Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

panasonic DMR-EH 57EP-K

k.a.z.a.n (4)|9.2.2009 21:01
prosím vás o radu.....Na tomto rekordéri mi po vložení nového média DVD+RW 4X verbatim alebo imation vypíše unsuport.......Je to možné a jedná sa o vadu výrobku?? V manuále aj na stránkach výrobcu píše že by to malo fungovať...DVD-RW v pohode berie. neberie mi taktiež divx na DVD-RW ani DVD+RW ale to je mi jasné lebo to je v manuále.

odkaz na stránky produktu :

http://www.panasonic.sk/pdetail.php?itemid=80&prodid=1228&@prod=DMR-EH57EP-K
k.a.z.a.n (4)|10.2.2009 09:36
No takže si aj sám odpoviem a podelím sa s vami o moju skúsenosť s rekordérom Panasonic DMR-EH 57EP-K ....V návode samozrejme aj na ich stránke píšu že DVD+RW podporuje a to aj čítanie aj nahrávanie…..iba divx filmy z nich neprehrajem (ale to mi je jasné z návodu) Takže po vložení tohoto média DVD+RW mi vypísal rekordér unsuport…..Avšak túto hlášku som ignoroval prešiel do nastavení konkrétne správa dvd a tam sa dalo DVD+RW naformátovať a následne korektne používať….takže niekde urobil výrobca naisto chybu nie? Pokiaľ by takúto skutočnosť zistil užívateľ, ktorý sa v tom nebude vŕtať tak to určite pošle na reklamáciu……hmm....a to som myslel že panasu sa to nestane
StD (8612)|10.2.2009 09:58
...no a ty jako "normální uživatel" by jsi měl vědět, že DVD+RW medium, nechceš-li ho použít stejně jako DVD+R (tj. jednorázově zapsat a uzavřít stopu), tak musíš naformátovat UDF vždy a všude...:-)-

U PC s nainstalovaným InCD si toho možná ani nevšimneš, když ti ho formátuje "on-the-fly"... Rozdíl je akurát ten, že pro PC se formátuje UDF 1.5 a pro rekorder UDF 2.0, podobně jako DVD-RAM.
losos (2977)|10.2.2009 13:18
Ano, naformátovat se musí každé RW, pokud jej chceme používat pro formát DVD video (a musí se naformátovat přímo v rekordéru !!!).
Můj postarší Panasonik (3 roky starý) však disky DVD+RW naformátovat neuměl a ani nedokázal pálit na disky DVD+R. Novější typy, co mají známí z okolí, to již umí...
k.a.z.a.n (4)|10.2.2009 14:39
[QUOTE=StD;215549]...no a ty jako "normální uživatel" by jsi měl vědět, že DVD+RW medium, nechceš-li ho použít stejně jako DVD+R (tj. jednorázově zapsat a uzavřít stopu), tak musíš naformátovat UDF vždy a všude...:-)-

U PC s nainstalovaným InCD si toho možná ani nevšimneš, když ti ho formátuje "on-the-fly"... Rozdíl je akurát ten, že pro PC se formátuje UDF 1.5 a pro rekorder UDF 2.0, podobně jako DVD-RAM.[/QUOTE]

to mi je jasné že treba formátovať v rekordéri....vedel som to už dávno....len ide o to že po vložení DVD-RW mi vypísalo disk treba naformátovať pred ďalším použitím alebo nejak tak...a po vložení DVD+RW disk je nekompatibilný ....preto ma to zmiatlo...ani známka o tom že treba sa preklikať cez menu na formátnutie dvd...nebolo to ani v manuály preto ma to zmiatlo.
Puamik (229)|10.2.2009 19:52
jde k tomu přes USB připojit externí disk 500 GB a pouštět filmy avi? Nechce se mně vše pořád vypalovat na dvd. Díky za odpověď
StD (8612)|11.2.2009 07:14
[QUOTE=k.a.z.a.n;215588]...DVD+RW disk je nekompatibilný...[/QUOTE]

No ono je také dost dobře možné, že mu dané medium určité značky třeba "nechutná" (nezná ho firmware), pak by opravdu stačilo ho naformátovat UDF 2.0 v PC a byl by použitelný.
k.a.z.a.n (4)|11.2.2009 13:11
[QUOTE=Puamik;215636]jde k tomu přes USB připojit externí disk 500 GB a pouštět filmy avi? Nechce se mně vše pořád vypalovat na dvd. Díky za odpověď[/QUOTE]

k tejto konkrétnej verzii panasonicu nie je možné pripojiť externý disk pretože nemá vstup usb...v drahšej verzii sa dá pripojiť usb ......no zdá sa mi že cez usb sa nedajú pozerať filmy....iba cez sd kartu čo je v ešte drahšej verzii,,,,podrobné info na panasonic.sk
PoloTom23 (90)|13.2.2009 07:49
[QUOTE=Puamik;215636]jde k tomu přes USB připojit externí disk 500 GB a pouštět filmy avi? Nechce se mně vše pořád vypalovat na dvd. Díky za odpověď[/QUOTE]

Ani u vyššího modelu EX78/88 který je vybaven USB vstupem nelze připojit externí HDD.Pouze Flash do kapacity tuším 128Gb, FAT 32. Je to psáno v manuálech, několikrát to dokonce myslím někdo zkoušel, co kdyby náhodou ale samozřejmě nic.
losos (2977)|13.2.2009 13:01
[QUOTE=Puamik;215636]jde k tomu přes USB připojit externí disk 500 GB a pouštět filmy avi? Nechce se mně vše pořád vypalovat na dvd. Díky za odpověď[/QUOTE]
Dnes k tomu nepotřebuješ rekordér, podobné věci umí i sat. přijímače (i HD) a dokonce i k samotné TV lze připojit USB Flash disk a přehrávat - nevím jestli všechno , ale něco určitě. Také jak u které TV...