Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Popcorn Hour A-110 - absolutní zklamání

stařeček (23)|23.2.2009 16:54
Mám tohodle Popcorna teprve pár dní, ale funguje skutečně dobře. Dodal jsem do něj 1TB WD-Green. Vše, co jsem neuměl rovnou, jsem s pomocí tady přítomných pořešil, takže můžu konstatovat, že to byla rozumná koupě. Je připojen do stávající domácí sítě (Ovislink) spolu s dalšími třemi PC a připojen na LCDTV HD 1920x1080.
Heartwork (2358)|23.2.2009 18:28
Taky patřím mezi spokojené, jen bych si dovolil připomenout, že původní popcorní vlákno je zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17416

tohle má totiž tak nějak zavádějící/nevhodný titulek 8-)
ja.viper (7)|24.2.2009 13:39
Jeste jeden dotaz ... vsude ctu ze disku uvnitr musi byt naformatovane na ext2. resp ext3 , tyka se to ciste jen internich disku , nebo to plati i pro externi disky pripojene pres USB ???

Jinak jestli jsem to pochopil dobre tak rozdil mezi A110 a eGreat 31b neni temer zadny
tzn pro me 31b ma vice konektoru tak asi zvolim ho ...
Pytkin (7947)|24.2.2009 14:14
ty.viper : tyka sa to vsetkych diskov a tyka sa toho , ak chces na ten disk zapisovat .. napriklad po sieti alebo kopirovat z kluca/externeho disku na interny .. atd .. proste ak chces ZAPISOVAT , musis mat naformatovany disk v EXT3 .. Ak ti staci len citat , tak v pohode NTFS .. je jedno ci hovorime o internom disku alebo externom .. odporucal by som interny formatovat na EXT3 , externy na NTFS v pohode ..
ja.viper (7)|24.2.2009 15:51
Aha ok ,uz to chapu ... ten externi jsem rozhodne na ext 2 formatovat nechtel protoze ho budu sem tam vozit i pryc ma ne kazdy ma tu utilitu na cteni ext2/ext3 ve vidlich

a jen pro jistotu , nemusi to mit interni disk aby to fungovalo staci mit pouze externi disk ?

kdyz mam tuto tuto plazmu s 1024x768 tak by nemelo byt problem kdyz tam pustim HD v 720p nebo 1080p s frekvenci 23,968 nebo 25 /??
Pytkin (7947)|24.2.2009 17:08
ty.viper : jasne .. vnutri nemusis mat disk .. tazsie sa potom updatuje , nemozes sa do popcorna pripajat cez FTP, sambu atd .. ale vsetko ostatne funguje .. z popcornu von na internetove sluzby sa pripojis , prehravat z usb disku mozes ..

To HD bude fungovat v pohode .. aj cez 720p aj cez 1080p ..
macos (5)|18.5.2009 22:52
[QUOTE=Pytkin;217420]ty.viper : jasne .. vnutri nemusis mat disk .. tazsie sa potom updatuje , nemozes sa do popcorna pripajat cez FTP, sambu atd .. ale vsetko ostatne funguje .. z popcornu von na internetove sluzby sa pripojis , prehravat z usb disku mozes ..

To HD bude fungovat v pohode .. aj cez 720p aj cez 1080p ..[/QUOTE]

Přemýšlím o koupi tohoto přístroje, ale trochu mě teď vyděsilo, že přes externí disk neni možný používat FTP, sambu... Je tomu skutečně tak? Já mám právě 1TB externí disk, který je v NTFS a kde mám již data... Doufám, že nebudu muset disk formátovat na ext3?
Pytkin (7947)|18.5.2009 23:10
macos .. je jedno ci je disk interny alebo externy .. ak je v NTFS , tak PCH na neho nevie zapisovat .. ani cez siet (samba, ftp, nfs) ani interne .. NTFS je READ ONLY ..
macos (5)|18.5.2009 23:14
[QUOTE=Pytkin;226878]macos .. je jedno ci je disk interny alebo externy .. ak je v NTFS , tak PCH na neho nevie zapisovat .. ani cez siet (samba, ftp, nfs) ani interne .. NTFS je READ ONLY ..[/QUOTE]

no dobře a je možný nějak bezbolestně převíst ntfs do ext3? Vůbec nevim, kam bych tolik dat zálohoval, abych ho moch přeformátovat... a potom, co to bude v ext3, tak mi samba, ftp i nfs půjde?
Pytkin (7947)|18.5.2009 23:37
macos : bezbolestne to asi nejde .. a popcorn si tam hlavne vytvori dalsie dve particie (male) ..