Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blu-ray?

tabaco (80)|17.2.2009 16:34
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,zda-li má cenu si pořizovat Blu-ray DVD přehrávač.V půjčovně jsem nebyl tak ze tři roky,zda se za tu dobu rozmnožily Blu-ray DVD.Jestli ano,jaký by jste doporučili,co říkate na Paineer BDP-LX71,nebo BDP-LX08.
jarda50 (1424)|22.2.2009 20:10
Já osobně myslím, že má. Mám sice dva od sony 550 a 350 a jsem maximálně spokojený a upscaling DVDček je parádní, tedy pokud je dobré i DVD. Bohužel i mezi originály se najdou kvalitní a neklvalitní DVD
Panzer.Dragon (1081)|22.2.2009 20:28
vem ps3 a kdyz te bluecka omerzej tak muzes parit ;-)
jarda50 (1424)|22.2.2009 21:02
Ano to je pravda PS3 je nejuniverzálnější, ale také při vzniklé třeba herní závislosti náročná na peníze. A bude tu i dále.
tabaco (80)|23.2.2009 08:56
Dík za radu,ta PS3,no nevím,hry jsem takřka nehrál,nepodlehl jsem tomu takřka 50 let,nerad bych nyní.
KajaCZE (47)|25.2.2009 14:02
Podle mého názoru je Blu-Ray famózní formát! Při dobré LCD TV je obraz filmů prostě dech-beroucí. Mám PS3 a Samsung LE40A786 a filmy na tom vypadají NAPROSTO DOKONALE! Samozřejmě už se i u nás celkem Blu-Ray filmy rozmnožili. Už u nás vydává Bonton a Warner (filmy Warnerů vydává MagicBox). Stále to samozřejmě není jako v USA ale už se to rozjíždí. Cena je sice celkem vysoká (600 - 800 kč za film) ale ta kvalita za to prostě stojí! A jinak pokud nepotřebuješ české titulky a stačili by ti anglické titulky nebo umíš hodně dobře anglicky tak můžeš nakupovat v UK Blu-Ray filmy již od 9 liber!!

Takže jestli máš rád hodně filmy a chceš si je pořádně užít tak jedině BLU-RAY!
jarda50 (1424)|25.2.2009 16:59
Kaja stím souhlasím.
Martas 00 (114)|25.2.2009 20:56
Ja bych jen doplnil Bohužel i mezi originály se najdou kvalitní a nekvalitní BD.
jarda50 (1424)|25.2.2009 20:59
Ano historie s DVD se opakuje
tabaco (80)|26.2.2009 18:10
Jak to vypadá v půjčovnách,je jich již dostatek a kolik stojí půjčovné?Bohužel,musím brát filmy jen s českým dabingem nebo s titl.anglicky nerozumím,snad ještě ze školy trochu rusky.Má někdo zkušenosti s Painerem Blu-ray?,jsou to dobré mašinky?
Hmm (1739)|26.2.2009 20:21
[QUOTE=tabaco;217705]Jak to vypadá v půjčovnách,je jich již dostatek a kolik stojí půjčovné?Bohužel,musím brát filmy jen s českým dabingem nebo s titl.anglicky nerozumím,snad ještě ze školy trochu rusky.Má někdo zkušenosti s Painerem Blu-ray?,jsou to dobré mašinky?[/QUOTE]Výborné, ale ta jejich prémiová cena je zase o dost přetažená, stejně jako bývala u plazem, protože zas o tolik lepší než Sony nebo třeba Panasonic, jejichž přehrávače začínají na cca 6 tisících prostě nejsou... Navíc 14-bitový převodník má třeba až Pioneer LX91 za cca 60 tisíc, prakticky všechny ostatní přehrávače mají shodně 12-bit a nevěřím, že mají na první pohled viditelné rozdíly v kvalitě obrazu (myslím BR, upscaling DVD se lišit může více, ale to umí i DVDplayery).
A pořizovat si drahý BR přehrávač bez vydatného zdroje BR filmů snad ani nemá cenu, to už je lepší stahovat filmy v HD jako matrosky z netu a pouštět je z nějakého harddiskového univerzálního přehrávače.
Blue (62)|28.2.2009 21:25
[QUOTE=tabaco;216447]Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,zda-li má cenu si pořizovat Blu-ray DVD přehrávač.[/QUOTE]
Ako tu už bolo písané podla mna určite má, ak je možnost mat k tomu celý kvalitný retazec tj. Prehravač, kabely, TVT a receiver s repro je to skutočne zážitok hodný domáceho kina. Osobne si myslím, že v lete by filmy mohli stát cca 500Kč a koncom roku 400-450Kč. Niekde som čítal že nástup BD je ovela rýchlejší než nástup DVD možná je to aj tým, že na BD si svoju staru zbierku DVD prehráš ale na DVD si si VHS neprehral :) Ked bude poptávka cena bude klesat už teraz si niektoré tituly kúpiš za 540Kč. Aby sme mali LCD a Plazmy čím krmit postupne všetci prejdú na BD, upscaling DVD je sice fajn ale je to len z núdze cnost.

[QUOTE=tabaco;216447]Jestli ano,jaký by jste doporučili,co říkate na Paineer BDP-LX71,nebo BDP-LX08.[/QUOTE]
Pioneer je špička ale ak nie si schopný pokryt celý retazec kvalitnými komponentami je velmi otázne či to za tie peniaze stojí a ako písal myslím Jarda50 rozdiel nepoznáš. Pio je premiová značka a teda jeho cena je bohužial tiež prémiová :)
jarda50 (1424)|28.2.2009 22:00
Pak jsou tady ještě šipčkové přístroje jak Marantz cca 50 000,- ale i Pioneer BDP-LX91 za 72 000,-, Denon DVD-A1UD za 4000 GBP, ale to už je asi o něčem jiném.
Hmm (1739)|28.2.2009 22:21
[QUOTE=Blue;217918]Pioneer je špička ale ak nie si schopný pokryt celý retazec kvalitnými komponentami je velmi otázne či to za tie peniaze stojí [/QUOTE]
Jaks tohle myslel? To narážíš na to, jak skončili s plazmami??
StD (8612)|28.2.2009 22:26
[QUOTE=Blue;217918]Ako tu už bolo písané podla mna určite má, ak je možnost mat k tomu celý kvalitný retazec tj. Prehravač, kabely, TVT a receiver s repro je to skutočne zážitok hodný domáceho kina. Osobne si myslím, že v lete by filmy mohli stát cca 500Kč a koncom roku 400-450Kč. Niekde som čítal že nástup BD je ovela rýchlejší než nástup DVD možná je to aj tým, že na BD si svoju staru zbierku DVD prehráš ale na DVD si si VHS neprehral :) Ked bude poptávka cena bude klesat už teraz si niektoré tituly kúpiš za 540Kč. Aby sme mali LCD a Plazmy čím krmit postupne všetci prejdú na BD, upscaling DVD je sice fajn ale je to len z núdze cnost.


Pioneer je špička ale ak nie si schopný pokryt celý retazec kvalitnými komponentami je velmi otázne či to za tie peniaze stojí a ako písal myslím Jarda50 rozdiel nepoznáš. Pio je premiová značka a teda jeho cena je bohužial tiež prémiová :)[/QUOTE]

...a jsou tu taky normální lidé, kteří takto neuvažují a rozhodně nevyhazují $ z okna. Bože, do koho jsi tu duši dal... a není to vůbec OT. Reklamy fy Sony si nech jinam (jsem Sony Customer's Club Member).
Blue (62)|4.3.2009 13:49
[QUOTE=Hmm;217924]Jaks tohle myslel? To narážíš na to, jak skončili s plazmami??[/QUOTE]

Nie to vobec, myslel som akú ma TV, jak to myslí so zvukom, či to bude riešit cez receiver alebo potrebuje v BD prehravači zvukové dekodery asi som sa blbo vyjadril sorry ...

Čo je ale podstatné ak by bol nejaký konktétny dotaz na LX71 možem sa pokúsit zodpovedat.

Tabaco ak sa ešte rozhoduješ tu je recenzia:
http://www.areadvd.de/hardware/2008/pioneer_bdp_lx71.shtml
Blue (62)|4.3.2009 14:05
[QUOTE=StD;217928]...a jsou tu taky normální lidé, kteří takto neuvažují a rozhodně nevyhazují $ z okna. Bože, do koho jsi tu duši dal... a není to vůbec OT. Reklamy fy Sony si nech jinam (jsem Sony Customer's Club Member).[/QUOTE]

Neviem ako uvažuje vačšina ludí ako si ty ale ja mám rad elektronické hračky a kupujem si to čo ma baví a na čo mám ...

Nemáš pravdu, že vyhadzujem penízky z okna, kúpit si raz za čas BD film a urobit si radost to snád nie je vyhadzovanie penazí a že robím reklamu sony to som nechcel ak to tak vyznelo ospravedlnujem sa, chcel som robit reklamu pioneeru :) - toto je žart :)

Čestne prehlasujem, že nepracujem pre Pioneer ani ich dealerov, ani iných dodávatelov spotrebnej elektroniky, takže nemám žiadny dovod robit im reklamu :)
StD (8612)|4.3.2009 14:53
:):-)-
MONYS (460)|4.3.2009 18:39
[QUOTE=StD;218388]:):-)-[/QUOTE]Ja ja herr kapelmaister!!!