Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

vivid.sk (11472)|26.6.2014 22:29
[QUOTE=radek.kovacik;491754]nebudu kvůli tomu instalovat další OS. [/QUOTE]
V tomto ti neporadim. Predpokladal som, ze aj pri nabootovani linuxu z USB je dostupny niektory z browserov.
danielson (44)|27.6.2014 10:47
Tak do urcitej miery to moze byt znesitelne. Moja situacia bola este predvcerom: 2,5 metra pozorovacia vzdialenost - 23" monitor s bezdrotovou klavesincou a touchpadom. Tazko ale islo to. Teraz je tam 40" TV miesto monitora. Riadna zmena.
Mozno uz len lepsie by bolo z gauca mat tablet a tak browsovat net.
Uz sa mi neche chodit k notebooku / pc za stvol kvoli zopar klikom na nete ked v pohodli sledujem telku. Ine je to ked potrebujem nieco vyhladat, nieco nastudovat co viem, ze mi zaberie pol hodinky. Tak to je si lepsie rozpracovat na pc.

Dost mi chyba ze SW browser este nie je dostatocne dorieseny na NAS systemoch ci MMC. Kvoli tomu musim inac orientovat HW ktory sa chystam kupit najblizsiu dobu. Coho obetou bude zostava bez riadneho NAS, co je skoda.
vivid.sk (11472)|27.6.2014 12:41
[QUOTE=danielson;491779]Coho obetou bude zostava bez riadneho NAS, co je skoda.[/QUOTE]
Moznost 3) zo susedneho vlakna je riesenie bez vacsich kompromisov. Nehadz flintu do zita. Moze byt aj NAS aj MMC.
Pietros (16)|28.6.2014 08:19
Nevíte jak zpomalit DO Logitech Harmony 525 na OpenElecu,zadám příkaz a je potvrzen dvakrát prostě mi skáčou položky po 2.
RoPo (6061)|28.6.2014 09:38
Da se to v uprave konfigurace prikazu v ovladacim SW na PC. Podival bych se presne, ale nejsem u PC.
Pietros (16)|28.6.2014 17:51
Jo děkuji moc už jsem s toho na nervy...
vivid.sk (11472)|29.6.2014 13:13
Pre tych, ktorym prestali fungovat VEVO videa opat aktualny patch (prepisat povodny subor).
Viac v celkom povodnom vlakne.
radek.kovacik (267)|30.6.2014 15:25
Jakou byste doporučili aplikaci na ovládání XBMC z mobilu na Androidu?
vivid.sk (11472)|30.6.2014 15:48
Yatse alebo Music Pump. Ta prva je (imho momentalne) lepsia.
radek.kovacik (267)|2.7.2014 11:10
Tak jsem si zkusil toho Yatse nainstalovat, ale ještě jsem přesně nepochopil ten způsob ovládání. Budu to muset zkusit někde pochytit podle nějakého videa. Já jsem od toho očekával, že když si např. zvolím menu Videa, že se mi automaticky na mobilu zobrazí obsah menu Videa a budu si moci vybrat filmy nebo případně seriály, které jsou uložené na NASu. Toto se ale nezobrazuje a nevím, v čem je problém. Na TV se toto menu zobrazí, na mobilu ne. Čím to může být? Konfiguraci XBMC jsem prováděl dle doporučeného postupu v nápovědě.
vivid.sk (11472)|2.7.2014 12:35
[QUOTE=radek.kovacik;492028]že když si např. zvolím menu Videa, že se mi automaticky na mobilu zobrazí obsah menu Videa a budu si moci vybrat filmy nebo případně seriály[/QUOTE]
Ano, takto to funguje. Musis si vsak predtym vytvorit kniznicu tychto videi pripadne ich spustat cez "file mode" (adresarova strukura). Ale je jedno, co zvolis na TV, na smartfone si mozes nezavisle prezerat kniznicu, vyberat, az finalne spustenie sa objavi na TV.
vivid.sk (11472)|2.8.2014 11:16
RossiD (1271)|2.8.2014 12:29
Uff, to jsou mi novinky :OO Kodi 14, na to si bude člověk špatně zvykat ..... :-?
miso11 (2)|9.8.2014 16:22
Ahoj, na Windows 8.1 jsem nainstaloval XBMC, použil jsem skin Aeon Nox, úspěšně do něj přidal své hudební a video soubory, stáhl k nim informace, ale ať dělám cokoliv, nemohu se dostat v nastavení v knihovně k položkám Showcase movies /http://goo.gl/E9I6wN/, Showcase music /http://goo.gl/15zYkH/ či Posters /http://goo.gl/XVFUMm/, které by měli zobrazit uvedené soubory v tomto rozhraní. Prosím o radu, jak se k těmto položkám dostat.
miso11 (2)|9.8.2014 20:07
Již jsem našel, vše v pořádku.
Raymond (19)|17.8.2014 10:22
Nikdy se to tu neřešilo, ve verzi 12 jsem natrefil na kodek h.265 a verze 12 ani verze 13 ho neuměla přehrát (alespoň se mi to nepovedlo, jel mi pouze zvuk). Takže dobrá zpráva je, že verze 14 již přehrává kodek h.265.
Občas se tu mihne dotaz na Rapsberry PI, zhruba rok ho používám v ložnici, kvůli úspoře místa a byl jsem víceméně spokojen. Chtěl jsem hlavně nějaké zařízení, který bych vložil mezi HDD a TV a mělo pro mě vyhovující rozhraní. Malina vše splnila na výbornou, ale po jedné aktualizaci, mi přestala vidět externí HDD (flasku to zvládlo). Po nějaké době na googlu a systémem pokus omyl, jsem nic nevyřešil a nahrál jsem nový OS, používám raspbmc. A vše zase fungovalo jako dříve, akorád jsem musel všechny filmy otagovat znova.
mskopek (1)|28.8.2014 11:14
Zdravím,
Mám prosbu ohledně zprovoznění XBMC 13.2 toto multimediální centrum jsem nainstaloval na PC DELL GX620 s procesorem Pentium D 2.8GHz a 2Gb RAM a OS Windows 7. Jde mi o to ze nemohu rozbehnout stahovani informaci z CSFD, plugine jsem nainstaloval ale dále jsem už pak nenalezl možnost na změnu z původního zdroje na CSFD. všechny filmy mají nyní anglické názvy a info.

Další problém je že nemohu rozběhnout ještě TV Tuner. V počítači je nainstolavý Technisat Airstar 2 s BDA ovladači. je funkční ve windows media center. Máte nějaké rady jak to vše zprovoznit. Děkuji moc za rady a přeji hezký den.
vivid.sk (11472)|28.8.2014 12:02
1) ak to nefunguje standardnou cestou (zmena scrappera), odstran cestu k filmom, nanovo pridaj a zvol si CSFD scrapper. Nasledne sa ti nanovo vsetky filmy prescanuju a ulozia do kniznice.
lexxxa (271)|7.9.2014 13:20
Ahoj,prosim jednu otazecku,nikde nemuzu najit,v jakym formatu ukladate hudbu do knihovny? Kdyz mam slozku pojmenovanou napr "Depeche Mode Ultra 2007" a uvnitr "1.nazev songu" tak mi to LP najde, ale pri prehravani a i pri rozkliknuti alba mi to nepise nazev skladby pouze track1, track2 ,atd ,coz je velmi neprehledne, snad jsem to napsal dost srozumitelne, dik za info
vivid.sk (11472)|7.9.2014 14:21
Mas povolene v nastaveni, aby pouzival ID3 tagy? Ak ano, nahradi povodny nazov trackov, cize tracky sa naozaj mozu fyzicky volat 01.mp3, 02.mp3 .... ale realne ich uvidis s plnymi menami.

4YI: XBMC 13.2 ma bug, ze autorov v kniznici zobrazuje 2x (v nahlade) ak mas pomiesane ID3 tagy v1 a v2. Takze odporucam prebehnut kniznicu a pouzivat len novsi typ id3 tagov.
Zial v XBMC to tak funguje ze 5 veci opravia 5 veci doplnia a dalsie tri pokazia, takze bugov je tam opat ako maku.
lexxxa (271)|7.9.2014 14:34
Vivid dik, takze slozku a obsah mam pojmenovanou spravne, pouzivam predchozi verzi xbmc, ale nikdy jsem tam cd necpal, tak jsem to chtel zkusit, jinak pouzivam flac, mp3 ne, od ty doby co jsem utratil 1400€ za novy repro klipsch ;-)
vivid.sk (11472)|7.9.2014 14:39
To bol pripaklad, pre flac plati detto. Len s rozdielom, ze FLAC nepouziva ID3 tagy, ale ma vlastne tagovanie. Pozri to s mp3tagom (pripadne inym sw, ktory je na toto urceny).

[QUOTE=lexxxa;495730]pouzivam predchozi verzi xbmc[/QUOTE]
Tato verzia nevedela spravit korektne bitperfect vystup pri komprimovanych formatoch (flac, ape, wv, ...) ... :)
Nova verzia je na tom uz OK (odskusane).
lexxxa (271)|7.9.2014 14:48
Dik, instalovat novou verzi nebyl nejak cas, chvilku jsem ji testoval, i ze svym oblibenym Mod confluence 3 od mad maxe, ale casu malo, ted bude zima, tak se na to vrhnu, ale asi gotham vynecham a rovnou vyzkousim ten novej nazev, ted mi vypadlo jak se to jmenuje
vivid.sk (11472)|7.9.2014 14:52
Kodi :)

S novou verziou opatrne - tie bety maju znacne mnozstvo chyb. Dokonca prve stabilne verzie su znacne bugove. Takze kym vsetko funguje, neupgraduj. V13 ma zopar vylepseni, konecne to prehrava korektne wavpack, funguje bitperfect vystup nepada to pri prehravani/prepinani Hi-Res, ale su tam zasa dalsie. Da sa s tym zit, ale mali by naozaj skor opravovat chyby, ako vydavat vyssie verzie.
lexxxa (271)|7.9.2014 16:24
To ja bych pockal az na stable,taky docela nechapu proc porad vydavaj novy verze, misto aby vylepsili jednu stavajici do 100% funkcnosti, a Kodi je pekne hnusnej nazev, xbmc je mnohem lepsi:-)-
RossiD (1271)|7.9.2014 19:21
Také se nehrnu do nového "Kodi", jedu na Aeonu Nox 4.1.9 Gotham a nedám na něj dopustit - nemlich když si to člověk konečně jakž takž vyladí k obrazu svému ....
dubacisko (5)|14.12.2014 16:49
Ahoj, chcel by som si do xbmc pridať nejalé live tv napríklad senzi tv, country no.1 ,... Poradíte mi prosím ako? Aký doplnok, alebo čo treba spraviť?
Ďakujem.
RossiD (1271)|14.12.2014 19:47
Tak něco málo je zde (ale to zajisté znáš):

http://kodi-czsk.github.io/repository/browser.html#/addons
dubacisko (5)|15.12.2014 08:15
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ale ja by som chcel skor pridať vlastný link na tv, dá sa to vôbec?
Ďakujem
radek.kovacik (267)|28.12.2014 19:30
[QUOTE=vivid.sk;495734]S novou verziou opatrne - tie bety maju znacne mnozstvo chyb. Dokonca prve stabilne verzie su znacne bugove. Takze kym vsetko funguje, neupgraduj.[/QUOTE]
Jak je na tom aktuální stable verze Kodi 14.0, resp. OpenElec 5.0.0? Má stále nějaké bugy nebo již jede bez problémů? Má význam na ni přecházet z poslední verze Gotham, když zatím nepotřebuju kodek H.265? Co je tam ještě nového nebo lepšího než v Gothamu?
vivid.sk (11472)|28.12.2014 20:20
Pockal by som na vydanie aspon prvej opravnej verzie. Po par sekundach pouzivania som nasiel zasadny bug (detekcia niektorych 2D filmov ako 3D), bude ich rozhodne viac (ako je uz obvykle pravidlo). Dobra sprava je, ze najcastejsie pouzivane pluginy (titulky, iVysilani, stream.cz, csfd scrapper + plno dalsich) funguju.
Netestoval som vsak nejako do detailov, len na notebooku, kym sa presvedcim, ze vsetko co nutne potrebujem, funguje ako treba.
LK7R (21)|31.12.2014 17:29
Ahoj,

jeden off-topic. XBMC používám aktivně již déle jak jeden rok a za tu dobu se mi podařilo dostat se do uspokojivého stádia použití.

Sestava:
Deska ASUS C8HM70-I s integrovaným Intel Celeron 847 (DualCore, 1,1GHz, 17W spotřeba)
8GB RAM DDR3 SoDIMM
2x Seagate SV35 2TB
VGA ASUS EN210 SILENT/DI/1GD3/V2(LP)
In Win ITX chassis BM-639 Black160W - Nyní jsem koupil větší a kvalitnější bednu Fractal Design NODE 304 Black kvůli omezení vibrací a ztišení

Cena bez lepší krabice - do 9200 Kč s DPH (s lepší krabicí 10400 Kč)

Variantní cena s integrovanou VGA, jedním diskem a obyčejnou krabicí 6100 Kč s DPH

SW vybavení:
Debian Linux 7 Wheezy
Software RAID1
OpenMediaVault nadstavba pro NAS funkce
XBMC 13.2

Celé ovládám přes Android telefon skrze Wi-Fi pomocí aplikace Yatse. Yatse jsem za 100Kč i zakoupil, je to perfektní nástroj pro ovládání XBMC/KODI.

Pokud by někdo chtěl s nějakým takovým řešením pomoci, tak jsem k dispozici. Dnes jsou na trhu zase novější desky s integrovanými CPU s nižší spotřebou a vyšším výkonem jako například ASROCK Q1900DC-ITX (napájení adaptérem), nebo ASROCK Q2900-ITX (Quadcore CPU 2,4GHz s TDP 10W!).

Dan
HWTest (371)|2.1.2015 19:12
A co tohle? http://www.solid-run.com/product/cuboxtv/
Vypadá to hodně zajímavě.

Asi to tu ještě nikdo nemá že?

Má někdo alespoň zkušenosti se starším CuBox-i4Pro?
hitman222 (18)|2.1.2015 21:12
To bych bral kde by se to dalo koupit?
makous (6)|2.1.2015 21:43
Cubox-i4Pro mám zhruba jeden rok (objednával jsem přímo z Izraele).

Zpočátku bylo trochu zklamaní z nedostatku podpory ze strany výrobce - vše v podstatě nechal na komunitě a pokud se nepletu, tak původně proklamovaná možnost provozovat Android je stále spíše teoretická (pokud někdo úspěšně provozuje, nechť mne prosím opraví) .

Nicméně již několik posledních měsíců Cubox používám Openelec (cca jeden týden je venku 5.0 final) k naprosté spokojenosti a rozhodně bych neměnil.
hitman222 (18)|2.1.2015 22:06
Jak je to se clem z Izraele, platíl jsi clo? Dik
RoPo (6061)|2.1.2015 22:21
Z Izraele jsem kupoval zboží (cca 7 let zpět) a byla mě vyměřena jen DPH, protože jsem kupoval zboží nepodléhající clu.
Obchod s Izraelem se řídí stejnými poplatky jako zboží pocházející mimo EU.
HWTest (371)|2.1.2015 22:52
makous: Díky za info.

CuBox-i4Pro se dá koupit i u nás, jen je (pochopitelně) dražší, než přímo z Izraele.
CuBoxTV prý bude již brzy také dostupný.

Do (tuším) 150 Eur se platí jen DPH, nad i clo.

Uvažuji o tom pro Openelec, nejspíš by mi stačila verze CuBoxTV, BT ani Wifi bych nevyužil, DO používám univerzální a to 1GB RAM by snad Openelec nemuselo omezovat?
RoPo (6061)|2.1.2015 23:03
[QUOTE=HWTest;503722]
Do (tuším) 150 Eur se platí jen DPH, nad i clo.[/QUOTE]

S DPH a clem jsem to naznacoval v mem prispevku. Tak jak to pises to neni zcela presne a platilo to drive.
Clo se plati jen u vybranych skupin zbozi a hodnoty zbozi nad 150eur a jeho vyse je dana take skupinou zbozi.
DPH se do hodnoty zbozi 22 eur neplati (vcetne postovneho - zahrnuje se do vymerovacho zakladu DPH). Nad 22 eur se plati DPH.

Vse zalezi na tom, ktery celnik zbozi chytne. Pak take nezapomen pokud si zbozi nepujdes prevzit na vymerovaci urad v Praze sam tak na 180Kc poplatek za celni rizeni, ktere za tebe vede Ceska posta (pominu-li proces kdy za tebe celni rizeni vede napr. DHL, kdy celni rizeni probiha jinak a jsou i jine poplatky).
makous (6)|3.1.2015 08:11
Myslím, že dph jsem správně platit měl, ale jestli to bylo štěstí, vánoční shon nebo jen lajdák celník, něco způsobilo, že mi to pošta doručila bez jakéhokoli doplatku.

Souhlasím s Wi-fi - streamovat filmy z NASu po wi-fi nemá cenu, bez problémů to dám jen po kabelu.

A BT - záleží na tom, jestli budeš chtít připojit BT klávesnici nebo myš (nebo obojí) - já se bez toho obejdu- stačí mi DO od TV a Yatse v mobilu.

Ohledně RAM nedokážu říct - zpočátku jsem měl pocit, ze i ty 2GB jsou málo, protože prostředí nebylo moc svižné.
Teď tam mám skin Aeon Nox a vše je rychlé - takže to byla jen otázka SW...
Stejně tak se mi sekaly některé filmy a na aktuálním Openelecu vše jede v pohodě.

Podobně i s DO - zpočátku frustrace a různé experimentování dle návodů na fóru, teď jede CEC "out of the box".

Rozhodně doporučuji projít fórum na Solidrun.
radek.kovacik (267)|5.1.2015 18:10
Mám problém s tím, že se mi nezobrazují fanarty při procházení složek s hudbou (je jedno, jestli to procházím v knihovně nebo přímo v adresářové struktuře). Mám je uložené v jednotlivých složkách zpěváků s názvem fanart.jpg, ale zobrazené pozadí je pořád stejné. Používám defaultní skin Confluence. V čem může být problém?
jarino1978 (8045)|16.1.2015 20:47
existuje plugin, ktorý by zvládol prehrávať videá priamo z youtube v 1080p, poprípade ešte lepšie v 4K ? Plugin youtube v Kodi vie maximum 720p, aj keď je v setupe nastavené 1080p.
THX.
vivid.sk (11472)|16.1.2015 21:33
Pokial viem, aktualne neexistuje, koli inaksej distribucii 1080p (a lepsich) videi z YT (DASH).
Viac tu alebo tu. Tyka sa to aj inych playerov, ktore pouzivaju nativny HTML5 browser.
mato1168 (37)|22.1.2015 12:47
Chcem si doma spraviť z jedného staršieho pc multimediálne centrum.Dávnejšie som už skúšal XBMC ale to som už na stiahnutie nenašiel len KODI čo typujem, že je jeho náhrada. Chcem sa spýtať či je tam čeština alebo slovenčina alebo ju treba extra stiahnuť ak áno tak odkiaľ? Bude možné aby som prehrával filmy,seriály uložené niekde na sieťovom disku?
Aké pluginy do Kodi by ste mi odporučili? Ďakujem za odpoveď.
IeMeL (95)|22.1.2015 13:00
Áno Kodi je nový názov pre XBMC. Lokalizácia do Slovenčiny i Češtiny je priamo jeho súčasťou a nie je potrebné nič doinštalovať. Kodi umožňuje pripojenie na sieťové dátové úložisko a prehrávať filmy priamo z neho.
Dobrý zdroj pre SK a CZ doplnky je napr. tu: http://kodi-czsk.github.io/repository/
RossiD (1271)|22.1.2015 13:03
Ano čeština u Kodi bez problémů (mám OpenElec), NAS také bez problémů.
Pluginy jsou třeba zde:
http://kodi-czsk.github.io/repository/browser.html#/addons


Edit, zareagoval jsem pozdě :D
mato1168 (37)|22.1.2015 15:16
Dakujem za rychle odpovede dneska idem nahodit kodiubuntu.Prerabam si trochu izbu.Budem davat tv na stenu a jednu policu na stb a dvd prehravac a rozhodol som sa ze rovno spravim zo stareho pc HTPC na filmy hudbu serialy.Aky plugin pouzivate na ziskanie informacii o filme/seriale z csfd alebo inych stranok.Davnejsie som tento plugin nasiel ale uz neviem ako sa vola.
RossiD (1271)|22.1.2015 15:35
Tak CSFD scraper třeba zde:

http://ldevel.blogspot.cz/

nebo:

http://moviescraper.kodic.cz/
mato1168 (37)|22.1.2015 18:19
Dakujem. Snazim sa rozbehnut to Kodi na PC ale bootujem to z usb a to sa mi nedari stale ostane len blikat kurzor v rohu a nic sa nedeje. Nemam moznost to bootnut z dvd lebo nemam dvd mechaniku momentalne. Viete mi poradit ako to nabootovat z usb aky program na to pouzit?Skusal som unetbootin a linuxlive creator.
vivid.sk (11472)|22.1.2015 22:39
Skus pouzit priamo OpenELEC ediciu (vratane Kodi)
http://openelec.tv/