Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

tdlmarek (1566)|29.1.2013 19:33
Nevím, jak moc se dá věřit tomu Celeronu, mě nedávno zaujaly spíš ty nové krabičky postavené na Core i3 - Ivy Bridge.

Ta i3 bude podle mě mít už výkonu na rozdávání, já mám HTPC postavené sice na desktopové verzi, ale ta ani při softwarovém přehrávání 1080p videa nemá co dělat.

Jinak co se týče funkcí, tak dobře nastavené MPC-HC vše uvedené výše zastane bez problému. XBMC interně také používá MPC, ale nevím, jaké jsou tam možnosti nastavení, použití externích filtrů a podobně. Síla MPC-HC se totiž pořádně projeví teprve až jej spřáhneš např. s LAV filtry a madVR.
SS2CZ (874)|29.1.2013 21:54
1- obě varianty, obrazovka k videu, video k obrazovce,mě funguje 2.
Vše záleží na GPU ,mám Atom2 + ION2 a vše přehraje DXVA2.
SS2CZ (874)|29.1.2013 22:02
tdlmarek
CPU je ti k ničemu, potřebuješ GPU.
Žádný nastavení filtrů nepotřebuješ ,hraje líp než MPC-HC a ten LAV a Mad potřebuje CPU takže na hovno, jede ti to protože máš výkon.
Mám spotřebu 60W celýho PC a přehraju vše do 20% CPU.
http://www.asus.cz/Motherboards/Intel_CPU_on_Board/AT5IONTI/
Pytkin (7947)|29.1.2013 23:46
[QUOTE=Heartwork;443179]

2. Přehraje např. tento Zotac nebo jiný stroj s nainstalovaným XBMC např. AVCHD (24 Mbps) z kamery?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[/QUOTE]

neni lepsie ist do niecoho s IONom ?
tdlmarek (1566)|30.1.2013 13:25
Takže nejdřív CPU nepotřebuju a pak je madVR k ničemu, protože nemám CPU? Trochu protimluv :)

Navíc GPU v Intel Core procesorech je velice schopná, mně zvládá akcelerovat téměř vše a přepínání obnovovací frekvence také bez problému. MadVR využívá sice primárně CPU, ale je schopný část zátěže odkládat i na kompatibilní GPU - kompatibilní jsou např. čipy s podporou Intel Quick Sync, což Core i3 je.

Jinak ten výkon na CPU mám k tomu, když něco akcelerovat nejde. Což se nestává moc často, ale pár takových raritek doma mám. A jsem pak rád, že to CPU na to prostě má a já nemusím nic řešit. Jinak spotřeba mé sestavy se pohybuje mezi 40 a 45 W.
Krayzie (325)|30.1.2013 17:10
[QUOTE=SS2CZ;443252]Mám spotřebu 60W celýho PC a přehraju vše do 20% CPU.[/QUOTE]
A nie je to nejako vela? Spotreba mojho PC (Core i5 3570, 8GB RAM, 180 GB SSD, 520W PSU) sa pohybuje od 32 do 36W pri prehravani FHD videa.
SS2CZ (874)|30.1.2013 18:55
Asi jsem se spletl,je to už dlouho co jsem to řešil.
Je to max 40W:
http://www.tomshardware.com/reviews/pinetrail-atom-d525-nc98-525-lf,2716-7.html
tdlmarek
Píšeš to samý co jsem psal já.9-)
S tou grafikou od intelu bych se moc nechlubil.:-E
tdlmarek (1566)|30.1.2013 19:29
[QUOTE=SS2CZ;443386]S tou grafikou od intelu bych se moc nechlubil.:-E[/QUOTE]
Proč ne? Já si myslím, že si Intel zaslouží pochvalu za integrování velice schopného GPU přímo do procesoru. Z pohledu audio/video (herní výkon neřeším) poskytuje úplně to samé, jako kterákoliv samostatná grafika do PCI-E. Svůj server jsem ze začátku provozoval se starší AMD grafikou, ale při poslední rekonfiguraci jsem zjistil, že pro to vlastně není důvod. Takže jsem ji uložil do šuplíku a snížil tím spotřebu i množství tepla v case.

Jinak já šel do výkonnějšího CPU i proto, že ta mašinka zastává v domácí síti více funkcí než je jen přehrávání multimédií. Funguje jako fileserver, čímž jsem eliminoval potřebu NASu, běží mi na tom nějaké linuxové virtuálky pro vývoj, atd.
SS2CZ (874)|30.1.2013 22:36
Jo,hlavně ovladače, za ty by zasloužil medaili.:-D
radek70 (10)|31.1.2013 00:13
a což tohle?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|31.1.2013 08:20
radek70 : na tom pojde XBMC dobre ..
SS2CZ (874)|31.1.2013 10:06
radek70
Do tý krabičky nedáš žádný HDD, všechno externě s kabelama dalším napájením. Nechápu proč tam píšou bez HDD?
Nejlepší je složit si PC sám do malý skříně třeba s HDD rom pro rychlou výměnu HDD apod.
tdlmarek (1566)|31.1.2013 10:16
Tak pokud má být MMC/HTPC přímo u TV, tak je stejně vždycky lepší řešit ho jako bezdiskové (tzn. jenom s SSD nebo CF kvůli systému). Někde bokem, dostupné přes síť, pak může být samostatné datové úložiště s kapacitou klidně několika TB. Ono totiž poslouchat při tichých filmových scénách točení ploten 3.5" disků na atmosféře moc nepřidá.
Johnny5 (2)|31.1.2013 10:48
A co tak pouzit ako MMC/HTPC s XBMC toto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Treba k tomu este mSATA disk na system a nejake dialkove ovladanie.
Nad niecim takym uvazujem len sa neviem rozhodnut ci taketo HTPC alebo radsej Popcorna A400....
tdlmarek (1566)|31.1.2013 10:59
Tady ten Intel NUC jsem zmiňoval na předchozí stránce, podle mě je to skvělá volba. Tedy pokud to chlazení je opravdu tak tiché, jak recenze tvrdí. A raději bych bral tu druhou variantu, která má LAN port. Možná by to i přes ten bezdrát fungovalo (přecejen ten výkon asi bude někde trochu jinde, než u problematických wi-fi v televizích), ale radši mít jistotu, že tam ten kabel v případě problémů jde zapojit.
Johnny5 (2)|31.1.2013 11:16
No jasne ze radsej kabel. Nevsimol som si ze su 2 verzie s lan a bez...
Pytkin (7947)|31.1.2013 11:56
a Intel HD 4000 je podporovany v XBMC ?
SS2CZ (874)|31.1.2013 14:45
[QUOTE=tdlmarek;443480] Někde bokem, dostupné přes síť, pak může být samostatné datové úložiště s kapacitou klidně několika TB. Ono totiž poslouchat při tichých filmových scénách točení ploten 3.5" disků na atmosféře moc nepřidá.[/QUOTE]
Ten NAS je zadarmo,nic nežere,není slyšet,jakou máš rychlost po tý LANce ?
Ještě jsem nezaregistroval,že by mě rušil HDD při filmu.:-I9-)
Nejlepší věci jsou ty nejjednoduší
vivid.sk (11472)|31.1.2013 14:55
[QUOTE=tdlmarek;443480] Ono totiž poslouchat při tichých filmových scénách točení ploten 3.5" disků na atmosféře moc nepřidá. [/QUOTE]
Ak mas nejake high-endove 7200rpm disky, pocut budu, aj hriat budu.
Ale dnesne nizkootackove green disky budes pocut sotva (len pri zapnuti). A o obtazovani nemoze byt reci. Samozrejme, pokial ich bude viac, situacia bude horsia, ale jeden HDD spravne umiestneny (rezonanicie casto nevydava samotny disk, ale nespravne umiestnenie) nebude robit ziadny ramus. Prave mam Green WD 3TB v HTPC a zatial je to najmenej hrejuci sa disk, extremne tichy. Umiesteny v priestore (bez akehokolvek dotyku s kovovymi castami HTPC). Ak si matne spomeniem na 320GB HDD, s ktorym som v HTPC zacinal, disky za ten cas riadne stichli a teplota sla riadne dolu.
tdlmarek (1566)|31.1.2013 14:58
NAS samozřejmě není zadarmo, ale jeho využití se taky neomezuje jenom na poskytování multimediálního obsahu. Hlučnost je irelevantní, protože NAS jde právě většinou uklidit někam "do komory", kde nikoho neruší. Otázku jakou mám rychlost po LANce moc nechápu, ve svém příspěvku jsem mluvil hypoteticky, nepopisuju svoje řešení. Samozřejmě záleží na výkonu konkrétního NASu.

Jinak pokud neslyšíš 3.5" disk, tak nezbývá než závidět - sladká nevědomost. Stejně jako někteří nevnímají blikání plazem a další nevidí clouding na LED LCD televizích.

A nechápu, proč tu do mě pořád ryješ. Jenom se snažím poukázat na existující možnosti, nebo jsem se tě snad něčím dotkl?


EDIT pro vivid.sk: Já vyzkoušel několik green (5400) Samsungů a slyšet byly všechny. I přesto, že jsem si vyhrál se správnou montáží, antivibračním uchycením atd. Nutno podotknout, že je znatelný rozdíl v hlučnosti úplně nového disku a po cca půl roce provozu. Ale uznávám, že se situace za poslední dva roky mohla a změnit a třeba už na tom aktuální disky skutečně jsou výrazně lépe. I tak je ale ta hranice hlučnosti, která při sledování už obtěžuje, silně individuální. A nic to nemění na tom, že bezdiskové HTPC + NAS je podstatně flexibilnější řešení.
vivid.sk (11472)|31.1.2013 15:13
[QUOTE=tdlmarek;443532] slyšet byly všechny[/QUOTE]
To ja netvrdim, ze neboli pocut (v absolutnom meradle). Ale ze ma neobtazuju, ak ich umiestnis dovnutra bedne. Mne osobne to nevadi, je mozne ze niekoho to moze obrazovat. Predchadzajuci Samsung 1.5TB 5400 ot. bol "najhlucnejsi" komponentv v PC. Terajsi 3TB WD je este o nieco tichsi.
tdlmarek (1566)|31.1.2013 15:19
[QUOTE=vivid.sk;443533]Predchadzajuci Samsung 1.5TB 5400 ot. bol "najhlucnejsi" komponentv v PC. Terajsi 3TB WD je este o nieco tichsi.[/QUOTE]
Tak to máme stejnou zkušenost. Já se také nakonec dostal do stavu, kdy byl disk nejhlučnější komponentou. A už jsem nebyl schopen s tím nic dělat.

Ve výsledku je to asi vše o tomhle:
[QUOTE=vivid.sk;443533]Mne osobne to nevadi, je mozne ze niekoho to moze obrazovat.[/QUOTE]
vivid.sk (11472)|31.1.2013 15:31
[QUOTE=tdlmarek;443534]...[/QUOTE]
S diskami je tazko pausalizovat, mam (novy) externy WD, ktory som nebol schopny mat zapnuty, lebo hucal ako "diva svina" aj ked bol umiestneny na koberci! Nakoniec musel skoncit len ako backup HDD.
Takisto som si uzil s internymi (prenosu rezonanciam na skrinku HTPC nezabranili ziadne gumicky ani podlozky, preto umiestnenie v priestore), disky totiz kus od kusu vibruju a vibracie sa prenasaju.
Ale pokial najdes dobry kus a spravne umiestnis tak, aby to neobtazovalo, si za vodou. Mna momentalne disk nerusi, takze som spokojny (a to pisem napriek tomu, ze pouzivam v HTPC SSD a planoval som disk presunut mimo obyvacku. Cize ziadna z "nudze cnost").


Napriek tomu, verim, ze je to chulostiva vec (zavisi na skrinke, umiestneni, konkretnom type a kuse HDD, vzdialenosti od posluchaca, atd ...), takze kazdy si tym musi prejst, odskusat a vyvodit vlastne zavery, lebo viem, ze disky mozu byt velmi otravne (vacsina z nich, ktore mam v mojom pracovnom okoli je uplne nepouzitelna pre tieto ucely).
SS2CZ (874)|31.1.2013 15:35
Ještě jedna poznámka-jak často přehrávač čte z disku a jak dlouho?
tdlmarek
píšeš nesmysly.
Pytkin (7947)|31.1.2013 18:14
tdlmarek : ty nemas zapnuty zvuk ? a sedis 10 cm od MMC ? na 2-3 metre predsa nemozes pocut ten disk .. a nehovorim o tom , ze vo filmoch nikdy neni ticho , takze zvuk prehlusi vsetko ..
tdlmarek (1566)|31.1.2013 18:24
Na 2-3 metry 3.5" disk skutečně slyším, ano. A že ve filmech není nikdy ticho? Tak to jsi asi moc filmů neviděl :) Když zavzpomínám, tak třeba při Fontáně mě tehdejší HTPC vyloženě rušilo.

Ale jak už napsal vivid.sk, je to hodně individuální. Stejně jako třeba blikání plazem.
Pytkin (7947)|31.1.2013 19:50
to je fakt .. niektory pocuju travu rast ..
Heartwork (2358)|31.1.2013 21:51
Tak to sem rád, že mezi ně nepatřím - protože já mám přediskováno :)

Pod TV mám MMC se dvěma HDD, sat s jedním HDD, NAS se čtyřmi HDD + 2 HDD v boxu - všechno 5400 ot. Samsung a kupodivu mě víc ruší, když venku prší nebo fouká. :-)-
Disky jen zabzučí když startují a občas cvakne hlavička, když tam něco posílám - mě to dělá dobře, aspoň vím, že to žije.
Ovšem pokud běží TV nebo hraje music, nevnímám samozřejmě nic, ...tedy co se disků týče.
Pytkin (7947)|31.1.2013 23:39
Tiez mam samsung disky .. a tiez ich vobec nepocujem :)
lexxxa (271)|1.2.2013 09:06
Dobry den,mel bych dotaz,potreboval bych vysvetlit nasledujici,co zaskrnout v nastaveni XBMC frodo,spise vysvetlit proc a jak

METODA VYKRESLENI
PRIZPUSOBIT OBNOVOVACI FREKVENCI OBRAZOVKY VIDEU
SYNCHRONIZOVAT PREHRAVANI K FREKVENCI OBRAZOVKY

nejak mi to neni jasny,ani po pouziti google

a v nastaveni zvuku,co je ZARIZENI ZVUKOVEHO VYSTUPU ,mam nastaveny AVR reciever (hdmi),ale co je proboha ZARIZENI PREPOSILANI ZVUKU ?

diky moc za postrehy [ATTACH=CONFIG]21548[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21547[/ATTACH]
Výstřižek1.JPG Výstřižek.JPG
vivid.sk (11472)|1.2.2013 10:52
METODA VYKRESLENI - Nastav DXVA2, ak chces aby film akcelerovala grafika. t.j. minimalne vytazovanie CPU pocas prehravania.
PRIZPUSOBIT OBNOVOVACI FREKVENCI OBRAZOVKY VIDEU - Zapni. podla fps filmu sa ti nastavy vystupna fps na TV.
SYNCHRONIZOVAT PREHRAVANI K FREKVENCI OBRAZOVKY - Zapni. Zapina Vsync. (koli tearingu, aj ked pri Win7 so zapnutym aerom to robi taktiez). Je dobre to ponechat zapnute.

Co sa tyka zvuku HDMI je len vystupne rozhranie, nizsie si mozes zvolit konkretnu zvukovku (v pripade, ze ich mas viac). Pre najlepsi vysledok zvol WASAPI (aj pre audiofilov), ak je k dispozicii (obchadza mixer vo windowse a nerobi sa upsampling), inak zvol Direct Sound.
lexxxa (271)|1.2.2013 17:34
@vivid dekuji-ale prave to mi nejak nefunguje

v PRIZPUSOBIT OBNOVOVACI FREKVENCI OBRAZOVKY VIDEU - kdyz to zapnu jak pri moznosti VZDY i pri SPUSTENI/ZASTAVENI v podmenu tak mi cuka obraz - nevim proc
a
SYNCHRONIZOVAT PREHRAVANI K FREKVENCI OBRAZOVKY - co nastavit v podmenu METODA SYNCHRONIZACE A/V ? jsou tam 3 moznosti,
1.DLE VIDEA(vynechat/duplikovataudio)
2.DLE AUDIA
3.DLE VIDEA (prizpusobit rychlost audia)

a dale METODA VYKRESLENI jsou tez 3 moznosti,autodetekce,DXVA(ne DXVA2 jak pises),pixel shadery,softwarove -co tady nastavit? AKTIVOVAT HARDWAROVOU AKCELERACI DXVA2 mam zaskrtnuty

a k audiu ZARIZENI ZVUKOVEHO VYSTUPU - WASAPI tam je ale zase 2 moznosti

WASAPI:HDMI-AVR160 (intel(R)Display Audio)
WASAPI:SPIDF -realtek digital output(realtek high definition audio)

a pak jsou tam jeste 3 moznosti zacinajici DIRECT SOUND ne WASAPI - to jsem s toho jelen


dekuji za trpelivost

jinak pro info intel i3 3220 s HD Graphic 2500
win7
propojeno s AV recievrem H/K 160 , 5.1 (HD audio umi) hdmi kabelem
zakladni deska
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


dekuji moc za pomoc

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

jinak k tomu audio vystupu kdyz nastavim

VYSTUP - WASAPI : HDMI AVR160 a PREPOSILANI HDMI AVR160 tak zvuk jde

kdyz VYSTUP WASAPI : realtek a PREPOSILANI HDMI AVR taky zvuk jde

a kdyz dam VYSTUP i PREOPSILANI stejne WASAPI realtek tak zvuk nejde

vubec nevim co nastavit

opravdu dik moc,hlavne trpelivost prosim


-------------------------------------------------------------------------------------------
edit,tak jsem sel jeste dal,do nastaveni PC, a neni mi jasny jakou mam nastavit obnovovaci frekvenci na vystupu z HD graphic ( je tam moznost od 23Hz azdo 60Hz) ?
a pri nastaveni kvality audia taky se da nastavit 16 bitu 32000 az 176400 Hz a 24 bitu 44100 az 192000 ?

tady bych asi zacal :BB:

----------------------------------------------------------------

tak jsem si stim jeste asi 3 hodiny hral a proste PRIZPUSOBIT OBNOVOVACI FREKVENCI OBRAZOVKY VIDEU zapnout nemuzu- obraz bezi zpomalene,i pohyb kursoru v prostredi XBMC,jinak na notebooku mam taky nainstalovany XBMC na testovani,a tam mi to zapnout normalne jde,tak nevim co je spatne
Krayzie (325)|2.2.2013 18:33
[QUOTE=Pytkin;443553]tdlmarek : ty nemas zapnuty zvuk ? a sedis 10 cm od MMC ? na 2-3 metre predsa nemozes pocut ten disk .. a nehovorim o tom , ze vo filmoch nikdy neni ticho , takze zvuk prehlusi vsetko ..[/QUOTE]

Zavidim :-) Ja som sa tolko trapil s odhlucnenim diskov v HTPC (HDD bol u mna vzdy najhlucnejsou komponentou a skusal som greeny od WD aj Tamtung), ze som to nakoniec vzdal, kupil SSD a micro server HP N40L (do neho som naladoval 4xHDD a zavrel ho na chodbe do skrine). Teraz som s (ne)hlucnostou nadmieru spokojny a uz mi ostava poriesit iba hlucnost projektora (tych pisanych 22 dB pri ECO rezime je vazne otravnych).
vomic (671)|2.2.2013 19:51
[QUOTE=lexxxa;443724]
----------------------------------------------------------------

tak jsem si stim jeste asi 3 hodiny hral a proste PRIZPUSOBIT OBNOVOVACI FREKVENCI OBRAZOVKY VIDEU zapnout nemuzu- obraz bezi zpomalene,i pohyb kursoru v prostredi XBMC,jinak na notebooku mam taky nainstalovany XBMC na testovani,a tam mi to zapnout normalne jde,tak nevim co je spatne[/QUOTE]

Moc to zbytecne resis a komplikujes.

Nastav si toto:
Video:
Metoda vykresleni - autodetekce
Aktivovat hard. Akceleraci - vypnuto
Prizpusobovat obn. Frekvenci obrazovce - vypnuto
Synchro. Prehravani k frekvenci obrazovky - vypnuto
Metoda synchro - dle audia

Zvukovy vystup:
Hdmi
Zarizeni zvuk vystupu: wasapi hdmi AVR
Zarizeni preposilani: wasapi hdmi AVR

A melo by ti vse v pohode fungovat. A kdyz ti bude fungovat ... tak se v tom nerypej :))

zde foto jak to mám nastaveno já:

[ATTACH=CONFIG]21595[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]21597[/ATTACH]
obrázek 1.JPG obrázek 3.JPG
SS2CZ (874)|2.2.2013 21:11
Akcelerace DXVA2 - aktivovat !!!
tdlmarek (1566)|2.2.2013 22:36
[QUOTE=vomic;443902]Moc to zbytecne resis a komplikujes.

Nastav si toto:
Video:
Metoda vykresleni - autodetekce
Aktivovat hard. Akceleraci - vypnuto
Prizpusobovat obn. Frekvenci obrazovce - vypnuto
Synchro. Prehravani k frekvenci obrazovky - vypnuto
Metoda synchro - dle audia[/QUOTE]
Já teda na 24p nic zbytečného nevidím :) Film vypadá líp, to je jasné. Ale pro zájemce to pak také umožňuje na TV zaponout funkce typu 24p smooth film, případně ekvivalenty od jiných výrobců.
Pytkin (7947)|3.2.2013 00:19
[QUOTE=Krayzie;443887]Zavidim :-) Ja som sa tolko trapil s odhlucnenim diskov v HTPC (HDD bol u mna vzdy najhlucnejsou komponentou a skusal som greeny od WD aj Tamtung), ze som to nakoniec vzdal, kupil SSD a micro server HP N40L (do neho som naladoval 4xHDD a zavrel ho na chodbe do skrine). Teraz som s (ne)hlucnostou nadmieru spokojny a uz mi ostava poriesit iba hlucnost projektora (tych pisanych 22 dB pri ECO rezime je vazne otravnych).[/QUOTE]
to ale fakt ten disk na 2-3 metre nemozes pocut .. ja mam v popcorne len jeden disk .. samsung F2 .. a aj v absolutnom tichu ho nepocut .. len zapinanie ..

projektor mi tiez robi kraval (tym padom disk uz vobec netreba riesit :) ) , ale zvykol som si a vobec mi to nepride .. zvuk je vyrazne hlasnejsi, takze ten hukot projektora vobec nepocut ..
lexxxa (271)|3.2.2013 10:16
VYRESENO - teda Vivid to vyresil - Díky

"upresnostnit okno na cenu pbrazovku pred skutocnym fulscreenom" - TATO FUNKCE MUSI BYT VYPNUTA - dela to problemy :-E
vomic (671)|3.2.2013 10:27
[QUOTE=tdlmarek;443937]Já teda na 24p nic zbytečného nevidím :) Film vypadá líp, to je jasné. Ale pro zájemce to pak také umožňuje na TV zaponout funkce typu 24p smooth film, případně ekvivalenty od jiných výrobců.[/QUOTE]
Pokud video posilas do AVR a nasledne z AVR do TV je podle mne lepsi nechat automatiku a prizpusobovani vypnute. Kor kdyz mas treba do AVR zapojen krom TV i dalsi zobrazovadlo trebas projektor.


[QUOTE=SS2CZ;443920]Akcelerace DXVA2 - aktivovat !!![/QUOTE]
Pokud nema procesor problem neni duvod. Ja i pres vypnuto nemam procak vytizenej vic nez z par procent.
tdlmarek (1566)|3.2.2013 10:48
[QUOTE=vomic;443985]Pokud video posilas do AVR a nasledne z AVR do TV je podle mne lepsi nechat automatiku a prizpusobovani vypnute. Kor kdyz mas treba do AVR zapojen krom TV i dalsi zobrazovadlo trebas projektor.[/QUOTE]
To přece s AVR vůbec nesouvisí, tomu je jedno, jestli přes něj jde 20 Hz nebo 60. Jinak "automatika" je v tomto případě 3:2 pulldown. Tedy pokud nebereme v úvahu možnost, že je obnovovací frekvence změněná manuálně.
vivid.sk (11472)|3.2.2013 11:11
[QUOTE=vomic;443985]je podle mne lepsi nechat automatiku a prizpusobovani vypnute. [/QUOTE]
Nie je to lepsie nikdy. Ako uz napisal marek, pri 50/60Hz neprehras 24p film "plynule" (ako testovaciu oblast filmu odporucam pouzit rychlo iduce zaverecne titulky, ktore idu linearne, pochopis, o com pisem, takisto to pekne zobrazi graf v MPC-HC, ak si das zobrazit statistiky). Odporucam kazdemu, nech si to odskusa. Nevyhoda tohto riesenia, je cca 2 sekundovy delay (a cierna obrazovka) pri spusteni, kedze prepnutie fps chvilku trva (a je to naozaj otravne, napriklad pri pozerani kratkych youtube videi, ktore ma kazde inu fps).

[QUOTE=vomic;443985]Ja i pres vypnuto nemam procak vytizenej vic nez z par procent. [/QUOTE]
Nie kazdy ma HTPC i5 alebo i7 :), su ludia s pomalym CPU s malym TPD (Zacate E350/E450 alebo Intel Atom,....) a tam si s CPU ani neskrknes, obzvlast, ak je rec o BD iso s vysokym bitratom. Naviac mnoho ludi potvrdilo, ze cez GPU akceleraciu sa zda film "plynulejsi", "prijemnejsi" (v zavislosi od danej GPU a driverov, opat si to treba odskusat).
SS2CZ (874)|3.2.2013 12:28
Nemluvě o dalších funkcích GPU.
BigSandy (163)|6.2.2013 06:05
Zdravím.
Mam dotaz.
Kdysi jsem používal klasicky XBMC pro Windows než jsem narazil na problém, který za rok nevyřešili ani programátoři na jejím foru i když to slíbili.
Vím že na netu se da najít par klonu tohohle programu.
Je ještě nějaký pro Windows.
vomic (671)|6.2.2013 17:24
A jaký to že problém u xbmc pod windows programátoři ani za rok nevyřešili?
Nejsem si vědom jediného klonu xbmc, který by byť jen dosahoval kvalit tohoto programu a to nejen na windows.
BigSandy (163)|6.2.2013 18:17
[QUOTE=vomic;444472]A jaký to že problém u xbmc pod windows programátoři ani za rok nevyřešili?
Nejsem si vědom jediného klonu xbmc, který by byť jen dosahoval kvalit tohoto programu a to nejen na windows.[/QUOTE]
Ne že by to nešlo vyřešit, asi na to prcaj, i když slíbili že to pořeší.
XBMC dovede přehrávat audio i video s FTP servru.
Když zadáš jméno a heslo, dáš připojit tak OK.
Když však pak klikneš znovu na vytvořeny odkaz a dáš upravit, tak vidíš cely login na FTP i s heslem.
V souboru sources.xml jde také vidět úplně vše i to přístupové heslo.
Ještě jsem neviděl FTP klienta ve kterém by šlo vidět heslo na FTP.
jaydoo (542)|6.2.2013 18:22
A nie je to jedno, či vidíš to heslo na FTP ?? Ved to máš u seba doma....alebo to schovávaš pred manželkou ?
tdlmarek (1566)|6.2.2013 19:04
Nerad bych tu někomu kazil iluze, ale vzhledem k vlastnostem FTP tu nějaké bezpečnostní praktiky postrádají smysl :) Možná proto nemají potřebu se tím zabývat.

K čemu je "tajné" uložení hesla, když po síti pak všechna data včetně přihlašovacích údajů stejně jdou v otevřené podobě? Nějaký vyhvězdičkovaný formulářový prvek tedy není nic jiného, než jen opravdu chabá iluze zabezpečení.
KamilZ (10277)|6.2.2013 19:07
Je rozdíl odchytávat na LAN se switchem pakety (domácí hračky nemají možnost monitor portu) a je rozdíl si uživatelsky přečíst obsah souboru nebo otevřít nabídku v menu. Nicméně také nerozumím, v čem je problém, pokud je to vše doma a ně přes internet. Případně danému účtu nastavit R/O přístup.
tdlmarek (1566)|6.2.2013 19:13
Pokud má útočník přístup přímo k danému PC (aby si mohl otevřít nabídku nebo zobrazit soubor), tak může pakety odchytávat přímo tam, není třeba to řešit na úrovni místní sítě.

A i kdyby to někdo chtěl řešit na úrovni sítě, tak port monitor na switchi není třeba.
KamilZ (10277)|6.2.2013 19:16
Neříkám, že to nejde, ale že je podstatně jednodušší "uživatelsky přečíst obsah souboru nebo otevřít nabídku v menu.". To zvládne na rozdíl od předchozího i moje máti.