Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

Drake89 (293)|16.3.2014 16:12
Diky za tip, co to mas za skin prosim?
A nedalo mi to, a jeste predtim nez si mi odepsal, tak jsem si snad dve hodiny s XBMC hral, zkousel jsem ruzne skiny a jejich nastaveni..
Ale dopadlo to tak, ze mi u par skinu cele XBMC zamrzalo tak, ze jsem musel XU v lepsim pripade restartovat.. U nektereho skinu (myslim, ze "Hybrid") mi neslo XU zapnout, musel jsem prvne odpojit vsechny externi disky a pote to zapnout a znovu je pripojit..
Kdyz uz jsem nejaky pekny skin, ktery ok fungoval vybral, tak mi to zase nezobrazovalo spravne ceske znaky (hacky a carky)

Muzete mi zkusit poradit co pouzivate za skin, aby bez problemu slapal, mel podporu ceskych znaku a mel v lepsim pripade i ty Trailery v deailech filmu?
Diky za tipy
vivid.sk (11472)|16.3.2014 18:03
[QUOTE=Drake89;484649]Diky za tip, co to mas za skin prosim?[/QUOTE]
To nieje moj obrazok (najdeny narychlo na webe, pre ilustraciu).
Skin tam vyzera byt standardny (Confluence). Osobne ho tiez pouzivam (pripadne na testovanie nejaku jeho modifikaciu).
Mayki07 (185)|17.3.2014 08:42
Tak po několika restartech a náhodných pokusech se mi CSFD doplněk podařilo nainstalovat (RaspberryPi), mám i nainstalovaný doplněk SerialZone, ale u toho se mi stává, že mi nezobrazí žádnou epizodu ve složce i když seriál správně identifikuje, ukáže poster ale složka je prázdná. Je tam nějak určeno přesné pojmenování epizod? Jedná se asi o tři seriály z 15. Máte někdo podobný problém? Odzkoušeno i na XBMC nainstalovaném na PC.

Nevíte někdo co znamená ta značka u seriálu? Mám to u těch, co mi nechtějí zobrazovat epizody...
screenshot000.png
Killingman (35)|18.3.2014 13:58
Serialzone: Dělalo mi to taky, doplnil jsem do názvů S01E01, S02E05 atd. a pak to našlo všechno
RoPo (6061)|18.3.2014 16:39
Doporučuji naštudovat toto a pro tuto otázku obzvláště toto.

Pak jsou podobné dotazy zde zcela zbytečné. :-E
Drake89 (293)|18.3.2014 19:30
Odkud stahujete skiny do XBMC, aby byli v cestine a podporovali ceske znaky? Vetsinou co jsem nasel, tak bylo z toku 2011 apod.. :-/
Mayki07 (185)|18.3.2014 21:32
Díky za info, můj problém byl ve špatném číslování epizod, holt E477 je v překladu S06.E51 a to byl ten problém... :-)
slay (161)|22.3.2014 07:42
Pouzivam XBMC v tabletu, který mám v obalu ze kterého jde udelat stojanek. Jenže obraz tabletu se musí preklopit. A zde je muj problém. Obraz XBMC se mi neotočí. Jde to nejak někde nastavit?
radek.kovacik (267)|22.3.2014 13:10
Když chci přemapovat význam některých tlačítek na svém Harmony v rámci konkrétní sekce XBMC, do které sekce zařízení to mám zařadit? Do jaké sekce zařízení spadá Harmony - "remote" nebo "Universal remote"?
BigSandy (163)|11.4.2014 09:58
Nazdar klucí. dotaz.
Najde se na trhu nějaky levny přistroj na kterym by šel rozjet XBMC a fungoval dalkač?
Něco jakoje třeba MeLE M8
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|11.4.2014 15:47
tutok pisu ze ma xbmc : http://www.xtreamer.net/SideWinder4/
BigSandy (163)|12.4.2014 06:38
[QUOTE=Pytkin;486485]tutok pisu ze ma xbmc : http://www.xtreamer.net/SideWinder4/[/QUOTE]

Dík moc, dobrej tip.
O víkendu prostudují.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Mayki07 (185)|15.4.2014 23:21
A co takhle Raspberry Pi? To je asi nejlevnější varianta. Sám ho používám jako doplněk k televizi Samsung a je to paráda...
vivid.sk (11472)|4.5.2014 16:59
XBMC 13.0 Stable je vonku.
lexxxa (271)|7.5.2014 14:37
Ahoj,jo koukal jsem, ale ..... uz jsi to zkousel? ja to ted nainstaloval cvicne na notebook,osobne pouzivam skin od MAD MAXE comfluence,zatim jsem nenasel na foru xbmc ze by se neco delo,protoze nutne potrebuji mit pozadi ne jen jedno ale kazdy jiny, filmy,pocasi,foto atd, coz bud jsem nenasel v nastaveni nebo to proste nejde,je tam moznost jen zmena obrazku pro vsechny slozky stejny. a jinak jsou tam nejaky zasadni zmeny oproti frodo? nejak jsem nepostrehl ze by se neco zmenilo anebo byl duvod prechazet z froda na gotham, pres rok jedu frodo odladeny k obrazu svemu a pohoda,vse chodi jak ma, nejak se mi nechce,a hlavne jsem zapomel co jsem kde a jak nastavoval, zajimal by me tvuj nazor a poznatky o gothamu,jestli mas neco co jsi vycetl nebo vypozoroval z vlasni zkusenosti,jestli se podelis prosim ,diky
vivid.sk (11472)|7.5.2014 18:47
Po skusenostiach s nedoladenou predchadzajucou verziou som opatrnejsi v updatoch. Na notebook som nahodil tiez v13, zatial som spozoroval len problem pri prechadzani v sekcii Music cez file mode - je tam male spozdenie pri prechadzani foldrov, co predtym nebolo. Na rychlych CPU sa to zrejme neprejavi, no ta (odhadujem) 1/3 sekundy je dost, vzhladom k tomu, ze predtym to fungovalo okamzite.

Co je nove? Podpora 3D (SBS/OU Ripov) - zatial ma netrapi. Vsimol som si, ze sa da nastavit sw upscaling (Spline36/Lanczosz3 su tie, ktore stoja za spomenutie) aj pri HD zdrojoch, pri predtym zvolenej DXVA2 akceleracii, co doteraz nebolo. Taktiez je prepracovane hlavne okno, s buttonmi, ktore vidis po spusteni filmu.

Stale vsak nechapem problemy, ktore su dlhodobo ignorovane - nekorektne prehravanie formatu wavpack (alternativa flac), takisto pri vybere titulkov s inym menom ako je meno/prefix filmu, si ich nezapamata pri dalsom spusteni (wtf?, programatorska praca na 10 minut). Skratka takyto SW nesmie mat taketo detske muchy.
lexxxa (271)|8.5.2014 19:09
Vivid dik za info, zatim to necham ve fazi pozorovani a updatovat se rozhodne nebude, podpora 3D me taky netrapi, mam asi 15 filmu ve 3D jen tak pro zajimavost a nevidel jsem ani jeden a myslim ze je driv smazu nez uvidim :-), jeste tak deti na 3D kouknou,jinak kdyby jsi na neco treba prisel a chtelo se ti napsat tak myslim ze nejen ja budeme radi, dekuji moc
vivid.sk (11472)|8.5.2014 19:13
Updatovat ma zrejme donutia az pluginy nefungujce pod starou verziou (ako to bolo pri prechode z verzie 11 na 12). Takze zatial to neriesim.
lexxxa (271)|13.5.2014 17:43
Tak vcera jsem koukal na film,v pohode, dneska zapnu xbmc, spusti se, a cerna obrazovka, jen vidim kursor mysi, hledal jsem nejake reseni a nic nepomaha, akorat mi to ted napsalo ze pouzivam starou verzi, abych si nainstaloval novou, WTF, nejake napady ?diiiik
rcph (139)|13.5.2014 18:10
...nainstalovat novou verzi, osobně jsem s verzí 13 "Gotham" naprosto spokojen a je podstatně rychlejší :)
vivid.sk (11472)|13.5.2014 18:10
tak teda skus, co ti pise (predtym si odzalohuj zlozku XBMC v profiloch, aby si sa mal k comu vratit)
lexxxa (271)|13.5.2014 18:29
Rcph/ - a funguje aspon na novy verzi csfd scrapper?

vivid/ - trosku polopaticky , dik ( ja to stejne asi preinstaluju komplet i win 7, trosku to procistim, ja totiz nedavno aktualizoval ovladac grafiky, a od ty doby se mi system spoustel dlouho(ssd) , neco se tam stalo, tak uvidim, jinak dik
vivid.sk (11472)|13.5.2014 21:21
CSFD scrapper funguje.
lexxxa (271)|14.5.2014 07:42
Tak jsem to do rana testoval, proste na GOTHAM neni skin kterej by mi vyhovoval, zatim

do ted jsem mel prvni verzi FRODA 12.0, tak jsem instalnul 12.3 a u ty chvilku zustanu, tam mi funguje skin confluence od mad maxe, na nej jsem proste zvyklej od zacatku, tak trochu promazu system, preinstalovavat nebudu, to se mi fakt nechce, ladit celej den wokna, tak tam hodim tu 12.3 a az bude neco zajimavyho na gotham tak na nej prejdu, aspon si udelam poradek ve filmech a serialech, mam 5x2T, to uz je docela mazec to ruzne presouvat, nejhorsi je ze uz deska nema dalsi sata konektory na pripojeni hdd, co ja pak budu delat? Nejakej sata radic?
vivid.sk (11472)|14.5.2014 14:24
[QUOTE=lexxxa;489087] co ja pak budu delat? Nejakej sata radic? [/QUOTE]
kupis a vymenis disky za vacsie, alebo SATA radic do PCI/PCI-X slotu. Pripadne posledna moznost, vymazes filmy, ktore si videl a ostane ti volne miesto na dalsie :)
lexxxa (271)|15.5.2014 07:44
Tak nejak hotovo,vsechno zda se funguje jek ma, jediny co nefunguje, ani za boha pri zkouseni vsech kombinaci nova verze csfd scraperu neumi radit filmy podle anglickych nazvu filmu- bud to priradi jen ceskej nazev, nebo ceskej a v zavorce anglickej, pri tom v nastaveni je ta moznost radit dle anglickych nazvu, proste nefunguje, dela vam to taky?
rcph (139)|17.5.2014 13:37
...to nevím, nezkoušel jsem, používám jen české názvy
lexxxa (271)|20.5.2014 10:04
Tak jsem vcera koupil grafiku 6450 misto integrovany v procesoru i3 HD2500 a musim rict ze mi to za ten litr stalo,daleko rychlejsi start systemu,SSD, daleko lepsi obraz a u par filmu mi cesky zvuk trhal video, ted uplne v pohode,urcite koupe nelituji,mel jsem to udelat uz davno,dle me jsou ty ovladace AMD daleko odladenejsi nez ty intelacky
Pytkin (7947)|20.5.2014 15:28
pri vymene grafiky system rychlejsie startuje ? to preco ?
lexxxa (271)|20.5.2014 16:41
Jo to kdybych vedel, po aktualizaci intel ovladacu se start systemu strasne zpomalil , zkousel jsem to ruzne optimalizovat atd a bez vysledku, dokonce mi to kolidovalo s automatickym spoustenim xbmc, u ktereho jsem musel start odlozit o 2 vteriny, dodneska nevim cim to bylo- je,jelikoz htpc pouzivam jen na filmy, tak to moc neaktualizuji, dokud vse chodi tak na to radsi nesaham, aby se prave nestalo neco podobnyho
tdlmarek (1566)|20.5.2014 17:37
Pokud to používáš pouze na filmy a už i tak přehráváš pomocí XBMC, tak proč tam vůbec mít ty Windows?
lexxxa (271)|20.5.2014 18:11
Protoze vubec nemam poneti jak to funguje bez windows, a nejak jsem nemel cas to zkouset a laborovat, z woknama delam celej zivot, tak nejak vim co a jak, tak to bylo pro me asi nejednodusi reseni, i kdyz treba asi ne nejlepsi, jak treba nainstalovat ovladace, kam ulozit obrazky pozadi k xbmc a pod ?
konevki (84)|20.5.2014 19:33
Pokud neprehravas Full SBS tak je asi na snade vymenit widle za OpenELEC instalace trva cca 2 minuty a mas svizny system.
tdlmarek (1566)|20.5.2014 20:19
[QUOTE=lexxxa;489467]Protoze vubec nemam poneti jak to funguje bez windows, a nejak jsem nemel cas to zkouset a laborovat, z woknama delam celej zivot, tak nejak vim co a jak, tak to bylo pro me asi nejednodusi reseni, i kdyz treba asi ne nejlepsi, jak treba nainstalovat ovladace, kam ulozit obrazky pozadi k xbmc a pod ?[/QUOTE]
U zmiňovaného OpenELECu ovladače neřešíš. Obrázky nejspíš budeš ukládat do úplně stejné adresářové struktury XBMC jako na Windows, akorát se k zařízení připojíš vzdáleně např. přes WinSCP (předpokládám, že máš v síti ještě další PC s Windows).

A nejlepší na tom je, že je docela jednoduché si to vyzkoušet nanečisto. Potřebuješ jednu flasku pro instalátor a jakýkoliv disk (nebo třeba i druhou flashku) kam nainstaluješ - pozor, pochopitelně dojde k jeho/jejímu zformátování. Pak stačí jen nastartovat z flashky, párkrát kliknout a máš hotovo, čisté XBMC startující hned po bootu, které už si zkonfiguruješ stejně jako na Windows. A pokud se nebude líbit, tak disk/flasku zase odpojíš, místo toho připojíš zpět SSD s Windows a jsi zpátky tam, kde jsi byl.

Začít můžeš zde: http://openelec.tv/get-openelec/download/viewcategory/8-generic-builds. Stáhneš první soubor, rozbalíš a poklikáš na create_installstick pro vytvoření instalační flashky.
lexxxa (271)|21.5.2014 04:07
Dik,asi to vyzkousim,mmnt a co filmy ? Ty jsou kde ?kdyz mam v htpc uz 5xhdd
tdlmarek (1566)|21.5.2014 08:06
Stejné jako na Windows. Filmy můžeš mít buď na disku se systémem (budeš je tam ale moc nahrát až po instalaci kvůli zmíněnému zformátování), nebo na dalších discích v HTPC (ale pozor, ať omylem během instalace nevybereš jako cíl některý z nich, asi bych doporučil to pro jistotu všechno odpojit a připojit zpět teprve až bude hotovo), případně na síťovém úložišti dostupném přes SMB, NFS a další (asi nejběžnější použití).

Pro účely rychlého otestování bych asi zvolil tu první možnost - nainstaloval na disk/flasku OpenELEC, připojil se k zařízení (nejjednodušeji asi pomocí WinSCP nebo přes SMB, je třeba povolit v nastavení OS) a nakopíroval si tam řekněme dva filmy a pár epizod seriálů na zkoušku.
Pytkin (7947)|21.5.2014 12:38
este NTFS disky v linuxe nemusi vidiet .. ci je tam v tom OpenELEC ntfs driver ?
tdlmarek (1566)|21.5.2014 16:43
Flashku zformátovanou na NTFS mi to mountne a data zpřístupní zcela automaticky. Disk přes SATA teď nevyzkouším, protože nemám po ruce žádnou 2.5" s NTFS, ale předpokládám, že se to bude chovat podobně. S NTFS jako takovým tedy problém není.
Pytkin (7947)|22.5.2014 02:05
jo jasne .. ak mountne NTFS flashku , tak tam bude NTFS driver .. aj na nu zapise ?
tdlmarek (1566)|22.5.2014 17:46
Ano, funguje i zápis.
Pytkin (7947)|22.5.2014 18:20
tak to je super .. potom mu nic nebrani , aby svoje disky z windowsu tam pripojil ..
Harry001 (1)|8.6.2014 21:59
Můžemi někdo poradit jak vypnu automatické spuštění XBMC při startu androidu? Jedná se mi o to, že jsem nainstaloval XBMC na minipočítač MK802 a připojil k tv. Z nějakého záhadného důvodu se XBMC začalo spouštět ihned po zapnutí. To by mi ani moc nevadilo, horší je že nejde standartně vypnout. Jen se na okamžik zavře a okamžitě se opět otevírá.A já se nemohu za žádnou cenu dostat do hlavní nabídky počítače.Nemůže mi někdo poradit? Dá se to někde v nastaveních XBMC vypnout? Děkuji.
vivid.sk (11472)|8.6.2014 22:21
radek.kovacik (267)|19.6.2014 13:30
Můžete doporučit nějaký dobrý doplněk pro XBMC, fungující jako webový prohlížeč, který se dá ovládat dálkovým ovládáním bez klávesnice? Nebo existují nějaké jiné způsoby, jak si na internetu prohlédnout film nebo poslechnout on-line rádio, pro které nebyl vytvořený speciální doplněk?
vivid.sk (11472)|19.6.2014 18:55
Tu je taky plugin WebBrowser.
radek.kovacik (267)|20.6.2014 09:35
Ten, bohužel, funguje pouze pod Windows. Já mám čistou instalaci XBMC s OpenELEC. Ani nevím, jestli bych měl shánět plugin pro OpenELEC nebo přímo pro XBMC, protože netuším, jaké jsou možnosti jednotlivých prostředí.
konevki (84)|20.6.2014 16:12
Mam operu ale jestli to jde ovladat DO to vazne netusim.
vivid.sk (11472)|20.6.2014 22:35
radek.kovacik> Nie je naozaj lepsie pouzivat klasicky plnohodnotny browser a dokupit si bezdrotovu klavesnicu s touchpadom? Zadavanie pismenok cez DO ta prestane rychlo bavit. Sice si mozes vytvorit ikonky (SpeedDial) a spikami cez ne prechadzat, no navigacia po web strankach cez sipky DO nieje prave idealna.
radek.kovacik (267)|26.6.2014 21:14
Asi máš pravdu v tom, že ovládání prohlížeče internetu DO není ideální. Nicméně, i kdybych si pořídil bezdrátovou klávesnici, stále to neřeší můj problém, jaký prohlížeč pro uvedená prostředí zvolit. Vzhledem k tomu, že prohlížení internetu by nebylo mou hlavní činností při práci s XBMC, nebudu kvůli tomu instalovat další OS.
RoPo (6061)|26.6.2014 21:39
K cemu prohlizeni interneru na TV? Vetsinou si to clovek zkusi a prestane pouzivat. Jde o to, ze stranky a jejich ovladaci prvky nejsou optimalizovane pro ovladani na TV.