Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vantage HD 8000s

geronimoh (2327)|2.8.2011 20:09
Aktuální postřehy :

Příjímač : Vantage HD8000S
Firmware : Jepssen 02.55.01
Uničtečka 1 : karta CSLink čisté IRDETO
Uničtečka 2 : karta Skylink Irdeto ICE

Zatím bez problémů, karty se nehádají. Zápisy chodí na obě karty. Včera se vyskytl malý problém - po zápisech nešel na kartě CSLink program ČT2, ale stejný problém měl i "Petrcep" s CSLink kartou v CAM modulu Mascom.

Zkoušel jsem provozovat Vantage s CAM modulem Mascom a kartou CSLink Irdeto : sdílení karty fungovalo, ale přepínání programů bylo pomalejší a pokud jsem do uničtečky vložil kartu Skylink Irdeto ICE, tak se obraz a zvuk sekal.
Zigáč (231)|6.4.2012 14:28
Jakej největší externí HDD lze připojit zvládne 2TB? Mám vyhlídnut tento typ Western Digital Elements Desktop 2000GB [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Díky
Zigáč (231)|28.4.2012 14:51
Tak vybraný HDD funguje. Vantage ho ve FAT32 načte a nahrává jak direct, tak z časovače při zapnutém STB, ale jakmile jde STB do Standby a má se zapnout pro nahrávání, tak se zapne, ale naprogramovanou nahrávku to žádnou neudělá. Pozoroval jsem jeho chování a při bootingu se objeví informace, že "Externí medium je připojeno do USB1", ale loaduje dál, už je zapnutý vybraný program, HDD stále bliká jako by nahrával nebo načítal. Po cca 30s se znovu objeví hláška "Externí medium je připojeno do USB1" a v tu chvíli přestane teda HDD blikat a nenahrává nic. Nerozumím tomu. Poradí někdo? Přeci nebudu kvůli nahrávání nechávat STB stále zaplej, to je nesmysl... Koukal jsem i na vantagefunclub a žádnej tip, co tam někdo psal mi nepomohl :-(
geronimoh (2327)|28.4.2012 15:48
To je asi slabina firmware Vantage. Já musel u interního HDD vypnout uspávání HDD, protože je tam jediná možnost - 5 minut a často se kvůli tomu neuskutečnil naprogramovaný záznam. Píše se o tom i na Vantagefunclubu - údajně se STB Vantage zapne příliš brzy před plánovaným záznamem a pokud se HDD uspí dříve, než započne záznam, tak pak najdeš na HDD jen složku bez zaznamenaného videostreamu). Externí HDD jsem k Vantage ještě neměl připojený. Zkus napsat jarinovi1978, on má k Vantage připojený externí HDD.
losos (2977)|28.4.2012 15:48
Pro Zigáč
A máš v časovači uvedeno, že se má nahrávat na USB1 ? Vždy je to nutné přesně specifikovat, prohlédni si tam ty různé možnosti, atd...
Zigáč (231)|28.4.2012 16:26
geronimoh: uspávání HDD mám vypnuto ... tak třeba se jarino ozve, ale mě moc radit nikdy nechtěl kvůli dohadům o Panasonic TV apod :-D
losos: mam vybrano USB1 .. nic jineho mi ani nenabidne a neumozni
geronimoh (2327)|28.4.2012 17:32
Externí HDD WD se při nečinnosti uspávají samy, ale nevím jistě jestli to má na svědomí nějaká utilita na HDD, nebo něco jiného ....
vivid.sk (11472)|28.4.2012 17:33
WD disky maju taketo nastavenie od vyroby (teda uspavaju sa aj pri pripojeni k TV, pripadne STB). Ale mam pocit, ze sa to da nastavit/upravit firemnou aplikaciou.
Zigáč (231)|28.4.2012 17:40
ten disk se okamžitě při zapnutí STB začíná načítat (dioda signalizujici cinnost se rozsviti a zacne blikat)
EDIT: vivid.sk myslíš tuhle utilitu? http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=304&sid=17&lang=cz
vivid.sk (11472)|28.4.2012 18:11
nieco podobne:
http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=305&sid=154&lang=en

Inak co sa tyka toho disku, odporucam. Bol to zatial najtichsi disk, co som mal. Tento tyzden mi prisiel tento novy 3TB WD , ale je 2x hlucnejsi ako lacnejsia varianta Elements Desktop. Taktiez ho nevidia mnohe zariadenia pri standardnom formatovani. Treba rozdelit disk, aby mal particiu <=2TB.
losos (2977)|28.4.2012 18:19
Pro Zigáč
A na tomhle fóru jsi hledal ?

http://forum.vantage.cz/viewtopic.php?f=10&t=208
Zigáč (231)|28.4.2012 19:16
tam jsem hledal už včera a četl si dopředu nějaký tipy a triky než to dneska pujdu otci zprovoznit. zkusím ještě podle rady "kerase" si pohrát ve widlích s nastavením toho disku ve smyslu tohoto:
"Dále doporučuji v PC po připojení ext. hdd zaškrtnout v ovladací panely-systém-obnovení systému tam zamodřit příslušný ext. hdd - nastavení - a tam zafajfkovat "vypnout nástroj obnnov. systému na této jednotce". On potom při připojení do pc nekontroluje co je na disku nového a nezvětšuje se tak ani adresář "system volume information". A ještě tento počítač-kliknout pravým na ext. hdd a dát vlastnosti a tam uplně dole ostranit fajfku z "indexovat obsah disku...." U tohoto ext. hdd je to zbytečné a nežádoucí!"
ostatní je disk komplet novej nezasviněnej všmožnými daty a zformátovanej nejprve utilitou a poté samotným vantagem.

PS: já jsem právě po přečtení většiny debat rozhodl pro verzi externího místo interního, s tím, že těch problémů je víc u interního. Rodiče to rozhodně nebudou nikam přenášet, prostě ho budou mít na místě.
losos (2977)|28.4.2012 19:50
[QUOTE=Zigáč;407966]rozhodl pro verzi externího místo interního, s tím, že těch problémů je víc u interního. [/QUOTE]

Tak to jsi mne dostal... pokud vím, vždycky to bylo obráceně...ale nechci se hádat...
Zigáč (231)|28.4.2012 20:04
já si ty diskuze vyhodnotil tak, že problémy s nahráváním jsou jak u interního tak externího a interní má navíc problémy s přehříváním, pokud není pořádné aktivní chlazení, takže asi tak jsem si to vyhodnotil no..
losos (2977)|28.4.2012 20:14
Nesmysl, žádné přehřívání není, kamarád má Vantage 8000S s vnitřním harddiskem již několik let a vše mu funguje ok...samozřejmě i nahrávání z časovače...
Zigáč (231)|28.4.2012 20:42
jestli to pres prodlouzeny vikend nerozchodim, tak ho asi vratim a zkusim interní
jarino1978 (8045)|28.4.2012 21:11
neviem, aký máš FW, ale najskôr si skontroluj, keď dáš niečo načasovať, či tam náhodou ( v menu časovača ) nemáš výber HDD - SATA . Musíš mu v tom menu ručne zadať USB1 a uložiť.
Zigáč (231)|28.4.2012 21:18
Mam tam posledniho Jepssena
pokazde je tam USB1.. aktuálne koukám na HBO2 a nahrávám časovačem Novu HD na USB1
tahlovej (304)|28.4.2012 22:46
[QUOTE=Zigáč;407966]tam jsem hledal už včera a četl si dopředu nějaký tipy a triky než to dneska pujdu otci zprovoznit. zkusím ještě podle rady "kerase" si pohrát ve widlích s nastavením toho disku ve smyslu tohoto:
"Dále doporučuji v PC po připojení ext. hdd zaškrtnout v ovladací panely-systém-obnovení systému tam zamodřit příslušný ext. hdd - nastavení - a tam zafajfkovat "vypnout nástroj obnnov. systému na této jednotce". On potom při připojení do pc nekontroluje co je na disku nového a nezvětšuje se tak ani adresář "system volume information". A ještě tento počítač-kliknout pravým na ext. hdd a dát vlastnosti a tam uplně dole ostranit fajfku z "indexovat obsah disku...." U tohoto ext. hdd je to zbytečné a nežádoucí!"
ostatní je disk komplet novej nezasviněnej všmožnými daty a zformátovanej nejprve utilitou a poté samotným vantagem.

PS: já jsem právě po přečtení většiny debat rozhodl pro verzi externího místo interního, s tím, že těch problémů je víc u interního. Rodiče to rozhodně nebudou nikam přenášet, prostě ho budou mít na místě.[/QUOTE]Nazdar,nechci Ti kazit iluze,ale spolehlivě provozovat 2TB disk ve Vantage je nesmysl - až ho uživatel zaplní několika desítkami filmů (což znamená zaplnit kapacitu ani ne z poloviny),V8000 už bude mít problém HDD spustit,natož na něj něco nahrát.Podle mne nejlepší volba je instalace
interního HDD Seagate PIPELINE ST3500312CS.Je přímo určen pro DVR aplikace a věř mi,že těch 500GB je ideální kompromis všech uživatelských vlastností.
geronimoh (2327)|29.4.2012 11:44
[QUOTE=tahlovej;407991]Nazdar,nechci Ti kazit iluze,ale spolehlivě provozovat 2TB disk ve Vantage je nesmysl - až ho uživatel zaplní několika desítkami filmů (což znamená zaplnit kapacitu ani ne z poloviny),V8000 už bude mít problém HDD spustit,natož na něj něco nahrát.Podle mne nejlepší volba je instalace[/QUOTE]

To je sice možné, ale mohl by jsi vysvětlit, jak jsi k tomu dpspěl, protože já se nikde nedopátral nikoho, kdo by měl Vanatge s větším HDD jak 1TB, ale ani informace, jak velký HDD Vantage podporuje.
geronimoh (2327)|29.4.2012 11:52
[QUOTE=losos;407973]Nesmysl, žádné přehřívání není, kamarád má Vantage 8000 S s vnitřním harddiskem již několik let a vše mu funguje ok...samozřejmě i nahrávání z časovače...[/QUOTE]

Já ho mám asi 2 roky a přehřívání skutečně není, ale problémy s časovým nahráváním jsem měl, dokud jsem měl zapnuté uspávání HDD ... Co jsem uspávání HDD zrušil, tak je zatím vše O.K., ale otázka je, jak dlouho takto ten "šmejd" disk od Seagate vydrží. Přetrvávají problémy s náhodným restartem přijímače při posunu v přehrávaném záznamu apod. Rozhodně ten přijímač, ani firmware není dokonalý a neodpovídá vysoké ceně, za kterou se prodává a hlavně dříve prodával. Své klady má, ale podle mně to není pořizování nahrávek a jejich přehrávání v přijímači. Mám podezření, že k tomu nemá přijímač dostatečný výpočetní výkon atd.
tahlovej (304)|29.4.2012 13:18
[QUOTE=geronimoh;408025]To je sice možné, ale mohl by jsi vysvětlit, jak jsi k tomu dpspěl, protože já se nikde nedopátral nikoho, kdo by měl Vanatge s větším HDD jak 1TB, ale ani informace, jak velký HDD Vantage podporuje.[/QUOTE]Dospěl jsem k tomu poznání praxí - kdysi jsem provozoval 1100ku s 500GB WD.Když byl disk asi z 70%
zaplněn a bylo tam cca 100 souborů,byla spíš náhoda,kdy se podařilo disk smyslupně spustit a užívat.Po přesunutí 85 dílů nejmenovaného seriálu na jiný disk a nasledném smazání jen těch 85 dílů se disk začal chovat naprosto normálně,aniž bych ho zformátoval.Tak si jen představuju,co by měl Vantage za problémy se 2TB diskem
KamilZ (10277)|29.4.2012 13:29
Podle mě se chleba se láme na 2TB, 4Kb a Advanced Format. HDD do 2TB s 512b bloky by Vantage měl teoreticky zvládnout, pokud tam nemají nějakou hloupou chybu.
Zigáč (231)|29.4.2012 13:45
Zatím eviduju ten jediný problém s nahrávání ze spánku. Holt teda nebudou vantage vypínat. Táta tam interní HDD nechce, takže to asi tak zůstane. Proč jsme koupili 2TB? Protože si rodiče nahrávaj samý nesmyslný seriály, který jdou ve stejnej čas a pak na ně koukaj ze záznamu (zatím na to používali video :-) ), budu rád, když je naučím jak nahrávat (dnes dostal školení otec a jako učenlivý student si dělal zápisky a návod :-) ) a promazávání shlédnutých neočekávám, že budou dělat, takže to udělám vždy jednou za čas já, když k nim přijedu, tak proto raději ta vysoká kapacita, byť klidně to mohlo být asi ten 1TB disk no...
geronimoh (2327)|29.4.2012 17:10
[QUOTE=tahlovej;408035]Dospěl jsem k tomu poznání praxí - kdysi jsem provozoval 1100ku s 500GB WD.Když byl disk asi z 70%
zaplněn a bylo tam cca 100 souborů,byla spíš náhoda,kdy se podařilo disk smyslupně spustit a užívat.Po přesunutí 85 dílů nejmenovaného seriálu na jiný disk a nasledném smazání jen těch 85 dílů se disk začal chovat naprosto normálně,aniž bych ho zformátoval.Tak si jen představuju,co by měl Vantage za problémy se 2TB diskem[/QUOTE]

To ano, ale to ani tak nesouvisí s kapacitou HDD, jako spíše s počtem souborů, fragmentací, počtem chyb atp. Rozdíl chování Vantage s vyprázdněným HDD a zaplněným pozoruji také, bohužel ...
geronimoh (2327)|29.4.2012 17:12
[QUOTE=geronimoh;408058]Holt teda nebudou vantage vypínat[/QUOTE]

To se ti asi bude brzo sekat samotný Vantage, spíš poladit uspávání HDD .... (pomocí utility, či jinak zrušit uspávání externího HDD, nebo alespoň prodloužit čas, za který se při nečinnosti uspí).
tahlovej (304)|29.4.2012 19:58
[QUOTE=Zigáč;408040]Zatím eviduju ten jediný problém s nahrávání ze spánku. Holt teda nebudou vantage vypínat. Táta tam interní HDD nechce, takže to asi tak zůstane. Proč jsme koupili 2TB? Protože si rodiče nahrávaj samý nesmyslný seriály, který jdou ve stejnej čas a pak na ně koukaj ze záznamu (zatím na to používali video :-) ), budu rád, když je naučím jak nahrávat (dnes dostal školení otec a jako učenlivý student si dělal zápisky a návod :-) ) a promazávání shlédnutých neočekávám, že budou dělat, takže to udělám vždy jednou za čas já, když k nim přijedu, tak proto raději ta vysoká kapacita, byť klidně to mohlo být asi ten 1TB disk no...[/QUOTE]To "promazávání shlédnutých" je ten základní princip správné funkce HDD - jak napsal geronimoh nademnou(rozdíl mezi téměř prázdným a zaplněným diskem je prostě ohromný).
jarino1978 (8045)|29.4.2012 20:41
[ATTACH=CONFIG]17697[/ATTACH]

skús ešte skontrolovať nastavenie PVR menu podľa screenu...
vantage pvr menu jepssen.jpg
Zigáč (231)|30.4.2012 00:05
Délka záznamu 1 - žádné
Délka záznamu 2 - žádné
Recording limit time - 6 hod.
Čas. limit timeshiftu - 6hod.
Time Shift - ruční
Rozšíř. čas záznamu - 10min (původně jsem měl 0min, ale večer jsem to rodičům přenastavil, aby nemuseli při časování přidávat čas)
HDD auto Standby - Vyp.
Auto Delete - Vyp.

a pak tu mám ještě jednu volbu navíc:
CI Multi-Descramble - Vyp. (Off: Cant move to scramble CH on other TP but file is recording with free ... On: Can move to scramble CH but recording file is changed to scrambled)
geronimoh (2327)|30.4.2012 20:46
Mám to podobně :
Délka záznamu 1 : žádné
Délka záznamu 2 : žádné
Recording Limit Time : 12 hod.
Čas.limit timeshiftu : 1 hod. (nepoužívám)
Time Shift : Ruční
Rozšíření čas.záznamu : 0 min. (přidávám dle potřeby při nastavení z EPG)
HDD Auto StandBy : Vyp.
AutoDelete : Vyp.
CI Multi-Descramble : Vyp.
skelsat (1)|30.11.2012 15:39
Dobry den, chci se zeptat jestli je mozno nastavit tenhle prijmac tak ze signal s jednoho tuneru bude posilan na HDMI a z druheho na SCART pri zapojeni LOOP-OUT.
Pokud by to bylo mozne tak mam jeste otazku zdali je mozne pripojit externi IR senzor ktery by byl v druhe mistnosti a umoznoval prepinani kanalu i tam u druhe TV na druhem tuneru, s tim ze by sledovani na prvni TV a tedy prvnim tuneru nebylo ovplyvneno.
Diky za kazdou informaci.
losos (2977)|30.11.2012 17:28
Pokud vím, tak z každého sat. přijímače a tedy i z Vantage, "leze" na všech výstupech vždy jen jeden obraz.
KamilZ (10277)|30.11.2012 17:53
Tuhle funkcionalitu jsem nikdy u přijímače neviděl. Jiný výstup pouze jako stream přes LAN.
geronimoh (2327)|30.11.2012 19:33
"skelsat" asi myslí něco podobného co umí dvoutunerový STB od DIGI (SCART + RF), ovšem na vyšší úrovni (HDMI+SCART). Ne, Vantage HD8000 toto neumí.