznamů", ale dokud se nepřipojí v menu rekordéru, je jen "read-only", a nejsou tam vidět ani nahrávky na HDD, jen prostě hudba, která ale navíc nejde na PC kopírovat - "Přístup odepřen")), hudba (WMA, MP3), fotky ne, DivX ne.
DVD: přehrávání, fotky (JPEG), hudba (WMA, MP3), DivX (titulky jsou celkem malý, zvětšit nejdou, ale zas je lze vybírat, a není potřeba mít je se stejnym názvem jako video); nahrávání (logicky jen směr DVD -> rekordér), fotky (JPEG), hudba ne, DivX ne.

Co se týče Pioneer DVR-560HX-S, podle:
http://www.basys.cz/novinky/dvd-hdd-rekordery-pioneer-vzdy-necim-prekvapi
by to mělo bejt univerzálnější. Ale to info až pozdějc.

- jak je to prehravanim hudby, pokud nahravas z TV
Bez problému. Z HDD, DVD i z flashky. Dívat se na jiný nahraný (nebo od začátku na právě nahrávaný) pořad jde taky.
Xaver (149)|9.11.2008 13:21
Dik,... cekam nedockave na dalsi info o 560HX-S.

Zajima me kopirovani z rekorderu ven pres USB, co vse lze, jak rychle a jak je to s českými názvy souborů.
jezibaba (2)|10.11.2008 14:00
Takže k tomu Pioneer DVR-560HX-S, konzultováno/testováno i s ivanou:
Stručnej úvod/zdůvodnění vylepšení týhle řady je, že menu rekordéru bylo ve směru připojení PC přes USB přepracováno. U řady 555 je v menu v tomto směru totiž jenom "Foto prohlížeč" a "Jukebox", a jenom právě v Jukeboxu je možno připojit PC a nahrát soubory na rekordér (tudíž jen hudbu). Kdežto u řady 560 je v menu kromě výše uvedenýho už i samostatná položka "PC VIDEO" (pro DivX) a také právě "Připojit PC".

- lze nahravat do USB z rekorderu a opacne a co MP3,Foto,DivX?
Na USB (flashka, PC na USB) nahrávat nejde - viz dále.
Flashka: přehrávání, fotky (JPEG), hudba (WMA, MP3), DivX ne, ale lze zkopírovat na HDD a tam potom přehrát.
PC na USB: nahrávání (jen směr PC -> rekordér (objeví se jako "Jiné-Přenosný přehrávač záznamů", ale dokud se nepřipojí v menu rekordéru, je jen "read-only", a obsah není vidět - po připojení ale nejde ve směru na PC kopírovat nic - "Přístup odepřen")), hudba (WMA, MP3), fotky (JPEG), DivX.
Ale je tu jedna zvláštnost: Po připojení rekordéru se objeví předdefinované složky "Music", "Pictures" a "Video" - opět tedy rozdíl od řady 555, kde žádné složky nejsou a do hlavní je možné kopírovat jenom hudbu - viz výše. Zatímco fotky a DivX jdou na rekordér zkopírovat normálně přes průzkumníka (u fotek je potřeba vytvořit podsložku, jinak nakopírovat nejdou, u videa je už předdefinovaná i podsložka "Unknown" s demo DivX souborem), hudba překopírovat klasicky nejde, a je nutné použít synchronizaci přes Windows Media Player 11+. Bližší info přímo v manuálu třebas (ENG) na http://www.pioneer.eu.
DVD: přehrávání, fotky (JPEG), hudba (WMA, MP3), DivX (titulky jsou celkem malý, zvětšit nejdou, ale zas je lze vybírat, a není potřeba mít je se stejnym názvem jako video); nahrávání (logicky jen směr DVD -> rekordér), fotky (JPEG), hudba ne, DivX ne.

Tj. hlavní rozdíl mezi řadou 555 a 560 co se týče USB je zkráceně v tom, že již lze přes flashku i PC na USB přehrávat/kopírovat všechno, ale pořád tak nějak specifickým způsobem, podle toho "z čeho" a "co".

Rychlost přenosu dat z PC na USB je řekněme nic moc. Přenést 300MB DivX soubor rozhodně trvalo několik minut.

Co se týče diakritických znaků v názvech souborů, jsou prakticky všechny, kromě snad některých malých s čárkou špatně, a místo nich se objeví čtvereček (a vypadá to dost ošklivě).

Závěrem: Je to rozhodně krok kupředu (podpora všech oblastí - fotky, hudba, DivX - u flashky i PC na USB), byly opraveny i některé chybičky ve firmwaru z řady 555 (např. u nastavování nahrávání pořadu byla drobná nedotaženost a bug - v řadě 560 již opraveno, takže netřeba dlouze rozebírat podrobnosti), ale to nahrávání hudby (možná kvůli automatickému přiřazování podrobností ke skladbám), bez možnosti nahrát jednotlivý skladby jednoduše jako u flashky, to by asi stálo za úvahu se nad tim taky zamyslet. Taktéž podporu českých znaků v názvech souborů aneb "Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy" by k dokonalosti bylo dobrý zahrnout do "dokonalého počeštění".

Jinak ovšem velmi příjemný překvapení :)
Xaver (149)|11.11.2008 11:45
Diky za info...

K rychlosti USB, zajimalo me jakou versi USB rekorder ma.
Da se to zjistit z rychlosti, muzes upresnit minuty kopirovani?

V oznaceni USB je trochu zmatek, existuji tyto:
USB 1.0
USB 1.1
USB 2.0 fullspeed = USB 1.1 - je to "pouze" novy nazev.
USB 2.0 highspeed
Dulezite je sluvko highspeed!
Pro zajimavost uvedu rychlost kopirovani z USBflash na HDD
USB 2.0 fullspeed : 600MB se zkopiruje za cca 7 minut
USB 2.0 highspeed : 600MB se zkopiruje za cca 21 minut

Jestli jsem pochopil spravne nelze nic kopirovat ven z rekorderu pres USB?
To je mrzute...

Prihreji si svoji polivcicku...
Musim pochvalit Panasonic, co se tyka CZ v nazvech souboru Audio i MP3 je naprosto bezchybny.
Taky umi prehrat primo DIvX z USB, ale neumi je zase kopirovat na HDD.
Bohuzel pri nahravani z TV nelze pouzit USB.
ivana9 (3)|16.3.2009 09:56
Po delší době odpověď:

USB:
Rychlost kopírování z flashky na disk je cca 500 kB/s. V tomto případě nic moc, ale když to někdo nebude mít jako prioritní funkci...

"Jestli jsem pochopil spravne nelze nic kopirovat ven z rekorderu pres USB?"
A umí to vůbec nějakej DVD rekordér?
Xaver (149)|16.3.2009 10:32
Diky i za velmi pozdni zpravu :-D
Tak to asi ma Tvuj pioneer DVR-560HX-S pouze USB 1.1, coz je pro me zklamani.


Kopirovat ven z rekorderu pres USB umi opravdu velmi malo, vim o Philipsu modely 2008,
ty umi divx,jpg,mp3! Bohuzel jsou velmi poruchovy... alespon spousta uzivatelu si v
ruznych diskuzich stezuji...

...mozna take nejaky Samsung a LG... ale ty moc neznam takze urcite nevim.
ivana9 (3)|16.3.2009 10:49
Já spíš myslela nahraný pořady z disku, ne soubory, co si tam nahraju.
Xaver (149)|18.3.2009 15:34
Z me odpovedi to vyplyva co vse lze...

Nahrane video MPEG-2 pres USB neumi myslim zadny klasicky HDD/DVD rekorder, musis pouzit DVD medium.
flekl (14)|25.10.2009 17:57
Chtěl jsem se zeptat - nevíte někdo jak u tohoto přístroje nastavit update času? (nyní změna času). Přečetl jsem si to v návodu, ale nejsem z toho moudrý. Mělo by dokonce jít přiřadit změnu času k nějaké vybrané stanici, např. ČT 1, ale nevím jak, ta nabídka v menu, co vyjede, ta to neumožňuje.
Postup jak se já k tomu dostanu je: SETUP>INICIAL SETUP>Nastavení času>ruční nastavení času. Nic jiného mě to nenabízí. DVD je ve StandBy.
Oni tam v návodu píšou, že tohle nastavení se má dělat při prvním uvádění do provozu, ale doufám, že by to mělo jít i dodatečně.
Tak jsem to zatím změnil na "ručně".

Jinak je to perfektní přístroj, už mám objednaný druhý.
flekl (14)|27.10.2009 22:03
Tak již přišel druhý, ovšem s českým manuálem, jen jak to někdo překopíroval z oficiálního, špatně čitelné a nesvázané. U toho prvního, to se nedá srovnat, to je nebe a dudy, krásně svázané a čitelné.
Jo ještě jenom to, že je na krabici uveden výrobce "Made in China". To je překvápko. I když nevím, co bylo na krabici toho prvního, protože jí nemohu najít.
Jinak na pohled se to nijak neliší, jenom ten první má na odklápěcím víčku na čele, takovou malou nálepku s informacemi o HDMI 1080p USB 160 HDD, což tento nemá. Jestli už jí někdo nesundal, nebo výrobci došla.
Tak u toho prvního je uvedeno Made in UK.
flekl (14)|27.10.2009 22:17
Dnes jsem kopíroval z HDD na DVD-R 4,7GB délku 3 hod 46 min a zadal jsem rychlost z SP na LP a v pohodě to tam vešlo, až jsem se divil a i qalita ujde.
flekl (14)|6.1.2010 23:10
Potřeboval bych poradit s časovým nahráváním. Již se mi několikrát stalo, že se naprogramovaný pořad nenahrál. I když naprogramování bylo v pořádku. Tak jsem zkoumal, proč? Zjistil jsem, že se to nenahraje v době, kdy čas začátku spadne do doby UP DATE rekordéru. Ten trvá jak kdy, od 3-6 minut. Konkrétně jsem měl naprogramovaný začátek ve 14.05 hod. UP DATE najíždí ve 14.00 a pokud se do 14.05 neukončí, tak se pořad nenahraje. No a rekordér UP DATUJE několikrát za den, tak je to docela problém. Nevím totiž, jak to Auto UP DATE vypnout a ani nikde není uvedeno, kdy se UP DATUJE.
Vím jen o časech v 02.00, 05.00, 10.00, 14.00.
Jedině s tím počítat a pokud začátek je v UP DATOvém čase, tak posunout před, nebo za. Ale kdo si na to pokaždé vzpomene, nehledě k tomu, že využívám k programování GUIDE a tam není možné začátek posunout, jedině konec. To znamená programovat ručně.
Neumíte někdo poradit?

Ještě jak je to s PDC? Kolonka v programování je, ale není probarvená.
rajs (21)|9.1.2010 00:39
Takže pokud jde o zrušení Update provádí se takto dáš home vychozí nastavení možnosti 2
update softwaru a zde změníš na vypnuto,a je to,pokud jde o pdc funguje bohužel jen na analogu........jinak jak zde bylo psáno že čeština je všude opravena není tomu tak pokud budete chtít nahrávat s dvb-t přes epg tak se místo háčků zobrazí hvězdičky je to drobná vada ale je jinak tento přístroj nemá chybu je mezi dvd s hdd naprostá jednička ............................
flekl (14)|17.3.2010 03:51
[quote=rajs;258868]Takže pokud jde o zrušení Update provádí se takto dáš home vychozí nastavení možnosti 2
update softwaru a zde změníš na vypnuto,a je to,pokud jde o pdc funguje bohužel jen na analogu........jinak jak zde bylo psáno že čeština je všude opravena není tomu tak pokud budete chtít nahrávat s dvb-t přes epg tak se místo háčků zobrazí hvězdičky je to drobná vada ale je jinak tento přístroj nemá chybu je mezi dvd s hdd naprostá jednička ............................[/quote]

Za tu cenu, by to jednička být měla. Jen si myslím, že HDD je dost hlučný.

K tomu vypnutí UPDATE, takhle jsem to udělal již dříve, ale updatuje to dále, i když kratší dobu. Místo 5 minut, nyní asi 2.
Po dotazu u dovozce, ten mě poradil také toto, ale dále se už neozval, takže také neví, proč to updatuje dále, a hlavně jde ještě o to, proč se to updatuje několikrát denně, co to vlastně hledá, zdali to EPG, nevím. Protože UPDATE softu se asi u nás stejně nevysílá, nic jiného mě nenapadá.
Ty hvězdičky u nahrávaných titulů to dělá i při každém nahrávání, nemusí to být zrovna EPG.