Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

Raymond (19)|26.3.2015 18:59
To že má film víc žánrů vím, ale pokud dám informace o filmu a chci aby se mi stáhlo info o filmu (obal, herci atd..) tak se mi stáhne i žánrové zařazení, takže v editoru upravuju žánry podle toho kam chci aby patřil. Ale když znova pustím Kodi, tak se stává že film už nejde spustit. Pokud bych vše dělal ručně, tak jak k filmu přidám celé info pokud si ho neztáhnu z nějakého serveru?
vivid.sk (11472)|26.3.2015 19:13
Skus po zmene zanru v nastaveniach videa "vycistit kniznicu". Neviem ci to pomoze, no minimalne by si tam nemal mat nespustitelne (neexistujuce) verzie filmov.
Marty86 (37)|26.3.2015 21:28
Zdarec lidi,

přemýšlím o přechodu na*HTPC v kombinaci s XBMC,*ze svého současného MMC (Mede8er x600 3d). Se současným přehrávačem jsem velice spokojen, nicméně jsou samozřejmě formáty, které nepodporuje a tak mě začala hlodat myšlenka na HTPC.

Nejdříve bych chtěl uvést, že bych rád spíše něco levnějšího kolem 5 tisíc, např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo HW téměř stejný [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Často sleduji 3D filmy a tak by mě především zajímalo, zda XBMC ve své aktuální verzi KODI zvládá přehrát film ve formátu full-SBS, který většina MMC včetně toho mého neumí. Pak také zda korektně přehraje 3D film který jsem z Bluraye hodil na disk do ISO obrazu.

Myslíte, že výše linkované pc (4-jádrový atom, 2 GB ram) by plynule zvládly přehrát*Full-HD*video s vyšším datovým tokem (40 Mb/s a více) a byly by případně použitelné pro nový H.265 kodek?

4K mě momentálně nezajímá, současná TV (Panasonic P50ST60) snad ještě nějaký rok vydrží a jsem s ní spokojen.
tdlmarek (1566)|26.3.2015 23:07
Pokud chceš skutečně univerzální HTPC schopné přehrát i formáty, na které z nějakého důvodu nelze aplikovat hardwarovou akceleraci, je třeba sáhnout po procesoru s dostatečně vysokým syrovým výkonem. Ten Atom toto rozhodně nesplňuje - ten se bez GPU zastaví odhadem i na běžném 1080p, o 3D nebo H265 ani nemluvě, což ty krabičky řadí spíš do kategorie MMC.

Jako naprosté minimum bych bral SoC J1900 (H265 stále spíš vyloučeno), lépe pak mobilní Core i3 - v případě Broadwellu by už měl výkon, případně částečná hardwarová podpora, stačit i na H265, u Haswellu je to ještě dost na hraně.


Navíc plnohodnotné přehrávání 3D Blu-ray disku/ISO je možné pouze na Windows v komerčních přehráváčích, což celou situace dále komplikuje a kvůli OS klade vyšší nároky na výkon CPU.
vivid.sk (11472)|27.3.2015 11:13
[QUOTE=Marty86;510887]Často sleduji 3D filmy a tak by mě především zajímalo, zda XBMC ve své aktuální verzi KODI zvládá přehrát film ve formátu full-SBS[/QUOTE]
S prehravanim FullSBS problem nebude, ale ak bude vystup v nativnom rozliseni fullHD, neziskas v principe o nic vyssiu kvalitu ako pri half SBS/OU ripe.

-----------------------------------------
Doplnenie:

1) Vystup 1920x1080
Pre prehravanie FullSBS cez Kodi budes potrebovat masinu s vysokym taktom pre jedno vlakno, pretoze DXVA nefunguje pri rozliseni 3840x1080.
Testoval som FullSBS rip s bitratom 28Mbit. Pri dekodovani sa pouziva vykon CPU. Kodi to nezvladne prehrat plynulo, koli neoptimalnemu dekoderu (nevie natolko optimalne distribuovat dekodovanie medzi viac vlakien). Pri prehravani cez MPC-HC, ktory pouziva LAV dekodery je prehravanie plynule pri cca 50% celkovom vytazeni systemu. Pouzity HW je AMD Athlon 5350 co priblizne zodpoveda Intel J1900.

2) Vystup 3D native
Toto okrem uz klasickej dvojky komercnych sw (PDVD+TMT) zvladne aj StereoScopic player. Pri zvoleni dekodera LAV a nastaveni AMD HD3D rozhrania posiela video ako plnohodnotne 3D (Frame Packed 3D, uvedene v HDMI 1.4, AVR ho detekuje ako 3D, TV ho detekuje a prepne na 3D rezim). Neviem ako to je s podporou pri Inteloch, mam taky pocit, ze Soc J1900 toto nepodporuje, nemam overene. Opat plati, co vyssie napisal Marek, siahol by som po vykonnejsom zeleze, s vyssou rezervou.
Marty86 (37)|27.3.2015 17:05
Ok, díky moc za názory, zdá se, že ještě pro jistotu něco došetřím a koupil bych raději něco výkonnějšího.
vivid.sk (11472)|28.3.2015 13:59
dodomt (276)|1.5.2015 16:03
Caute, neviete náhodou co je so Sosacom? Nefunguje ani web ani plugin v Kodi...

dodo
Sealex (290)|1.5.2015 17:39
(.... Přesunuto z topicu o RPi2 ....)
Trochu jsem si playlist s TV streamy upravil, tak pokud chcete, stahujte.

Změny:
- doplněn kanál ČT D/ČT ART a pár dalších méně známých kanálů
- upraveno řazení a rozdělení + doplněna čeština

Zdroj:
playlist od uživatele Jito
marek8953 (135)|1.5.2015 20:14
Ahoj Sealex, skús si toto rtp://@232.232.64.200:5004 .......
Sealex (290)|1.5.2015 21:05
Marek8953: Co jsem vytušil, jde asi o stream Markýzy. Pokud tobě běhá, tak mají zřejmě omezení pouze na Slovensko, u nás v Čechách nefunguje.
andel61 (77)|2.5.2015 19:23
prosm můžete mi někdo pomoci nevim proc mi win nevidi všechny soubory na kodi ,vydi jenom zaklad ale třeba slozku kodi vůbec. Zobrazovani skrytych souboru mam zapnute.moc dekui za pomoc
Sealex (290)|2.5.2015 19:49
Je potřeba mít povolené zobrazení skrytých souborů na PC i v Kodi. V Kodi je to vzhled-seznamy souborů-zobrazovat skryté soubory a adresáře.
andel61 (77)|2.5.2015 19:52
tam to mam take

---------- Doplněno v 19:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:50 ----------

ve win vidim toto
Výstřižek.PNG
Sealex (290)|2.5.2015 19:55
To co tě zajímá, je sdílená složka userdata. Adresář .kodi uvidíš jen pomocí souborového manažeru v Kodi.
andel61 (77)|2.5.2015 20:02
ja vim ale tam slozka kodi neni

---------- Doplněno v 20:02 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:00 ----------

takze když chci upravit soubor v kodi slozce tak to přes win nepude
Výstřižek11.PNG
Sealex (290)|2.5.2015 20:05
Adresář usedata je podadresář adresáře .kodi. V adresáři userdata je vše co potřebuješ (konfiguráky, uživatelská data k zálohování) a je to možné editovat z PC.
andel61 (77)|2.5.2015 20:12
no to prave není prave sem resil adon sosac a potreboval jsem prepsat soubor sosac.py a ten je v plugin video sosac ph.Ale kdyz to otevřu v userdata ve win tak je tam jenom setings xml.Kdezto v KODI je tam spousta souboru.
Výstřižek555.PNG
Sealex (290)|2.5.2015 20:20
To máš říct hned ...
To si uprav přes správce v OpenElecu Kodi (/storage/.kodi/addonds) či přes Putty z PC.
andel61 (77)|2.5.2015 20:30
aha takze to normalne z win nejde.Ja uz jsem to upravil tak ze presunu ten soubor co potrebuji nekam do slozky co win vidi ,upravim ji a presunu zpet.Kazdopadne dekuji
Sealex (290)|2.5.2015 20:36
Šlo by to, ale musel by sis udělat přes SSH v sambě share na složku, co potřebuješ vidět na PC, ale to už není moc triviální ;-)
andel61 (77)|2.5.2015 20:38
jo jo diky moc
yumm (39)|3.5.2015 10:30
možno to je až príliš nováčikovské ale potreboval by som vedieť či je možné vytvoriť USB flash s XBMC-KODI tak a aby ho bolo možné potom nejakým spôsobom spustiť na smartTV ako MMC ? Uvedomujem si že TV asi z toho nebude bootovať :-)
dodomt (276)|3.5.2015 19:38
[QUOTE=dodomt;512602]Caute, neviete náhodou co je so Sosacom? Nefunguje ani web ani plugin v Kodi...

dodo[/QUOTE]

K mojej otázke sosac sa presťahoval na novu adresu tv.prehraj.me takze preto nefunguje plugin sosac.

Kym chalani prepisu plugin môžete si prepísať smerovanie na nove adresy v súbore sosac.py treba prepísať odkazy na sosac na http://movies.prehraj.me a http://tv.prehraj.me

dodo
Raymond (19)|9.6.2015 11:59
Dobrý den,

má někdo zkušenosti s implementací LAVspittreru a madVR do Kodi? Našel jsem několik návodů, že to jde, tak by mě zajímalo zda to někdo zkusil a zda lze oběktivně říci, jaký to má přínos. Sám v Kodi používám bitstreaming a televize mi přepíná frekvenci dle fps videa.
danusko (127)|11.6.2015 20:43
Ahojte, s KODI iba začínam, a zaujíma ma, či je nejak možné zobraziť pri prehrávaní videa iba zostávajúci čas. Googlil som, hľadal na fórach, ale nič som nenašiel. Viete o niečom.?
Som na win8.1 a mam najnovší kodi. dik
Mayki07 (185)|24.6.2015 22:34
Ahoj všichni. Hledám někoho zkušeného kdo by mi mohl poradit s mým problémem. Nedaří se mi dobře nastavit zobrazování filmových sad (movie set) v kodi. Všechno začalo až po přeinstalací kodi na novější verzi, ale vtip je v tom, že i když jsem se vrátil na starou, tak to taky už nefunguje správně.

Mám vytvořené filmové sady pomocí .nfo souboru například takto :
[code]
Captain America - První Avenger
Captain America Collection
Captain America 1

http://www.csfd.cz/film/227773-captain-america-prvni-avenger/[/code]
Každý film v kolekci má svůj .nfo soubor se stejným názvem jako video soubor. Pokud se podívám do nabídky FILM je vše v pořádku, filmy jsou schované v podsložce která má název sady, můžu u ní nastavit zobrazovanou grafiku a taky všechny filmy uvnitř mají správné názvy a grafiku.

[ATTACH=CONFIG]30910[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30909[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30908[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30907[/ATTACH]

Pokud ale použiju jakýkoliv skin (odzkoušenao na třech) v kterém se upravuje HOME MENU pomocí oblíbených (tzn. přidat svou položku do hlavního menu), tak se sady přestanou správně zobrazovat a ani nejsou identifikovány jako sady, složka převezme název a grafiku prvního filmu a naopak filmy ve složce nemají správné názvy a ani grafiku. Na obrázcích je to menu s názvem SADY :

[ATTACH=CONFIG]30911[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30912[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30913[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30914[/ATTACH]

Do nedávna ale vše fungovalo správně, nechápu kde může být problém. Odzkoušel jsem to na dvou zařízeních (Rpi2,Win). Kodi ve verzi 13.2 i 14.2. Správně to mám jenom pokud použiji skin který nedělá nabídku z oblíbených ale jiným způsobem, např. skin CCM.
Máte někdo podobný problém? Jak se vám zobrazují filmové sady? Nemůžu přijít na to co to způsobuje, když mi to do nedávna rok fungovalo. Pokud na RPi nahodím zálohu obrazu SD karty tak to tam je správně, pokud ale aktualizuji systém, nebo i když nainstaluji stejný čistý systém znovu, tak už to nejde správně nastavit. A teď babo raď! Budu rád za každou radu, díky...
screenshot004.jpg screenshot003.jpg screenshot002.jpg screenshot001.jpg screenshot005.png screenshot006.jpg screenshot007.png screenshot008.png
Malevil (46)|25.6.2015 18:47
Ahoj,potřeboval bych poradit nainstaloval jsem si Kodi 14.2 na win 8.1 ,mini PC Lenovo Q190 ,

a po nainstalování mi to píše chyba common plagin cache nebo jak a pak ješte když jsem si dal doplněk apple trailer tak to taky píše chybu skriptu a nejde spustit ,jsem na to hrozný trdlo s nevím co s tím .mohl by mi prosím někdo poradit co s tím ,moc děkuji
glorei (8)|7.7.2015 18:35
Zdravim, chlapi...Asi to mozna nectete radi, ale dneska se snazim nejakym zahadnym zpusobem rozchodit xbmc...Neporadil by jste mi nekdo kde zacit? Konkretne bych potreboval do xbmc pridat nejake doplnky typu sledovani z uloz.to, befun.cz, videacesky.cz, ivysilani atd...Kazdy doplnek co jsem nasel tak mi nefunguje...Konkretne jsem stahoval nejake doplnky typu dmd czech atd...Dekuji Vam moc za jakoukoliv radu...Snad jen pro upresneni, snazim se to rozjet na windows 7
jito (999)|7.7.2015 20:25
glorei (8)|7.7.2015 20:38
No teď jsem to stáhnul...Je to v zipu, ale při instalaci to hodí toto: Doplněk nemá správnou strukturu...Co se s tím zipem má udělat? Vytáhnout ze složky? přejmenovávat?

a pri prohlizeni vsechny slozky zacinajici plugin.video.**** jsou prazdne ve stazenem archivu

zde linkz co mi to hodi za chybu:

http://www.imagehosting.cz/?v=xbmc.png
jito (999)|7.7.2015 21:02
OK,zkus tohle:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nerozbalovat
Systém-Nastavení-Doplňky-Instalovat doplněk ze zip archívu
glorei (8)|7.7.2015 21:08
Opět chyba:

http://www.imagehosting.cz/?v=xbmc2.png

spatna struktura...Tak jsem jsem jej stahnul ten archiv, tak jsem se ho snazil nainstalovat v systemu - doplnky - instalace z umisteni
KamilZ (10277)|7.7.2015 21:11
Jen slepý tip, zkus to instalovat z adresáře bez diakritiky (a mezer),např. C:\Temp\
glorei (8)|7.7.2015 21:13
to same
jito (999)|7.7.2015 21:28
OK,zkus tedy jednotlivé addony:
http://kodi-czsk.github.io/repository/
glorei (8)|7.7.2015 21:52
Diky za pomoc...nicmene, nainstalovat neco nainstaluju, ale potom mi to hodi chybu: chyba skriptu: befun.cz ted se odmlcim na par dni jedu na Masters od rock, takze v pondeli jsem tu jak na koni :) Ale diky
jaydoo (542)|11.7.2015 19:20
Glorei: a mas dobre nainštalované Kodi? Kde ho mas, na com ti to beží?
glorei (8)|12.7.2015 19:30
Zdravim, takze mam to na notebooku, je to nainstalovane pod Windows 7 - C:\program Files\Kodi .... pri instalaci mi to zadnou chybu neudelalo, tak nevim, zda li je spravne nainstalovany, ale nejspis nekde bude chybicka, pac mi to haze tyto veci co jsem jiz psal
glorei (8)|14.7.2015 04:02
Chlapi, prosim o radu...Doteď mám xtreamer pro, začínají mi odcházet služby - youtube, atd...Na českém foru byla komunita co to udrzovala, ale bohuzel uz jaksi nefunguji. Chci si poridit neco kde bud bude internetovy prohlizec kde pujdou youtube, dailymotion, videacesky atd...napadlo me toto reseni, jelikoz mi odchazi notebook, tak koupit toto a zapojit to i jako HTPC -https://www.alza.cz/asus-vivopc-vm40b-s081m-d2411388.htm myslim si ale, ze to neni dobry napad...Neporadil by mi nekdo nejaky levnejsi multimedialni prehravac? radeji koupim 2 zarizeni nez jedno univerzal...
vivid.sk (11472)|14.7.2015 15:14
Napad to je dobry, ale radsej by som zvolil nieco rychlejsie a novsie (pozri alternativu Intel NUC a ich aktualne modely).
glorei (8)|14.7.2015 23:01
No popravde jsem chtel neco do tech 6ti K. Coz jsem se dival a nenasel jsem nic s pentiem, ale dvoujadrovym celeronem...Jedine co jsem nasel byl č jadro zotac AMD: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ale spis ta prvni varianta - ta ma opticky vystup
KamilZ (10277)|22.7.2015 13:31
Multimediální centrum Kodi (dříve XBMC) vyšlo v patnácté verzi přezdívané Isengard. Varianta pro Android už, zdá se, dospěla a byla zveřejněna v obchodu Google Play, kde si od uživatelů zatím odnáší velmi pěkné hodnocení 4,7/5 bodů. Kodi na Androidu nově podporuje standard HEVC a rozlišení až 4K, oboje však až od verze Androidu 5.0 Lollipop.

http://www.root.cz/zpravicky/multimedialni-centrum-kodi-15-v-plne-parade-i-na-androidu/
Jarda.Bar (1238)|3.8.2015 00:13
Nemáte někdo náhodou MINIX NEO X8-H Plus ? Zkušenosti? Díky.
radek.kovacik (267)|17.8.2015 11:05
Ahoj, jde v KODI někde nastavit, aby to vyrovnávalo hladinu zvuku mezi jednotlivými skladbami, případně mezi různými zdroji zvuku (např. internetové rádio vs flac nebo mp3 z disku)? Už mě to docela štve, když při poslechu skladeb v knihovně musím vytočit hlasitost na receiveru nahoru a pak při poslechu internetového rádia to zase stahovat dolů, abych dosáhl stejné hlasitosti zvuku.
vivid.sk (11472)|17.8.2015 17:56
V ramci audia na HDD (cize v ramci kniznice) to zrovnat ide, musis mat v audiu ale informaciu o hlasitosti tracku: ReplayGain (viac tu).
Co sa tyka roznych inych zdrojov (ako internetove radio), tak tam to zrovnat nepojde, kedze Kodi nevie, do akej miery je audio normalizovane. Funkcionalita ReplayGain (standardne zapnuta) vsak audio stisuje na default hodnotu, skus tuto funkcionalitu vypnut, mozno to pomoze vyriesit tvoj problem.
petere33 (48)|19.8.2015 10:01
Dobrý den, omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale řešení jsem nenašel a na podpoře jsem se také nic nedověděl. Mám verzi 13.1 a v Nastavení videa - Přehrávání mám zatrženo Přehrát následující video automaticky. To se ale nepřehraje, po přehrání spuštěného naskočí zase jen seznam a musím další spustit ručně. U hudby to funguje bez problému.
vivid.sk (11472)|19.8.2015 16:46
[QUOTE=petere33;515286]Mám verzi 13.1[/QUOTE]
Skus si aktualizovat verziu, pouzivas zastaranu. Alternativne aspon na 14.2 / 13.2. Tieto verzie by mali obsahovat najmenej bugov.
radek.kovacik (267)|19.8.2015 20:00
[QUOTE=vivid.sk;515264]musis mat v audiu ale informaciu o hlasitosti tracku: ReplayGain[/QUOTE]

A když v audiu tato informace chybí, tak to žádné úpravy neprovádí?
vivid.sk (11472)|19.8.2015 20:07
Ale ano, vid nastavenia.