Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vlastní satelit.přístroj,kódované kanály a DIGI-TV

Mirinda78 (12)|27.12.2008 20:44
Ahoj všem,

chtěl bych požádat všechny zkušené v této oblasti o rady.

a) Pokud si pořídím vlastní satelit.přístroj, který podporuje kódování Cryptoworks, Nagravision atd. (CA modul), můžu chytat na satelitu 23,5°E Astra kódov. programy jako
něm. Eurosport, DSF, RTL2 , aniž bych si musel pořizovat ještě kódovací kartu
s platností třeba na 1 rok?
Vím, že chytnu řadu volných kanálů, ale mě zajímají i ty kódované. V současné době mám analogový satelit a na Astře chytám v.u.programy. Jak je to u digitálu? Existuje na netu vůbec někde přehled kódovaných kanálů, u kterých zjistím, že si musím navíc koupit i kódov.kartu ?
Ptám se proto, že když chci přes satelit sledovat naše programy, taky si musím pořídit např. Gital kartu a STV3+Markízu (i když by to šlo) u nás pomocí této karty nechytnu.

b) Lze chytat balíček DIGI-TV programů na vlastním přijímači ? Teoreticky asi ano, pokud by můj přístroj podporoval stejný druh kódování a měl bych i kartu na DIGI-TV... Jak je to ale v praxi ?

Díky moc, pokud mi budete schopni zodpovědět dotazy !!
Mirus
Pytkin (7947)|27.12.2008 20:52
kup si gitalku a skylink kartu (ktoru zaregistrujes na slovensko) a mas vsetko SK/Cz .. neplatis uz nic .. myslim zo zakladnej ponuky mimo bonusovych kanalov ..

DIGITV je zla kvalita a je to na uplne inom satelite ..
mirekv (7169)|27.12.2008 22:09
Nevím jak Gitalka, ale T&T podporuje z SK 1, 2, TA3, JOJ a JOJ+
Pytkin (7947)|27.12.2008 22:13
mirekv : T&T (resp. dnes uz SKYLINK) si mozes zaregistrovat pre SK a potom ti pojde aj MARKIZA a STV3
JSM1 (52)|28.12.2008 12:24
[QUOTE=Mirinda78;208708]Ahoj všem,

chtěl bych požádat všechny zkušené v této oblasti o rady.

a) Pokud si pořídím vlastní satelit.přístroj, který podporuje kódování Cryptoworks, Nagravision atd. (CA modul), můžu chytat na satelitu 23,5°E Astra kódov. programy jako
něm. Eurosport, DSF, RTL2 , aniž bych si musel pořizovat ještě kódovací kartu
s platností třeba na 1 rok?
Vím, že chytnu řadu volných kanálů, ale mě zajímají i ty kódované. V současné době mám analogový satelit a na Astře chytám v.u.programy. Jak je to u digitálu? Existuje na netu vůbec někde přehled kódovaných kanálů, u kterých zjistím, že si musím navíc koupit i kódov.kartu ?
Ptám se proto, že když chci přes satelit sledovat naše programy, taky si musím pořídit např. Gital kartu a STV3+Markízu (i když by to šlo) u nás pomocí této karty nechytnu.

b) Lze chytat balíček DIGI-TV programů na vlastním přijímači ? Teoreticky asi ano, pokud by můj přístroj podporoval stejný druh kódování a měl bych i kartu na DIGI-TV... Jak je to ale v praxi ?

Díky moc, pokud mi budete schopni zodpovědět dotazy !!
Mirus[/QUOTE]

1) Patrně máte na mysli kódované programy z balíku KD (Kabel Deutschland). Tyto programy lze přijímat pouze s HDTV přijímačem (většina má FEC 9/10) a pro dekódování použít modul Diablo nebo T-Rex. V druhém případě (T-Rex) je ještě nutná karta Cerebro, Didem apod.
Obojí je neoficiální příjem, legálně nelze katru na KD podobně jako na Premiere v ČR koupit.

Velká většina (hlavně atraktivních) programů na satu je kódována. V ČR lze legálně zakoupit katry kromě Sky linku ještě na UPC Direct (19,2E) a na DIGI Tv (1W). Přehled je např. na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] apod.

2) Momentálně lze přijímat DIGI Tv neofic. v emulaci, ofic. katra je myslím spárovaná s přijímačem, takže jiný než dodaný přijímač použít nelze.
Mirinda78 (12)|30.12.2008 14:24
Díky za rady!!!
standawrc (172)|9.1.2009 15:43
[QUOTE=Pytkin;208712]kup si gitalku a skylink kartu (ktoru zaregistrujes na slovensko) a mas vsetko SK/Cz .. neplatis uz nic .. myslim zo zakladnej ponuky mimo bonusovych kanalov ..

DIGITV je zla kvalita a je to na uplne inom satelite ..[/QUOTE]


ale co tam běží volně na SK LINK tak to v 2009 poběží na DVB-T a nepotřebuji za 5000 kč satelit pokud budu chtít více tak platím stejně asi 200 kč A ZA MÁLO PROGRAMŮ myslím v češtině ostatní mi nezajímají .
Já mám DIGI 2 roky a jsem velmi spokojen minimální výpadky a neměnil bych . SIGNÁL 97%. jo když to někomu namontuje dřevo tak to nebude chodit ani na CZ LINK atd.
Man5on (661)|10.1.2009 19:23
[QUOTE=JSM1;208786]1) Patrně máte na mysli kódované programy z balíku KD (Kabel Deutschland). Tyto programy lze přijímat pouze s HDTV přijímačem (většina má FEC 9/10) a pro dekódování použít modul Diablo nebo T-Rex. V druhém případě (T-Rex) je ještě nutná karta Cerebro, Didem apod.
Obojí je neoficiální příjem, legálně nelze katru na KD podobně jako na Premiere v ČR koupit.
[/QUOTE]

Jen bych tě poopravil, na KD není třeba Diablo, nevím jak u jiných receiverů, ale u Vantage jede v EMU.
VlaDamorava (466)|10.1.2009 22:40
Octagon HD SF918 to zvládá bez problémů taky.