Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zvuk z dvd přehrávače přes receiver

Brake (15)|7.12.2008 15:52
Dobrý den,
mám nový dvd přehrávač Sony DVP-NS708H a ten mám přes HDMI zapojený do taktéž nového AV Receiveru Sony STR-DG520 a tento receiver mám přes HDMI zapojený do JVC lcd televize. Do receiveru mám taky zapojené 5.1 reproduktory z bývalého domácího kina Sony DAV-S800. Z těchto reproduktorů jsem odštípnul konektory a jednotlivé dráty zacvaknul do AV receiveru. Když ale něco pustím v DVD přehrávači, tak zvuk jde z televize místo z 5.1 reproduktorů. Ty ale s receiverem komunikují, protože když dám test, tak všechny reproduktory vydávají zvuk a když v receiveru pustím rádio, tak zvuk taky vychází normálně z 5.1 reproduktorů. Jen když pustím film v dvd přehrávači, zvuk jde přes tv :(
Nevíte prosím někdo co s tím? Zkušel jsem různá nastavení v přehrávači a v receiveru, ale na nic jsem nepřišel. Díky za všechny rady....
vomic (671)|8.12.2008 10:19
[QUOTE=Brake;205688]Dobrý den,
mám nový dvd přehrávač Sony DVP-NS708H a ten mám přes HDMI zapojený do taktéž nového AV Receiveru Sony STR-DG520 a tento receiver mám přes HDMI zapojený do JVC lcd televize. Do receiveru mám taky zapojené 5.1 reproduktory z bývalého domácího kina Sony DAV-S800. Z těchto reproduktorů jsem odštípnul konektory a jednotlivé dráty zacvaknul do AV receiveru. Když ale něco pustím v DVD přehrávači, tak zvuk jde z televize místo z 5.1 reproduktorů. Ty ale s receiverem komunikují, protože když dám test, tak všechny reproduktory vydávají zvuk a když v receiveru pustím rádio, tak zvuk taky vychází normálně z 5.1 reproduktorů. Jen když pustím film v dvd přehrávači, zvuk jde přes tv :(
Nevíte prosím někdo co s tím? Zkušel jsem různá nastavení v přehrávači a v receiveru, ale na nic jsem nepřišel. Díky za všechny rady....[/QUOTE]

Podle mě musíš jen v nastavení HDMI výstupu reciveru vypnout audio a nastavit nějaký 5.1 zpracování zvuku pro DVD.
Brake (15)|8.12.2008 15:51
na receiver mám nastavený na režim DVD....je taky asi možné že ty reproduktory ten receiver nepodporuje nebo něco takového...ale zase když už to přehrává ten test i rádio, tak by to snad mělo i zvuk z dvd ne?
Dzumbo (36)|12.12.2008 09:44
[QUOTE=Brake;205900]na receiver mám nastavený na režim DVD....je taky asi možné že ty reproduktory ten receiver nepodporuje nebo něco takového...ale zase když už to přehrává ten test i rádio, tak by to snad mělo i zvuk z dvd ne?[/QUOTE]


je to jednoduche....v nastaveniach tvojho DVD mas aj vlastnosti zvuku...mas na vyber dve moznosti bud nastavis na PCM alebo na BITSTREAM....skus a napis ci pomohlo...inac ja mam prepojenu plazmu s DVD HDMI ale zosilovac mam prepojeny s DVD optickym kablom....tak neviem:-)good luck