Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

mato1168 (37)|23.1.2015 06:48
Rozmyslal som ze dam OpenELEC ale uz sa mi to podarilo nainstalovat dnes sa pustim do nastavovania
mato1168 (37)|24.1.2015 17:33
Chcem sa spytat ako sa da rozbehat na kodi dvbt tuner? Ked dam v nastaveniach TV tak tam mi vypise ze potrebujem pvr ale nenasiel som kde ho stiahnem len niake navody na instalaciu aj to nie pre mna ako laika zrozumitelne a vsetko v anglictine. dakujem
HWTest (371)|24.1.2015 18:21
mato1168 (37)|24.1.2015 19:13
Dakujem precital som si to ale nemozem najst doplnok k tej tv konretne hts-tvheadend nikde som ho nenasiel na internete ani v kodi
HWTest (371)|24.1.2015 19:40
Pokud Kodi běží na na "normální" Linuxové distribuci, musí se do toho Linuxu hts-tvheadend doinstalovat.
https://tvheadend.org/projects/tvheadend/wiki/AptRepository
mato1168 (37)|24.1.2015 19:52
Ok dakujem medzitym som nasiel niaky doplnok priamo v zipe nainstalovalo ho aj som cez web gui nastavil tuner ale neda sa aktivovat vypise chybu cant load dll nainstalovane mam kodiubuntu. Tu stranku co si sem dal som nasiel ale tam som nenasiel moznost stiahnut ten doplnok v zipe aby som ho mohol nainstalovat je tam len navod ako ho nainstalovat cez prikazovy riadok a ten v kodi nemam
pisem z mobilu
HWTest (371)|24.1.2015 20:17
Příkazový řádek lze "získat" nebo připojením přes ssh (pro Win např. pomocí Putty).
Kromě OpenELEC mám nainstalované i "normální" Ubuntu a do něj doinstalované Kodi. Tam jsem tuner rozchodil instalací hts-tvheadend z příkazové řádky. S těmi zipy nevím, nikdy jsem to tak nedělal ani nezkoušel.
Asi bych ten zip odinstaloval, připojil se přes ssh (protože se ty příkazy pak dají lehce kopírovat) a nainstaloval z příkazové řádky, pro Ubuntu je to tam krásně popsané a to by mělo fungovat i pro kodiubuntu.
mato1168 (37)|24.1.2015 20:59
Ok vyskusam to ako sa potom dostanem naspet do kodi? Skusil som startx ale ostala len cierna obrazovka

skusam to cez ssh ale nedari sa mi to nainstalovat vsetko prebehne ok dam apt-get update potom apt-get install tvheadend na tom vypise ze mam najnovsiu verziu ale nic priamo v kodi nenajde. Mohol by si mi to cez ssh skusit nainstalovat? dal by som ti meno a heslo cez SS
HWTest (371)|24.1.2015 21:10
Co exit nebo quit?
mato1168 (37)|24.1.2015 21:24
exit som skusal ale neislo quit som neskusil iba startx to islo vypisalo par riadkov a potom ostala cierna obrazovka a nic viac. Teraz to skusam cez ssh len sa mi to nedari rozbehnut neviem ci si cital predosly prispevok editoval som pisal som tam ze ci by si mi nemohol ten tvheadend cez ssh skusit nainstalovat poslal by som ti meno a heslo do ss

nakoniec skusam nextpvr to mi aspon nainstaluje hadam to s nim pojde

to ide nainstalovat aj nastavit ale nedostanem sa do web administracie
HWTest (371)|24.1.2015 22:28
To jsem přehlédl.
Lovím to z paměti, nemám teď Ultru (tam to mám nainstalované) po ruce.
Každopádně pokud si to dobře pamatuju, tak hts-tvheadend není v Kodi vidět (jako doplněk) a nainstalovaný podle všeho je, takže by mělo stačit nastavit hts-tvheadend přes webové rozhraní a pak se na něj připojit z Kodi přes Tvheadend HTSP klienta.
mato1168 (37)|24.1.2015 22:29
aha no ked som ho nainstaloval z niakeho zipu ten bol ale chybny tak mi ho ukazalo dostal som sa aj do administracie ale to bolo vsetko tam sa dostanem aj teraz ale je mozne ze ta stranka je len v pameti skusim vymazat cache subory v prehliadaci ci sa tam dostanem v kodi sa skusam pripojit cez zive tv vysielanie a tam dat aktivne zakazdym mi ukaze ze nemam nainstalovane pvr ako nainstalujem toho tvheadend htsp klienta? je mozne ze ten hts-tvheadend tam je len ja nieco robim zle
zajtra to poriesim musim dat lepsie antenu mozno aj preto to nejde lebo mi v tom webgui neukaze map DVB services to channels. Ak to nepojde tak sa na to vykaslem. TV mam magio len toto som chcel kvoli nahravaniu do PC nevadi ak to nepojde
HWTest (371)|24.1.2015 22:45
Skládá se to ze dvou částí
server - hts-tvheadend, instaluje se přímo do Ubuntu
klient - Tvheadend HTSP klient, to je doplněk v Kodi, který se připojuje na server (hts-tvheadend), nastavuje se v přímo v Kodi v nastavení doplňku, myslím, že stačí vyplnit IP adresu, kde běží hts-tvheadend (pokud je to to samé PC měl by fungovat i localhost 127.0.0.1)
Takže musí běžet server i klient a teprve pak aktivovat živé tv vysílání.
mato1168 (37)|24.1.2015 23:02
ja som to asi zle instaloval pouzival som prikaz sudo apt-get install tvheadend a teraz som nasiel tento sudo apt-get install kodi-pvr-tvheadend-hts a nainstaloval ho zobrazil sa medzi doplnkami je to tvheadend htsp klient ip adresu som dal na localhost predtym som tam mal ip pocitaca na ktorom je kodi takze zajtra odskusam vyhladanie programov len musim dat lepsie antenu dakujem zatial keby to nahodou neslo tak sa ozvem
mam nainstalovane aj nextpvr tam mi ale stale hlasi ze stratilo spojenie s klientom neviem preco ten tvheadend nejde ani s pripojenou antenou
RossiD (1271)|24.1.2015 23:29
Asi špatně hledám, ale za boha už delší dobu nemohu přijít na to, jak na dvou zobrazovacích zařízeních nastavit "dvojí" různé rozlišení (tedy pokud to vůbec jde).Jedu na čistém OpenElec 5.0.0 (Kodi), grafika je GeForce 210.Na TV je vše OK, rozlišení 1920x1080/60Hz/HDMi, ale na malém 7" dotykovém LCD s rozlišením 1024x768/60Hz/VGA je obraz naklonován a vyříznut, ať dělám co dělám nijak jej neupravím na celou plochu.Oba dva výstupy HDMi/VGA jdou z GK. Zkoušel jsem i Win/Kodi, zde to fungovalo, ale nemám nervy na systém v systému pro sledování filmů, samostatný OpenElec/Kodi jede proti Win/Kodi verzi neskutečně hladce, rychle, bezproblémově a já se k němu hodně rychle vrátil.Zkoušel jsem i různé hrátky s příkazem xrandr (přes SSH), ale ani to nezabralo (možná bylo něco špatně, žádný linux guru nejsem). Další etapa testování probíhala s pluginem LCDproc, leč ten se nějak nechytá vůbec - nebo možná opět chyba v použití. Pokud by někdo z Vás někde narazil na řešení , budu neskonale vděčen.
No a v případě, že se tu ptám na nějaké neřešitelné či naopak triviální věci - dopředu se omlouvám za mou naivitu a hloupost ;)
Děkuji za případný kopanec správným směrem .....
mato1168 (37)|25.1.2015 16:39
Dnes som si hodil na jeden sata disk filmy a pripojil ho do pc kde mam kodi ale neviem kde mam hladat cestu k tomuto disku viete mi poradit?
KamilZ (10277)|25.1.2015 16:54
Podívej se, kde se Ti namountoval (pokud vůbec, ale dnes už to je automatika). Nepíšeš přesný typ OS (Kodi je pouze XBMC). Ani nepíšeš, jestli to máš na Windows nebo Linux, to se pak těžko radí. Ve Windows si ve správci disků HDD normálně připoj pod "písmenko" nebo do složky, v Linuxu v konzoli zkus příkazem "lsblk" zjistit, jak se ten nový HDD jmenuje (pravděpodobně /dev/sda, /dev/sdb, /dev/sdc apod.) a pak se přes příkaz "mount" podívat, kde máš mountpoint. Často to bývá v /mnx/xxxx.
mato1168 (37)|25.1.2015 17:00
Bezim na kodiubuntu v systemovych informaciach ked si dam volne miesto tam mi ho neukaze je tam len disk na ktorom je kodiubuntu nainstalovane skusal som cez prikazovy riadok sudo fdisk -l tam mi ho zobrazilo

Skusil som ten prikaz lsblk vypisalo mi ho pod sda1 ale nieje tam mountpoint takze sa nenamountoval ako ho teda namountovat?
HWTest (371)|25.1.2015 18:05
např.

mount /dev/sda1 /media/filmy

případně

sudo mount /dev/sda1 /media/filmy

samozřejmě složka /media/filmy již musí existovat

Pokud to má být permanentní, tak zeditovat /etc/fstab
mato1168 (37)|25.1.2015 18:17
Diki vyskusam to ta editacia sa ako robi viem ze je na to niaky prikaz ale nepametam sa presne aky zda sa mi ze to bol prikaz nano
co presne do toho suboru pridat?cestu k disku kde je namountovany?
HWTest (371)|25.1.2015 18:28
Nano nebo jakýkoliv jiný editor, např. vi.
Osobně používám interní editor mc (Midnight Commandera).
mato1168 (37)|25.1.2015 18:32
Vyskusam to teda dik zatial aj ked nechapem preco ho automaticky nenamountovalo dufam ze to po editacii toho suboru bude fungovat
HWTest (371)|25.1.2015 18:57
Mám pocit, že Ubuntu automaticky mountuje jen disky připojené až za chodu, pro permanentně připojené je tu fstab.
mato1168 (37)|25.1.2015 19:38
pomohlo by keby ten disk odpojim a pripojim ked bude zapnuty pc?
mato1168 (37)|25.1.2015 19:49
podarilo sa mi to namountovat ale neviem co mam presne dopisat to toho suboru /etc/fstab poradite mi?
HWTest (371)|25.1.2015 20:21
Ano.


Začínáme být poněkud dost OT, ale postněte aktuální obsah fstab, jeho (toho disku) block id (zjistíte příkazem blkid) a kam ho chcete mít mountnutý.
mato1168 (37)|25.1.2015 20:53
fstab # /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
#
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=e4db7055-9126-4759-92e9-979156d2794a / ext4 errors=remount-ro 0 1
# swap was on /dev/sda5 during installation
UUID=8a69aa5f-5caf-4df4-92de-612a663c89a7 none swap sw 0 0
blkid
/dev/sda1: UUID="C6DC36F1DC36DB7F" TYPE="ntfs"

mountnute to mam momentalne /media/disk a tam to aj chcem mat
HWTest (371)|25.1.2015 21:13
Zkuste přidat na konec řádek:

UUID=C6DC36F1DC36DB7F /media/disk ntfs errors=remount-ro 0 0

Kdyby mu to nechutnalo, změňte ntfs na ntfs-3g
mato1168 (37)|25.1.2015 21:16
diki dal som to tam nevypisalo chybu neskor este skusim resetnut kodi ci to tam ostane mountnute
dodomt (276)|30.1.2015 21:02
Ahojte pani. Po dlhšej dobe a akych takych skúsenostiach som zatial s OpenElec spokojny tak isto s NUCom.

Ale stale mam problem s rozťahovaním niektorých videli... problem ktory som uz popisoval predtym...

Pustím video vyzera to vsetko ok ale akonáhle vo filme dam zobraziť menu rak je menu roztiahnuté mimo obrazovku TV.... Niektoré videa idu OK niektoré nie napr teraz pozeram video 1280x688 a menu je za hranicami tv....

Prikladám aj obrázok....

dodo
ImageUploadedByTapatalkHD1422648127.077399.jpg
vivid.sk (11472)|30.1.2015 21:20
Ake maju tie filmy, spolocnu vlastnost si nezistil? (fps, rozlisenie, atd ...)
dodomt (276)|30.1.2015 22:12
Zatial som to nejako neskúmal lebo vacsinou to ide dobre len sem tam natrafím na film ktory rozlíšenie takto natiahne....

Skusim na to kuknúť teraz cez vikend ak bude času a zistiť co maju tie videa spoločne...

Neni nejake testovacie video ktore by som stiahol a nezakladá toho to vyskúšal?

dodo
dodomt (276)|30.1.2015 22:23
Teraz pozeram video 1920x816 24fr a zase roztiahnuté.....

dodo
dodomt (276)|31.1.2015 10:26
Nooo kazdy film ktory som mal roztiahnuty som skalibroval a vyzera to OK tak neviem ci vsetky filmy ktore budu roztiahnuté budem musiet skalibroval alebo ako...

dodo
vivid.sk (11472)|31.1.2015 10:30
Je tam moznost "Pouzit toto nastavenie standardne" - ci nieco v tom zmysle - to nefunguje ?
hitman222 (18)|31.1.2015 10:37
Neviete ako skalibrovat obraz na tablete keď ho pripojím k TV, neviem ako to posunúť. Na PC to ide šipkami, ale tady neviem ako na to. Ďakujem
kotyzaf (28)|4.2.2015 16:05
Zdravím všechny, potřeboval bych poradit něco ohledně XBMC. Řeším teď takový problém a nevím si rady. Mám do televize napojeno nové raspberry pi 2 a na něm openelec. Vše funguje v pohodě, ale zkoušel jsem si nasdílet filmy ze stolního PC (přes UnPn) a nemůžu zde vytvořit knihovnu filmů. Na stolním PC mám uloženy svoje filmy a chtěl bych je dostat po síti do raspberry pi. K tomu používám serviio. Vše se propojí a krásně funguje, ale je zde problém ve vytvoření knihovny v xbmc v raspberry. Filmy přidám jako nový zdroj, ale už se mi nenabídne ta nabídka s tím jestli je chci řadit jako filmy a jakej scrapper na ně použít, tuďíž se mi filmy ani neroztřídí. Jak to řešíte vy? Děkuji za odpověď. Jsem v tomto začátečník.
vivid.sk (11472)|4.2.2015 16:31
Pretoze cez DLNA uz Kodi predpoklada, ze v kniznici su.
Skus pouzit na PC zdielanie cez CIFS/SMB a vyzdielaj si zlozky s filmami obvyklym sposobom.
kotyzaf (28)|4.2.2015 16:53
Aha :-/
Jestli myslíš sdílení souborů přes Domácí skupinu, tak to zkouším, ale nemůžu to vůbec rozjet. Dám vytvořit skupinu, poté dostanu nějaké to heslo a poté zaškrtám co, že se mají sdílet videa, ale když zapnu xbmc a dám přidat zdroj, pak SMB a nic zde nevidím. Nevím co dělám špatně :-/
tdlmarek (1566)|4.2.2015 16:57
Co se týče jednoduchého nastavení sdílení (bez domácí skupiny, ta může napáchat víc škody než užitku), tak se můžeš inspirovat zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36597-panasonic-2014-ax800-as800-as7x0-as6x0-as5x0-a400#post503207

Druhá část se týká přístupu na to vytvořené sdílení z TV, to se tě netýká - ty místo toho přidáš SMB zdroj v XBMC.
kotyzaf (28)|4.2.2015 18:26
Mockrát děkuju :) jdu to hned vyzkoušet :)

EDIT: Tak mám měnší problém s tím sdílením (resp. vytvořením sdílené složky) :-/ poslal jsem ti PM
kotyzaf (28)|6.2.2015 16:18
Zdravím, mám zase takový menší problém :-/ (asi to nikdy nepřestane :-/ ). Nakonec mi tdlmarek pomohl vyřešit předchozí problém (ještě jednou děkuju), ale bohužel se mi od té doby odporoučel router do věčných lovišť a člověk co nám dělá internet mi přinesl nový (TP-Link TL-WR740N) a od té doby mi zase nefunguje sdílení mezi počítačem a openelecem v raspberry. Zjistil jsem, že mi i nefunguje Serviio ani PS3 media server, který s předchozím routerem fungovali bez problému. Zajímavé ale je, že internet (přes kabel) v raspberry funguje a i když ten kabel přepojím do televize, tak i tam internet funguje. Tudíž internet jde, ale sdílení, popř. Serviio a PS3 server ne. Nevěděl by někdo co s tím? Jestli nemám špatnej router nebo tam není něco špatně nastaveného? Děkuji každému za pomoc :)
vivid.sk (11472)|6.2.2015 16:25
Nemas zaskrknute nieco ako "AP Isolation" v routri? (ked prepojis vsetky zariadenia kablom funguje to?)
Router vadny nebude, je to len jeho nastavenim.


btw, vysliel bugfix release pre Kodi 14 Helix
http://kodi.tv/kodi-14-1-helix-bugfix-release/
kotyzaf (28)|6.2.2015 16:30
Zkusím se na to podívat. Bohužel zatím bojuju s tím, jak se do něho vlastně dostat. V manuálu je, že mám zadat do prohlížeče určitou ip adressu, ale žádný přihlašování do routeru a nastavení se mi neukáže. Zkusím o tom ještě něco najít jak se do toho nastavení dostat a pak dám vědět. Každopádně díky za radu :) a kdyby si věděl i jak se dostat do toho nastavení, tak radou nepohrdnu :D

EDIT: Tak už jsem se dostal do nastavení, ale tím AP Isolation to není :-/, jak celé propojit kabelem? Já zařízení mám napojené všechny kabelem. Jediné z čeho se připoju přes wifi je netbook. A to je zajímavý protože v něm všechno výše popsané funguje. Jenom přes ten kabel to nejde :-/ a jelikož raspberry nemá wifi, tak musím řešit tenhle problém :-/
kotyzaf (28)|7.2.2015 21:17
Tak jsem zjistil, že všechno funguje pouze přes wifi, ale přes bkabel jde pouze internet sdílení ani serviio ne :-/ Nevěděl by někdo co nastavit na tom routeru? :) Děkuju :)
vivid.sk (11472)|10.2.2015 00:00
Pokial ste si vsimli pri prechode z XBMC 13 na 14, ze chyba v moznostiach pouzitie HQ scalerov spolu s DXVA, tu je riesenie
lexxxa (271)|20.2.2015 10:49
@Vivid

Ahoj,uz pouzivas Kodi ? nejaky duvod prechazet z xbmc na kodi? dlouho jsem neupgradoval,vse funguje,tak nejak nebyl duvod,tak me trosku laka helix 14.1, muj oblibeny mod confluence od mad maxe funguje,tak ti nevim,jestli poradis,pripadne pridas nejaky rady,budu rad,predem dekuji moc
vivid.sk (11472)|20.2.2015 12:39
Pouzivam standardny Confluence skin, prechadzal som z 13.2->14.1.
Vyriesilo sa zopar malickosti (konkretne toto z report logu sa tykalo mna: Fix: DXVA flickering on AMD, prejavovalo sa to len pri starte BD), ale aj pri scanovani vo file liste (konkretne polozka "this folder contains only one video" nefungovala vzdy a dost to otravovalo, stale to vsak nieje na 100% vyriesene). Odporucam prechod, ale pockaj si na verziu 14.2, ktora sa chysta a ktora fixuje dalsie chyby. Predtym si zazalohuj profil, takze sa mozes kedykolvek vratit, keby si mal nejaky problem.
Sealex (290)|20.2.2015 16:16
Je na KODI (OpenElec) nějaký webový prohlížeč, kromě toho textového od Ruuka (http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=90007) ?
I celoobrazovková RSS čtečka by se hodila ...
lexxxa (271)|22.2.2015 10:58
@ vivid

Dekuji, pockam na 14.2,kdyby neco tak ti pisnu ;-), dekuji