Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

přípojení DVD rekordéru na více TV

jv14 (6)|15.1.2009 17:00
Dobrý den,
rád bych požádal o radu, jakým způsobem lze připojit DVD rekordér tak, aby jej bylo možno sledovat na více TV. V současné době mám připojené VHS prostřednictvím obyčejného antenového kabelu na tři televize v různých místnostech (do VHS je přiveden signál kabelové televize odkud je pak dále veden zmíněným kabelem nejprve do jedné, pak do další a nakonec i do třetí televize; TV jsou tak zapojené na "jednom kabelu za sebou"). Teď bych rád přešel na DVD rekordér a zároveň zachovat tuto možnost.
Zároveň bych rád znal i vaše názory na to, jaký pro tento účel koupit DVD rekordér. Uvažuji o koupi nějakého DVD rekordéru za cenu nepřesahující 5000,-Kč. Vzhledem k tomu, že doteď úspěšně sloužilo staré VHS a stokrát přehraná kazeta, nemám na kvalitu DVD rekordéru přehnané nároky. Hlavním požadavkem je právě možnost připojení na více TV a, bude-li to možné, nějaký ten harddisk (kapacita není rozhodující).
Předem děkuji za vaše názory a rady.
PoloTom23 (90)|15.1.2009 19:36
No tak to přeji úspěšné hledání rekordéru.Pokud uvažuji správně, tak tohle popisované zapojení u dvd rekordéru nelze, protože nemá modulátor.Takže lze připojit k TV pouze pomocí SCART, HDMI případně komponentním výstupem YPbPr. Ale nemám vyzkoušeno, jestli náhodou nefungují všechny výstupy zároveň, tedy jeden televizor by se připojil scartem , druhý pomocí HDMI a třetí komponentním. A nebo použít externí modulátor.
jv14 (6)|15.1.2009 21:39
a bylo by nějakým způsobem pro to využít stávající VHS, který by tedy, předpokládám, tím odulátorem vybaven být měl?
PoloTom23 (90)|16.1.2009 09:17
To by šlo v tom případě pokud má VHS vstup SCART. Pomocí něho by se připojil DVD rec, na videu se zvolí vstup AV a na televizích není třeba nic měnit.Je to sice takové "kočičácké" zapojení ale fungovat by to mělo.Samozřejmě obraz bude asi poněkud horší než při přímém propojení DVD a TV přes HDMI eventuelně scartem, ale pro nenáročného diváka proč ne.
Pavel_tempx2 (829)|16.1.2009 10:47
Existuje i malá krabička, která má v sobě modulátor a přes cinche se do ní "nažene" signál a přes koax se dá dál rozvést po bytě signál. Není to na nějaké FullHD video, ale na obyč. SD by to mělo stačit. Dají se na tom volit kanály od nějakého 20 po 69. Zkus hledat na netu "RF modulátor" ;).
PoloTom23 (90)|16.1.2009 13:16
Přesně tak.
jv14 (6)|18.1.2009 12:33
a jestli bych mohl ještě mít přání - mohli byste mi doporučit nějaký DVD rekordér za těch max. 5000,-Kč, který by byl jednoduchý na obsluhu, nejlépe s harddiskem? kvalita nahrávání stačí na koukatelné úrovni, tzn. žádné nejnovější HD nepotřebuji, prioritou je opravdu ta každodenní obsluha s rámci nahrávání a sledování nahraných pořadů z TV.
předem děkuji!
PoloTom23 (90)|19.1.2009 17:56
Do 5000,-??? To je snad utopie.Nic takového doporučit nemůžu, pokud něco vůbec existuje v téhle cenové kategorii. Narychlo jsem našel jen jeden cca 5500,- ale to je nesmysl.Nemá totiž DVB-T tuner což bude už brzy tím pádem jen drahým těžítkem.Doporučuji se poohlédnout v jiné cenové kategorii,nebo si prozatím ponechat dosluhující VHS.
jarda50 (1424)|20.1.2009 20:26
sice jsem jich kolem 4K pár objevil, ale asi by bylo lepší ty peníze vrazit do něčeho jiného, to není kvalita , ale aušus.
PoloTom23 (90)|20.1.2009 20:38
Viděl bych to taky tak.
jv14 (6)|21.1.2009 13:24
co se týče DVB-T tuneru - myslím,že není potřeba, příjem televizního signálu je řešen kabelovkou
a co se týče kvality - jsem si vědom, že za tu cenu to nebude nic špičkového, ja potřebuji funkční řešení, za skromnou cenu - tedy se skromnými nároky... prostě ať to nahraje třeba ordinaci v růžové zahradě, to se pak odkouká a smaže, jde jen o takovéto spotřební využití, žádný umělecký zážitek vyvedený v nekonečně mnoho barvách a superjemném rozlišení není mým cílem (stajně se nahrané pořady budou převážně sledovat na malé televizi v kuchyni třeba při žehlení)... proto si myslím, že je pro mě zbytečné kupovat něco dražšího, než za oněch 5000,-Kč. video by možná stále nějaký čas stačilo, ale prostě DVD to přehrát neumí a levné DVD přehrávač někde z tesca zase asi neumí divx apod. takže když už chci koupit DVD, tak rovnou rekordér... snad jsem objasnil proč se mi nechce za přístroj dávat (na moje nároky) přehnané peníze.
věděli-li byste tedy o něčem použitelném za těch max. 5000,-Kč, dejte mi prosím konkrétní tip.
děkuji
jarda50 (1424)|21.1.2009 18:38
jv14 a to je tak těžké si v googlu zadat hdd rekordery a ve zboží si zadat od nejlevnějšího a pak vybírat? Tady Ti to nikdo nebude vypisovat.
jv14 (6)|21.1.2009 19:02
to jarda50: ale tak pochopitelně by to šlo a já jsem tak učinil, ovšem já jsem v této oblasti laikem a v podstatě nic o takových přístrojích nevím a 5000,-Kč jsou pro mě takové peníze, že je nevyhodím za něco o čem nic netuším. proto jsem zde požádal o tip, nikoho nenutím tu vypisovat sáhodlouhé seznamy. jen pokud by někdo věděl o něčem slušném v této cenové kategorii (i to je nakonec možné, že se mezi levnými přístroji najde kvalitní model), přivítal bych to. od toho tu podle mě taková fóra jsou - zkušený poradí netušícímu...
jarda50 (1424)|21.1.2009 19:11
víš problém je v tom, že pokud se Ti nikdo delší dobu na dotaz neozve, tak je to proto, že asi nikdo tohle nemá. Já Ti rozumím co se týká financí, ale věř, že to můžou být právě vyhozené peníze (poruchy, nedostatky, atd). Pokud vím i ze skušenosti, mnohdy po čase i přestane fungovat čtecí mechanika a laser nepřečte nejprve některé disky a pak už má problémy i s originály a tak jednou to jde, dvakrát to nejde. Pak zjistíš, že potřebuješ něco spolehlivého a s určitým výkonem a zase sháníš další peníze. Tady je snaha Ti poradit, ale výběr musíš udělat sám. To není nic proti tobě.
jv14 (6)|22.1.2009 00:06
no tak se neozve, vždyť já v tom problém nevidím. a koneckonců, i když mi třeba nikdo nedal ten tip, tak jsem se aspoň dozvěděl, že 5000,-Kč je pro nákup spolehlivého DVD rekordéru asi málo. to je pro mě novinka, domníval jsem se, že za tuto částku lze sehnat něco spolehlivého a dostatečně kvalitního. takže za to dík, nákup se odkládá na neurčito, protože pro mé účely je víc jak pět tisíc pro mě neodůvodnitelné.
PoloTom23 (90)|22.1.2009 07:14
Já bych to do těch 5000,- taky nekupoval.Jednou jsem byl chytrej a koupil jsem mikrosystém laciný, že to do ložnice stačí. Ono to stačí, funguje to jakžtakž, ale s kvalitním výrobkem to nemá nic společného, katastrofální komfort obsluhy a spousta dalších much, o zvuku ani nemluvě.Dnes se tluču do hlavy, že jsem nepřidal 2000,- které se mi právě tak jako asi v Tvém případě, zdáli prostě zbytečné. Výsledkem je že, že jsem akorát naštvanej pokaždé, když se na tu mašinu podívám.Takže asi tak.
Pavel_tempx2 (829)|22.1.2009 08:35
http://www.megaobchod.cz/audio-video/philips-dvdr3575h.html

Philips mi nepřijde jako zrovna špatná značka. Je sice trošku zabržděný při pohybech v menu, ale na funkčnost to nemá výraznější vliv.