Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

primac pre SD

tino2 (76)|19.12.2008 14:38
zdravym zhanam prijimac pre sledovanie Digi a Skylink.
potrebujem EMU, citacku pre skylink ovladanie motora, USB

pozeral som
Showbox 300 platinum
Optikum 7300C2CX / ten je zaujimavy tym ze ma HDMI/
OPTIBOX CXPVR

ktroy by ste mi odporucili ?
neviem vsetky maju USB maly by podporovat nahravanie na USB, neviem ci z USB vediet pustat napr. divx.

potom potrebujem aj nejaky HD. tiez podobne aby mal EMU, USB
pozeral som fergason 8500HD ale trasie sa na nom obraz. 8900 vraj je lepsia. alebo poradte nieco ine.
losos (2977)|19.12.2008 18:12
Pro SD Showbox 700 (má i slot pro CI modul), a pro HD si přečti tohle :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17960
VlaDamorava (466)|20.12.2008 21:32
Show Box S300 Platinum trpí ještě "dětskými nemocemi" souvisejícími s vývojem firmware.

Doporučuju Koscom SPVR 5400. Má kvalitní firmware a dobrou softwarovou podporu (bohužel neměcky). Všechny updaty probíhají přes USB. Žádný problém!

Obsahuje universální čtečku, 2 CI sloty a 2 USB vstupy-výstupy. Umí EMU (samozřejmě s neofiko firmware, který změní čtečku na UNI) a nahráva na jakýkoliv HDD nebo Flashku. (i "šunku" za 150,- Kč). Karta Skylink - bez problémů. Zápisy na kartu probíhají korektně. Ovládání motoru bez problémů.
Při nahrávání na externí medium korektně spíná i vypína. Na rozdíl od ShowBoxu, který se chová nevyspytatelně.
Podrobnější popis např. tady:
http://www.koscom.estranky.cz/stranka/SPVR-5400

Bohužel, žádný SD přístroj neumí přehrávat DivX. To umí jenom některé HD přístroje.
deny10 (7)|18.2.2009 09:03
Rozhoduji se mezi SHOWBOX S-300 a Koscom SPVR 5400. U Showboxu jsem četl,že je jednoduché vypálení filmů na DVD z ext HDD, nevím jak je to s nahráním filmu z ext.HDD do počítače s možností vypálení na DVD u Koscomu ( v jakém formátu je záznam ) Máte nějaké zkušenosti? Děkuji
VlaDamorava (466)|18.2.2009 15:50
Dodám, po nahrání neoriginálního firmware je čtečka universální a přístoj umí EMU. Nahráva do formátu TS, který lze jednoduše v programu VideoReDo sestříhat a uložit do mpeg, bez rekomprese. Ten lze následně vypálit.

Koscom na rozdíl od Showboxu 100%-ně nahrává co se naprogramuje. Spolupracuje s jakoukoliv Flashkou nebo HDD.
Showbox není špatný přístroj ale trpí "dětskými nemocemi" nového typu přístroje. Firmware se stále vyvíjí, ale dosud neumí 100% nahrávat po naprogramování. Někdy zapne, někdy ne. Rovněž Flashky a HDD si vybírá, s některými "nespolupracuje", jemně řečeno.
Pytkin (7947)|18.2.2009 15:59
VladaMorava : SKoda ze nema HDMI ..
VlaDamorava (466)|18.2.2009 16:21
Škoda. ale obraz má na svoji třídu (SD), přes RGB, perfektní!
deny10 (7)|19.2.2009 09:20
pokud uvažujete o přijímači s HDMI, tak jsem našel celkem levný HD satelitní přijímač Comag SL100 HD PVR Má to i možnost nahrávání na externí HDD přes USB. Nemáte s ním někdo zkušenost?
http://www.onlineshops.cz/digitalni-televize-satelity/comag-sl100-hd-pvr-ready-cr-vcetne-modulu-cryptoworks/
losos (2977)|20.2.2009 00:55
S přijímačem Comag SL 100 HD PVR mám jen kladné zkušenosti. Již jsem o něm někde psal...
deny10 (7)|20.2.2009 16:21
Lze u Comag SL 100 HD PVR přejmenovávat nahrané pořady? Při záznamu to zaznamenává jen název z nahrávané stanice, ale bez názvu. Přijímač prý podporuje EMU, jak se dostanu do EMU a kde stáhnu nový firmware? (kdybych ho chtěl využít pro příjem DIGI). Díky
losos (2977)|20.2.2009 22:53
Jak je to z názvy nahrávek nevím, nemám jej doma...
EMU neumí, ale s Diablem 2.3 jede vše, co Diablo umí.
Někdo někde uvedl, prý se čeká na nový neoficiální firmware, který prý snad bude mít EMU. Ale je to jen "jedna paní povídala...".
VlaDamorava (466)|15.3.2009 17:56
Pro zájemce o přijímač v SD rozlíšení jsem zhrnul své zkušenosti s Koscom SPVR5400 tady:
http://koscom-spvr5400.kvalitne.cz/
Dr.acula (15)|23.3.2009 10:27
Máte niekto tip z českého e-shopu na SD príjmač okolo 2000,-czk s CW dekod.?
topfield 6000cr?
opensat 3000cr-pvr?
Comag SL35/1CI + CAM Cryptoworks?
losos (2977)|23.3.2009 13:40
Dnes již nemá cenu kupovat SD přijímač, kup rovnou nějaký HD stroj..., věř mi...
Dr.acula (15)|23.3.2009 13:51
No ja som jednak nenáročný a potom plánujem ostať v ČR ešte rok a pol, potom balím veci a mažem. Teda nenakupujem do obrovskej budúcnosti, ale tak na rok. A pri tom, čo v telke dávajú, je to naozaj jedno. Na HD obsah mám komp :-) Fakt som chcel poradiť najaký SD prijímač.
Pitomec (10211)|23.3.2009 13:53
Golden Interstar 770
losos (2977)|23.3.2009 15:15
SD přijímačů je milion typů - v tom se nedá poradit. V threadu recenze najdeš o některých recenze, tak je prostuduj... Bral bych takový, který umí nahrávat na USB Flashky... a hlavně takový, u kterého se dá měnit firmware přes USB flash disk !
A HD přijímač ti neuteče, budeš jej potřebovat STÁLE...- tedy asi... Pokud nepřejdeš totálně na kabelovku... - ale je to tvá volba...
Dr.acula (15)|23.3.2009 15:57
Inak, losos a VladMorava, paradna práca v téme o recenziách!!!
losos (2977)|23.3.2009 19:20
Pro tino2 :
Jeden známý si pořídil tenhle :
http://www.t-cz.com/?cls=stoitem&stiid=4508

a je s ním velmi spokojený, velice si ho chválí (a to má i HD Comag) - je to levný stroj a umí nahrávat na USB Flashky i disky...
A navíc prý jde do něj nahrát alternativní firmware ... (EMU) - ale to nevím jistě..., třeba někdo potvrdí...
Dr.acula (15)|28.3.2009 08:13
[QUOTE=losos;220619]Pro tino2 :
Jeden známý si pořídil tenhle :
http://www.t-cz.com/?cls=stoitem&stiid=4508[/QUOTE]

losos: diky za tip, tiez som ho zvazoval a aj nakoniec zobral tu:
http://www.k24.cz/index.php/product/70050/Tunery-TV/FM/Ferguson---Cyfrowe-odbiorniki-do-telewizji-naziemnej-i-satelitarnej/Tuner_SAT_CI_i_CR_Ferguson_FK6900CR_czarny.html aj s dopravou za 1300.-

dosiel neposkodeny, funkcny, za 3 dni od objednavky, s navodom polskym, angl, a nemeckym, zjavne priamo od zdroja z Polska. Moje poziadavky splnil perfektne.
losos (2977)|28.3.2009 16:48
Potom zde, prosím, napiš, jak je to s tím případným alternativním firmware. Pokud se něco o tom dozvíš... Díky předem.
Dr.acula (15)|13.4.2009 17:48
Takže trochu bližšie k Ferguson FK6900 CR. Ja vlastním model čiernej farby, objednával som ho v odkaze, ktorý je o príspevok vyššie. Nainštalovaný firmware bol v základnej verzii, tuším označený ako 105. Na ofic. stránkach je dostupná verzia 109, upgrade prebieha jednoducho, prostredníctvom USB flash-ky. Na iných stránkach je dostupný alternatívny firm, ja používam momentálne túto alternatívnu verziu označenú ako 608. Vzhľad menu je v nej rovnaký ako v ofic. firmware. Rozdiel je, že po vstupe do hlavného menu v podmenu nastavení je po stlačení kódu 7799 prístupná tabuľka kódov, tuším to nazývajú EMU, skúsenosť s tým zatiaľ nemám. Čítačka je univerzálna, používam kartu CS link, žiadny problém som nezaznamenal ani v ofic. firmware ani v súčasnom, alternatívnom. Ďalej sú na nete k stiahnutiu predladené programy SR i ČR televízii, včetne balíku CS linku aj Skylinku. Stačí stiahnuť na USB, pripojiť a cez menu prehrať do príjímača a všetko funguje. Žiadne vyhľadávanie netreba, aj keď ani vo vyhľadávaní som nezaznamenal problém. Po zapnutí nabehne navolený kanál asi do 0.5 sekundy, taký rýchly štart som nečakal. Asi po 2 sek. je vidieť akési trhnutie obrazu, sposobené tým, že po prepnutí kanálu zvuk mešká a pri popisovanom trhnutí dojde k synchronizácii. O trhaní je na fórach popísané mnoho, beží ale o príjimač za 1100,- czk, takže toto mu odpustím bez výhrad. Kvalita obrazu je mnou plne akceptovateľná. Výborný rozsah má diaľkový ovládač, napíšem tak, že akvárium mám na druhej strane obývačky a pri pokuse o preladenie rybičiek, reaguje našťastie prijímač. Nevýhodu vidím momentále v programovom menu, hlavne v usporiadaní favoritných programov, prepínanie mezi jednotlivými skupinami si viem predstaviť jednoduchšie, je však možné, že som na to nedošiel. Samostatnou kapitolou je EPG, to naozaj nemám ešte vychytané, takže neviem zhodnotiť. Čo je absolútna katastrofa, je dodávaný návod, v ktorom nieje zhola nič praktické, takže vám neostane nič iné ako mrknúť na net, kde je vo verzii pdf stiahnuteľný návod v našich rodných jazykoch. U mňa je pripojený cez klasický SCART, obraz mám na CRT a bez akýchkoľvek artefaktov. Nahrávanie som skúšal na USB len krátko, prehrávanie v kompe cez GOM player bez problémov, kvalita dobrá, časom snáď spravím nejaký screen.
aleycon (152)|12.5.2009 17:37
Dr.acula: Jake mas prosim dalsi zkusenosti s tim Fergusonem? Uvazuji o jeho koupi. Chci to jen na vikendovou chalupu namisto pripravovaneho DVB-T ktere u nas stejne nebude urcite fachcit (hned za hrebenem Jiz. hor, smerem do Polska). Diky.
Dr.acula (15)|19.5.2009 13:29
[QUOTE=aleycon;226312]Dr.acula: Jake mas prosim dalsi zkusenosti s tim Fergusonem? Uvazuji o jeho koupi. Chci to jen na vikendovou chalupu namisto pripravovaneho DVB-T ktere u nas stejne nebude urcite fachcit (hned za hrebenem Jiz. hor, smerem do Polska). Diky.[/QUOTE]

No tak dodnes som naznamenal vážnejší problém. Skúšal som nahrávanie, bez problémov. Aj prehrávanie v PC cez GOM player bez problémov. Cryptoworks pracuje správne, reset som doteraz nepotreboval. Mám nainštalovaný posledný soft zo stránok http://www.ferguson-digital.eu. Zálěží od toho, aké máš na prijímač požiadavky, tie moje plní v pohode. Všimol som si, že medzi časom je cena už 1700,- takže som celkom ušetril. Porovnať s ostatnými SD prijímačmi na trhu nemožem.
deny100 (2)|11.6.2009 18:30
Mám Showbox S300, chci se zeptat na možnost funkce Blocker SMC EMM, znamená to,že pokud mám Skylink kartu a zdarma na 2 měsíce další programy nabídky MULTI, že když zapnu Blocker, nebudou mi chodit zápisy na kartu jestli budu možné sledovat natrvalo i další programy MULTI které jsou jen na 2 měsíce zdarma? Moc děkuji za odpověď.
Pitomec (10211)|11.6.2009 22:07
To sotva, až ti skončí oprávnění na kartě, tak zhasnou i ty programy a žádný blocker to nespasí.