Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

panasonic plasma a kina

kus (56)|16.12.2008 22:39
kdo ma rad dlouhy cteni? - nikdo, takze sipka zpet

takze jak magor litam po kseftech a zkousim kina k panasonicu 42PX80, protoze mi na jednoduche otazky nebyl nikdo schopen odpovedet, musel jsem zjistit sam, tak to sem dam, kdyby nekdo taky chtel neco podobnyho koupit

1. problem - plasma je v podastate takovy pokurveny 4:3, cili je trocku orech dosahnout stejnyho pomeru zobrazeni jako na PC s LCD, tedy i TV LCD, kazdopande se ukazalo ze je to predevsim veci prehravace

2. problem - kecy typu "skoro kazdy divX je naformatovan ruzne a proto na kinu nebude spravne", ale mne obyc. DVD za 800,- vzdycky zobrazovalo stejne filmy temer na chlup presne jako jsou na LCD u compa, z toho plyne, ze divX jsou sice sajrajtove udelany, ale presto jsou prehravace, ktere je dokazou normalne prehrat, ne-li si s nimi i vic hrat (Ferguson)

3. problem - co je to normalne? normalne je kdyz divX je zobrazen od levyho k pravymu okraji a pruhy jsou jen nahore a dole, ze titulky jsou ca. na pomezi cernyho pruhu a obrazu, tudiz jsou na obrazovce a ze obraz neni deformovan (tim nemyslim dynovy hlavy co pozna i retardovany uzivatel, ale deformace co jsou videt az na druhy pohled, nebo co odhali lehce testovacich DVD ci filmovy maniak co ma filmy najety vcetne xichtu, pak je jasny ze ten Arnold za a) zhubl a vytahl se, b) mam vlci mhu, c) neco neni s prehravacem v poradku - ano, c je spravne

zkousel jsem celkem asi 5 filmu ve formatech divx 3, 5, Xvid, pak klasicky DVD a takle kina vysly

Panasonic 465 (tzn. i 560 a 860 a nejspis 160 a 165- ale ty jsou pres scart a ten zobrazuje trochu jinak, byt vsichni tvrdi ze urcite ne) Panak obraz DivX roztahuje do vysky, nekdy vic, nekdy min, ca. 3-10%, titulky dava o neco vis nez je obvykle, coz je nekdy problem, film kazdopadne dava v original formatu, cili klasicky divX 640 x 272 posadi zmenseny doprostred obrazovky, pruhy po stranach i nahore, nasleduje tedy nuceny zoom1, po kterym vetsinou pruhy po stranach jsou uz jen 2-3 cm, dole kolem 5-6, dalsi zoom to uz zvetsi moc a titulky jsou necitelne, cili zbyva ta prvni varianta, pro narocneho divaka nic moc

Sony DAVDZ560 (takze opet nejspis i osatni "jine" modely se stejnym recievrem a jinymi repraky) zacalo to tragicky, tohle kino ve spojeni s Full HD LCD 46 Sony bravia nebylo schopno vyloudit normalni obraz, deformace obrovska (nevim jestli nebyl prodavac nemehlo, ale nastavoval co moh a pak vyloudil usmev - takle je to dobry neee, odpovedel sem ne, dyt ta 50ti kilova slecna muze vypada na 80 kg bez postele... Po pripojeni na panak neuveritelna vec, pomer na obrazovce temer schodny s PC s LCD! proste bezchybny, ALE titulky se nevejdou do obrazu! druha radka je uz mimo obrazovku, takze jedine sledovat pres mod 14:9 (coz je tragedie, 30% obrazu cerny pruhy), k zamyleni je pak fakt, ze se parkrat stalo u dvou filmu, ze se obraz obcas zacukal, jako by se nahraval do pameti ???! a to sem nemel zastavu ani mi nepraskla cevka v mozku, proste to tam byl, stejne jako tahle slohova prace tady na tyhle web strance

LG TH503 (PH, TH, ostatni modely si netroufam hadat, ale typuju ze to bude stejny)
obraz deformovan, mirne rotahuje do sirky tak 3-9%, v prumeru je to ale lepsi nez u panasonicu, divX umisten normlane (pruhy nahore a dole), titulky dava idealne (viz vyse), jediny problem je, ze automaticky ma pruhy u divXu neco delsi, tak + 1,5 cm nahore i dole oproti obrazovemu idealu od sony, takze celkem dalsi - 3 cm obrazu pryc, dohromady 12-15 pruh nahore i dole (to uz neni male mnozstvi, spise vetsi nez male mnozstvi)

Poslendni moznosti je Phillips 3367, bohuzel jsem mel moznost vyzkouset jen na LCD od panasonicu, takze vypovydajici test o nicem, presto: tady samozrejme obraz temer schodny s PC, coz je jasny, kdyz je obraz 16:9, tedy bez deformace, titulky trosku vis, ale ok, pruhy jen nahore a dole, co to udela pri spojeni s plasmou 4:3 netusim a necekam ze mi nekdo tady nekdo rekne, ale na tom LCD jely divXy pekne

DVD byly na vsech kinech vicemene vzdy v poradku, cili problem je jen u divX, coz je ovsem problem zasadni, pokud si tedy uzivatel nevystaci s mnohdy orezanou a obrazove dobitou edici za 50 CZK, nebo se spokoji s jednou produkci filmu z pujcovny. Vzhledem k tomu ze filmy "kradu" z netu casto a rad, nerad cekam na pujcovny a kazdej dobrej film sjedu 3-5x v prubehu 2 let, je pro mne divX modlou, ikdyz tedy pan chytry prodavac z elektroworldu poznamenal, no tak na divX nebude koukat no, dyt se to dneska uz ani nepouziva, Vy jste snad jedinej
PeLi (289)|17.12.2008 07:45
Ešte ohladne Phillips 3367: pozeral som na ňom hadam 200 - 300 divx - teraz je to už častejšie DVD. Zatial som s prehraním nemal problém - prehralo to všetky DivX-Xvid-Wmv a žiadne "dynovy hlavy" sa nekonali. A TV s tým nená nič spoločné! To je jedno, akú telku k domácemu kinú pripojíš!
Ani titulky nerobili problém! Jediný problém bol v titulkoch s príponou TXT. Toto kino ich nepodporuje, ale to nevadí. Keď to viem, tak si stianem iný formát, alebo si ich skonvertujem. A výšku titulkov a typ písma si tam vieš upraviť zmenou firmware. Sú na to urobené programy, ktoré to spravia za teba. Ty si len určíš, že kde tie titulky chceš mať. toto na Panasonicoch a Sony nespravíš. Tam je to proste tak, ako to spravil výrobca a s tým sa musíš zmieriť.
A ešte jedna vec: zoom na divx nepoužívam, lebo je už dosť vidieť kompresiu. A ani ho používať nepotrebujem, lebo ten divx, ako som už písal, bol vždy prehraný korektne, bez deformácií a čiernych pruhov po bokoch!
kus (56)|17.12.2008 09:09
no jestli s tim ma neco spolecnyho TV bych si tedy dovolil tvrdit, videl jsem rozdily a na LCD to slapalo lip, to je jako s tima skartama, taky vsichni tvrdi ze to je uplne stejny, ale kdyz to propojis, tak maly rozdily jsou, to poznas ale jen kdyz si hodne pozornej...

no s tim Phillipsem, zajimama mne uz kvuli tomu firmwaru, jinak jak sem psal jinde
- stredovy reproduktor je tripasmovy, ty satelitni jsou dvoupasmove?
- rozdil mezi prednimi a zadnimi repro? Muzu zadni sloupy dat dopredu a predni dozadu?
- jak je to tedy s tim HDMI, vsude na to v navodu odkazujou, ze to nefunguje pri progresiv, tak to asi mysli vazne, je to u kazdy casti tyjici se TV propojeni
- celkovy zvukovy dojem oproti panasonicum treba, ty znam i zvukove
fulllist (2)|21.1.2009 09:44
Zdravim.
Chtel bych se zeptat, jestli nekdo nevite zda je nutne u kina Sony DAVDZ560 pouzit sloupove reproduktory jako predni? Vetsinou jsou uvadeny jako jako predni ale myslim ze by melo byt snad jedno kde je zapojim... (pokud ne jako subwoofer :)) Chci prave zadni sloupove a predni jsou mi jedno ty polozim na tv stolek ale vzadu by mi lezeli na zemi u gauce abych nemusel vrtat do zdi.
bandiit (160)|21.1.2009 14:59
[QUOTE=fulllist;212756]Zdravim.
Chtel bych se zeptat, jestli nekdo nevite zda je nutne u kina Sony DAVDZ560 pouzit sloupove reproduktory jako predni? Vetsinou jsou uvadeny jako jako predni ale myslim ze by melo byt snad jedno kde je zapojim... (pokud ne jako subwoofer :)) Chci prave zadni sloupove a predni jsou mi jedno ty polozim na tv stolek ale vzadu by mi lezeli na zemi u gauce abych nemusel vrtat do zdi.[/QUOTE]

No tak zesilovač posílá stejných 142 W (RMS) na přední i zadní kanály. Impedanci mají všechny 3 ohmy, mají stejný měnič 65 mm a basreflex, takže jediný rozdíl bude ve velikosti boxů. Takže odpověď je ano, bude to hrát.-otázka je jak. Já bych ale osobně vzal radši tu vrtačku.
Antonín (732)|21.1.2009 19:22
[QUOTE=fulllist;212756]Zdravim.
Chtel bych se zeptat, jestli nekdo nevite zda je nutne u kina Sony DAVDZ560 pouzit sloupove reproduktory jako predni? Vetsinou jsou uvadeny jako jako predni ale myslim ze by melo byt snad jedno kde je zapojim... (pokud ne jako subwoofer :)) Chci prave zadni sloupove a predni jsou mi jedno ty polozim na tv stolek ale vzadu by mi lezeli na zemi u gauce abych nemusel vrtat do zdi.[/QUOTE]

Je to jedno, můžeš to klidně prohodit.
Na zvuk to víceméně nebude mít žádný vliv. Tohle není zařízení, které by mělo za cíl nějaký kvalitní zvuk. Vůbec to nejspíše nebude poznat. Koneckonců to můžeš zkusit.
Antonín (732)|21.1.2009 19:29
[QUOTE=kus;207280]kdo ma rad dlouhy cteni? - nikdo, takze sipka zpet

takze jak magor litam po kseftech a zkousim kina k panasonicu 42PX80, protoze mi na jednoduche otazky nebyl nikdo schopen odpovedet, musel jsem zjistit sam, tak to sem dam, kdyby nekdo taky chtel neco podobnyho koupit

1. problem - plasma je v podastate takovy pokurveny 4:3, cili je trocku orech dosahnout stejnyho pomeru zobrazeni jako na PC s LCD, tedy i TV LCD, kazdopande se ukazalo ze je to predevsim veci prehravace

2. problem - kecy typu "skoro kazdy divX je naformatovan ruzne a proto na kinu nebude spravne", ale mne obyc. DVD za 800,- vzdycky zobrazovalo stejne filmy temer na chlup presne jako jsou na LCD u compa, z toho plyne, ze divX jsou sice sajrajtove udelany, ale presto jsou prehravace, ktere je dokazou normalne prehrat, ne-li si s nimi i vic hrat (Ferguson)

3. problem - co je to normalne? normalne je kdyz divX je zobrazen od levyho k pravymu okraji a pruhy jsou jen nahore a dole, ze titulky jsou ca. na pomezi cernyho pruhu a obrazu, tudiz jsou na obrazovce a ze obraz neni deformovan (tim nemyslim dynovy hlavy co pozna i retardovany uzivatel, ale deformace co jsou videt az na druhy pohled, nebo co odhali lehce testovacich DVD ci filmovy maniak co ma filmy najety vcetne xichtu, pak je jasny ze ten Arnold za a) zhubl a vytahl se, b) mam vlci mhu, c) neco neni s prehravacem v poradku - ano, c je spravne

zkousel jsem celkem asi 5 filmu ve formatech divx 3, 5, Xvid, pak klasicky DVD a takle kina vysly

Panasonic 465 (tzn. i 560 a 860 a nejspis 160 a 165- ale ty jsou pres scart a ten zobrazuje trochu jinak, byt vsichni tvrdi ze urcite ne) Panak obraz DivX roztahuje do vysky, nekdy vic, nekdy min, ca. 3-10%, titulky dava o neco vis nez je obvykle, coz je nekdy problem, film kazdopadne dava v original formatu, cili klasicky divX 640 x 272 posadi zmenseny doprostred obrazovky, pruhy po stranach i nahore, nasleduje tedy nuceny zoom1, po kterym vetsinou pruhy po stranach jsou uz jen 2-3 cm, dole kolem 5-6, dalsi zoom to uz zvetsi moc a titulky jsou necitelne, cili zbyva ta prvni varianta, pro narocneho divaka nic moc

Sony DAVDZ560 (takze opet nejspis i osatni "jine" modely se stejnym recievrem a jinymi repraky) zacalo to tragicky, tohle kino ve spojeni s Full HD LCD 46 Sony bravia nebylo schopno vyloudit normalni obraz, deformace obrovska (nevim jestli nebyl prodavac nemehlo, ale nastavoval co moh a pak vyloudil usmev - takle je to dobry neee, odpovedel sem ne, dyt ta 50ti kilova slecna muze vypada na 80 kg bez postele... Po pripojeni na panak neuveritelna vec, pomer na obrazovce temer schodny s PC s LCD! proste bezchybny, ALE titulky se nevejdou do obrazu! druha radka je uz mimo obrazovku, takze jedine sledovat pres mod 14:9 (coz je tragedie, 30% obrazu cerny pruhy), k zamyleni je pak fakt, ze se parkrat stalo u dvou filmu, ze se obraz obcas zacukal, jako by se nahraval do pameti ???! a to sem nemel zastavu ani mi nepraskla cevka v mozku, proste to tam byl, stejne jako tahle slohova prace tady na tyhle web strance

LG TH503 (PH, TH, ostatni modely si netroufam hadat, ale typuju ze to bude stejny)
obraz deformovan, mirne rotahuje do sirky tak 3-9%, v prumeru je to ale lepsi nez u panasonicu, divX umisten normlane (pruhy nahore a dole), titulky dava idealne (viz vyse), jediny problem je, ze automaticky ma pruhy u divXu neco delsi, tak + 1,5 cm nahore i dole oproti obrazovemu idealu od sony, takze celkem dalsi - 3 cm obrazu pryc, dohromady 12-15 pruh nahore i dole (to uz neni male mnozstvi, spise vetsi nez male mnozstvi)

Poslendni moznosti je Phillips 3367, bohuzel jsem mel moznost vyzkouset jen na LCD od panasonicu, takze vypovydajici test o nicem, presto: tady samozrejme obraz temer schodny s PC, coz je jasny, kdyz je obraz 16:9, tedy bez deformace, titulky trosku vis, ale ok, pruhy jen nahore a dole, co to udela pri spojeni s plasmou 4:3 netusim a necekam ze mi nekdo tady nekdo rekne, ale na tom LCD jely divXy pekne

DVD byly na vsech kinech vicemene vzdy v poradku, cili problem je jen u divX, coz je ovsem problem zasadni, pokud si tedy uzivatel nevystaci s mnohdy orezanou a obrazove dobitou edici za 50 CZK, nebo se spokoji s jednou produkci filmu z pujcovny. Vzhledem k tomu ze filmy "kradu" z netu casto a rad, nerad cekam na pujcovny a kazdej dobrej film sjedu 3-5x v prubehu 2 let, je pro mne divX modlou, ikdyz tedy pan chytry prodavac z elektroworldu poznamenal, no tak na divX nebude koukat no, dyt se to dneska uz ani nepouziva, Vy jste snad jedinej[/QUOTE]

Jesli chceš na něco normálně koukat, tak zapoměň na kombo bombo. Kup si samostatný player. Je jich desítky, které tvůj záměr splní. Chtít po televizi, aby vyřešila problém 640x272 to asi nejde. U toho playeru se koukni, co dělá s formátem mkv, to je spíše aktuální, než divx. Twix, popcorn, sigmatek...nebo něco takového.
A k tomu si kup AVrec a reprobedny. Jestli potřebuješ spořit, tak radši na AVrecu, než na reproduktorech. Nejlevnější ještě hrající kombinace je asi Yamaha + Heco, ale rozhodně to není nic, co bych mohl úplně beze studu doporučit. Ale hrát to bude i tak o tři třídy jinde, než ty srandovní šustítka, co jsi testoval. Za ně je fakt škoda utrácet. To už si kup nějaké kombo kino za 2000 Kč v Lídlu a pak šetři.