Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vanocni postesknuti jmenem philips

kus (56)|24.12.2008 23:22
tak abych vas zase chvilku ponudil, hlasim dalsi kino co proste nekamaradi s PC, chapu ze dle slov mnohych prodejcu "na co chcete divX, Xvid prehravat ?!" se urcite vybocuju z rady, protoze vsichni tady kupujeme novy filmy za 800,- hned jak vyjdou :-) presto co se tyce kin, zatim tyto zkusenosti:

pozadavek:
prehrat jakykoliv normalni PC format bez kecu, s titulkama aby byly citelny a bez deformace, zvuk normalni (ono stejne takovy stazeny DVD stejne nic svetobornyho asi nevykouzli), cena 5-8 tis, system 5.1 dva sloupy, dva satelity a zbytek...

vysledek:
panasonic rady 165 - 860 (4 - 12 tis CZK) - deformace obrazu (natahuje na vysku), vsechny PC formaty zobrazuje presne tak jaky maji rozliseni, tzn. ze kazdy divX zabira tak 50% obrazu, pruhy nahore, dole a po stranach, zoom to moc neresi, a nekdy uz je moc a neprectou se titulky

Sony DZ560 - temer zadna deformace, u nekterych divX pozorovano sekani obrazu, ale hlavne titulky necitelne, druha radka titulku je uz mimo TV, cili pro PC formaty nepouzitelne

LG 503 (takze opet nejspis i 903,772 atd) - deformace obrazu (roztahuje), zbytecne velke pruhy nahore a dole u DVD i DivX, ca o 1 - 1,5 cm nahore i dole, cili 2 -3 cm obrazu pryc, titulky idealni

Philips 3367 - cerny kun souteze, doposud soucasny favorit, prvni testovaci DVD probehlo na 1 s *, deformace zadna, titulky citelne dobre (mirne vys), pruhy optimalni, dokonce jako jediny kino vyzadovalo pri pousteni divx nastaveni na TV 16:9 (na kinu sem daval 16:9 vzdy) moznost upgrade pomnoci firmware, kdy se da poladit spousta veci (viz. uzivatel PeLi), cena do 7 tis, design uchazejici, cili ideal, na druhy pohled se ale ukazalo ze nektery Xvidy proste neprehraje a zarputile se sekne, na vytazeni snury ze zasuvky (problem pozoruje vice uzivatelu, cili to beru jako fakt, s tim ze je to primo zavisle na konkretnim typu Xvidu, Divx prehravany bez problemu)


no a to postesknuti? ja beru ze formaty z PC jsou smejd a je s tim problem, na druhou stranu, tenhle fesak http://www.nakupka.cz/vyrobek/dvd-prehravac-thomson-dth160e/ , delnik low cost svetoveho trhu s DVD prehravaci co koupi lecjaka sporiva hospodynka,
stoji litr, je to model starej 2 roky a certi vedi jak starej koncept, cili v dobe vzniku ani takovej divX5 asi ani nebyla, a tehle "plotynkovej varic" prehraje naprosto cokoli, i tacek od piva, bez deformaci, bez pruhu zboku, bez kecu, tomu proste rikam kvalita, to je dukaz toho, ze prehrat se da vsechno a pokud to dane kino nezvlada, tak jen proto ze se na to vyrobce vybod a stredni a vychodni evropa je pro nej thr netrh.

samozrejme tenhle tompson uz je pro soucasne televize k nicemu, HDMI nikdy nevidel, nastaveni ma jen honde zjednosuseni, nenabizi CZ font titulku (ikdyz ja paznaky misto diakritiky kousknu 1000 x radeji nez sekani, deformce, pruhy a dalsi speciality), presto ho uvadim jen proto, abych mel trumf na lidi co rikaj, tohle prehrtat neumi zadny DVD...

takze ted uz vazne nevim co, bud se smirim s philipsem, nebo zkusit jeste nejakej Samsung bo JVC, pac to neni takova hyperznacka (a o to vic by se moh snazit), eventulene zkusit Pionner, byl mi stran divX doporucovan, a nebo treti moznost, koupit reciever onkyo, DVD prehravac ferguson, ten by snad mel umet i chodit na nakup sam a nejaky standartni bedny - mi prijde ze filmy z netu na tech sirokopasmovych reprakach co jsou u kin do 10tis hrajou obstojne, pritom jsou to ty nejlevnejsi shity co se delaj, a ze vsech repraku je nedraszi ten plast kolem, draty a stojany