Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

video z dat do avi

Neregistrovaný (0)|9.1.2009 20:26
Zdravím,
měl bych malý dotaz na který jsem nenašel odpověď :(

Chtěl bych si z jedné internetové televize zkopírovat jistý pořad. Nejde stáhnout, ale samočinně po přehrání se uloží do "temp internet files". Problém je, že se uloží s koncovkou .dat a nejde mi nijak přehrát bez použití oněch stránek. Čili dá se video s koncovkou .dat nějak přetvořit do avi, tak abych si ho mohl přehrát i na stolním dvd?

Děkuji za reakci

Baug

____
Mod I.M. : Víkendové diskuze neslouží k těmto dotazům. To, že do této sekce lze přispívat nepřihlášen, kvůli "víkendovým diskuzím", ještě nezavdává příčinu se neregistrovat a zjednodušit si takto napsání svého dotazu.
Přesun do pokecu
Lark (365)|9.1.2009 23:34
A je v tom tempu opravdu to video? Není to jen odkaz? Jak je to video dlouhé a velký ten soubor? Pošli případně odkaz na tu webovou stránku. Takhle ti asi težko někdo poradí.
Bauglir (0)|10.1.2009 02:35
Tak už jsem se regnul :)) Omlouvám se adminovi...

No, nechtěl jsem dělat reklamu...

...normálka, na stránkách ceské televize... 31.12. dávali nějaké pořady, které jsem chtěl stáhnout, ale to nejde. Nacož jsem právě zjistil, že se mi po přehrání automaticky uložil do "temporary internet files" onen soubor (má 186MB) a název uloženého souboru je VsechnopartySilvCT1-311208[1].dat

Problém, že mi nejde spustit. Hlavně jsem ho chtěl vypálit na cédo. Nejlépe v podobě avi, aby si ho mohli pustit rodiče na stolním dvd přehrávači... Ale jak jsem psal, nenašel jsem žádnou zmínku (ani tady) o "ripování - jsem laik, tak neznám rozdíl mezi ripováním, grabováním atd" z ...dat do ...avi

Předem děkuji za radu.
=====
tedka koukám, že se mi uložil i KOmediograf (48MB > nějak málo, asi se to neuložilo celé) i B.Polívka (588MB)
Lark (365)|10.1.2009 02:44
Jako první bych asi zkusil tu příponu změnit na *.mpeg Jinak jsou prográmky, které ten stream dokážou ukládat přímo do souboru. Zkus prohledat forum a pokud nic nenajdeš, určitě ti tady někdo poradí.
Bauglir (0)|10.1.2009 14:21
děkuji

*.mpeg i *.avi jsem ručně zkoušel přepsat a shodilo mi to vždy přehrávač...

jaké prográmky? nedal bys link prosim? :)
Ivo Mašek (10205)|10.1.2009 19:09
[quote]
Přístroj nenahrává v DVD struktuře. Nahrává základní stream MPEG2 ve čtyřech stupních kvality. Přístroj zaznamenaným pořadům dává příponu DAT, ale struktura je čistě MPEG2. V PC stačí příponu změnit na MPG či MPEG a funguje to.
[/quote]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ještě se mrkni sem:
Ukládáme on-line radio / TV pomocí VLC playeru
http://kmochna.blogspot.com/2008/10/stahujeme-streamy-pes-vlc-player.html
http://kmochna.blogspot.com/2007/11/ukldme-on-line-rdiotv-pomoc-vlc-playeru.html
Petrzv (2)|10.1.2009 22:55
Kdyz jsme u tech prevodu, nevite prosim nekdo jak prevedu DVD disk na soubory s koncovkou trp
Bauglir (0)|11.1.2009 21:40
Díky za link, přes to vlc to jde jakžtakž, ale asi na to mám pomalej komp a do jiného souboru než do wmv/asf to s obrazem nedostanu...no budu si s tím hrát :) Každopádně děkuji za rady.
StD (8612)|13.1.2009 12:39
[QUOTE=Bauglir;211365]Díky za link, přes to vlc to jde jakžtakž, ale asi na to mám pomalej komp a do jiného souboru než do wmv/asf to s obrazem nedostanu...no budu si s tím hrát :) Každopádně děkuji za rady.[/QUOTE]

Když už si s tím "hraješ", tak taky trochu pohledej - v *.DAT může být Mpeg1 nebo Mpeg2 z VCDformátu. Zkonvertovat to umí VCDGear nebo Cyberlink PowerDirector. Pak už si s tím můžeš dělat co chceš.