Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Popcorn Hour A-110 - absolutní zklamání

budis (57)|11.1.2009 19:03
nechci nikomu brát iluze, ale nedávno jsem si koupil Popcorn Hour A-110 (od Alza.cz) a zatím jsou s ním pouze problémy.
1. v balení pouze návod stylu Quick Start a jinak prý někde na netu
2. instalace, aktualizace a implantace do LAN s několika zamrznutím
3. velké překvapení pro mě byla nepodpora Blu-ray disků (přitom na tomto fóru mi byl PCH na toto doporučen)
4. přehraje asi průměrně 7 z 10 originálních či přepálených DVD (přitom běžnému DVD playeru to nedělá žádný problém)
5. z Divx (avi, mpg) souborů přehraje asi 50% bez problému, 30% na více pokusů či s náhlým ukončením a 20% vůbec
6. v titulcích nebere ěřžščňťď, jinak v podstatě s háčky a čárkami
7. při běžném používání průměrně jeden tvrdý (čili minutový) restart na 2-3 hodiny

i když se považuji za pokročilejšícho uživatele, i přes všechno vychvalování PCH > NEDOPORUČUJI pokud hledáte spolehlivý přehrávač
Pytkin (7947)|11.1.2009 22:19
1. to je pravda .. ale je to celkom intuitivne a na internete ti poradia ..
2. to sa mi nikdy nestalo
3. nikde sa nepise ze by popcorn hral BD
4. ja som este nenasiel DVD ktore by neprehral
5. DIVX som tiez este nenasiel taky , ktory by nehral ..
6. to neviem .. titulky nepouzivam
7. ja mam uptime 2-3 tyzdene .. Dnes som ho restartoval , lebo som ho premiestnoval ..

Ked sa tak na to divam , neni ten tvoj kus vadny ? Moje skusenosti su totiz presne opacne ako tvoje ..
Heartwork (2358)|11.1.2009 23:38
1. návod je nijakej, to je fakt.
2. bez problémů
3. bez komentáře
4. všechna DVD uložená na HDD přehrál v pohodě
5. to samé jako DVD
6. ještě jsem nezkoušel
7. jednou se mi kousnul, ale jestli byla chyba v něm nebo ve filmu netuším

Nic není ideální a ani popcorn není bez chyb - to je pravda.
Pytkin (7947)|11.1.2009 23:52
To iste .. chyby ma kazde zariadenie .. podstatne je pri popcorne , ze kazde 2 mesiace vyde novy firmware .. ten vyriesi kopu chyb a prida nove :)
Heartwork (2358)|12.1.2009 00:39
[QUOTE=Pytkin;211395]vyde novy firmware .. ten vyriesi kopu chyb a prida nove :)[/QUOTE]

tak tuhle "funkci" miluju ze všeho nejvíc :)
paja truhlik (138)|5.2.2009 22:42
on opravdu neumi prehrat blraj filmy z externimechaniky??
tož to je važne k ničemu,pak pro mně! Ah jo a ja si jej chtěl tak moc koupit,tak si asi postavim htpc to bude umnět vše jen hold větši spotřeba a a si větší pořizovací naklady snad ne o moc
Pytkin (7947)|5.2.2009 23:29
paja : popcorn si nekupuju ludia , ktory chcu prehravat BR disky .. na to staci bezny BR prehravac .. popcorn je pre ludi , co uz opticke disky nechcu pouzivat ..
paja truhlik (138)|5.2.2009 23:32
[QUOTE=Pytkin;214871]paja : popcorn si nekupuju ludia , ktory chcu prehravat BR disky .. na to staci bezny BR prehravac .. popcorn je pre ludi , co uz opticke disky nechcu pouzivat ..[/QUOTE]
jj jenom ja prave nechcu kupovat taky bluraj prehravac protoze mam externi bluraj mechaniku u pc tak sem myslel ze ji bu moct pouzit u popcornu kdyz to nejde nevadi asi si stejne popcorn koupim jeto fajna masinka za malo penez urcite ma sve mouchy a ja nane pridu rychle ale toneva nic neni dokonale
Pytkin (7947)|5.2.2009 23:34
paja " jasne .. vzdy si vies film z BR media stiahnut na HD , vytiahnes z toho len film a to uz popcorn prehra ..
paja truhlik (138)|5.2.2009 23:37
Pytkin: Přesně tak protomi to nevadi ma ma předešla reakce byla u nahlena tak se timto omlouvam je dobre ze ma ta nova verze sata podporu mam tu plno dysku na sata kdyby melo jenom podporu ide jak predchudce to bybylo promne horsi ten nemam zadny
Panzer.Dragon (1081)|5.2.2009 23:59
prehraje popcorn origo streamy z br o prumernym bitrate treba 35mbit/sec?
Pytkin (7947)|6.2.2009 00:02
PD : 35 by mohol zvladat .. trosku ide aj o to , ci to bude na disku alebo po sieti .. po sieti by to asi bol problem .. v tom pripade by to bolo treba skomprimovat trosku .. neviem .. nemam s tym skusenosti .. nemam BR mechaniku .. ani sa ju nechystam kupovat ..
Panzer.Dragon (1081)|6.2.2009 00:11
jak moc by se prehrjval pri tehle datovejch tokach po 1,5h je to ok?

jde k popcornu pripojit pres usb 2.5interni disk v takovejch tech boxech?
Pytkin (7947)|6.2.2009 00:23
jo hreje sa dost .. neviem ci je velky rozdiel ci hra vysoky datovy tok , alebo dvdcko s 4mbps .. cez usb pripojit disk ide .. je jedno aky je .. tie velke datove toky ale urcite nepojdu .. usb a siet su pomalsie ako interny disk ..
Panzer.Dragon (1081)|6.2.2009 00:25
to by nemel bejt problem pres usb u ps3 jede ok z usb i vyssi bitrate..
Heartwork (2358)|6.2.2009 00:44
[QUOTE=Panzer.Dragon;214878]prehraje popcorn origo streamy z br o prumernym bitrate treba 35mbit/sec?[/QUOTE]

kdyby se mi to chtělo "kupovat", tak vyzkouším :) , ale co jsem zkoušel Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps, tak celkem kolaboval - možná že jsem to měl jen špatně nastavený, nijak hlouběji jsem se tím nezaobíral.
Panzer.Dragon (1081)|6.2.2009 00:55
to demo samsungu ale jde chvilema az pres 120 130 mb/sec takze to u br nehrozi tam je sice konstantne 35 ale vejs to uz nejde behem celyho filmu no necham si to projit hlavou nejsem vubec spokojenej,chybi mi 24p a mam jenom castecny reseni..
Heartwork (2358)|6.2.2009 01:09
jj, to demo je úchylný - jinak nemám s ničím problém, ale full blu-ray jsem ještě nezkoušel, tak nějak nemám potřebu a navíc nemám extra rychlou linku - už 1080p mě zatěžuje tak, že kompa ani nevypínám :)

p.s. o datovejch balíčcích na rs nemluvě :)
Panzer.Dragon (1081)|6.2.2009 01:23
ja taky nemam potrebu ale tak jako pro ten pocit hreje me ze lip uz to nejde :-) u bd me zajimaj spis jen fakt takovy ty lahudky ratatouille,kong,300,planet earth,sipsnovi no asi se vykaslu na hledani jinyho playera u ps3 to jde obejit takovym figlem kdy pak jede 24p spravne ale zas to musim mit jen na externim disku a ne u vseho ale to je jedno treba na neco prijdu :-)
Heartwork (2358)|6.2.2009 01:46
[QUOTE=Panzer.Dragon;214891]treba na neco prijdu :-)[/QUOTE]

nudíš se? pořiď si medvídka mývala! 8-)
Steelista (92)|6.2.2009 06:45
Na A-110 mě zklamala absence podpory stylovaných titulků, ale nevšiml jsem si žádných problémů s diakritikou. Možná je to tím, že všechny titulky převádím automaticky do UTF-8.

A první instalace mě docela vytočila. Docela jsem čuměl na to, že se firmwarem disk zformátoval na ext3, a pak jsem musel do počítače doinstalovat ovladač pro práci s tímto systémem souborů :-L
Heartwork (2358)|6.2.2009 09:13
[QUOTE=Steelista;214893]
A první instalace mě docela vytočila. Docela jsem čuměl na to, že se firmwarem disk zformátoval na ext3, a pak jsem musel do počítače doinstalovat ovladač pro práci s tímto systémem souborů :-L[/QUOTE]

tohle mě nerozhodilo - připojil jsem ho k netu, všechno se nainstalovalo samo, disk se zformátoval ext3, pak jsem ho připojil ke kompu, přerozdělil disk a valnou část jsem dal na NTFS - filmy tam posílám přes usb, zdálo se mi to nejrychlejší. :)
Pytkin (7947)|6.2.2009 11:06
Heartwork : potom ale na disk nevies zapisovat cez siet .. co by mne osobne chybalo .. popcorn je v obyvacke .. nechce sa mi ho nosit k pocitacu .. cize siet je idealna ..
Heartwork (2358)|6.2.2009 11:44
[QUOTE=Pytkin;214952]Heartwork : potom ale na disk nevies zapisovat cez siet .. co by mne osobne chybalo .. popcorn je v obyvacke .. nechce sa mi ho nosit k pocitacu .. cize siet je idealna ..[/QUOTE]

to souhlasí, v síti ho nemám - připadal mi pomalej přenos, byl problém s (ne)vypínáním disku, takže radši zapnu popcorn, 5m USB kabelem tam nacpu filmy a koukám - potom ho vypnu tím zadním vypínačem a víc neřeším. Možná se k síti někdy vrátím, uznávám, že to má i svoje výhody.

TB disk v PC i Popcornu už přetejká, takže budu muset začít kupovat externí disky a skládat je vedle sebe jako knížky :) Předpokládám, že pokud bude úložiště na externích discích, tak absenci sítě stejně moc nepocítím, páč budu filmy nakupovat přímo na ně - uvidíme do jakejch rozměrů to nakonec naroste.
Pytkin (7947)|6.2.2009 12:28
Heartwork : jasne .. prenos po sieti je pomaly .. cez USB je to rychlejsie .. siet je zase pohodlne .. netreba nic nikde prenasat .. 900GB filmov by som cez siet nekopiroval .. ked si vecer donesiem novy film , tak ho tam po sieti nakopirujem .. to neni problem ..
eviljack (102)|14.2.2009 09:30
Já mám třeba tohle - The.Dark.Knight.2008.1080p.BD-Remux.TrueHD.VC-1, bitrate je 28.6Mbps, a jede to naprosto bez problémů, teplota PCH se mi zdá stejná, jako při přehrávání DVD.
stařeček (23)|18.2.2009 22:02
Nazdar, asi se to tady už psalo, snažil jsem se všechno přečíst. Pokud jsem tomu všemu dobře rozuměl, když si koupím prázdný popcorn bez hdd a pak do něj vložím svůj nový a prázdný 1TB (teď jsem si ho totiž zrovna koupil do PC, tak bych ho strčil tam) on se mě po připojení popcornu na net sám zformátuje na EXT2 a já budu muset v PC doinstalovat ten ovládač (na EXT) a přeformátovat jeden oddíl disku na NTFS? Nebo to nechat tam ten EXT? Aby se mě tam právě vešly ty veliké HD soubory(stříhám si svoje HD video).A mohl jsem toho popcorna živit přes síť, doma mám vše v síti. Díky
Pytkin (7947)|18.2.2009 22:28
Starecek " nie sam .. ty to musis zadat , aby sa to spravilo .. a formatuj na EXT3 .. v novsich FW uz EXT2 nebudu podporovat ..

Ak si nainstalujes ten software na EXT filesystem , tak tu najvacsiu particiou nemusis formatovat na NTFS .. na NTFS sa formatuje len vtedy , ked si to nechces instalovat .. potom tam ale nevies zapisovat cez siet .. zavisi ako to budes pouzivat .. ja mam v dome siet .. popcorn je v obyvacke pri telke .. z pracovne cez siet na neho zapisujem . nechce sa mi ho odpajat a nosit k pocitacu .. vtedy nechas vsetky 3 particie ako EXT3 ..
stařeček (23)|18.2.2009 22:53
Díky. Takže v popcornu zformátuji nový disk na EXT3, do PC doinstaluji ovládač na EXT3 a už jedu vše přes síť. To budu velice rád.
Pytkin (7947)|18.2.2009 23:11
starecek : do PC potrebujes instalovat EXT podporu len vtedy , ak chces popcorn pripajat k PC cez USB . ak chces ist len cez siet , tak to NEPOTREBUJES .. problem ale je , ze siet je dost pomala .. Takze ked si chces nakopirovat 700 GB filmov do popcorna , tak je rozumnejsie to spravit cez USB (je to asi 2x rychlejsie) . ostatne uz potom kopirujes po sieti .. nakopirovat jedno DVD trva asi 20 minut ..
stařeček (23)|18.2.2009 23:39
No pomalá síť, to mě nevadí, na to jsem už doma zvyklý, vše tahám mezi třemi PC po síti.
Takže kvůli tomu připojení přes USB to EXT nebudu instalovat. Ale doufám, že USB v popcornu pracuje a tedy i čte z Flash či čteček rovnou do toho interního HDD(a zapisuje), který bude tedy formátován na to EXT3 (tenhle formát bohužel vůbec neznám). A to formátování interního HDD v popcornu je v menu? Ptám se jako trouba, to vím,ale tohle, tedy multimediální datové úložiště, je pro mne novinkou, ale velice zajímavou.
Heartwork (2358)|18.2.2009 23:51
[QUOTE=stařeček;216691]A to formátování interního HDD v popcornu je v menu?[/QUOTE]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://www.networkedmediatank.com/wiki/index.php/Main_Page
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ;)
Pytkin (7947)|19.2.2009 00:01
[QUOTE=stařeček;216691]No pomalá síť, to mě nevadí, na to jsem už doma zvyklý, vše tahám mezi třemi PC po síti.
Takže kvůli tomu připojení přes USB to EXT nebudu instalovat. Ale doufám, že USB v popcornu pracuje a tedy i čte z Flash či čteček rovnou do toho interního HDD(a zapisuje), který bude tedy formátován na to EXT3 (tenhle formát bohužel vůbec neznám). A to formátování interního HDD v popcornu je v menu? Ptám se jako trouba, to vím,ale tohle, tedy multimediální datové úložiště, je pro mne novinkou, ale velice zajímavou.[/QUOTE]

No ak nechces na uvod kopirovat na disk vela GB filmov , tak to fakt nepotrebujes .. Disk naformatujes rovno z menu .. potom sa ti nainstaluju NMT aplikacie (ftp, samba, torrent , rozne dalsie sluzby ...) a hotove .. je to jednoduche ..
Samozrejme z usb disku/flashky bez problemov prehravas a kopirujes (na to prave potrebujes mat interny disk v EXT aby popcorn vedel na neho zapisovat) ..
stařeček (23)|19.2.2009 00:21
Heartwork:díky, ale ta angličtina už není mojí silnou stránkou. Snad to tedy dle Pytkina zvládnu.
stařeček (23)|19.2.2009 00:27
Mám tenhle HDD: WESTERN DIGITAL Caviar GP WD10EADS-1TB, doufám, že bude vhodný.
Pytkin (7947)|19.2.2009 00:36
starecek " ziaden problem s tym diskom nebude ..
stařeček (23)|19.2.2009 00:44
Pytkin-díky, tak abych už toho popcorna šel rovnou objednat. Doufám, že tohle rozhodnutí bude dobré. To vše co jsem tady četl mě přesvědčuje, že je to asi skutečně dobrý stoj. Teď jenom aby mě tam šlapaly moje HDvidea, které mám povětšinou buď v HDmpg2-1080p(i) či v HDWMV (taktéž 1920x1080), nebo i HDmpg2-720p. Píšete tady , že datový tok 30 není problémem. Jo, ještě, nehřeje se s interním diskem zase až nějak moc? Já mám také i ext HDD od WD - MyBook 1TB, také není nijak chlazen a pracuje fajn a není hlučný.
Pytkin (7947)|19.2.2009 12:27
starecek : hreje sa to dost .. optimalne je pridat dake tiche chladenie .. navodov je kopa .. ide to ale aj bez toho ..
stařeček (23)|19.2.2009 18:22
Pytkin-Díky za všechny rady. Rozhodnutí padlo ještě včera v noci a už je ta krabička doma.Takže teď jdu na tu montáž a formátování. Doufám, že to bude OK.
Pytkin (7947)|19.2.2009 18:44
starecek :) wow .. promptne jednanie .. to mam rad .. inak ak ta zaujima viac o popcorne , tak [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Heartwork (2358)|19.2.2009 19:23
[QUOTE=stařeček;216791]Rozhodnutí padlo ještě včera v noci a už je ta krabička doma.[/QUOTE]

Jakýpak s tím štráchy, žijem jenom jednou, že?! :)

Jinak k těm teplotám - trošku to hřeje, ale provozuju v něm TB disk Samsung, ničím to nechladím a zatím se nic neděje - je fakt, že ho nemám v síti (krmím ho přes USB), takže zapnu ... shlídnu 1-2 HDčka a zas ho vypnu.

Disk je ovšem už skoro plnej (mazat se mi nechce), takže se budu muset rozhodnout co dál - jestli síť a přehrávat i z kompu (taky není bezednej, už teď v něm mám 2TB) nebo jestli budu nakupovat externí HDD a skládat je do police jako knížky - ani nevím co bude přijatelnější.
Pytkin (7947)|19.2.2009 20:47
Ja si planujem spravit server s RAID5 .. Len pridam disk , rebuildnem a hned je o tera viac .. tak to par rokov vydrzi ..
stařeček (23)|20.2.2009 21:02
Pitkin, Heartwork: Už je hotovo, vše proběhlo tak jak má. Takže zatím jsem spokojen. Jenom nevím, jak (kde) zjistím, kolik disku je už zabráno, či kolik místa ještě zbývá. Přes síť (z PC) mě to zobrazí pouze uložené soubory, ale víc nic. Dík.
Pytkin (7947)|20.2.2009 21:36
starecek : namapuj si disk z popcornu ako disk (trebrs Z:) a potom priamo vo windowse vidis, kolko je tam volneho ..
stařeček (23)|20.2.2009 22:36
Dík, už i tohle funguje !
stařeček (23)|21.2.2009 18:06
Pytkin:hledám, vím, že to tu někde bylo, ale nemohu to najít. Ten ovladač pro USB (PC>NMT). Díky ...
Pytkin (7947)|21.2.2009 22:40
starecek : jo .. chod na forum.acomp.cz .. tam dal clovek lepsi , ktory podporuje aj jurnal pri EXT3 .
stařeček (23)|22.2.2009 18:53
Pytkin: Už je staženo, instalováno a vše chodí jako hodinky. Takže mám zprovozněné i USB. Díky.
ja.viper (7)|23.2.2009 16:22
to Pytkin:

Zdar , chci si poridit "krabicku" na prehravani HD(mkv) precetl jsem si zde thredy o PCH A 110 , eGreat EG-M31B , IAMM NTD38HD , IAMM NTD27HD , WD TV a TVIX , proletel web a co jsem z toho nakonec pobral ze WD TV jsem zamitl protoze ma problemy pri prehravani HD s vyssim bitrate , k Iamm 27 nejde pripojit Externi Disk pres usb , Iamm 38 ma tech much vice , a Tvix ma jediny problem cenu .. takze mi zustali uz jen dve krabicky

Popcorn Hour A110 vs eGreat EG-M31B

koukal jsem z s obemam mas celkem velke zkusenosti tak se chci zeptat jake jsou hlavni rozdili mezi nimi . A ktery by jsi mi doporucil

Pripojovat to budu k Plazme Samsung 42" (1024x768) - v budoucnu projektor , AVR Onkyo 606E - Repro Magnat, disk FS 1TB

Priorita je aby to nemelo problemy s filmy v MKV a s ceskymi titulky ve vsech formatech i divX .


Dik za vsechny infa.

Viper
Pytkin (7947)|23.2.2009 16:44
medzi nimi neni prakticky ziaden rozdiel .. okrem designu .. a na popcorn byvaju trosku skorej nove firmwary , lebo popcorn je priamo platforma SYABASu , ktory vyvyja FW pre vsetky networkmediatanky ..