Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony RDR- HXD990B

Marfa (106)|18.11.2008 19:43
Mam v planu si koupit tento hdd prehravac a chci se zeptat zda je to dobra volba?

Jedna se mi o znacku sony, nebot mam prave i novou lcd sony a potrebuji vyuzit tzv. bravia sync.
Jake ma tento rekorder plusy a minusy?
Umi tento rekorder prednastavit dopredu (napr. cca. tyden), co potrebuji nahrat? cetl jsem ze neumi showview?nebo ma sony pod touto funkci jiny nazev? Je dostacuji 1 HDMI?


Děkuji
Xaver (149)|18.11.2008 21:26
Urcite je to vyborna volba...nevahal bych

Dalsi stejne kvalitni volby jsou Pioneer př. 560HX-S (je drazsi ale ma vice funkcí) a
Panasonic EX78 (je cca za stejnou cenu ale ma problem se soucasnym soubehem 2 funkcí viz dale),
zadnou jinou znacku rekorderu bych si nekoupil z duvodu problemu se spolehlivosti
a vad, a nekterych nelogicnosti pr. LG vyzaduje vypnuti rekorderu pri nahravani dle kalendare

Drobne nevyhody snad jen pro uplnost
- neumi DivX z USB (umi je z CD a DVD),neumi nahrat DivX na HDD, neumi zapisovat (cist ale umi z) na DVD-RAM

Vyhody prevazuji - jednoznacne doporucuji!
- umi nahrat na HDD MP3,JPG (neumi nahrat DivX na HDD, ale muj Panasonic to neumi taky)
- umi prehravat MP3 pri nahravani z TV (muj Panasonic to neumi)

K nahravani:
Nahravat muzes porad, ktery bude treba za 3 mesice - nejvice je to myslim 12 mesicu.
Naprogramovat muzes nahravani maximalne 32 poradu dopredu.

U digitalniho vysilani na nahravani lze pouzit tzv EPG (elektronicky programovy pruvodce),
slouzi k usnadneni naprogramovani a zobrazeni informaci o vysilanych poradech,
je to seznam TV pořadu na tyden dopredu, k naprogramovani staci najet na porad a stisknout OK.
Zobrazi se obrazovka s nazvem poradu, datum, cas nahravani od do, kam se bude nahravat DVDxHDD kvalita.
Bud to nechas tak nebo si upravis co chces př. misto konkretniho datumu muzes zadat Po-Pá,
pak se bude nahravat od PO do PA dokud to nezrusis..
noa a das OK, tot vse...

U analogoveho vysilani neni EPG a vse musis vyplnit rucne.

Nevim zda ma ShowView, ale to je mrtva vec...

Neocekavej moc od Bravia sync je to spis reklamni trik, ne zeby to nefungovalo, ale casteji je rychlesi
vzit do ruky druhy ovladac od TV.
Alespon u Panasonicu (pod nazvem Viera Link) to je fakt zdlouhave - aspon pro me.
Marfa (106)|19.11.2008 18:20
SUPER DEKUJI ZA INFO.

Chci se jeste zeptat, zda umi divx s titulky?? Staci to mit jen stejne pojmenovane??
Xaver (149)|19.11.2008 21:57
Ano, nazev souboru s titulky musi mit stejny nazev... umi .srt.

Titulky jsou bohuzel relativne male - ale tento problem ma az na par vyjimek (pr. philips, ktery zase zatuhava) vsechny rekordery.
Marfa (106)|23.11.2008 19:18
Mam jeste jednu otazku.
Pokud budu nahravat pres digitalni pozemni vysilani (UPC) nejaky porad ci film a pokud prepnu na jiny kanal bude se mi nahravat to co jsem puvodne zvolil nebo aktualne co budu mit spustene??
mam upc zapojen pres modul conax v tv tzv. bez set top boxu


dekuji
Xaver (149)|24.11.2008 13:43
Mas 2 moznosti jak nahravat:
1-pouzijes tuner v HDD/DVD rekordér a privedes do nej antenni kabel pro příjem "ze vzduchu"
DVB-T/analog
(pak muzes sledovat jiny Tv porad nez to co se nahrává)

2-pouzijes jiny tuner př. setopbox, satelitu, upc... a do HDD/DVD rekordér jde
audiovideosignál ktery nahravas, zapojeni př. pomoci SCARTu
(pak musis sledovat pouze to co se nahrává, tzn. pri prepnuti se zacne nahravat nove prepnuty program)

Tvuj pripad je pokud rozumim dobre... je typu 2

Pro pripad 1 by HDD/DVD by rekordér musel mít tuner DVB-C (coz se v cesku neprodava)
nebo conax by musel mit antenni vystup a vysilat na tento vystup stejne jako TV "vzduchem"
coz conax na 99,9% nema.

Pozn.
Posledni varianta je ze by conax mel 2 tunery,
(pak muzes sledovat jiny Tv porad nez to co se nahrává) coz asi nema.
Marfa (106)|24.11.2008 18:04
Uvazuje se v cesku, ze budou nove hdd prehravace s dvb-c tunerem?? Ptam se jestli si ho mam koupit ten prehravac nebo radeji pockat, dekuji
Xaver (149)|25.11.2008 10:58
...nejaka zarizeni s DVB-C na trhu uz jsou, pr.TV sony, sharp, z toho vyplyva ze
vyrobci budou postupne to doplnovat i do rekorderu.

Ale bude to za vyssi cenu, protoze jich bude malo a casove bych to videl az za 1-2 roky.

Take je trochu problem s kompatibilitou, kabelovy operator muze pouzivat ne(nad)standartni
funkce, a pak musis uzivat krabicku, kterou Ti doda on.
Nekde si prave na toto stezovali uzivatale TV sony model 2008.

Je to holt "novinka"... je treba pockat az se vse usadi. A to muze trvat

Byt Tebou na nic necekam a koupim neco do 10 000,-
Marfa (106)|25.11.2008 19:10
Jeste jsem se dival na Sony RDR-HXD 890, je vlastne o tridu nizsi nez 990, chci se zeptat je rozdil mezi temito dvd rekorderi jen ve velikosti HDD?? A je dostacujici kapacita 160GB?

Dekuji
Xaver (149)|25.11.2008 22:04
:-) Zadny disk neni dostatecne velky pokud stare porady nemazes...
Je to o discipline, nevim jakou mas Ty.
Na svem DVD/HDD rekorderu mam 400GB a mam ho porad plny... :-)


Rozdil je pouze v disku, na anglickem foru http://www.avforums.com/index.php
koluje navod na vymenu za vetsi,udajne jde instalovat az 1 000GB
ale je to s rizikem, ztracis zaruku a chce to trochu znalosti...
Marfa (106)|26.11.2008 08:00
Spis to vidim tak, ze si akorat moje pritelkyne bude nahravat kriminalky, house atd. Po shlednuti to bude mazat, ja pokud se neco najde tak nejake dobre filmy ci porady, ktere nestihnu,ale jak rikam bud to po shlednuti vypalim na dvd nebo smazu..

Jinak je mozno DVD nahrat na HDD? a kolik to tak zabere HDD?
Xaver (149)|26.11.2008 14:46
Jinak je mozno DVD nahrat na HDD? a kolik to tak zabere HDD?

To zavisi na kvalite se kterou nahravas. vice v manualu na http://www.sony.cz
Velmi velmi orientacne pro standartni DVD kvalitu:
5GB = 1,5-2 hod. SD -> 160

Pak uz podle disku pr.160 GB to cca vice nez 32 filmu = 64 hodin
Na Panasonicu se da koukat i na horsi LP kvalitu, ostatni horsi EP atd. jsou jiz jenom pro
otrle. :-) Priznam se ze ji ale pouzivam napr. porad Na vlastni oči...

DVD nahrat na HDD lze.
Zkousel jsem origo i piratskou kopii ale pouze 3 ks DVD. U origo muze byt problem s ochranou...

Muzu mit taky prosbu... ze az ho koupis ze se ozves a podelis zde o zkusenosti?
Diky predem
Marfa (106)|26.11.2008 18:08
Super diky moc.

Tak ja uz mam objednany Sony 890B tedy 160GB, tu vetsi nemeli na sklade:-)

Az ho budu mit vyzkouseny a propojeny tak hned se podelim o zkusenosti, jen totiz chvili strpeni, nebot to mam dostat na Vanoce, takze cekat a cekat do Vanoc - doufam, ze to vydrzim a vydrzis...
Marfa (106)|1.12.2008 21:27
Potrebuji poradit, mam tv sony 32v4500 a nove rekorder sony rdr-hxd 890, potrebuji aby se mi pri zapnuti rekorderu rovnou "zapnul" obraz na tv.
Jde mi o to, ze kdyz potrebuji nahrat porad, tak musim v nabidce tv rolovat po urcitych vystupech a az najedu na ten spravny tak teprve se mi zobrazi nabidka rekorderu na obrazovce.
Je na to nejake reseni?

Po precteni navodu a vsech nastaveni podam info o tomto rekroderu (+ a -)

DEKUJI
Marfa (106)|5.12.2008 17:52
Nastal mi problem. Kdyz mam dvd film stahnuty s netu a mam ho vypaleny bud na dvd-rw nebo dvd-r +r, tak mi ho prehravac neprehraje - jen je cerna obrazovka,nic se nedeje. Pokud ale mam na dvd-rw film v divx tak mi to prehraje i s titulky, nevite nekdo co s tim??
Spatne vypaluji dvd nebo nejake nastaveni?nebo to ten dvd rekorder neprehraje?
Mam propojeni pres conexial a po vanocich pres hdmi.
tomzvule (249)|6.12.2008 21:33
Rozhoduji se mezi tímto rekordérem Sony RDR- HXD990B a dvěmi od Panasoniku:
- Panasonic DMR-EX78EP-K
- Panasonic DMR-EX81SEGK, satelitní tuner ( nevím jesli půjde provozovat UPC sat. )

Potřeboval bych:
- nahrávat ze satelitu UPC
- přehrávat fotky přes USB buď flash 8GB, nebo ext. hardisk WD My Passport Ess. 320GB
( nevím v jakém rozlišení se zobrazí fotky přes hdmi na full hd tv )
- zálohovat video z kamery JVC Everio s hdd *.mov ( nejlépe přes USB )
- přehrávat mp3
- nahrávat rádio ( když to půjde a do jakého formátu se nahraje ? )

Mám LCD Sony kdl - 40W3000
Dík za radu.
jarda50 (1424)|7.12.2008 10:46
tozvule pokud nechceš dál nahrný obsah vypalovat na DVD tak bych raději šel do UPC dodávaný rekorder s hdd. A to protože pokud vím tak klasika DVD DVR nemá DVB-S tuner, tudíš budeš muset nahrávat je n to na co se koukáš. Druhá věc je ta, že kvalita nahrávky na UPC PVR je podstatně lepší. Používá system.hav což je specielní system pro HQ video. A za třetí můžeš nahrávat co chceš a na něco jiného se dívat.
Xaver (149)|7.12.2008 13:26
[QUOTE=tomzvule;205625]
Rozhoduji se ...

- přehrávat fotky přes USB buď flash 8GB, nebo ext. hardisk WD My Passport Ess. 320GB
( nevím v jakém rozlišení se zobrazí fotky přes hdmi na full hd tv )
- zálohovat video z kamery JVC Everio s hdd *.mov ( nejlépe přes USB )
- přehrávat mp3
- nahrávat rádio ( když to půjde a do jakého formátu se nahraje ? )
[/QUOTE]

Videl bych to takto:
1 Sony RDR - HXD990B
2 Panasonic DMR-EX81SEGK
3 Panasonic DMR-EX78EP-K
Provozovat UPC sat. by snad nemel byt problem...

Oba Panasoniky maji nevyhodu v tom, ze nelze prehravat MP3 i foto pokud nahrava z TV.
Coz Sony umi.
Do USB lze pripojit max 128 GB s FAT16, FAT32 a nelze ext. hardisk z duvodu nekompatility.
Zalohovat obsah kamery pres USB umi oba, Panasonic ve formatu Mpeg SD Video, format Sony neznam.
Nahrávání u Panasonicu digitálního rádia z tuneru rekoderu lze, bude ve formatu video mpeg.
Na PC pak odstranis obraz.
Nelze totiz zvolit jiny format pred nahravanim.
Sony bude asi totez...chce to precist navod.

Po vlastnich zkusenostech s provozem rekorderu Panasonicu muzu rict, ze pouzitelnost
jako jukebox MP3 a FOTO je omezene - neustale neco neslo udelat pri nahravani z TV.
Sony je v tomto lepsi, bohuzel ma zase jine nevyhody pr. neumi DivX z USB.

Proto jsem si na hudbu poridil "stereo hifi" radio/CD/zesilovac/80GB HDD na MP3/USB/2x repro Sony NAS-E35HD, ktere mohu pouzivat bez ohledu co nahravam na rekorder.
Dandee (7)|7.12.2008 18:18
Dobrý den, nevíte jaký je rozdíl mezi Sony RDR- HXD990B a HXD990. Na pixmanii na něj mají perfekt cenu cca 7000Kč: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
To že není návod česky by tolik nevadilo, ale nezjistil jsem zdali má české menu a hlavně podporu českých titulků. Pokud by někdo věděl, prosím dejte vědět, už jsem ho skoro obědnal. Nebo doporučte vhodnou alternativu. Děkuji
Xaver (149)|7.12.2008 23:03
To dandee
B na konci znamena black=černý

990 bez B na konci je v lepsim pripade zrejme jen opomenuti zapsat jedno pismeno,
nebo
v horsim pripade to muze byt verse urcena pro Ameriku nebo Anglii,
coz neznamena jen, ze - ma nebo nema cestinu, ale ze ma i jiny digitalni tuner.
Tedy i problemy...

Takze radeji nebrat!
Dandee (7)|8.12.2008 11:51
[QUOTE=Xaver;205763]To dandee
B na konci znamena black=černý

990 bez B na konci je v lepsim pripade zrejme jen opomenuti zapsat jedno pismeno,
nebo
v horsim pripade to muze byt verse urcena pro Ameriku nebo Anglii,
coz neznamena jen, ze - ma nebo nema cestinu, ale ze ma i jiny digitalni tuner.
Tedy i problemy...

Takze radeji nebrat![/QUOTE]


No právě z té verze mám trochu obavu, ale píšou, že je to Zóna 2, což by bylo v pořádku. Tak ještě nevím.
Marfa (106)|8.12.2008 18:32
Sony RDR HXD 990 bez B je podle me stribrna barva, s pismenkem B je to barva cerna.
tomzvule (249)|10.12.2008 22:42
[QUOTE=Xaver;205672]Po vlastnich zkusenostech s provozem rekorderu Panasonicu muzu rict, ze pouzitelnost
jako jukebox MP3 a FOTO je omezene - neustale neco neslo udelat pri nahravani z TV.
Sony je v tomto lepsi, bohuzel ma zase jine nevyhody pr. neumi DivX z USB.

Proto jsem si na hudbu poridil "stereo hifi" radio/CD/zesilovac/80GB HDD na MP3/USB/2x repro Sony NAS-E35HD, ktere mohu pouzivat bez ohledu co nahravam na rekorder.[/QUOTE]

Xaver:
Tak jsem se zajel podívat do Sony centra a vyzkoušet požadované věci. Byl jsem však nemile překvapen, když jsem se ve dvou centrech dozvěděl rozdílné informace :-(
Výsledek je tento: Sony 990
- nahrávání z UPC sat jen externě analogově bez synchronizace
- fotky jpg z dvd bez problémů, zozlišení na obrazovce přes hdmi prý jen obrazová kvalita bez full hd rozlišení :-(
- fotky z USB jen do 8 GB :-(
- připojení kamery JVC Everio s hdd přes USB bez úspěchu :-(
- nahrávání audia - prý jedině s prázdným obrazem :-(

Řeším tedy nadále:
- jednoduché multimediální centrum ( rekordér s hdd, satelit s hdd a pod.. ) s hdmi, které obstojně přehraje z USB - jpg a mp3, má možnost nahrávat video a audio na disk (nejlépe mp3,nebo wav), případně vypálit a je schopné stáhnou a zálohovat video z kamery s hdd

Pokouším se také vyřešit nahrávaní audia z rádia/ext.satelitu na disk/usb disk, abych si mohl naprogramovat pořady nebo čas - > zaznamenat a přehrát zmeškané pořady z rádia ( případně zálohovat do mp3 )

Dík Tomzvule
Xaver (149)|10.12.2008 23:18
To Tomzvule
K Tvym informacim
- nahrávání z UPC sat jen externě analogově bez synchronizace
Pioneer na synchronizace ma G-Link, kterym SAT spusti nahravani na rekorderu
Sony jej bohuzel nema
- fotky jpg z dvd bez problémů, zozlišení na obrazovce přes hdmi prý jen obrazová kvalita bez full hd rozlišení
to bohuzel tak je, prohlizeni fotek je brano jako doplnkova fce a dle tohoto vypada
- fotky z USB jen do 8 GB
hm hm to se mi nezda...pokud se bavime o velikosti USBflash nikoliv souboru s fotkou...
videl bych to tak na 32GB
- připojení kamery JVC Everio s hdd přes USB bez úspěchu
zkousel jsi to? ...a co Panasonic?
to je problem nekompatibility mezi vyrobci nebo jineho software, proto je dobre si koupit
vse od jedne fy

Klasicka spotrebni elektronika - plne to co pozadujes - v jednom stroji zatim neumi.

Mas tyto volby
Bud slevis z naroku (jako ja) nebo pockas nebo koupis nejake HPTC.

Slevil bych a doporucuji...Kup si tyto 2 pristroje.

Doporucuji "stereo hifi" radio/CD/zesilovac/80GB HDD na MP3/USB/2x repro
Sony NAS-E35HD, ktere umi:
- zkopirovat klasicke audio z CD na HDD do MP3 4 nasobnou rychlostí
nazvy MP3 souboru priradi z vnitrni databaze Gracenote vcetne cestiny!!!
- zkopirovat MP3 z USB na HDD
- zkopirovat MP3 z HDD do USB - tedy ven z přístroje !!!!
- zaznamenat pořady od do z rádia do HDD do mp3

a na video/foto DVD/HDD rekorder Sony/Pioneer/Panasonic.
oom (36)|12.12.2008 17:00
prosím tě xaver ty píšeš že máš panasonicDMR-EX88EP-K
a jestli jsem dobře rozuměl tak panasonic nedokáže z usb nahrát difix na hdd
a má mizerný fotky je to tak
Xaver (149)|13.12.2008 20:51
to oom

ano, divx jde pouze prehravat z USB, zatimco jpg a mp3 i nahrajes na HDD

ne, fotky jsou nadherne...
pisu jen ze rozliseni zobrazovane fotky je mensi nez fyzicke TV.
Je to ale problem neschopnosti TV nikoliv rekorderu, totez mi dela pripojeny PC.
Problem se jmenuje pixelmapping a prectes si o nem vice na jinem miste tohoto fora.
oom (36)|14.12.2008 09:23
to oom

ano, divx jde pouze prehravat z USB, zatimco jpg a mp3 i nahrajes na HDD

ne, fotky jsou nadherne...
pisu jen ze rozliseni zobrazovane fotky je mensi nez fyzicke TV.
Je to ale problem neschopnosti TV nikoliv rekorderu, totez mi dela pripojeny PC.
Problem se jmenuje pixelmapping a prectes si o nem vice na jinem miste tohoto fora.
__________________
LCD Sony 40KDLW2000, HDD/DVD rekordér Panasonic DMR-EX88EP-K, "hifi" Sony NAS-E35HD s 80GB HDD


prosímtě když máš ten panasonic vyzkoušený tak rozdíl mezi Panasonic DMR-EX88EP-K a Panasonic DMR-EX78EP-K je jenom v hardisku nevíš
ještě přemýšlím o LG RHT399H nebo LG RHT398H nebo by jsi mi poradil jiný
ktery by jsi si koupil ty kdyby jsi znova kupoval lg prý mají lepší podporu v usb
moc tomu nerozumím díky za odpověď
oom (36)|14.12.2008 09:27
ps ještě prosímtě nebyla by lepší tato krabička než dvd rekorder
TViX M-6500A
spike75 (0)|17.12.2008 19:39
Někde jsem četl, že předchozí model (890 ) ukládal naladěné stanice na pozice 800 a výš a pozice nešly editovat.
Dělá to tento model také anebo ukláda stanice normálně od pozice 1??
Díky
Thommm (6)|19.12.2008 16:19
Naladěné digi. stanice ukládá od D800 a čísla pozic nejdou editovat. RDR-HXD990B.
Thommm (6)|28.12.2008 14:10
Co znamená Fomát záznamu na HDD:Režim Video (VR)? Máte tuto volbu zapnutou?
Jak máte nasteveno System menu/Výchozí nastavení/Audio in?

Diky
Stuart (3)|28.12.2008 14:21
Mám trochu problém s přehráváním stažených avi klipů. Přehraje mi to tak 2 z 10. Musí mít avi nějaký formát aby šel v tomhle přehrát ? Nebo je v tom nějaký fígl v nastavení ?
Josef01 (5)|19.1.2009 19:27
Ahoj všichni, zakoupil jsem tento přístroj a mám dvě takové záhady se kterými mi možná poradíte. První je, že zaboha nejde ani z analogového ani digitálního tuneru výstup signálu do anténního vstupu TV, přestože přes RGB (scart) to jede bezproblémů. Jakoby prostě odtamtud nešel žádný signál a chová se to pouze jako průchozí anténní zdířka.
Druhá horší věc je, že při nahrávání externího zdroje (set top box) nelze sledovat jiný program na Sony což je přímo hrůzné, protože kvůli tomu jsem to kupoval, abych mohl při nahrávání jednoho pořadu sledovat druhý. Zapojeno to je tak, že set top box jde do Line1 scartu a TV do Line 3 scartu.

Poradíte mi zda dělám někde chybu?
jarda50 (1424)|19.1.2009 20:37
Josef kde bereš signál? To, že nemůžeš sledovat jiný program je normální. 1 STB nemá dva tunery a tak pouští jen jeden program. Dále se obávám, že Sony má také jen jeden tuner a na koukání, nahrávání z odlišných kanálů potřebuješ dvoutunerový přístroj. Ppkud jedeš digitální kabelovku, tak zapoomeň na tohle protože žádný DVD rekorder na světě zatím nemá tuner DVB-C. Jinak na stránkách sony podpory máš všechny možné zapojení.

Ono by to šlo pokud by si přímo připojil analog nebo DVB-T signál a naladil. ale DVB-CaS na to nemá tuner
Josef01 (5)|19.1.2009 21:30
Ano Sony má jenom jeden tuner, proto jsem druhý tuner připojil externě. Už jsem ale před chvílí na to příšel, ale je to teda docela hloupost od Sony. Pokud se nahrává z vnitřího digitálního tuneru, tak jediná možnost přepnout na externí tuner (set top box), je odklopit přední panel přístroje a stisknout Program + a pak se Sony přepne na externí tuner, přes dálk. ovládání to prostě nejde....
jarda50 (1424)|20.1.2009 20:11
Josef já mám ještě starší 910 a tam problém není vše jde přes ruku, ale zase nemá DVB-T, upscaler a HDMI. Ale já to používám jen jako nouzovku při nahrávání z analogu. Když chci ale nahrát něco z HD tak musím přes Line 3 in a na TV nechat to co chci nakroutit. Ale už se blížej BD rekordery tak vyčkáme.
Josef01 (5)|20.1.2009 21:41
Možná to nějaký update bude řešit, ale alespoň že tak, občas je to dobrý mít dva tunery :)
jarda50 (1424)|20.1.2009 22:14
Josef tak tak souhlas
Romino (3)|3.3.2009 18:37
Ahoj všichni,nedávno jsem zakoupil jsem tento přístroj a chtěl bych poradit.Když chci přehrát nahraný film z HDD do PC potřebuji si stáhnou nějaký další software?(mám Windows Vista).Předpokládám ,že stačí na propojení kabel USB(typu A)?

Díky
jarda50 (1424)|3.3.2009 19:14
Romino obávám se, že to nejde. Budeš muset nahrát na DVD a pak přenést je to z důvodů ochrany a přes USB už vůbec ne.
Romino (3)|3.3.2009 20:22
Díky za odpověď to jsi mne moc nepotěšil.Předpokládal jsem,že když to jde ze set top boxu tak to u tohoto rekordéru nebude problém.
jarda50 (1424)|3.3.2009 21:06
Romino, abych nekecal tak jsem pročetl i celý manuál a ten to moje tvrzení potvrzuje. On je problem v tom, že nevíme v jakém systému jsou soubory na HDD uloženy. Ale opravdu, hlavně značkový výrobci jsou v tomhle směru velice přísní. Např disk s ochranou ani nejde na zkopírovat na HDD. Ve Tvém případě bych řešil nahrávání do PC přes nějakou TV kartu.
Romino (3)|4.3.2009 18:38
Jardo díky já jsem nezpochybňoval tvůj názor a manuál jsem také hned pročítal.Mně šlo spíše o možnost tohoto propojení.Rekordér mám krátce a chtěl bych se zeptat ještě na jednu věc,kterou máš určitě vyzkoušenou.Jsou tam různé řežimy pro nahrávání HQ,HSP,SP,LSP,ESP,LP,EP,SLP,SEP..každý má jinou kvalitu náhrávání a tím bude i velikost komprese i obrazu.Zajímalo by mne v jakém režimu nejlépe nahrávat abych průměrný film např. 1h30min pak nahrál na DVD-R.Díky
jarda50 (1424)|4.3.2009 20:21
Romino já jsem nemyslel, žeby si to zpchybňoval, ale řece jen jsem Ti chtěl dát ověřenou informaci.
Jinak jáí mám vše na HG+ a pak pokud se to nevejde na DVD je několik možností. Automatická komprese a ta ti to nastaví na to aby se tzo vešlo na DVD. Jenže někdy to zmenší tak že to nepokryje celé DVD, ale třeba 3,7 G. Nebo pokud mi jde o kvalitu tak použiji DVD +DL. Ale hodně záleží na tom jak je to co nahráváš zpracováno. U horších kvalit nepomůže ani to HQ+ a někdy je to paráda. Bohužel nemámv tom DVB-T a tak nemohu posoudit nahrávku z digitálu.
kentaur6 (19)|5.3.2009 08:29
Nahrál jsem si z digitálního tuneru širokoúhlý pořad a když jsem ho chtěl vypálit na DVD+R, nahrál se mi s poměrem stran 4:3. V návodu píšou, že na disky +R, +RW se nahrává jen v 4:3. To je pro mě překvapující informace. Zkoušel někdo nahrávat na -R,-RW? Ať ve VR nebo Video režimu? V návodu je uvedeno, že poměr stran se zachová jen při -R,-RW a VR režimu, záznam na HDD musí být taky ve VR režimu.
Mám jedno video, které je ve na HDD ve Video režimu (režim Video zap.) a při kopírování na DVD-RW ve Video režimu se mi nahrálo korektně v 16:9. Na DVD-R ve Video režimu se mi jiný širokoúhlý pořad nahrál v 4:3. VR režim jsem ještě nezkoušel.
Nechce se mi zbytečně zkoušet na -R a potom je následně vyhodit.

Doufám, že jsem to popsal srozumitelně :-) Hodně mě to včera překvapilo.
Santa09 (2)|7.3.2009 16:56
Stal jsem se "šťastným" majitelem tohoto rekordéru. Bohužel mě zklamalo pár věcí.
Po přinesení domů a rozbalení koukám, že tam není český návod. Z diskuzí na netu jsem pochopil, že ho k tomuto modelu sony nedodává. Opravte mě jestli se mýlím, ale není povinností ze zákona dodávat k výrobkům český návod ? Přes TV Freak jsem si z odkazu stáhnul CZ návod, který je pro modely 790-890... Třeba u koupě mikrovlnky bych CZ návod nepotřeboval. Nejsem američan, abych tam strkal kočky. Ale rekordér je jednak můj první a hlavně je tam nastavení habakuk :-)
Mno a hlavně prodavač v jablonecké prodejně mi tvrdil, že má stejný model doma
a na můj dotaz, jestli jde z usb kopírovat oběma směry odpověděl, že samozřejmě, jen není možné filmy pouštět přímo z flash disku. To bych oželel a tak jsem ho (rozuměj dvd) koupil.
Doma jsem však zjistil, že to nejde nejen z usb, ale ani z dvd disku zkopírovat na hdd rekordéru. Další podstatnou výtku mám k absolutně malým titulkům. To je sakra pro ty výrobce takový problém udělat je větší a dát tam aspoň 2 možnosti velikosti zobrazení ?!?
Jinak mám ho pár hodin, tak nechci předčasně soudit...
Kdybych se v některých mých závěrech mýlil prosím opravte mě, budu jedině rád..
jarda50 (1424)|7.3.2009 19:18
Santa DVD disk to nezkopíruje, pokud je to disk s ochranou, Tohle si značkový výrobci hlídají. Pokud jde o USB neslouží k přenosu filmů, ale jen obrázky a hudba. Pokud jde o titulky tak na mém je to OK, na jaké TV to pouštíš?
Santa09 (2)|8.3.2009 19:07
Mám 82 cm uhlopříčku. Jinak já jsem nemyslel klasické dvd, ale divx a xvid, což většina
konkurence umí.
BlackOne (94)|9.3.2009 15:09
prosim o smazani
kentaur6 (19)|10.3.2009 15:01
Já ho kupoval přímo v Sony centru. A český návod byl přilepený zvenku na krabici.
Podpora přehrávání DivX, Xvid filmů není u Sony zrovna nejlepší. A ohledně velikosti titulků souhlasím, že by měli být větší. Zase mě to ale tolik netrápí, protože přehrávání takových filmů skoro nevyužívám. To už si radši půjčím DVD, které má nesrovnatelně lepší obraz.