Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-EX 768

JITAHAU (2)|22.2.2009 10:51
Mám problém - nedokážu naladit programy na DMR-EX768 - vše je připojeno podle návodu, ale jsem asi už úplně v koncích - jako naprostý technický antitalent nevím, co mám nastavit - ať už na TV, nebo na DVD, abych úspěšně dokončila DVB Automatické nastavení :-(
Na TV jsem nastavila "HDMI" i "AV1" i "AV2", ale ani na jednom nedokážu najít žádné kanály.
DVDR mám připojený do DIGI HUMAX satelitu.
Můžete mi někdo "polopaticky" vysvětlit co můžu mít chybně?
PoloTom23 (90)|23.2.2009 14:59
Na tom přece nic není.Máte vůbec připojenou anténu a pokrytí signálem DVB-T??Nebo používáte pouze satelit?Když tu nenapíšete co s čím a jak jste propojila, asi Vám těžko dá někdo odpověď, kde se stala chyba.Rekordér pokud je připojená anténa se při prvním spuštění přece naladí sám.proladí jak digitální pásmo tak analogové.Se satelitem to nesouvisí.
JITAHAU (2)|23.2.2009 19:42
Ano, taky jsem si myslela, že na tom nic není PoloTome23 ;-)
Anténu mám připojenou do DVDr;
sat mám propojený s DVDr scartem a audio/video kabelem, který byl součástí dodávky dvd rekordéru;
tv a dvdr mám propojen scartem a koaxiálním RF kabelem;
propojení jsem provedla podle návodu na zapojení dvd rekordéru s tv a satelitem.
Rekordér se "naladil" sám, ale s nulovým výsledkem - hledal DVB i analogové kanály, ale ve finále - nic... a napsal mi, že mám zkontrolovat připojení antény..
Díky za reakci
PoloTom23 (90)|23.2.2009 19:55
[QUOTE=JITAHAU;217318]Ano, taky jsem si myslela, že na tom nic není PoloTome23 ;-)
Anténu mám připojenou do DVDr;
sat mám propojený s DVDr scartem a audio/video kabelem, který byl součástí dodávky dvd rekordéru;
tv a dvdr mám propojen scartem a koaxiálním RF kabelem;
propojení jsem provedla podle návodu na zapojení dvd rekordéru s tv a satelitem.
Rekordér se "naladil" sám, ale s nulovým výsledkem - hledal DVB i analogové kanály, ale ve finále - nic... a napsal mi, že mám zkontrolovat připojení antény..
Díky za reakci[/QUOTE]

Aha takže je propojeno správně, obraz na TV je vidět ale vlastně žádný není.Tudíž jestli rekordér provedl ladění a nenaladil tak bych jednoznačně hledal problém v anténě.Případně u DVB-T bych zkusil manuální ladění či manuální přidávání DVB služeb u nichž je přímo vidět síla a kvalita signálu.Pak bych to zkusil ještě u někoho kde anténa zaručeně funguje a jinak co jiného než reklamace.Jestli správně chápu Váš popis, zapojeno je vše jak má být.
simca0312 (1)|26.7.2009 08:33
Dobrý den, od včera mi na tomto přístroji svítí EXT-L a přístroj nejde vypnout, zapnout. Vůbec nereaguje. V návodu jsem si přečetla, že je zapnuto nahrávání z externího zařízení a že je nutné jej vypnout. Ale když se snažím na ovladači EXT-L vypnout, vypnutí se nedaří. Zkusila jsem už vše. Vyměnit baterie v ovladači. Vypnout přístroj z elektrické sítě. Přístroj nereaguje. Můžete mi poradit co s tím? Je nutná reklamace přístroje?
Moc děkuji za pomoc
mmmm. (112)|26.7.2009 23:20
Drahoušku, to, co řešíte, nením nic složitého, ale chce to mít u toho chlapa. Nemyslím to zle, ale mám takovou obavu, že takto to nezprovozníte nikdy...
HenryS (19)|3.8.2009 22:50
zdravím, dnes jsem si ke své PX 42S10E přivezl tento recordér Pan. DMR EX 768. Myslím, že ho mám zapojený dobře, protože signál DVB T mi jde. Jen jsem do něj dal anténu a spojil s tv. A dál už jen spojil HDMI kabelem (panasonic 1.3), to stačí ne?
A chtěl bych se zeptat na nějaké věci.
1) doufal jsem, že mi k recorderu půjde připojit moje 5.1 sestava Genius, ale jak to vypadá, bez zesilovače to nepůjde, je to tak?
2) když jsem se dočetl, že recorder přehrává ve 1080p, vypálil jsem si HD filmy na dvouvrstvé dvd-r dl verbatim a když ho vložím do recorderu, nepřahraje to a ani nepodporuje. Co dělám špatně? Je to špatně vypálené a nebo přístroj nepřehraje soubor s koncovkou mkv? Vypálil jsem to jako dvd/udf.
3)pokud recorder nepřhraje mkv, tak na co má 1080p, když to nemám jak využít. A nebo je to jen tím vypalováním?

Nejsem moc odborník, tak mi prosím poraďte, děkuji
Pitomec (10211)|3.8.2009 22:59
1080p je tam pouze upscaling z SD signálu do rádobyHD (ve skutečnosti je to nesmysl, protože onen upscaling si provede i sama TV a možná i líp). Vůbec DVD rekordéry jsou už mrtvá věc, lepší je PVR a spojit s PC.
PoloTom23 (90)|4.8.2009 09:25
Rekordér samozřejmě nemá 5.1 výstup takže s geniusama nepochodíš, nemají totiž 5.1 dekodér, pouze analogové vstupy.
HenryS (19)|4.8.2009 22:07
a mám nějakou možnost jak je zapojit?
PoloTom23 (90)|5.8.2009 05:53
Určo by to šlo přes nějaký dekodér.Pokud má rekordér optický digitální výstup.Nebo použít jinou sestavu než Genius který potřebný dekodér má.Podle mě jsou Geniusy výborný, pokud tedy máš ty dřevěný akorát holt jim chybí ten dekodér.Jsou určený spíš k PC.
HenryS (19)|5.8.2009 12:46
Ano jsou to ty dřevěné. A máš nějaký tip na ten dekodér?
Pitomec (10211)|5.8.2009 14:12
Kup si první DVD přehrávač s 5.1 analogovým výstupem a máš to vyřešený.
PoloTom23 (90)|6.8.2009 15:13
[quote=Pitomec;235697]Kup si první DVD přehrávač s 5.1 analogovým výstupem a máš to vyřešený.[/quote]
Přesně tak.
HenryS (19)|6.8.2009 15:30
a jiná možnost? nějaká redukce nebo něco?
Pitomec (10211)|6.8.2009 21:21
D/A převodník za několik tisícovek. To je oproti tomu obyč. DVD přehrávači za ani ne tisícovku fakt terno jako hrom 9-)
HenryS (19)|7.8.2009 10:31
ok, v tom máš asi pravdu. Ale to bych měl dvd recorder, normalní dvd přehr. a do budoucna ještě uvažuji o bluray. To už je zbytečný přepych nemyslíš? Máš nějaký tip na levný dvd přehrávač (s tím co potřebuji) nebo ten D/A převodník?
Pitomec (10211)|7.8.2009 14:23
HenryS (19)|19.8.2009 00:02
Když bych šel do bluray, půjdou mi na tomto ty moje repráky?
http://anekupto.cz/inshop/samsung-bd-p1400-blu-ray-(id-02658-1-985).html