Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Analog+digitál

Batul (29)|20.12.2004 10:43
Čau,
mám dotaz ohledně současnýho používání analogovýho přijímače a Skystar 2 v počítači.
Koupil jsem SS2 a mám to napojený na starou anténu od analogu. Jenže moji rodičové se nechtějí vzdát analogu, tak přemejšlím, jak to udělat, aby to fungovalo oboje.
Jestli existuje nějaký přepínač, že bych vedl koax od konvertoru k rozbočovači nebo přepínači a od něj jeden do analogu a druhý do SS2.
Díky
blueant (820)|20.12.2004 10:56
Da sa to, ale budete obmedzeny na jednu polarizaciu. (cize ked zvolis program ktory je vo VERTIKALNEJ polarizacii tak na druhom prijimaci pojdu iba programy vysielajuce na VERTICALNEJ.

Najjednoduchsie je kupit TWIN konvertor s dvoma vystupmi.
mirekv (7169)|20.12.2004 12:25
Twin.
Batul (29)|20.12.2004 12:28
Diky, jeste me poradte, kde to koupit za rozumnou cenu, co jsem koukal po netu, tak je to tak za 1000 a vic a to me prijde hodne.
Nejlip kamennej obchod v Praze.
mirekv (7169)|20.12.2004 12:35
To asi levněji nejde, cena odpovídá.
blueant (820)|20.12.2004 14:19
V Prahe neviem ale na http://www.abcom.sk ho maju aj za 860,- SK s DPH.
vlada.t (32)|20.12.2004 14:48
Bacha na jednu věc! Jestli je ten analog hodně starý, asi do roku 95, tak se s novým konvertorem rozhodí. Staré přijímače měly posun kmitočtu (tuším o 250MHz) a s novým konvertorem je potřeba to znova naladit s přepočítanými (posunutými) kmitočty.
Tykoxxo (37)|29.4.2005 15:33
Ja som kupil satelitny rozbocovac, ktory ma na jednom z vystupov "power pass", tak som nan (ten powerpasovy) zapojil analog (s ocakavanim, ze napaja LNB aj ked je v standby) a na ten druhy SS2ojku. Analog ide v pohode, ale SS2 sa takto nechyta, ani ked zapnem nejaky program aj na analogu. Pise, ze "cannot ??? tuner state" (neviem si spomenut na to slovo) a tma - skratka not connected, ta ikona na liste, od Technisatu je cervena. Zaujimave je, ze ked som dal skenovat, tak bola chvilami zelena, zda sa, ze to skenovalo normalne (vypisovalo to PIDy atd), len akosi dlho. Zapojit to naopak nema vyznam, to by som musel vzdy zapnut pc, koli analogu (bez napajania LNB samozrejme nejde). Ten analog by sa zisiel, hlavne na hladanie druzic, neviete co s tym? Ani nie pred mesiacom som kupil nový LNB a teraz ten rozbocovac, neche sa mi zase kupovat twin a tieto vyhodit.
mirekv (7169)|29.4.2005 15:45
Tykoxxo
To je zvláštní, že ti ty saty nejdou souběžně. Když přehodíš výstupy, tak to jde? To taky může souviset s polarizací, investuj do toho twinu, nebo zkus pro zajímavost otočit konvertor o 90 stupňů.
Tykoxxo (37)|30.4.2005 19:44
Este to skusim prehodit, predpokladam, ze SS2 pojde, ale analog pojde asi len ked bude zapnuta (logicky), hoci, ked tak rozmyslam, svoj ucel to splni - to vyhladavanie satelitov (asi budem musiet na digitale naladit program zo zhodnou polarizaciou, ako bude ten hladany analogovy). Akurat uz nikto nebude moct pozerat sat len tak, bez pc (neviem co na to moja zena a MTV :-? , ked to zisti, som mrtvy :-( )
jopein (450)|30.4.2005 20:11
Tykoxxo
Pokud máš požadavek souběžného sledování 2 SAT, pak Twin je rozumné řešení pro klid v rodině. :-D
marsark (11)|1.5.2005 22:32
Tykoxxo:
to jsem taky kdysi řešil, odborník mi vysvětlil, že SAT signál z jednoho LNB nelze rozhodit do dvou přijímaču (ani digital/analog). Potřebuješ Twin LNB. Bez něj nepochodíš.
blueant (820)|2.5.2005 10:09
[quote=marsark]Tykoxxo:
to jsem taky kdysi řešil, odborník mi vysvětlil, že SAT signál z jednoho LNB nelze rozhodit do dvou přijímaču (ani digital/analog). Potřebuješ Twin LNB. Bez něj nepochodíš.[/quote]

A kvoli comu mas na satelitnych prijimacoch vystup ?

Ide to ale samozrejme s obmedzeniami - ako tu uz bolo napisane.

2 tykoxxo

Na tvojom mieste by som kupil TWIN - multifeed - prepinac a na SS2 by som si nastavil dve druzice :)
Tykoxxo (37)|8.5.2005 00:20
Z nejakeho dovodu sa uz par dni nemozem z domu prihlasit na TVFreak. Zatial som to nedoriesil, rozchodil som FastSatFinder (treba editovat sat.ini, je neaktualny), takze vyhladavat druzice ako tak zvladam, ale ten analog momentalne pouzivam len ako VF modulator (na prenos signalu po koaxiale do vedlajsej miestnosti). Uvidim, ci si tak potichucky vsetci zvyknu, ze satelit sa teraz pozera trochu inak, ale asi budem musiet kupit ten twin.
bledule (17)|7.7.2005 10:56
Reaguju sice pozdě,ale řešil jsem stejný problém a vyřešil to twinem
/máme motor/,ALE já provozuju Hotbird ,kde v Analogu není nic
kloudného a nemíním točit na Astru,kde není v digitálu nic kloudného.
Takže jsem vlastně rodiče pěkně vyšachoval,oni ten analog už ani nepouští a ten twin je mi vlastně nanic.Takže řešením by pro mě byl MULTIFOKUS a dva samostatné konvertory.Jo a samozřejmě jsem
jim tam ještě rozhodil ty naladěné kanály. Fakt je.že mi nastavení na
Astru pomohlo ze začátku,kdy jsem nainstaloval a hned koukal......