Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

jarkove (24)|7.12.2015 05:30
ahoj vedel by niekto poradit doplnok kde su komplet slovenske radia nieco ako PLAY.cz a pod a ci existuje na hudbu nieco ako filmy CSFD
XBMC mi bezi na OPENELEC.
dakujem za odpovede.
romales1 (1)|16.12.2015 19:46
[QUOTE=ssendy;518077]Cau boci.Potreboval bych pomoc a radu.Da se nejak aplikovat do kodi sledovanitv?Nikde nic nemuzu najit.Diky
Tak uz sem na to prisel.[/QUOTE]

ssendy mohl by jsi prosim napsat jak jsi to rozjel? Resim stejny problem a zatim jsem na nic neprisel. Diky.
HWTest (371)|16.12.2015 21:12
TV jde v Kodi rozjet, ale bylo by dobré napsat nad jakým operačním systémem vám Kodi běží.
RossiD (1271)|17.12.2015 10:56
Tak on asi nemyslí nějaký PVR backend typu Enigma2 ap., ale zřejmě IPTV službu:

[ATTACH=CONFIG]32125[/ATTACH]

http://sledovanitv.cz/info/s/popis
sledovanitv.png
HWTest (371)|17.12.2015 12:29
Aha, tak to mi uniklo ....
RossiD (1271)|17.12.2015 17:32
Ono je občas opravdu unikum pochopit na co se tazatel vlastně ptá 9-)
ipetr (9)|26.12.2015 18:01
Udělal jsem si radost a vyměnil obstarožní Popcorn A-100 za Beelink I69.
Androidí boxík chodí parádně, rychlost systému i načítání aplikací je svižné.
Kodi mám ve verzi 15.2. Filmy přehrávám ze Synology serveru, připojeno přes sambu po 1GB síti.
Přehrávání i 4K filmů je stabilní bez výpadků.

Co se mi ale stává je, že po delší nečinnosti Kodi ztratí spojení se samba disky. Stačí Kodi vypnout a znovu zapnout a disky zase bez problémů fungují.
Jiná zařízení, třeba satelit nebo televize připojená k Synology serveru tyto problémy nemají.

Díky za typy.
vomic (671)|27.12.2015 09:17
Jak mas ty disky namapovany? Mas je formou cisla ip (192.168.1.xx/video) nebo nazvem //diskstation/video ... Pokud nazvem zkus je namapovat formou cisla ip. V minulosti jsem mel podobny problem a tohle me pomohlo.
ipetr (9)|27.12.2015 15:00
Mám je jako IP. Právě jsem zkusil přenastavit Synology na vyšší verzi samby, tak uvidíme jestli to pomůže.
ipetr (9)|1.1.2016 23:11
[QUOTE=ipetr;519201]Mám je jako IP. Právě jsem zkusil přenastavit Synology na vyšší verzi samby, tak uvidíme jestli to pomůže.[/QUOTE]

Tak to vypadá že změna verze samby pomohla.

---------- Doplněno v 23:11 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:08 ----------

Mam ještě jeden dotaz, funguje vám doplněk na přehrávání videa z archivu Prima play? Nenačte programy.
Saxel (2279)|2.1.2016 00:26
Archiv Primy mi taky nejde.
Malevil (46)|2.1.2016 20:56
Ahoj mohl by mi někdo poradit ?, stáhl jsem si film Blu-ray .iso ve 3D ale nedokážu to 3D spustit v Kodi ,nebo nevím kde to nastavit aby to pustilo do televize signál ve 3D ,jinak film běží normálně.TV samozřejmě podporuje 3D.
díky za každý poznatek.
KamilZ (10277)|2.1.2016 21:16
Viz http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=187967

Jestli máš patřičný chipset, můžeš zkusit http://www.vidon.me/vidon_xbmc.htm
Malevil (46)|2.1.2016 22:25
už jsem našel tady na foru návod tak se snažím o zapojení z PC do TV .
díky
ipetr (9)|3.1.2016 21:05
Přemýšlím o nějakém klasickém ovladači ke svému Beelinku I69. Krom origo ovladače http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_241208.html u boxu je ve verzi infra, (což není moc povedené, hlavně dosah je o ničem, člověk opravdu musí mířit přesně na boxík) jsem si objednal ještě http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_69801.html?vip=83024

Chtěl bych ještě dokoupit i klasický ovladač s tlačítky play, stop, atd. Nemáte nějaký tip na nějaký klasický který by s KODI fachal? Všechny mají různé přídavné klávesnice na zádech a to nepotřebuji.
Jan10 (836)|4.1.2016 19:59
Mám přehrávač s Kodi DI-WAY K1 OTT QUAD CORE AND-3. Myslíte, že je dobrej nápad zkusit upgrade na novou verzi Kodi, nebo tyhle přehrávače bývají odladěný pro danou verzi a lepší je se v tom dál nerejpat?
Je tam Android: 4.4.2 KitKat
Kodi: 14.2 Helix
ai (2993)|5.1.2016 05:39
Tak to je prednost Androidu, zkusit novou aplikaci. Jinou aplikaci nebo verzi. Zabere to trosku casu ale je to bez nejakych rizik (oproti starym fw prehravacum).

Priklad: Na Androidu Tronsmart Vega S95 Meta, vsechno prehravam z NASu

-posledni Kodi na Android funguje, ale ne DVavi, tedy spolehlive a take VIDEO_TS neni spolehlive atd., na prehravani (add videos ...) jsem navolil pres Zeroconf browser, ne ten nad tim Windows Network(SMB) a WORKGROUP, protoze to mi davalo errors pokud jsem odstavil jeden pocitac ze site
-VidOn XBMC, prednastavena app na te masine vubec neprehraje VIDEO_TS struktury, ani to nezobrazi, DVavi se trha,
-tedy jsem zjistil, ze nejlepe obecne prehrat vsechno je BsPlayer ten si najde vsechno co je na LANu, ..., ale zase neodstrani prokladani u DVavi :-).
-Tedy pokud vim, ze budu prehravat DVavi, tak si najedu do EsFile Explorer najdu si na siti potrebne video a pri spusteni zvolim MXPlayer (ten neumi najit video na LANu) nastavim deinterlace a jako jedine z techto ctyr mi prehraje pekne DVavi. :-)
-obecne mp4 nebo mkv je jedno s cim se to prehraje

Tedy tady zrejme chapu proc lidi nemaji radi Android treba, ale pokud tomu das hodinu, dve a prozkouse se to, tak je to jasnejsi. Horsi je to vysvetlovat jinym, mozna ze rozladenost uzivatelu Androidu zpusobuje pouziti prilozenych ovladacu, mely be se zrejme pouzivat vylucne miniUSB s touchpadem,.., ... , pokud se prehrava jen nejake mp4 nebo mkv s H.264 tak zrejme bez problemu s jakoukoliv aplikaci.
Jan10 (836)|5.1.2016 18:25
A existuje nějaká verze KODI speciálně pro ovládání dálkovým ovladačem? Ono to není moc praktický třeba kvůli zastavení videa muset 3 krát kliknout.
Nebo existuje nějaký přehrávač pro Android, uspůsobený pro dálkový ovládání na televizi?
Pytkin (7947)|6.1.2016 02:25
Jan : Kazda verzia KODI sa da ovladat dialkovym ovladacom .. Dokonca ju vies naucit hocijake dialkove ovladanie .. Teda skoro hocijake .. Len to chce trosku citat navody a pohrat sa s tym ..
H.Umberto (214)|6.1.2016 07:56
Potýkám se s KODI v Prodigi K4.Nedaří se mi propojení s PC po LAN,abych mohl streamovat filmy.Za další jsem z aktualizoval KODI přes google play a to byla asi další chyba nyní nejdou některé funkce na DO(stop,průběh atd).Lze to vše vyřešit továrním nastavením v menu Androidu?Systém SAMBA je pro mne člověka v pokročilém věku taky španělská vesnice.Je možná nějaká rada?Předem díky!
Jan10 (836)|6.1.2016 18:28
K těm ovladačům - třeba toto: http://kodi.wiki/view/Add-on:Keymap_Editor ?

Akorát nevím jak to stáhnout na flešku, protože mě to pořád háže do smyčky - "stáhni z repozitáře" kliknu na to - hodí mě to zpátky na ten odkaz - jak u debilů ...
Já chci nějakej jednoduchej přehrávač bez pi0ovin !!!

Btw. dá se nějak vypnout to trojitý potvrzování, že skutečně chci zavřit Kodi?
Jan10 (836)|6.1.2016 19:05
PS: dá se to nastavit, aby to umělo najít/přehrát video bez správné přípony souboru? resp. bez přípony vůbec?
ai (2993)|6.1.2016 19:47
[QUOTE=H.Umberto;519489]Potýkám se s KODI v Prodigi K4.Nedaří se mi propojení s PC po LAN,abych mohl streamovat filmy.Za další jsem z aktualizoval KODI přes google play a to byla asi další chyba nyní nejdou některé funkce na DO(stop,průběh atd).Lze to vše vyřešit továrním nastavením v menu Androidu?Systém SAMBA je pro mne člověka v pokročilém věku taky španělská vesnice.Je možná nějaká rada?Předem díky![/QUOTE] V Kodi ... 'Videos' 'Files' 'Add videos' 'Windows Network(SMB)' 'WORKGROUP' , tam bys mel najit sve PC. Predpoklad je, ze mas WORKGROUP na svych Windowsech. ---------- Doplněno v 18:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:44 ---------- [QUOTE=Jan10;519514]PS: dá se to nastavit, aby to umělo najít/přehrát video bez správné přípony souboru? resp. bez přípony vůbec?[/QUOTE] 'Settings' 'Appearance' 'File list'
Jan10 (836)|6.1.2016 20:41
Jsem to asi napsal blbě - myslel jsem, když třeba stáhnu nějaký soubor a nechám tam příponu .part, nebo vůbec žádnou příponu - jestli je nějaká způsob aby to dokázalo ten soubor najít a přehrát.
Jinak ten Keymaper už jsem zprovoznil, takže to ovládání už je celkem OK.
slava68 (43)|7.1.2016 07:29
Mám tyto problémy s kodi.
1/ v androidu nastaveno spdif a v kodi passtrought tak mi při filmu 5.1 jde zvuk ,ale pokud je film stereo tak mi zvuk nejde.
Vypnu tedy pastrought v kodi a uz jde zase stereo.Musí se tedy pastrought vypnout nebo zapnout podle typu audia ?
Nelze mít napevno zaplý pastrought ?

2/ U některých filmů se mi nezobrazují v kodi správně titulky,hlavně písmeno ě.
Pokud spustím v mx playeru tak se zobrazují správně.

Kodi jsem zkoušel verzi 15 a beta 4 v kodi 16

Dík za radu

Minix NEO U1 4K Media Hub http://www.umax.cz/minix-neo-u1-4k-media-hub/
Saxel (2279)|7.1.2016 10:44
[QUOTE=Jan10;519517]Jsem to asi napsal blbě - myslel jsem, když třeba stáhnu nějaký soubor a nechám tam příponu .part...[/QUOTE]
Přípona .part znamená buďto že je soubor stažený jen částečně nebo že jde o jednu z částí rozděleného souboru. Nelze tedy očekávat, že půjde přehrát...
vivid.sk (11472)|7.1.2016 14:10
[QUOTE=slava68;519530]pokud je film stereo [/QUOTE]
V akom kompresnom formate ti nejde zvuk? Nemas nahodou zaskrknuty "AAC capable receiver" ?
slava68 (43)|7.1.2016 14:26
Teď z hlavy nevím,ale myslím,že to bylo 2.0 dolby digital
Až přijdu z práce tak na to kouknu.
slava68 (43)|7.1.2016 16:47
Film Vykolejená je ve 2.0 dolby digital a aby šel zvuk musím tedy vypnout Passtrough.

Jiný film 5.1. DTS HD musím žaškrtnout :
enable passtrough
dolby digital / ac3 / capable receiver
dolby digital /ac3/ transcoding

Jak tedy správně nastavit pro zesilovač 5.1 přes spdif ?
Děkuju za rady
Jan10 (836)|8.1.2016 22:54
Umí Kodi na Androidu nastavení gamma?
Pepa22 (34)|9.1.2016 19:37
Jde nějak naprogramovat ovladač (mám openelec box), tak abych při filmu ve fullscreen rovnou naběhlo okno na výběr titulků co jsou uložené na HDD?
benesjoz (1)|13.1.2016 23:32
Poradíte mi jak v Kodi nastavit vše ohledně titulků.
Přehrávaný film má české titulky,které v PC jsou správně zobrazeny.
V Kodi u Minix H8 plus se mně zobrazuje špatně česká diakritika.Děkuju vám
radek.kovacik (267)|15.1.2016 14:50
Ahoj,
zajímám se o možnost "poslání" nějakého souboru ze smartphonu do Kodi k zobrazení (v případě fotky) nebo k přehrání (v případě hudby či videa). Máte s tím nějakou zkušenost - jaká aplikace je na to potřeba, co kde nastavit a podobně? Používám Samsung Galaxy a moje představa je taková, že na jedno ťuknutí nebo šmrcnutí bych poslal soubor z mobilu do MMC a ten by to zobrazil na TV.
Je něco takového možné nebo jsem za hranicemi reality? ;)
RoPo (6061)|15.1.2016 14:53
Mělo by to fungovat přes DLNA (pro apple přes AirPlay). Kdy Kodi bude vystupovat jako DLNA renderer. Nastavení u Kodi zde.
radek.kovacik (267)|15.1.2016 19:10
Takže pokud jsem to správně pochopil, Kodi v MMC musím nastavit jako UPnP klienta a do smartphonu nainstalovat nějaký uPnP server, který zvládne to odesílání do Kodi. Nevíte o nějaké dobré appce na toto téma? Zatím jsem narazil na Allcast a Allconnect, ale zkušenost s nimi nemám. Teď ještě zjistit, která bude spolupracovat s Kodi. Nebo je to jedno a funguje to univerzálně? Možná by se dala použít i nějaké aplikace Samsungu, která je již v mobilu nainstalovaná, ale netuším, která by to měla být.

Co se týká samotného spojení, to je možné uskutečnit jenom přes Wifi nebo i přes Bluetooth?
RoPo (6061)|15.1.2016 19:40
Jakou verzi androidu v telefonu mas? Samsung Galaxy jaky model?
radek.kovacik (267)|16.1.2016 11:30
Galaxy S5, verze systému 5.0 stock (tj. od Samsungu).
vivid.sk (11472)|16.1.2016 12:54
[QUOTE=radek.kovacik;519913]Nevíte o nějaké dobré appce na toto téma?[/QUOTE]
Napriklad : BubbleUPnP, ktora funguje ako standardny DLNA klient (a aj server, ak si to uzivatel praje a nastavi). Ako alternativne (a casto pohodlnejsie) riesenie pre rychle posielanie konkreneho obsahu pre KODI odporucam pouzitie YATSE, ktory priamo spolupracuje s KODI. Staci teda kdekolvek v telefone kliknut na "share" a vybrat zo zoznamu "YATSE: Play on Media Center". Napriklad na YOUTUBE posles link a KODI to prehra. Funguje to vsak len na konkretnu (jednu) polozku. Ak chces poslat viac poloziek (cize povedzme prehrat konkretny cely album z telefonu, ktory je ulozeny po trackoch), skor by som volil prvu moznost. Alternativnych DLNA/UPnP klientov je vsak vela, staci si vybrat ten, ktori ti bude vyhovovat viac.
Saxel (2279)|16.1.2016 15:38
radek.kovacik:
Já používám iMediaShare: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bianor.amspersonal
Sám si najde DLNA klienty v síti a dá ti na výběr kam to chceš z founu poslat.
radek.kovacik (267)|17.1.2016 13:45
[QUOTE=vivid.sk;519932]Ako alternativne (a casto pohodlnejsie) riesenie pre rychle posielanie konkreneho obsahu pre KODI odporucam pouzitie YATSE, ktory priamo spolupracuje s KODI.[/QUOTE]
Yatse znám, ale ten tuto funkci podporuje pouze v placené verzi. Protože to spojení zatím nemám odzkoušené, jestli to vůbec bude fungovat, tak se mi za něj nechce platit.

Mimochodem, češtinu ty uPnP servery asi nemají (tedy kromě Yatse) nebo ano?
vivid.sk (11472)|17.1.2016 17:02
Ano, je to tak. YATSE mam zakupeny, pretoze tato appka za podporu stoji. Ale nepodarilo sa mi odoslat kompletny obsah adresara na prehratie, takze upozornujem, ze je je to vhodne len pre "jednosuborove" akcie.
Cestinu/Slovencinu BubbleUpnp myslim nema.
radek.kovacik (267)|17.1.2016 18:30
Ten Yatse je vůbec nějaký zvláštní. Mě se třeba ani nepodařilo přehrát celé album uložené na NAS (bez použití DLNA), když jsem chtěl začít přehrávání někde uprostřed alba. Od začátku to šlo (tedy kompletně celé album), ale jen několik skladeb z toho alba ne. To se pouze přehrála ta daná skladba a skončilo to. Přitom, když to stejné udělám pomocí DO, tak to jede až do konce alba. Myslel jsem, že to půjde někde nastavit, ale nic takového v nastavení není.
vivid.sk (11472)|17.1.2016 18:37
[QUOTE=radek.kovacik;519969]Přitom, když to stejné udělám pomocí DO, tak to jede až do konce alba[/QUOTE]
Ano je to ako pises, ale to nieje problem YATSE ale toho, ako funguje KODI.
Pokial totiz pustis v KODI povedzme track 5/10 tak, sa automaticky prida do playlistu cely album (vsetkych 10 trackov) a zacne sa prehravat od tracku 5, bez toho, aby si to musel robit manualne.
Z toho plynie, ze ak chces prehrat cely album cez YATSE, zvol album a daj ho prehrat (nie konkretny track, pretoze sa prehra len ten, YATSE nepridava nic do playlistu automaticky).
radek.kovacik (267)|18.1.2016 12:40
Zjevně máš pravdu, ale já jsem právě očekával, že se Yatse bude chovat stejně, jako samotný Kodi. Mohlo by to tam být alespoň volitelně. Asi budu muset zkusit nainstalovat Kore, což je přímo od týmu, který vyvíjí Kodi.

Jinak, když se vrátím k tomu DLNA, zkoušel jsem aplikaci AllConnect a funguje to dobře. Jenom je tam nepříjemné, že když třeba na mobilu přehodím z jedné fotky na druhou, na TV problikne defaultní pohled na ovládání Kodi, než se ta druhá fotka zobrazí.
Sealex (290)|20.1.2016 11:45
Koukal jsem, že vzniklo "konkurenční" české fórum zaměřené jen na KODI:
http://www.xbmc-kodi.cz/
slay (161)|1.2.2016 12:01
Akorát nechápu proč mi registrace nebere email, který používám 20 let. Že prý mám vložit platný email. Můj platný je ale jejich systém nějak hapruje.
jcv (7)|2.2.2016 06:44
S registrací na xbmc fórum a jejím dokončením přes email mám stejnou zkušenost. Psal jsem i adminovi a žádná reakce.
RossiD (1271)|2.2.2016 16:05
Tak zde je vyjádření k registracím na xbmc-kodi.cz:
http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-nefungujici-registrace?pid=725#pid725

neměl by být žádný problém s jakoukoliv registrací ....
radek.kovacik (267)|4.2.2016 17:40
Mám problém s přemapováním tlačítek na DO Harmony Touch v Kodi. Konkrétně nechápu, proč musím mít daná tlačítka uložená v souboru Keymap.xml v sekci keyboard, když tato sekce je dle popisu na wiki určena pro klávesnice, zatímco pro DO by měla být sekce remote. V té mi ale přemapování nefunguje. Netušíte, v čem může být problém?
PetrMd (30)|4.2.2016 23:53
Je nějak možné řazení seriálů v knihovně dle hodnocení, tak jako u filmů? Používám základní skin a scraper serialzone, a řazení dle hodnocení mi to u seriálů vůbec nenabízí.