Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GLOBO nebo Ferguson

Brunc (30)|28.12.2008 13:17
Dobrý den,rozhoduji se mezi těmito dvěma HD přijímači,oba mají možnost emulace,oba jsou polské výroby.Globo je novinka, typ HD S1( takový klon Vantage),Ferguson typ HD 8800,na který byla velmi příznivá recenze na Parabole.GLOBO ma USB,Ferguson ne,jinak teměř totožná výbava,Ferguson je levnější.Má někdo z Vás zkušenosti a dokázal by poradit?Nechci doporučovat Topfield či Vantage,potřeboval bych zhodnotit tyto dva přístroje,např. z hlediska podpory firmwaru,kvality,záruky apod.Děkuji za jakékoliv podněty.
losos (2977)|28.12.2008 16:45
Nebudu hodnotit přístroje, ale mohu doporučit USB port, obzvláště takový, který se dá použít s USB flash diskem např. na upgrade firmware - je to perfektní způsob použití. Není potřeba žádný kabel, křížený, či nekřížený, ani žádné speciální loadery a jánevímco...
Prostě jen z netu stáhnete nové firmware (třeba i s EMU). Pokud je zazipované a pod., tak je odzipujete, překopírujete do USB flash disku, přenesete flašku do přijímače.
Přijímač si to buď načte sám, nebo mu pomůžete v patřičném Menu. A JE TO !
No není to paráda ? A co teprve, když přes USB ještě můžete i nahrávat programy na harddisk, nebo flašku ?
Sat. přijímače bez těchto možností lze označit jako hodně zastaralé (snad i jako vykopávky). Takové si dnes koupí jen lidé věci neznalí...
Brunc (30)|29.12.2008 10:57
Děkuji vám za odpověď.Technik od Skylinku mi nabídl výběr z výše popsaných přijímačů.GLOBO nyní testuji s kartou od Skylinku, v uni čtečce .vše běží dobře včetně programů v HD.Měl jsem dříve DIGI,to je neporovnatelné.Přesto,jelikož se ještě mohu rozhodnout,který přijímač si nechám,chtěl bych slyšet nějaký názor k těmto dvěma značkám.Původně jsem chtěl Topfield 7700HD s modulem Irdeto Eurocam,ale vzhledem k emulaci mi byli nabídnuty výše uvedené přijímače.proto ten dotaz a prosba o radu.
losos (2977)|29.12.2008 12:09
Jak jsem četl různá fóra, tak majitelé přijímačů GLOBO Optikum mají velký problém s kódy pro DigiTV, nevím, jestli se to týká i toho typu HD. Pokud ano, tak bych jej tedy zatím z tohoto hlediska nedoporučoval...
Jsou i jiné přijímače... a jako nejlepší doplněk se stále jeví modul Diablo 2.3 s programátorem CAS 3.
Jinak je to paráda, dívám se na Eurosport HD s českým zvukem...
Brunc (30)|29.12.2008 19:47
Jo je to v HD paráda,mám plasmu Panasonic 37PX80 a Eurosport,Nova i Brava je obraz opravdu perfektní.Zatím mi to jde v akci do konce ledna.Myslím,že koupí HD přijímače,byť i poněkud ne úplně top se chyba neudělá,vždyť velká většina lidí si kupuje pouze SD sety,to mi potvrdil i technik od Skylinku.Takže teď už jen mít šťastnou ruku při výběru z těch výše popsaných značek.