Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pomoc s výběrem dvd přehrávače s usb vstupem

tomas.helisek (80)|24.2.2009 21:31
zdravím,
nedávno jsem prodal dvd player smarton a natěšeně si koupil Samsung DVD-P380, bylo pro mně hlavní USB vstup a značka a design samsungu...
bohužel jsem zjistil, že můžu k němu připojit max. flashku....nevzalo to můj 320gb 2.5" hdd ani 160gb, oba naformátované na fat32... ale prostě to ani ten disk nenačetlo:(
ale to je asi u tohohle modelu normálni...??
další velké mínus bylo s cz titulka v .srt - titulky šli, ale bohužel si to nerozumělo s diakritikou...

tak se obracím na vás, zda mi někdo poradí dvd přehrávač co je schopen vzít ten můj 320GB 2,5" hdd...?? a poradí si i s cz titulkama?? pokud možno osobní zkušenosti, abych měl fakt jistotu... HDMI apod. není podmínkou protože mám stéjně crt tv....ale potěšilo by výstupy na 6.kanálový zvuk....
cena tak cca do 2tisíc
koukal jsem třeba na Philips DVD -DVP5960 ale nevím jak to je s tím USB, aby to nebylo stéjné jak samsung, že půjdou jen flashky.....:((

Díky za rady a tipy
Heartwork (2358)|24.2.2009 23:49
DVD kapitolu jsem už skoro uzavřel, ale hodně se kupoval např. Ferguson:
http://www.ferguson-digital.cz/products/D-880HX/index.aspx (koupíš do 2t. s daní)

pak Philips DVP5990 (taky do 2t.), mrkni taky třeba sem:
http://technet.idnes.cz/otestovali-jsme-jedenact-levnych-dvd-prehravacu-k-vanocum-lepsi-letos-nekoupite-gpb-/tec_video.asp?c=A081120_155905_tec_video_nyv
tomas.helisek (80)|24.2.2009 23:57
nad tím philipsem dost uvažuju, ale rád bych měl jistotu že to zvládne můj 2,5" 320GB hdd....:(
Heartwork (2358)|25.2.2009 00:08
Zeptej se prodejce, pokud řekne, že ano - objednej ho u něj.
Když to pak nepůjde, vrátíš ho bez výčitek ve 14ti denní lhůtě.
deAngello (308)|25.2.2009 01:36
určitě Philips 5990 - osobně ext.HDD přes player na filmy nepoužívám ale bezchybně zmákne i 1TB

- pak ohledně titles a diakritiky je důležité nastavit v setupu Central Europe
- vůbec nejlepší je ho rovněž flashnout nějakým novějším upraveným firmware
- v tom případě pro Language Code CP 1250 (CentralEuropean and EastEuropean) - English, Czech, Hungarian, Polish, Slovak...
tomas.helisek (80)|26.2.2009 00:17
už ho mám objednaný tak snad načte ten můj 2.5" hdd.....
tomas.helisek (80)|26.2.2009 15:18
ještě mne napadlo k tomu philipsu, když bude potřeba flashnout firmware, jak na to??
nikdy jsem to nedělal a našel jsem angl. návod kde je něco o tom že se to musí palnout jako .iso...? je tak nebo mám velkou díru ve znalostech angliny.......:-D
deAngello (308)|26.2.2009 22:50
nejdřív pro jistotu zjistíš přesný název souboru pro upgrade firmwaru:
1) zapneš přehrávač
2) vysunout šuplík
3) zmáčkneš klávesy 5 5
Ukáže se asi v tvým případě: DVP5990_12.BIN

stáhneš upravenej fw (for CP1250) a ten cca 1,5MB soubor DVP5990_12.BIN vypálíš jako data ...a dál už postupuješ
- zapneme DVD, vložíme CD-R/RW (fw)
- zasuneme šuplík a chvíli počkáme, vše probíhá automaticky
- DVD na obrazovce informuje že nalezen NEW sw, potvrdíme tlač. PLAY
- během chvilky !!! skutečně chvilky se šuplík vysune zpět, vyjmeme pouze CD disk ALE NA NIC JINAK NEŠAHÁME a nemačkáme !
- čekáme tak dlouho až se DVD samo nerestartuje a nezasune znovu zpět šuplík...a HOTOVO
- což odhadem toto čekání trvá zhruba 3-4min! (jen se modlíme aby nevypadl zrovna proud :D)
deAngello (308)|26.2.2009 22:58
tomas.helisek (80)|27.2.2009 13:41
ok třeba to nebude ani třeba, ale pro jistotu:-))
díky;-)
janozlesa (32)|27.2.2009 15:50
Zdravim, ja mám už cca 2roky Philips DVP5160 s USB a funguje jak hodinky...

Ohľadom flashovania tu už odznel vyčerpávajúci návod ale v podstate to je veľmi jednoduché. Ja teda nie som až taký technický talent a zvládol som tam dať nový firmware.

Inak už tiež pokukujem po 5990 kvôli HDMI a upscalingu...

Škoda že som bol pred dvoma rokmi taký tvrdohlavý a šetrný...
tomas.helisek (80)|27.2.2009 19:57
[QUOTE=janozlesa;217789]Zdravim, ja mám už cca 2roky Philips DVP5160 s USB a funguje jak hodinky...

Ohľadom flashovania tu už odznel vyčerpávajúci návod ale v podstate to je veľmi jednoduché. Ja teda nie som až taký technický talent a zvládol som tam dať nový firmware.

Inak už tiež pokukujem po 5990 kvôli HDMI a upscalingu...

Škoda že som bol pred dvoma rokmi taký tvrdohlavý a šetrný...[/QUOTE]

a co do usb zapojuješ?? jen flashku nebo i hdd a jaký?? díky
marktomark (2)|3.3.2009 11:32
okrem tychto spominanych dvd playerov zvladne este niektory iny pripojenie externeho hdd na usb vstup???
So sencormi nemate skusenosti?
PeLi (289)|3.3.2009 14:08
Philips 5990 neodporúčam - Xvidy nezvláda a zamrza! Je to adekvátne ako pri domácom kine [FONT=Comic Sans MS]Philips HTS3367.[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Odporúčam si to pred kúpou riadne otestovať. V poslednej dobe mi mrznú všetky X-Vidy a pomôže len vytiahnutie zo zástrčky. Philips sa môže za takýto produkt hanbiť![/FONT]
Skús si pozrieť toto: [COLOR=#333333]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18558[/COLOR]
[COLOR=#333333]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18524[/COLOR]
miromen (146)|3.3.2009 15:56
[QUOTE=PeLi;218248]Philips 5990 neodporúčam - Xvidy nezvláda a zamrza! Je to adekvátne ako pri domácom kine [FONT=Comic Sans MS]Philips HTS3367.[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Odporúčam si to pred kúpou riadne otestovať. V poslednej dobe mi mrznú všetky X-Vidy a pomôže len vytiahnutie zo zástrčky. Philips sa môže za takýto produkt hanbiť![/FONT]
Skús si pozrieť toto: [COLOR=#333333]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18558[/COLOR]
[COLOR=#333333]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18524[/COLOR][/QUOTE]

To je zajimave ja jsem 5990 prohnal kde co a bez problemu.Jedine co mi to zatim nevzalo bylo avi 1280x720 šel jen zvuk ale to asi nevezme žedny dvd player.
tomas.helisek (80)|3.3.2009 17:16
tak vážení...před chvilkou jsem zapojil toho philipse...
zatím absolutně cool, ten 2.5"hdd vzal úplně ok...nastal problém s titulkama..ale zjistil jsem, že titulky u divx musí mít stejný název jako film..takže opraveno a ok...
nezmrzá, titulky zatím vcelku OK takže zatím nemám důvod předělat firmware...
uvidíme na co narazím časem...

ale mohu zatím doporučit:))

p.s. - jen jedna malá moucha - u toho hdd ve složce FILMY mám filmy v divx..i ty jsou zasložkované....vypadá to že se to řadí dle abecedy..ale když dojdu nakonec, začnou po "Z" další filmy (složky)..příjde mi to že to jsou naposled vytvořené složky..nejdou ani přesně dle abecedy..fakt spíš dle data přidání na hdd.... máte s tím někdo zkušenost...???
miromen (146)|3.3.2009 18:04
[QUOTE=tomas.helisek;218267]tak vážení...před chvilkou jsem zapojil toho philipse...
zatím absolutně cool, ten 2.5"hdd vzal úplně ok...nastal problém s titulkama..ale zjistil jsem, že titulky u divx musí mít stejný název jako film..takže opraveno a ok...
nezmrzá, titulky zatím vcelku OK takže zatím nemám důvod předělat firmware...
uvidíme na co narazím časem...

ale mohu zatím doporučit:))

p.s. - jen jedna malá moucha - u toho hdd ve složce FILMY mám filmy v divx..i ty jsou zasložkované....vypadá to že se to řadí dle abecedy..ale když dojdu nakonec, začnou po "Z" další filmy (složky)..příjde mi to že to jsou naposled vytvořené složky..nejdou ani přesně dle abecedy..fakt spíš dle data přidání na hdd.... máte s tím někdo zkušenost...???[/QUOT

Jaky maš konkretně hard disk a přes jaky program si ho přeformatoval? Diky za odpověd
tomas.helisek (80)|3.3.2009 19:45
2,5" hitachi 320GB v rámečku, a předělal jsem to v EASEUS PARTITION MANAGER 3.0
janozlesa (32)|4.3.2009 18:14
Ohľadom toho že Philips neprehráva Xvid a mrzne, môžem len povedať, že práve Philips som si vybral už druhýkrát práve preto že nemal problémy so žiadnym formátom.

Predtým som mal DVP3040 a tiež dva roky bez problémov so všetkými formátmi.

Titulky musia byť naozaj pomenované tak ako film inak to player neberie.

Dosť ma to štvalo, pretože ak chcem mať viacero titulkov k jednému filmu ostáva len ich
ukladať pod rovnakým názvom ale v inom formáte (sub, srt, txt...).

Inak gratulujem k 5990, plánujem ho kúpiť tiež.
miromen (146)|4.3.2009 18:41
[QUOTE=janozlesa;218403]Ohľadom toho že Philips neprehráva Xvid a mrzne, môžem len povedať, že práve Philips som si vybral už druhýkrát práve preto že nemal problémy so žiadnym formátom.

Predtým som mal DVP3040 a tiež dva roky bez problémov so všetkými formátmi.

Titulky musia byť naozaj pomenované tak ako film inak to player neberie.

Dosť ma to štvalo, pretože ak chcem mať viacero titulkov k jednému filmu ostáva len ich
ukladať pod rovnakým názvom ale v inom formáte (sub, srt, txt...).

Inak gratulujem k 5990, plánujem ho kúpiť tiež.[/QUOTE]

S flešnutym firmwarem nemusi byt titulky stejně pojmenovane.
tomas.helisek (80)|5.3.2009 07:50
[QUOTE=miromen;218269][QUOTE=tomas.helisek;218267

Jaky maš konkretně hard disk a přes jaky program si ho přeformatoval? Diky za odpověd[/QUOTE]

noo tak dělá to i sousedovi na jeho samsungu....zvláštní
janozlesa (32)|5.3.2009 08:27
[QUOTE=miromen;218406]S flešnutym firmwarem nemusi byt titulky stejně pojmenovane.[/QUOTE]

Neviem, ja som firmware flešoval kvôli znakovej sade a veľkosti tituliek (nezobrazoval čšťľ...) a titulky nebral...

Musím pozrieť či nie je nový a vyskúšam.
PeLi (289)|5.3.2009 08:56
[quote=janozlesa;218403]Ohľadom toho že Philips neprehráva Xvid a mrzne, môžem len povedať, že práve Philips som si vybral už druhýkrát práve preto že nemal problémy so žiadnym formátom.

Predtým som mal DVP3040 a tiež dva roky bez problémov so všetkými formátmi.

Titulky musia byť naozaj pomenované tak ako film inak to player neberie.

Dosť ma to štvalo, pretože ak chcem mať viacero titulkov k jednému filmu ostáva len ich
ukladať pod rovnakým názvom ale v inom formáte (sub, srt, txt...).

Inak gratulujem k 5990, plánujem ho kúpiť tiež.[/quote]TPomenovanie titulkov musí mať zhodný názov ako AVI ake za názvom môže byť ešte číslo.
príklad:
assdf.avi
assdf.sub
assdf.01.sub
assdf.02.sub

Nemám to vyskúšané, ale v mojom predchádzajúcom Philipsáckom prehrávači to takto fungovalo.
PeLi (289)|5.3.2009 09:10
[quote=miromen;218269]

noo tak dělá to i sousedovi na jeho samsungu....zvláštní[/quote]Hardisk je asi jedno, že aký je. Jediná podmienka je, aby bol naformátovaný na FAT32.

čo sa týka toho zamrzania, tak teraz mi zamŕza DK pri všetkych Xvid filmoch a vždy na inom mieste. Xvidy sťahujem z netu. Filmy kódované v xvid bez QPEL-GMC-Packed bistream sú OK. Filmy kódované v Div-x sú OK. Je však aj možné, že mám na kine nejakú HW chybu. Ak by bol niekto ochotný to otestovať, tak by som poslal na net nejaký X-Vid, ktorý mi spôsobuje to zamrzanie.:-((
miromen (146)|5.3.2009 09:18
[QUOTE=PeLi;218459]Hardisk je asi jedno, že aký je. Jediná podmienka je, aby bol naformátovaný na FAT32.

čo sa týka toho zamrzania, tak teraz mi zamŕza DK pri všetkych Xvid filmoch a vždy na inom mieste. Xvidy sťahujem z netu. Filmy kódované v xvid bez QPEL-GMC-Packed bistream sú OK. Filmy kódované v Div-x sú OK. Je však aj možné, že mám na kine nejakú HW chybu. Ak by bol niekto ochotný to otestovať, tak by som poslal na net nejaký X-Vid, ktorý mi spôsobuje to zamrzanie.:-(([/QUOTE]

Tak hoď nějaky odkaz odkud ten konkretni x-vid maš a ja se nato mrknu
janozlesa (32)|5.3.2009 09:55
"Xvid bez QPEL-GMC-Packed" - moja 5160 píše v manuáli, že Qpel nepodporuje... neviem ako v tej 5990...
PeLi (289)|5.3.2009 11:20
[quote=miromen;218461]Tak hoď nějaky odkaz odkud ten konkretni x-vid maš a ja se nato mrknu[/quote]ťahám to z http://tracker.czech-server.com/ ale ak tam nie si registrovaný, tak sa tam nedostaneš. Zajtra skúsim dať niečo na ezdisk. V poslednom čase sú tam asi všetky filmy, ktoré mi zamŕzajú. Koncom roka sa mi to stalo len výnimočne.
miromen (146)|5.3.2009 11:27
[QUOTE=PeLi;218483]ťahám to z http://tracker.czech-server.com/ ale ak tam nie si registrovaný, tak sa tam nedostaneš. Zajtra skúsim dať niečo na ezdisk. V poslednom čase sú tam asi všetky filmy, ktoré mi zamŕzajú. Koncom roka sa mi to stalo len výnimočne.[/QUOTE]

Dobra tedy pak napiš.
tomas.helisek (80)|5.3.2009 11:50
jj též pak zkusím ten x-vid když pak hodíš link..a dám vědět zda to je všeobecný problém nebo je to jen u tebe
PeLi (289)|5.3.2009 18:36
Dal som časť filmu na EZDISK. Je to bez zvuku, nakolko tam je 5.1 zvuj a zaberal dosť miesta.
Má to asi 7minút
http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/73566/CestaDoStreduZeme.avi_97.51MB.html
Som zvedavý ako dopadne test.:confused:
miromen (146)|5.3.2009 20:31
[QUOTE=PeLi;218522]Dal som časť filmu na EZDISK. Je to bez zvuku, nakolko tam je 5.1 zvuj a zaberal dosť miesta.
Má to asi 7minút
http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/73566/CestaDoStreduZeme.avi_97.51MB.html
Som zvedavý ako dopadne test.:confused:[/QUOTE]

Takže 5990 to přehrala v pohodě bez sekance. Jinak ta kvalita je opravdu dost dobra.To jsou na tom odkaze cos tu daval všechny filmy v takove kvalitě? Jo je možne že flešnutej firmware toho zvladne vic ale to se jenom domnivam.
tomas.helisek (80)|5.3.2009 21:07
u mně též ok, jen bez zvuku.....když to zpustím, napíše to že soubor nemá zvuk....???:-(
PeLi (289)|5.3.2009 21:09
[quote=miromen;218528]Takže 5990 to přehrala v pohodě bez sekance. Jinak ta kvalita je opravdu dost dobra.To jsou na tom odkaze cos tu daval všechny filmy v takove kvalitě? Jo je možne že flešnutej firmware toho zvladne vic ale to se jenom domnivam.[/quote]
A kolko krát si to skúsil prehrať? Lebo mne to dvakrát zamrzlo a na tretí krát to prešlo celé bez problémov. Mám aj druhú ukážku, ktorú som na NET nedal, lebo som to skúšal asi 5x a prehralo to v pohode. Tak som si teraz chcel pustiť ten film a ako naschval to zamrzlo asi za 2minuty. Tak som sa na to.... Ale keď si pustím film v Xvide, ktorý som sťahoval asi pred 3mi mesiacmi, tak ten je OK. Robia mi to len tie nové Xvidy.

Filmy sú tam kvalitné. Sú tam aj DVD a HD, ale asi sa tam nedá zaregistrovať. Treba tam pozvánku.
miromen (146)|5.3.2009 22:10
Tak jsem to zkusil vickrat a pořad to jede plynule.No a s tim zamrzanim nemuže to byt tim že ty nove xvidy jsou pravě větši kvality (vyšši datovy tok) a tvoje DK je nestiha? A ještě jsem si vzpoměl že u meho minuleho dvd panasonic ktery uměl sice jen dvd-v to ale neni podstatne se filmy začali taky sekat a postupem času to bylo horši tak jsem ho přejel čisticim cd a bylo po problemu.

ps.Prosim tě neviš jak se ta pozvanka da zjiskat.
tomas.helisek (80)|5.3.2009 22:16
jj mně to též faká ok.jen ten zvuk....file have not sound nebo něco takovýho mi to ukáže
miromen (146)|5.3.2009 22:26
Ještě jednou si pořadně přečti co PELI napsal a přestaneš se divit.
tomas.helisek (80)|5.3.2009 22:32
omfg....omlouvám se všem za ten zvuk...safra...
jinak jsem to zkoušel 3x a pohoda, bez seknutí
PeLi (289)|6.3.2009 07:21
[quote=tomas.helisek;218543]jj mně to též faká ok.jen ten zvuk....file have not sound nebo něco takovýho mi to ukáže[/quote]No tak vyzerá to tak, že to dám do servisu. Len už viem ako to dopadne..... Ale vyzerá to tak, že je asi vadná celá séria, lebo niesom zďaleka sám, komu to robí.
Zatial to riešim tak, že Xvidy prerábam na DivX :-D
PeLi (289)|6.3.2009 08:17
[quote=miromen;218541]Tak jsem to zkusil vickrat a pořad to jede plynule.No a s tim zamrzanim nemuže to byt tim že ty nove xvidy jsou pravě větši kvality (vyšši datovy tok) a tvoje DK je nestiha? A ještě jsem si vzpoměl že u meho minuleho dvd panasonic ktery uměl sice jen dvd-v to ale neni podstatne se filmy začali taky sekat a postupem času to bylo horši tak jsem ho přejel čisticim cd a bylo po problemu.

ps.Prosim tě neviš jak se ta pozvanka da zjiskat.[/quote]Zamrzne mi to z akéhokolvek média -DVDR,DVDRW,USB HDD,USB flash. Asi to dám do servisu.
Pozvánku ti môže poslať niekto, kto je tam registrovaný ale ja pozvánku nemám. Už som ju použil :mad:
miromen (146)|6.3.2009 09:07
[QUOTE=PeLi;218563]Zamrzne mi to z akéhokolvek média -DVDR,DVDRW,USB HDD,USB flash. Asi to dám do servisu.
Pozvánku ti môže poslať niekto, kto je tam registrovaný ale ja pozvánku nemám. Už som ju použil :mad:[/QUOTE]

Tak to určitě jedině servis ale otazka jestli se to finančně oplati však uvidiš kdyžtak dej potom vědět jak si dopadnul. S tou pozvankou je to škoda.Už jsem sice na jiste forum psal o žadost te pozvanky no a borec mi ji poslal ale ne do soukrome zpravy takže admin to samozřejmě smaznul.

ps.a neda se to tve domaci kino flešnout
PeLi (289)|6.3.2009 09:19
[quote=miromen;218571]Tak to určitě jedině servis ale otazka jestli se to finančně oplati však uvidiš kdyžtak dej potom vědět jak si dopadnul. S tou pozvankou je to škoda.Už jsem sice na jiste forum psal o žadost te pozvanky no a borec mi ji poslal ale ne do soukrome zpravy takže admin to samozřejmě smaznul.

ps.a neda se to tve domaci kino flešnout[/quote]Mám to v záruke, tak by to malo byť zdarma.
A o flashovaní už čo-to viem :-))) pozri moju stránku:http://videopeli.szm.sk/ a na lavo tlačítko "PHILIPS FW"
Samozrejme som skúšal aj najnovšiu oficialnu verziu, ale nepomohlo to.
miromen (146)|6.3.2009 09:30
PeLI pokud je tam zaruka tak neni co řešit jenom tam pro jistotu nahrat origoš firmware ať nejsou nějake problemy. Co jsem koukal na tve strnky tak nejsi žadny začatečnik a to jsem nevěděl.
PeLi (289)|17.4.2009 20:08
Tak už mám vymenené DK, dokonca aj za novší model. Xvidy šlapú. Tak to vyzerá naozaj tak, že to bola vadná séria :-)
ferdoz (31)|25.8.2009 10:29
PELI: Pravdepodobne mám tú istú sériu 5990, mrznú mi niektoré Xvidy a čaká ma reklamácia. Čo je to vlastne to DK? (ak by sa ma snažili ojekabátiť, že je všetko OK) Ďakujem.
husky14 (34)|25.8.2009 11:03
Nevím, jestli už to tu padlo, ale co zkusit třeba upravenej firmware?

Tady se Philipsama hodně intenzivně zabývá vb6rocod:
http://vb6rocod.euracks.com/index.php

Nedávno sem úplnou náhodou koupil v Penny za 8 stovek Philipse 3260I, protože sem potřeboval něco obyč s USB. Pak sem našel ty alternativní firmwary a všechny problémy origo přehrávače (nečitelný titulky, rozsynchronizování při přetáčení atd atd - mluvím o 3260) jsou tam vyřešený....

Flashnutí je otázka minutky, mrkni tam.... za zkoušku nic nedáš ;)
ferdoz (31)|28.8.2009 11:22
Husky: vďaka za informáciu, ale tie alternatívne firmwary od vb6rocoda poznám a používam, problém sekania Xvidov však neriešia. Problém je v kódovaní, resp. v dátovom toku Xvidu, ktorý 5990-ky určitej série (bohužiaľ aj moja) nezvládajú.