Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přenos signálu

denisek (260)|14.2.2009 07:53
Zdravím, pořídil jsem si tento týden satelitní přijímač ABIPBox 9000 HD a mám malý dotaz. Tento přijímač nemá anténní vstup a výstup , jen hdmi a scarty, dřívější přijímač je měl a tak jsem do dalších místností kde mám klasické crt tv posílal signál ze satelitu po coaxiálním kabelu. Teď to tedy nejde a chci se zeptat jak tento problém vyřešit , zda máte někdo zkušenosti s bezdrátovými přenašeči AV signálu a pokud ano jak vám to funguje. Jinak jsem s přijímačem spokojen a HD Nova či Eurosport jsou opravdu už ke koukání. Předem díky za rady.
MONYS (460)|14.2.2009 14:55
[QUOTE=denisek;216050]Zdravím, pořídil jsem si tento týden satelitní přijímač ABIPBox 9000 HD a mám malý dotaz. Tento přijímač nemá anténní vstup a výstup , jen hdmi a scarty, dřívější přijímač je měl a tak jsem do dalších místností kde mám klasické crt tv posílal signál ze satelitu po coaxiálním kabelu. Teď to tedy nejde a chci se zeptat jak tento problém vyřešit , zda máte někdo zkušenosti s bezdrátovými přenašeči AV signálu a pokud ano jak vám to funguje. Jinak jsem s přijímačem spokojen a HD Nova či Eurosport jsou opravdu už ke koukání. Předem díky za rady.[/QUOTE]Podle mého jsou 2 způsoby jak to řešit použít kabel scart dlouhý takové jsou též v prodeji a nebo použít twin konvertor +druhý přij. (větší investice )ovšem u crt tv nepočítej že ti zobrazí hd signál!
denisek (260)|14.2.2009 16:01
[QUOTE=MONYS;216075]Podle mého jsou 2 způsoby jak to řešit použít kabel scart dlouhý takové jsou též v prodeji a nebo použít twin konvertor +druhý přij. (větší investice )ovšem u crt tv nepočítej že ti zobrazí hd signál![/QUOTE]

S tím nepočítám, je mi jasné že crt ukáže menší zobrazení , hlavní je, dostat tam signál ze satelitu, ten dlouhý scart nepřipadá ale k úvahu.
losos (2977)|14.2.2009 18:13
Stačí si koupit televizní RF modulátor, což je totéž, co bylo ve tvém předchozím přijímači. Je to takový malý a málo výkonný TV vysílač....víc jistě není třeba psát...
Další informace v Google, třeba zde :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a např. zde přímo výrobek : (je ovšem k dostání určitě i jinde)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pro naše podmínky by to chtělo takový modulátor, který umí normu PAL-D/K, aby správně fungoval zvuk u všech TV. Mnohým TV však zvuk v normě B/G nevadí. Je to třeba vyzkoušet.

Na následující adrese je opravdu levný modulátor, ale asi také nemá český zvuk. Ten by se v nejhorším případě dal vést přímo ze sat. přijímače přes zesilovač na reproduktory...

http://internetovy-obchod.msbox.cz/xtech-rf-unit-modulator-3in1-ps2xboxngc/f-1-s-75-dp-80362/

Nejsnadnější možnost je použít k tomu nějaké (třeba i starší) páskové video, nebo rekordér a z něj brát RF signál pro rozvod...(má to i český zvuk).
denisek (260)|15.2.2009 07:23
[QUOTE=losos;216100]Stačí si koupit televizní RF modulátor, což je totéž, co bylo ve tvém předchozím přijímači. Je to takový malý a málo výkonný TV vysílač....víc jistě není třeba psát...
Další informace v Google, třeba zde :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a např. zde přímo výrobek : (je ovšem k dostání určitě i jinde)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pro naše podmínky by to chtělo takový modulátor, který umí normu PAL-D/K, aby správně fungoval zvuk u všech TV. Mnohým TV však zvuk v normě B/G nevadí. Je to třeba vyzkoušet.

Na následující adrese je opravdu levný modulátor, ale asi také nemá český zvuk. Ten by se v nejhorším případě dal vést přímo ze sat. přijímače přes zesilovač na reproduktory...

http://internetovy-obchod.msbox.cz/xtech-rf-unit-modulator-3in1-ps2xboxngc/f-1-s-75-dp-80362/

Nejsnadnější možnost je použít k tomu nějaké (třeba i starší) páskové video, nebo rekordér a z něj brát RF signál pro rozvod...(má to i český zvuk).[/QUOTE]

Zatím díky moc za rady, ty modulátory jsou zajimavá věcička, původně jsem měl na mysli něco na tento způsob http://www.vpcentrum.prodejce.cz/index.php?strana=podkategorie&moreinfo=1240&ak=226&PHPSESSID=78b56a49b50287670c46f0a54c997280 ale nevím zda by to fungovalo na 2 tv a obrazově nevím jak to bude. Chtělo by to někoho kdo s tím má zkušenosti , ten levný modulátor asi nee, o cenu tu nejde , spíš kvalitu
denisek (260)|18.2.2009 16:13
Tak jsem pořídil ten RF Modulátor a vše funguje perfektně až na malý zádrhel v tom , že musím v satelitním přijímači změnit výstupní signál z 1080i na SD-PAL , takže děkuji za pomoc
losos (2977)|18.2.2009 20:48
[QUOTE=denisek;216597]Tak jsem pořídil ten RF Modulátor a vše funguje perfektně až na malý zádrhel v tom , že musím v satelitním přijímači změnit výstupní signál z 1080i na SD-PAL , takže děkuji za pomoc[/QUOTE]

Tak nám, prosím, popiš, jde ti ten zvuk i v české normě PAL-D/K ? Nebo jen B/G ?
Pochop, je to pro nás také zajímavé.
A uveď, prosím i značku, název (cenu) a nejlépe i internetovou adresu prodejce, kde jsi to sehnal, ať se na to můžeme podívat podrobněji.
Díky předem za všechny zájemce...
Ta nutnost přepnutí je vcelku pochopitelná...