Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte naj DVB-S

stayman (12393)|11.11.2008 00:19
[QUOTE=Pytkin;200699]Radoo " kvalita je relativna .. mne priada DVD desne nekvalitne ..[/QUOTE]

a ja som reagoval zase na toto :rolleyes:


Sak jasne, nechajme to, ty mas orli zrak a vidis aj to, co tam nie je, to je zase dodatocna odpoved na toto:

[QUOTE=Pytkin;200792]stayman : este som nevidel DVD , kde by nebolo vidiet kompresiu ..[/QUOTE]

:p
jarino1978 (8045)|11.11.2008 06:54
[QUOTE=Pytkin;200916]Staci ked trosku pozries do zadu a uvidis , kto pisal o dvd . ja nie .. ja som len reagoval na to , ze DVD je kvalitny zdroj .. ano .. jednooky kral medzi slepymi ..

na ostatne invektivy nereagujem .. vsetci vedia , kto tu bavi :)[/QUOTE]

Ja nie som za to, že Pyco ani nevedel, o čom je reč a vytiahne tu niečo, čo nebolo vo veci. Moje zrovnanie medzi MKV a DVD som uviedol práve kvôli kompresií, keď sa tu dušuješ, že vidíš na DVD kompresiu. A keď chceš zrovnávať nejaký reťazec, tak DVD je prijaté ako štandart, čiže kupujúci dostane formát DVD-Video a nie napr. DIVX. Takisto BD je štandart , no a kupujúci tiež nedostane MKV, že ? No a v komerčnej sfére zrovnávať Betu a DVD asi nikto okrem Teba nedokáže...

V dobre remastrovanom DVD nedokážem zistiť, aká informácia bola potlačená, jednak ani o nej neviem a jednak moje oko nie je orlie...

Takže Pytkin, jediný, ktorý tu zabávaš, si TY !
peco (772)|11.11.2008 07:17
Sorry za vnesenie zmatku, akosi som prehliadol ze nie je debata o HD, ale to mkv ma pomylilo. 9-)

Ale srandicky o cikani si nechaj radsej pre ocinka jarinko 8-)
jarino1978 (8045)|11.11.2008 11:24
[QUOTE=peco;200936]Sorry za vnesenie zmatku, akosi som prehliadol ze nie je debata o HD, ale to mkv ma pomylilo. 9-)

Ale srandicky o cikani si nechaj radsej pre ocinka jarinko 8-)[/QUOTE]

keby si nezmätkoval, tak by som si cikanie odpustil....
Pytkin (7947)|11.11.2008 11:32
[QUOTE=peco;200936]Sorry za vnesenie zmatku, akosi som prehliadol ze nie je debata o HD, ale to mkv ma pomylilo. 9-)

Ale srandicky o cikani si nechaj radsej pre ocinka jarinko 8-)[/QUOTE]

to je normalne .. demagogovia typu jarino tu pisu hluposti a potom to tak dopadne .. nic si z toho nerob ..

ja uz na jeho hluposti ani nereagujem ..
jarino1978 (8045)|11.11.2008 11:50
[QUOTE=Pytkin;200987]to je normalne .. demagogovia typu jarino tu pisu hluposti a potom to tak dopadne .. nic si z toho nerob ..

ja uz na jeho hluposti ani nereagujem ..[/QUOTE]

si úplne mimo Pytkin ! Ledažeby tu tých "demagógov " bolo viac. Neviem prečo si začal zrovnávať to, čo je nezrovnateľné, čo Ti tu naznačili viacerí.... Takže demagóg Pytkin, uvažuj !
Pytkin (7947)|11.11.2008 12:00
jarino : co je nezrovnatelne ? ja nic nezrovnavam .. len hovorim ze dvd neni kvalitny zdroj .. co kazdy vie , ze neni , lebo je tam velka kompresia ..

naopak .. ty porovnavas DVD , co je disk s komprimovanym videom , s MKV , co je kontajner , ktory moze obsahovat uplne hocio .. Od nekomprimovaneho videa az po H264 .. Tak kto je tu demagog ?

Ale fakt ma nebavia debaty s tebou .. Proste je to strata casu .. Ty si magor , ktory sa ani nevie poriadne vyjadrit , porovnava hrusky s jablkami, atd ..
Mal by si byt povdacny adminovy , ze pomazal tie tvoje perly ohladne sieti .. To bolo fakt poctenicko ..
peco (772)|11.11.2008 12:26
[quote=jarino1978;200984]keby si nezmätkoval, tak by som si cikanie odpustil....[/quote]
No teba je tu fakt skoda, vacsi LenOn je uz asi len RobinkoF :-R
stayman (12393)|11.11.2008 13:00
ale vieme flamovat, ci flamewarovat? :D
Pytkin (7947)|11.11.2008 13:12
stayman : ze zrovna ty toto napises :D
stayman (12393)|11.11.2008 13:28
Mna uz taketo veci mrzia, za 7rokov toho bolo az az, naozaj.....









... :D
peco (772)|11.11.2008 13:28
Ved sa priznava "vieme" :-)-

stayman, ty si kujon :D
stayman (12393)|11.11.2008 13:40
sa len hadate chalani a presadzujete len to svoje, ja nie! ...ale aj tak je najlepsie Magio :-!!! :-E
jarino1978 (8045)|11.11.2008 19:17
Takže Pytkinko... Keďže si myslíš, že si vždy najmúdrejší, je zaujímavé, že sa začínaš neustále strácať v základoch. Tak tomu bolo aj pri prestrelke o NETE, INTERNETU, WI-FI a teraz si k tomu dodal aj DVD. Ako si sa vedel strapošiť aj na konkurenčnom webe na grafike, tak sa trapošíš aj tu. Ale čo už... Najviac ma posledne pobavilo Tvoje búchanie do pŕs, že 2,5 " HDD je nezničiteľný, za čo si si vyslúžil len oplzlé slová a drzý výsmech na svoju osobu...
A teraz si k tomu pridal aj to Tvoje označenie "DVD". Takže, keď sa ja podľa Teba neviem vyjadrovať, mal by sa sa to naučiť asi TY. Nakoľko keď Ti toto napíšem ja, znova nebudeš veriť, takže Ti dám priamy odkaz na encyklopédiu, čo to vlastne to DVD je : http://sk.wikipedia.org/wiki/DVD

A keďže nemusíš moje slová teraz brať vážne, lebo sa neviem vyjadrovať, nemusíš ani toto čítať...

[QUOTE=Pytkin;200585]ked nieco vali jak z dvd , tak to neni moc zaruka kvality :)[/QUOTE]

- takže na tom DVD môžu byť napr. MKV, mini BD, AVCHD, DVD-VIDEO, DVD-AUDIO atď atď...

[QUOTE=Pytkin;200792]stayman : este som nevidel DVD , kde by nebolo vidiet kompresiu ..[/QUOTE]

a vieš, že ja áno ?

[QUOTE=Pytkin;200996]jarino : co je nezrovnatelne ? ja nic nezrovnavam .. len hovorim ze dvd neni kvalitny zdroj .. co kazdy vie , ze neni , lebo je tam velka kompresia .. [/QUOTE]

- a čo keď je na tom DVD hudba v PCM ? Aha, že vraj kompresia...

[QUOTE=Pytkin;200996]Ale fakt ma nebavia debaty s tebou .. Proste je to strata casu .. Ty si magor , ktory sa ani nevie poriadne vyjadrit , porovnava hrusky s jablkami, atd ..
Mal by si byt povdacny adminovy , ze pomazal tie tvoje perly ohladne sieti .. To bolo fakt poctenicko ..[/QUOTE]

a vieš , že ani mňa ? To je teda "poctenicko"... A keďže si demagóg, tak vieš, že nezmazal len moje príspevky, ale aj Tvoje. Ale keďže sa za to hanbíš, ani to radšej nespomenieš.
Pytkin (7947)|11.11.2008 23:10
jarino : Hovoril som ze sa strapnis aj sam .. viac k tomu nemam co dodat ..
jarino1978 (8045)|12.11.2008 07:45
[QUOTE=Pytkin;201274]jarino : Hovoril som ze sa strapnis aj sam .. viac k tomu nemam co dodat ..[/QUOTE]

Strapošil si sa zasa sám... ani ja to už nemienim rozoberať. HOWGH...
Likas (6)|25.11.2008 15:40
Dobrý den pánové, pročetl jsem si toho tady dost a myslím, že i přes diskuzi o DVD se zde můj dotaz hodí nejvíc. Jsem laik. Budu si chtít koupit televizi, řekněme že chci jít s dobou a také trochu dopředu, a kupuji si fullHD, podle testů si vybírám jednu ze Sony. Jak jsem se ale dočetl, je dobré mít kvalitní signál. Určitě první zkusím, jak to bude vypadat bez satelitu s klasickým digitálním signálem, ale pokud by to prostě i pro laika byl obraz "škaredý", tak budu nucen jít do satelitu ( rodinný barák, kabelovka nemožná ).

Zde na TVFreaku je hodně pozitivně vámi hodnocen Skylink. Na DigiTV mi ovšem přijde daleko lepší cena ( pokud nechci jen ty základní programy, které jsou u Skylink zadarmo ), a to hlavněv nákladech na pořízení, jenž jsou daleko menší. Zajímalo by mě, jestli signál DigiTV je lepší než klasický DVB-T šířený pozemně ( prostě klasika co chytají všichni přes settopboxy ) a Skylink je ještě zase o třídu výše, nebo je např. ten DigiTV téměř stejný jako klasický DVB-T? Nejsem nějak moc citlivý na obraz, opravdu nepotřebuju naprostou špičku, ale samozřejmě to nemůže vypadat škaredě, rozostřeně atd. Proto bych se chtěl zeptat jak to asi vypadá v téhle oblasti. Díky.

P.S: Všiml jsem si, že zde hodně hovoříte o bitratech těch přenosů, jestli někdo ví, jaké jsou orientačně ty bitraty právě u klasického DVB-T, DigiTV i Skylinku, abych si mohl udělat obrázek. Jde o především o klasické české programy, tedy nepotřebuji bitrate zahraničních. Jde jen o nástin, nepotřebuji přesné hodnoty či analýzu.

Díky všem za odpovědi...
Man5on (661)|25.11.2008 16:06
Likas: Jak si se správně dočetl, je potřeba mít kvalitní signál. Signál je totiž to úplně nejdůležitější, můžeš mít super high full hd tv za nekřesťanský prachy a bez kvalitního zdroje z ní kvalitní obraz nevykouzlí nikdo. Nejlepší variantou je HD satelitní komplet + karta Skylink, český programy v nejlepší obrazový kvalitě, ale bohužel ne tak veliká nabídka prémiových (příplatkových) kanálů jako je u Digi tv. Ale kvalita se počítá, tomu věř a přesvědčíš se otom na vlastní oči až si Full HD telku koupíš, to mi věř.

Z mého pohledu je to s kvalitou signálu asi následovně:
1) CS link/Skylink
2) DVB-T
3) analog (myšlen dobrý příjem bez duchů a ruchů)
4) UPC Direct
5) Digi TV

Digi je podle mně úplně na konci co se týče obrazových kvalit i kvalit služby jako takové, nemluvím o kvalitě obsahový, ta je podle mne na slušný úrovni, ale bohužel tak pro CRT 55 cm :(
OO7 (192)|26.11.2008 00:37
Man5on můžu s tebou jen souhlasit ale to DVB-T bych posunul jen o příčku níž a dal bych UPC (kabel) digital. A co se týče té Rumunské Digi-tv tak už ani náhodou. Měl jsem ji přes rok a jsem rád že jsem se jí po dlouhých peripetijích zbavil. Rumuni totiž preferují kvantitu za kvalitu, takže pane Likaz pokud chcete mít dobrou televizi a na ní solidní obraz, tak ruce pryč od Digi-tv a řiďte se dle toho co tu napsal dostatečně vístižně Man5on...zdravím a mějte šťastnou ruku při výběru nové TV....
losos (2977)|26.11.2008 01:34
Pro Likas : plný souhlas s tím, co uvedl Man5on a jen doplním - až budeš zkoušet, jaký má u tebe obraz vysílání DVB-T (nebo jakýkoliv jiný signál), vždy pečlivě nastav v Menu ostrost obrazu, a to zvlášť u SD a také u HD signálů (a asi i zvlášť u DVB-T signálů). Bez toho kvalitu obrazu nemůžeš posoudit správně... Kdybych u mého TV nechal pro SD vysílání (ze satelitu) nastavenou tu samou ostrost jako používám pro HD kanály, tak by se na SD nedalo vůbec dívat...., takže je třeba si s tím vždy trochu pohrát a pečlivě to nastavit, abychom získali co nejlepší výsledek..., přeji pěkný obraz již dopředu...
stayman (12393)|26.11.2008 01:44
[QUOTE=stayman;201056]sa len hadate chalani a presadzujete len to svoje, ja nie! ...ale aj tak je najlepsie Magio :-!!! :-E[/QUOTE]

Magio? Si totalny pako! Od nedele 1x update FW a 5 restartov vypadok aj na 12h !!! A kvalita? :-k:D
peco (772)|26.11.2008 08:54
Si robis prdel nie, Magio a problemy? Ha, taku nehrali! :D
Pytkin (7947)|26.11.2008 10:41
stayman :D menis nazor ?
stayman (12393)|26.11.2008 11:48
je to hrozne, komprimaciu som im uz odpoustil,ked som ho este ani nemal, ale toto s tymi vypadkami a restartami je nieco hrozne !!! Chudatka deti...
Pytkin (7947)|26.11.2008 13:28
stayman : jo to hej .. detom tazko vysvetlis .. i ked moj 2.5 rocny syn rychlo pochopil , ze 2 mesacne demo JIM JAM uz skoncilo ..
jarino1978 (8045)|26.11.2008 15:53
[QUOTE=Pytkin;203840]stayman : jo to hej .. detom tazko vysvetlis .. i ked moj 2.5 rocny syn rychlo pochopil , ze 2 mesacne demo JIM JAM uz skoncilo ..[/QUOTE]

akcia multi už skončila ? ale aj tak ti to išlo myslím mesiac zadara... :-D ja som si zaplatil aj multi + hd balík, takže zo Skylink spokojnosť
Pytkin (7947)|26.11.2008 16:14
jarino : no ked si kupis skylink kartu , tak mas podla ceny bud 2 alebo 7 mesiacov balik multi.. tak ten nam skoncil ..

inak cena HD baliku za 2 kanaly sa mi zda trosku pridraha (pricom jeden je daka opera) .. ty si s cenou spokojny ?
jarino1978 (8045)|26.11.2008 17:23
[QUOTE=Pytkin;203865]jarino : no ked si kupis skylink kartu , tak mas podla ceny bud 2 alebo 7 mesiacov balik multi.. tak ten nam skoncil ..

inak cena HD baliku za 2 kanaly sa mi zda trosku pridraha (pricom jeden je daka opera) .. ty si s cenou spokojny ?[/QUOTE]

myslel som tým, že si pred pár dňami napísal, že Ti už akcia mullti skončila a šlo Ti to aj naďalej...Jasné, však aj ja som kupoval Skylink akciou na multi na 2 mesiace... Ale zaplatil som to... Mám to skoro podobné, čiže Jim Jam pre dcéru, tá by bez Barney-ho asi nevydržala...Ale hlavne mám Skylink preto, lebo nikto Ti neponúkne lepší obraz ako Skylink hlavne pri základných programoch. Mám aj druhú Skylink kartu, registrovanú na CZ, takže mám komplet ponuku, vrátane Novy HD...
Ten HD balík sa čoskoro rozšíri o National Geografic HD , Discovery HD, Novu Sport HD, vraj aj o Filmbox HD. Takže nebudú to zbytočne vyhodené prachy. Mám síce Diablo 2.3, takže možno ESP HD nie je problém, ale zachvíľu aj Diablo klapne... A HD obraz je pre mňa dosť dôležitý, rád si pozriem šport v HD a nielen šport.. Čiže pre mňa osobne to nie sú zbytočne investované prachy...Naviac je to legáloš, takže žiadne stresy pre kľúče a updaty...
Pytkin (7947)|26.11.2008 18:03
jarino : jo jo .. slo to dalsi mesiac .. v mgcame mi neupdatuje zaznamy , tak som potom prehodil na cccam , ci sa to zase predlzi o mesiac a zrazu sa to zmazalo a nenavratne mrtve :)

Jo .. Ked tam budu kanaly ako pises , tak uz to bude OK .. len som zrovna pred tyzdnom doma pozeral skylink prospekt co prisiel do schranky .. a zdalo sa mi to divne .. Multi aj HD baliky stoja plus minus rovnako .. a v HD su dve stanice (z toho jedna chujovina) a v Multi mas kopu stanic .. ja nemam HD satelit, takze ma HD balik moc nezaujima ..
stayman (12393)|26.11.2008 19:47
Magio ide stale, ma len pol dnove vypadky a v nedelu skoro celu neslo, deti maju 6 a 3 roky, musel som im pustit DVD :D
jarino1978 (8045)|27.11.2008 06:40
[QUOTE=stayman;203912]Magio ide stale, ma len pol dnove vypadky a v nedelu skoro celu neslo, deti maju 6 a 3 roky, musel som im pustit DVD :D[/QUOTE]

ideš cez optiku alebo DSL ?
stayman (12393)|27.11.2008 10:53
[QUOTE=jarino1978;203987]ideš cez optiku alebo DSL ?[/QUOTE]

este cez DSL. Ale s Magiom mali aj ostatni problem teraz,asi spatny FW..
MONYS (460)|27.11.2008 19:15
[QUOTE=jarino1978;203875]myslel som tým, že si pred pár dňami napísal, že Ti už akcia mullti skončila a šlo Ti to aj naďalej...Jasné, však aj ja som kupoval Skylink akciou na multi na 2 mesiace... Ale zaplatil som to... Mám to skoro podobné, čiže Jim Jam pre dcéru, tá by bez Barney-ho asi nevydržala...Ale hlavne mám Skylink preto, lebo nikto Ti neponúkne lepší obraz ako Skylink hlavne pri základných programoch. Mám aj druhú Skylink kartu, registrovanú na CZ, takže mám komplet ponuku, vrátane Novy HD...
Ten HD balík sa čoskoro rozšíri o National Geografic HD , Discovery HD, Novu Sport HD, vraj aj o Filmbox HD. Takže nebudú to zbytočne vyhodené prachy. Mám síce Diablo 2.3, takže možno ESP HD nie je problém, ale zachvíľu aj Diablo klapne... A HD obraz je pre mňa dosť dôležitý, rád si pozriem šport v HD a nielen šport.. Čiže pre mňa osobne to nie sú zbytočne investované prachy...Naviac je to legáloš, takže žiadne stresy pre kľúče a updaty...[/QUOTE]To je sice hezké ale taková legrace něco bude stát, že by jsme potom měly víc HD prog. než např PREMIERE tomu jistě sám nevěříš.On ten pronájem potřebných transpondérů je pořádná pálka a to němci na to mají a provozují pouze 2hd prog.
jarino1978 (8045)|27.11.2008 19:25
[QUOTE=MONYS;204116]To je sice hezké ale taková legrace něco bude stát, že by jsme potom měly víc HD prog. než např PREMIERE tomu jistě sám nevěříš.On ten pronájem potřebných transpondérů je pořádná pálka a to němci na to mají a provozují pouze 2hd prog.[/QUOTE]

simulcrypt Ti niečo hovorí ? Teda presne tak, ako to vyriešili s Brava HDTV. Nezabúdaj, že na 23,5E vysiela aj Canal Neederland, takže nové TP Skylink nepotrebuje ! Stačí sa obchodne dohodnúť s holanďanmi, ako je to aj v prípade Eurosportu z 19,2E a BRAVA HDTV OK ?
A čo my sme debilnejší, ako Albánci , Maďari , Chorváti ???
Likas (6)|27.11.2008 21:32
Pánové, velmi děkuji za ohlasy, aspoň vím, že digiTV nebrat a jestli bude signál nedostatečný, tak jedině Skylink. Opravdu děkuji.

Zároveň se chci omluvit za off-topic, ale potřeboval bych ještě ujistit s výběrem TV. Studuju to už dobré tři týdny, i zde do fóra jsem psal, leč odpovědi byli takového typu, že se mám podívat na tu televizi sám, což mi jako laikovi opravdu nepomůže. Chci LCD, fullHD, do 30000 tisíc, panel 40 palců. Opravdu jsem se snažil poctivě číst recenze, komentáře, diskuze, ale často je to dosti protichůdné a potom je z toho člověk prostě více zmatený než chytrý. A Vy mi připadáte v obraze, že tomu rozumíte, proto bych se i Vás chtěl zeptat, jestli prohloupím, pokud si chci koupit model SONY KDL 40E4000 ( zhruba 25-26 tisíc ) a nebo ještě uvažuji o Sony KDL-40D3500 ( zhruba 22-23 ) tisíc.

odkazy zde:
https://www.tvfreak.cz/recenze-sony-40e4000-dalsi-full-hd-televize/2708
https://www.tvfreak.cz/recenze-40-lcd-tv-plne-hd-v-podani-sony/2451

Oslovuje mě hlavně, že hodně lidí ( kontaktoval jsem i jednoho majitelel televize 3500 a ten mi to víceménně potvrdil ) tvrdí, že Sony v LCD mají špičkový obraz. A dále mě oslovuje ten Bravia Engine, jenž má pomoci s dobrým vykreslením i horšího signálu.

Prosím tedy o zhodnocení, zda-li to za ty peníze stojí, nebo je to jen dobrá reklama ze strany Sony a na trhu jsou lepší a levnější modely jiných firem. Děkuji moc za každou připomínku.

Pokud to bude možné, prosím nemažte můj příspěvěk, jakmile bude trochu zodpovězen, udělám to klidně sám ať to tu není off-topic. Díky
Pytkin (7947)|28.11.2008 01:48
nemam so SONY ziadne skusenosti .. ale pri SONY vzdy platilo , ze velka cast ceny je za znacku SONY , nie za kvalitu ..