Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blu-ray Panasonic

rampion11 (131)|12.11.2008 19:45
Uvažuji o koupi blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BD30EG-K nebo o jeho nástupci BD35EG-K. Má někdo osobní zkušenosti s těmito typy přehrávačů a může mi doporučit jeden z nich? O jiné značce neuvažuji, mám plazmu Panasonic a chci, aby mě sestava šlapala z jednoho ovladače. Ještě by mne zajímalo, proč starší model BD30EG je stále v průměru o 3000k dražší než jeho nástupce BD35EG, který je nasazený jako novinka?
losos (2977)|14.11.2008 03:41
[QUOTE=rampion11;201526]Uvažuji o koupi blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BD30EG-K nebo o jeho nástupci BD35EG-K. Má někdo osobní zkušenosti s těmito typy přehrávačů a může mi doporučit jeden z nich? O jiné značce neuvažuji, mám plazmu Panasonic a chci, aby mě sestava šlapala z jednoho ovladače. Ještě by mne zajímalo, proč starší model BD30EG je stále v průměru o 3000k dražší než jeho nástupce BD35EG, který je nasazený jako novinka?[/QUOTE]

Nu, nevím to nabeton, ale myslím, že novinka je ta třicítka... taky se o ty Panasonicy zajímám..., našel jsem zajímavou cenu u kasa.cz. Ale také jsem našel, že cosi špatně přehrával - v připomínkách zákazníků...
Asi by byl vhodnější BD 50 EG, ale neznám žádný z vlastní zkušenosti, teprve se po nich rozhlížím...
Zjistil jsem, že existují (v prodeji u nás), tři kategorie :
1. přístroje, co používají videopřevodník 108 MHz/10 bit (Samsungy)
2. stroje, co používají asi 145 MHz/něco (Sony)
3. nejdražší mají videopřevodník 297 MHz/14 bit (Panasonicy a Pioneer)

Zatím sháním informace, nakolik jsou tyto převodníky důležité, někdo tvrdí, že to prý nerozhoduje, já nevím, je to dle mne dost složitá otázka. Pokud někdo znáte důvody pro a proti, prosím, popište to zde, díky předem...
rampion11 (131)|14.11.2008 21:24
Já jsem si dneska dovezl tu BD-30 a naprostá spokojenost. Přehrávání běžných formátů OK - i hudebních, některé Xvidy nechce spustit, na druhou stranu jsem pouze ze zvědavosti zkoušel kompatibilitu formátů a nijak mne to netrápí, osobně si myslím, že strkat komprimované disky do blu-ray přehrávače je jako pozvat frajerku na dobré víno a posléze ji nabídnout krabicové z Tesca. Jinak poměrně rychlé načítávání i blu-ray disků, tichá mechanika a ten obraz, prostě paráda, za ty peníze není co řešit. U těch převodníků samozřejmě platí, že čím rychlejší a obsáhlejší přenos dat, tím lépe, ale nakolik je to vidět v reálu, to nevím.