Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

Jarda.Bar (1238)|13.10.2015 17:47
Dík, to jsem zkoušel, změnit zdroj dat, ale nic se nezměnilo. No zkusím ještě pátrat, ale už mě to přestává bavit :).

Edit: nakonec jsem odebral knihovnu a znovu založil, poté začal ČSFD plugin fungovat
Raymond (19)|30.10.2015 11:14
Zdravím všechny KODI nadšence, (jen se chci podělit o několik zkušeností, teré jsem zde na foru nenašel)
za celou dobu co KODI používám (XBMC) mě nejvíce vadilo že nejde co nejjednodušeji editovat žánry po tom ce stáhne info z CSFD apod. serverů. Chtěl jsem mít filmy tříděné podle sebe a nemít film několikrát když má třeba pět žánrů. Dostal jsem rady ohledně třídění již na úrovni adresářů, což používám kvůly snadné orintaci, ale když mám více disků tak tento systém není efektivní. Začal jsem proto používat XBNE editor (http://media-passion.fr/downloads/?sa=view%3Bdown=23), který načte celou databázi a vněm jde relativně vše editovat. Tento soft je fandovský počin jednoho francouze a není úplně kompatabilmí a stabilní, ale to je jiný příběh. Vpodstatě pro mou potřebu stačil. Po jednom updatu db souboru který KODI vytvořil, ale odmítl načíst db, kvůli nějakému netsandartnímu sloupečku, a ani na úrvno SQL editoru jsem si stím neporadil.
Takže jsem našel že se dá knihovna editovat přes webové rozhraní (http://kodi.wiki/view/Web_interface) a začal jsem používat tento addon (http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=188839). Předčilo to mé očekávání a vše je velmi jednoduché a přehledné, doufám že to někomu pomůže jako mě, nenašel jsem moc zmínek na českých forech o této funkci.
slava68 (43)|2.11.2015 14:40
Chci si pořídit MC také kvůli Youtube.Je pravda ,že kodo centrum přehraje youtube max rozlišení 720P ?
Dík
vivid.sk (11472)|2.11.2015 14:54
ano, max 720p, nielen kodo centrum, ale aj KODI :D
hitman222 (18)|2.11.2015 15:02
Nevíte jestli jde Kodi nebo OpenElec nainstalovat na kartu a pak pustit na Windows 10? Mám pc v práci a nejde tam nic instalovat. Děkuji
vivid.sk (11472)|2.11.2015 15:10
monthy22 (5)|16.11.2015 02:18
Ahoj, je tu někdo, kdo by mi pomohl rozběhnout film v blu-ray 3d.iso na XBMC. Pokud film pustím na 2D, tak film normálně funguje, ale pokud přepnu v nastavení na 3D, ozve se jen zvuk ze začátku filmu a zásek. Je třeba někde něco nastavit nebo tak něco? Popř. doporučte nějaký jiný software. Děkuji
vivid.sk (11472)|16.11.2015 10:00
Kodi nepodporuje 3D MVC, jedine cez externý komerčný sw.
monthy22 (5)|16.11.2015 14:09
V nastavení XBMC v nabídce Systém je záložka VidOn --- Blu-Ray a tam je volba 2D / 3D. Video zde.
vivid.sk (11472)|16.11.2015 14:30
To co uvadzas, nieje original KODI. Ale VidON, pre platformu android, vid:
http://vidon.me/vidon_xbmc.htm
marek8953 (135)|16.11.2015 15:16
Ahoj Vivid.sk je to mimo temu , ale chcem sa ťa spýtať náhovov či si sa nestretol s Kodi alebo XBMC na Tv smart Samsung či sa nejako nedá nainštalovať alebo niečo také ale bez boxu len smart tv ...... Ďakujem
monthy22 (5)|16.11.2015 17:16
Jo, to je ono, ale je to v podstatě to samé co KODI. Nikdo jste nezkoušel 3D? Na čem tedy pouštíte 3D film Blu-Ray.iso? Díky za rady
vivid.sk (11472)|16.11.2015 18:22
marek8953> nestretol som sa. Lacne riesenie ponuka Malina.
monthy22> rozhodne to nieje to same, kedze je to urcene len pre konkretnu platformu (3D aj pre konkretny HW, ktory je uvedeny na danych strankach). Vacsina uzivatelov prevadzkuje KODI pod Windowsom/Linuxom, t.j. pod prostredim, ktore splna aj poziadavky pre referencne sledovanie filmov. 3D BD ISO tu zrejme nikto nepusta :), snad tak Half 3D SBS, ktore KODI zvladne. V tvojich prispevkoch nevidim platformu, pod akou KODI pouzivas, ak je to windows, potom je cesta cez Stereoscopic Player, TMT, alebo PowerDVD. Vsetko su to platene riesenia.
monthy22 (5)|16.11.2015 18:39
Díky za info. Koupil jsem Vensmile M8S Android TV Box. Budu muset tedy sáhnout po Mede8er MED800X3D/WP, abych si konečně mohl pustit 3D film a nemusel to jako do teď pouštět z PC do TV.
PetrMd (30)|20.11.2015 16:59
Ahoj,
jak dlouho muže trvat scanování http://kodi-czsk.github.io/library/befun.cz pomocí serialzone? Mě už to běží celý den, je to normální, nebo je něco špatně? A dá se to nějak přerušit?
tdlmarek (1566)|20.11.2015 17:25
To záleží předešvím na hardwaru. HTPC s SSD to bude mít tak do hodiny, ale třeba u RPi2 si kvůli tragicky pomalému přístupu na kartu dovedu představit klidně i kolem 20 hodin (pouze odhadem dle počet adresářů, nezkoumal jsem kolik toho v nich skutečně je). Další faktor je rychlost připojení k Internetu a taky jak rychle je web serialzone.cz ochoten odpovídat na neustálé dotazy.
PetrMd (30)|20.11.2015 19:21
No je to na Malině, takže holt budu muset počkat :-/
Díky za info, aspoň vím, že se nic nepodělalo a až to někdy doběhne, tak to bude OK.
vivid.sk (11472)|20.11.2015 21:17
Zapni si zobrazenei stavu scanovania v nastaveniach a uvidis, ci sa nieco deje a kolko % ostava.
PetrMd (30)|21.11.2015 11:53
Stav vidím, ale procenta tam žádná nemám, kde se to pls nastavuje, mám Kodi 14.2?
Jinak to tedy běželo celý den a noc, ale teď je to paráda. :-)
vivid.sk (11472)|21.11.2015 12:23
Progress bar (vpravo hore). Ukazuje priebeh pri scanovani /alebo minimalne polozku, ktora je scanovana/
[SPOILER]

[/SPOILER]
marek8953 (135)|21.11.2015 15:01
Ahoj PetrMd , ako si to nastavoval na maline - befun a serialzone ------- Ďakujem
RossiD (1271)|21.11.2015 16:00
[QUOTE=marek8953;518061]ako si to nastavoval na maline[/QUOTE]

Pokud myslíš nastavení Sosáče tak tady je postup od milan53 (pod videem je i psaný návod):

marek8953 (135)|21.11.2015 16:07
Ahoj RoosiD ale ako je to s Befun do knižnice ako písal PetrMd .
vivid.sk (11472)|21.11.2015 17:12
Presne tak isto, ako ked pridavas lokalnu cestu, tentokrat pridas sietove umiestnenie: http://kodi-czsk.github.io/library a nasledne si pre nu nastavis scrapper (pre ceske popisy funguje aj standardny serialovy TVDB, len treba v nastaveniach zmenit jazyk na cs).
PetrMd (30)|21.11.2015 17:52
[QUOTE=marek8953;518066]Ahoj RoosiD ale ako je to s Befun do knižnice ako písal PetrMd .[/QUOTE]

Jak píše vivid, pokud bys to potřeboval podrobněji, tak napiš, mám to v živé paměti.
RossiD (1271)|21.11.2015 18:45
Ale vždyť v tom videu je vše znázorněno, stačí to jen aplikovat na Befun ...
PetrMd (30)|21.11.2015 20:00
Jasně, ale je to trochu jiný způsob, než jsem použil já se vzdáleným serverem. Nevím, jaký způsob je pro marka použitelnější, a jestli je tam nějaký rozdíl ve funkčnosti, případně aktualizaci knihovny.
Jinak by mě zajímalo, jestli je nějaký rozdíl mezi servery befun.cz a sosac.cz co se týče obsahu, nebo přidávání nových epizod/seriálů, nebo je to to samé?
marek8953 (135)|21.11.2015 20:16
Lenže pri sosac sú strm odkazy a na befun mi nič nenačíta , tak neviem kde robím chybu .Skúste na nejako naviesť na návod ...... Ď
ssendy (21)|21.11.2015 20:48
Cau boci.Potreboval bych pomoc a radu.Da se nejak aplikovat do kodi sledovanitv?Nikde nic nemuzu najit.Diky
Tak uz sem na to prisel.
PetrMd (30)|21.11.2015 23:28
[QUOTE=marek8953;518074]Lenže pri sosac sú strm odkazy a na befun mi nič nenačíta , tak neviem kde robím chybu .Skúste na nejako naviesť na návod ...... Ď[/QUOTE]

Moc nechápu, co ti nejde.
Počítám, že doplňky videa sosac.cz a befun.cz máš nainstalované a fungují

Pak najedeš na Video -> Soubory -> Přidat video
v okně "Přidat zdroj videa" dáš Vyhledat -> Přidat síťové umístění
v okně "Přidat síťové umístění" zadáš následující: Protokol: Složka webového serveru (HTTP), Adresa serveru: kodi-czsk.github.io, Vzdálená cesta: library, ostatní necháš, pak vybereš složku befun.cz a dáš OK, znovu OK
v okně "Nastavit obsah" nastavíš obsah složky na TV seriály, vybereš stahovač SerialZone.cz, pokud máš naistalovaný, případně The TVDB, u kterého v nastavení vybereš češtinu, dáš OK, potvrdíš aktualizaci a počkáš si cca 24 hodin na vytvoření knihovny.
marek8953 (135)|22.11.2015 11:52
Ďakujem za popis , idem skúsiť a dám vedieť či to funguje ...... Ď :-)
honzanun (48)|22.11.2015 19:42
Ahoj, potreboval bych info ohledne serialu. Mam asi 10 serialu, z toho ale jen u sesti je mohne pres xbmc prehravat. Ctyri slozky maji nornalne nacteny obrazek, bohuzel slozky jsou prazdne. Na PC je ale v pruzkumnikovi normalne vidim. Netusite, co delam blbe?
PetrMd (30)|23.11.2015 10:40
A nejde ti to přehrát z knihovny, nebo ze souborů? Taky může být problém s nastavením sdílení, zkontroluj si to.
vivid.sk (11472)|23.11.2015 17:07
[QUOTE=honzanun;518105]Netusite, co delam blbe? [/QUOTE]
Blbe nedelas nic, predpokladam, ze scrapper ich nenasiel v online databaze, takze ich treba spustat cez Subory, nie cez kniznicu.
Skus este zmenit scrapper a manualne dohladat.
honzanun (48)|23.11.2015 22:15
Nejde to prehrat ani z knihovny, ani ze souboru. Kdyz ale zvolim prehravani ze souboru pred Kodi remote v iPhone, epizoda se spusti. Problem je, ze v RBi se me pri stejnem nastaveni podarilo " dohledat" 6 serialu z deseti, na PC jenom 4 z 10 a to z tech 4 jsou dva, ktery se nenasly na RBi...

Jeste pro doplneni. "Obaly" k serialum i jejich popis to nacte spravne u vsech, jen to v te slozce nenajde zadnou epizodu, i kdyz tam fyzicky je :-(
PetrMd (30)|24.11.2015 21:16
A když jdeš přes Video -> Soubory, tak tam ty epizody vůbec nevidíš, nebo je vidíš, ale nejdou spustit? Píše to nějakou chybu? Kde máš ty seriály uložený a jak k nim z RPi přistupuješ? A v jakém formátu je to video?
Jinak pokud chceš mít epizody v knihovně, musí být soubory správně pojmenovány, např. S01E01.
Smoger (1)|24.11.2015 22:12
Mám propojen receiver Onkyo TX-SR608 s PC přes HDMI a zároveň přes jack do receivru z důvodu že pouštím hudbu v druhé zóně kde nelze pustit přes HDMI.
Jak lze nastavit v KODI aby šel zvuk zároveň do výstupu jack a HDMI? Nastavil jsem, zvukové zařízení na repro a průchod na HDMI ale zvuk nefunguje vůbec.Pokud pustím WMP tak výstup na repro funguje.
Děkuji za radu.
vivid.sk (11472)|25.11.2015 00:29
Standardne to nenastavit nejde. To, co ziadas je simultanny vystup pre dve systemove zvukove zariadenia (naviac jeden vystup ako bitstream a dalsi ako PCM downmix).
Existuje vsak patch, pretoze toto riesenie uz niekto potreboval presne z obdobnych dovodov:
viac tu:
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=192480
PetrMd (30)|25.11.2015 14:51
Funguje vám korektně doplněk na Youtube? Já jsem upgradoval na Kodi 15.2, a většina videí, zřejmě těch starších, mi nejsou spustit, hlásí to že nenašel stream?
vivid.sk (11472)|25.11.2015 22:04
Ano, aktualne niektore nejdu. Treba chvilku vydrzat a pockat na update pluginu. Google casto "aktualizuje" ochrany sluziace k blokovaniu prehravania na inych zariadeniach (obvykle hudobne videa VEVO, atd ...).
PetrMd (30)|26.11.2015 17:04
Jo, máš pravdu, už to jde, včera vyšla nová verze doplňku, díky za info.
PetrMd (30)|29.11.2015 23:04
Je tu nějak mrtvo, tak se zeptám:

Když si pošlu celý obsah Sosáče do knihovny, jak probíhá aktualizace nového obsahu serveru v mojí knihovně? Automaticky to asi nefunguje, takže zřejmě musím jednou za čas ručně, ale jak? Když dám znovu odeslat do knihovny celý obsah, budu tam mít všechno dvakrát, nebo se ten obsah knihovny jen zaktualizuje?
České doplňky mám nainstalované asi všechny, i když dost jich tak úplně nefunguje, ale potřeboval bych nějaké tipy na zahraniční video doplňky, jde mi hlavně o sportovní přenosy, konkrétně tenis, existuje něco takového?

Předem díky za reakce.
PetrMd (30)|29.11.2015 23:10
[QUOTE=honzanun;518169]Nejde to prehrat ani z knihovny, ani ze souboru. Kdyz ale zvolim prehravani ze souboru pred Kodi remote v iPhone, epizoda se spusti. Problem je, ze v RBi se me pri stejnem nastaveni podarilo " dohledat" 6 serialu z deseti, na PC jenom 4 z 10 a to z tech 4 jsou dva, ktery se nenasly na RBi...

Jeste pro doplneni. "Obaly" k serialum i jejich popis to nacte spravne u vsech, jen to v te slozce nenajde zadnou epizodu, i kdyz tam fyzicky je :-([/QUOTE]

Dnes se mi stalo to samé, v souborech v RPi2 jsem viděl složku, ale byla prázdná. Soubory mám zatím v PC, takže jsem tam zkusil znovu nastavit sdílení, mám Win 7, a už vidím vše.
RossiD (1271)|30.11.2015 12:48
[QUOTE=PetrMd;518324]Je tu nějak mrtvo, tak se zeptám:

Když si pošlu celý obsah Sosáče do knihovny, jak probíhá aktualizace nového obsahu serveru v mojí knihovně? Automaticky to asi nefunguje, takže zřejmě musím jednou za čas ručně, ale jak? Když dám znovu odeslat do knihovny celý obsah, budu tam mít všechno dvakrát, nebo se ten obsah knihovny jen zaktualizuje?
České doplňky mám nainstalované asi všechny, i když dost jich tak úplně nefunguje, ale potřeboval bych nějaké tipy na zahraniční video doplňky, jde mi hlavně o sportovní přenosy, konkrétně tenis, existuje něco takového?

Předem díky za reakce.[/QUOTE]

Stran Sosáče asi neporadím, mám vybrané a v knihovně uložené jen tituly které mne zajímají a které si chci občas připomenout, ale nemusím je mít v super kvalitě a tudíž mi nezabírají ani místo v NASu ...
Ohledně zahraničních video addons, jukni níže na video - je tam jakási TOP těchto pluginů.



Sám používám hlavně na seriály addon Genesis, který je v současné době s nejasnou budoucností a tak testuji iStream podobného ražení. Hrubý popis alternativ addonu Genesis opět na linku níže.

http://bestforkodi.com/5-alternatives-to-genesis-for-tv-shows/

Možná že by na ten sport byl vhodný Entertainment Hub, ale nemám jej vyzkoušený - nemohu v tomto poradit ... tak alespoň tutoriál instalace zde (pro příklad):

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-entertainment-hub-for-xbmc/

Zajímavé se zdá být řešeni i od dudehere v podobě The Royal We :



Je jen na tobě co vyzkoušíš, ke všemu se nechají sehnat na netu tutoriály i když si nemyslím, že je instalace nějak náročná - samozřejmě vše vyžaduje základní znalosti Kodi .... ale to je tak ze vším .... ;)
darklol (13)|2.12.2015 14:18
Serus,
ja som nainstaloval Genesis ale nieje to presne to orechove co hladam... jedine co mi vadi na Genesise je ze tam niesu videla v DTS alebo DD. neexistuje nejaky addon z ktoreho by sa dali hned aj stahovat filmy aj s tymto audiom? lebo nieco si pohodlne stiahnut je fajn... ale ked to ma byt so zvukom iba 2.0 tak to nieje uplne daco pre mna.
jito (999)|2.12.2015 15:36
[QUOTE=PetrMd;518324]Je tu nějak mrtvo, tak se zeptám:

Když si pošlu celý obsah Sosáče do knihovny, jak probíhá aktualizace nového obsahu serveru v mojí knihovně? Automaticky to asi nefunguje, takže zřejmě musím jednou za čas ručně, ale jak? Když dám znovu odeslat do knihovny celý obsah, budu tam mít všechno dvakrát, nebo se ten obsah knihovny jen zaktualizuje?
České doplňky mám nainstalované asi všechny, i když dost jich tak úplně nefunguje, ale potřeboval bych nějaké tipy na zahraniční video doplňky, jde mi hlavně o sportovní přenosy, konkrétně tenis, existuje něco takového?

Předem díky za reakce.[/QUOTE]

Automatická aktualizace samozřejmě existuje-stačí si projít nastavení.
Menu-Video-Knihovna-Aktualizovat knihovnu po spuštění.
A knihovna se ti rozšíří pouze o nové tituly...
PetrMd (30)|2.12.2015 19:38
Tak to je super, díky za info. :-)
Co se týče těch doplňků, tak vyzkouším, ale koukal jsem, že na to sledování sportu by asi byl lepší nějaký playlist, ale přiznám se, že těm playlistům moc nerozunmím, asi to je něco jiného, než doplněk co, a co je chytrý playlist už vůbec netuším, koukal jsem na kodi wiki, ale anglicky jsem to nepobral.
Sealex (290)|3.12.2015 10:38
[QUOTE=darklol;518407]Serus,
ja som nainstaloval Genesis ale nieje to presne to orechove co hladam... jedine co mi vadi na Genesise je ze tam niesu videla v DTS alebo DD. neexistuje nejaky addon z ktoreho by sa dali hned aj stahovat filmy aj s tymto audiom? lebo nieco si pohodlne stiahnut je fajn... ale ked to ma byt so zvukom iba 2.0 tak to nieje uplne daco pre mna.[/QUOTE]

Mohl bys zkusit doplněk Navi-x. Jsou tam playlisty i s fullhd, dts, dd5.1 nebo 3D obsahem, ale rozhodně to není strukturované jako Genesis a spol ;-)
darklol (13)|3.12.2015 11:48
v tom navi-x je podporovane aj to ze si to stiahnem k sebe?
jeffry-j (1)|3.12.2015 12:51
Zdravím Vás, mám pár otázek, potřeboval bych poradit.
Mám Rpi2 na něm mám nainst. Rapsbian a Openelec (Kodi)
Jak vůbec využíváte Rapsbian, jaké doplnkly, programy tam máte?
V Kodi už se orientuju trochu víc, mám tam nainst. CZ/SK repozitář, doplnky využívám.
Nevím si rady Soubory online je tam uložto, jak funguje, co s ním mám dělat,jak ses ním stahuje.
Na websharu mi fungují online videa, ale ulozto ne.
Napiště mi jaké jsou pro vás užitečné doplňky, pluginy a k čemu slouží.
Pomohl by mi nějaký manuál, co vše je možné s těmi dolplnky dělat.