Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AZBOX HD Elite

tabaco (80)|3.3.2009 18:37
Zdravím vás,mám otázku,má již někdo doma tento přístroj?a jaké máte s ním zkušenosti,co kvalita obrazu,zvuku,zda-li emu běží bez problému,recenzi o něm jsem si již přečetl jak na parabole,tak i na digizone ale vlastní zkušenost je lepší.Píšou,že naše karty Gital,Skylink jedou bez problému ale pravda?.Jedná se mi spíše o kartu Skylink kterou mám.Vlastním momentálně IP Box 9000HD ale je pro mně trochu složitý,jsou tam nějaké pluginy a já je bohužel neumím využít,takže ten AZBOX HD,by byl asi pro mně lepším řešením,předem děkuji.
jarino1978 (8045)|3.3.2009 20:02
s receivers AZbox mám hrozne blbé skúsenosti. Veď sa im aj hovorí : Azšrot...
tabaco (80)|4.3.2009 11:44
[QUOTE=jarino1978;218291]s receivers AZbox mám hrozne blbé skúsenosti. Veď sa im aj hovorí : Azšrot...[/QUOTE]
Takže ruky od něj pryč ano?,děkuji.
czsat001 (9)|20.3.2009 21:58
Tak Ti nevím , Švagr má Škodovku a já taky ,
Já si ji nemůžu vynachválit a on říká Škoda-šrot .........

Já mám AZBOX HD ELITE cca měsíc a je to docela zajímavá Linuxová mašinka ,
má sice ještě mouchy , ale je to s každým týdnem co vychází nový firmware
a pluginy lepší a lepší . . .

Používám k tomu WD USB 320 Gb a OK .




PS. ještě k té Škodovce , švagr má Š120 a já OKTÁVKU :-)
Smailer (3)|20.5.2009 14:43
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat jestli doopravdy při nahrávání hd programu je obraz sekaný. Jelikož je v článku na parabole u tohoto přístroje uvedeno, že při nahrávání hd programu je obraz sekaný. Ptám se jestli toto nevyřešil nový firmware. Předem děkuji.
lacog (12)|19.6.2009 14:33
Aj mňa zaujímajú skúsenosti s AZBOX HD elite
plk (9)|20.11.2009 23:55
AzBox ELITE doporučuji zkušenějším. Ten, co mu nerozumí bude zklamán. Kdo rozumí satelitu a Linuxu, bude štastný. Umí mraky věcí, přehraje spostu formátů. Hlavně jeho cena neustále klesá, dá se již pořídit pod 6500,- [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pears (1027)|26.11.2009 08:50
Jde na tomto přístroji Enigma1 ?
duzu (43)|26.11.2009 13:42
[quote=Pears;250765]Jde na tomto přístroji Enigma1 ?[/quote]

ide len na Dreme
Pears (1027)|26.11.2009 15:27
:) Mám doma pár IPBoxů a tam jde taky. A není to Dream...
AleK1 (26)|27.11.2009 19:10
já jsem si objednal pročko tak jsem zvědav na tu krásu

http://www.satmax.cz/product.php?id_product=28
losos (2977)|2.12.2009 00:57
Právě nám doma přibyl AZBox HD Premium - jedním slovem - paráda.
Má nádherné HD Menu s mnoha možnostmi, skvělý obraz a nevídané funkce. (Např. připojení na You-Tube, dokáže přehrát i HD video z HD kamery z PC a j.)
Funguje u něj snad již vše, co má umět, za jedinou chybku považuji (z mého hlediska) jen to, že má jen jeden tuner.
Případní zájemci si jistě na parabole.cz v článcích zadají do vyhledávače azbox a mohou si přečíst seriál článků i s obrázky...je to hezké čtení. (Není v nich o tom, že má třeba i softwarový blocker a další možnosti obvyklé jen u Dreamboxů).
Mohu tento přístroj doporučit každému, kdo má zdatného přítele, co ovládá např. Dreambox.
A úplně perfektní je tento stroj pro takové uživatele, kteří si obvykle ani moc nevšimnou, co je to právě na TV za obraz (=o čem že to je), ale jsou nadšení již jen z toho, jak to všechno krásně funguje... tak těm AzBox HD Premium mohu doporučit na 1.000 %, zaručeně je nezklame !!!
(Syn je konečně spokojen !).
jarino1978 (8045)|2.12.2009 12:00
už vie prehrávať MKV ? Myslím vyššie bitrate ?
Popíš viacej jeho možnosti a svoje dojmy. Skús otestovať nahrávku v HD .

Ako často používaš Youtube ?
AleK1 (26)|2.12.2009 20:25
taky ho mám od včerejška doma zatím spokojennost ale zatím taky nebylo moc času na nějaký větší test jen upozorním že HD si musíte nejprve formátnout v pc a pak už ho box najde mě ho nenašel ale teď už ano
losos (2977)|2.12.2009 20:50
[quote=jarino1978;252050]už vie prehrávať MKV ? Myslím vyššie bitrate ?
Popíš viacej jeho možnosti a svoje dojmy. Skús otestovať nahrávku v HD .

Ako často používaš Youtube ?[/quote]

Snad časem, časem... - obraz z You-Tube je ovšem na HD TV neuvěřitelná bída, já jej mít nemusím... - ale přijímač má také internetový vyhledávač (to by mohlo být užitečnější) a já ani nevím co všechno ještě... - hodně je o tom, co umí, v těch článcích na Parabole.cz.
Dnes jsem měl moc práce jinde (např. setting 1°W pro Ariva 200 a j.), ale jakmile bude někdy čas, prozkoušíme, popíšeme, atd...

Nejúžasnější však na tom vždy je to objevování možností - a o to bych vás nerad připravil... ;) ;)
AleK1 (26)|5.12.2009 16:05
Zdárek takže moje zkušennosti s PROčkem

mkv - v pohodě 1080p s nejnovějším firmwarem se dá i volit zvuková stopa v pohodě i titulky .... vše jede v pohodě
dvd - v pohodě jak vob. tak iso
vše jede s přehledem jak z HD tak přez usb tak přez lan

jediná taková machrovina dejte si pozór jaký disk si do vnitř přístroje koupíte ja koupil špatně 7600 otáček je na prd moc se hřeje budu objednávat SEAGATE Pipeline HD.2 500GB, SATA II, 8MB cache, 5900ot, ST3500312CS, pro DVR aplikace a HTPC je to disk přímo dělaný pro tyto přístroje

sdílení, nahrávání atd.... v pohodě

jen jedna věc chce to nějaké základy s linuxem jinak je to celkem porod já mám doma ještě dva dreamy takže něco jsem věděl a ostatek dočetl nebo pozeptal, ale pro laika začátečníka nevím to si musíte rozmyslet zda to rozběhnete
jarino1978 (8045)|5.12.2009 23:35
[quote=AleK1;252723]Zdárek takže moje zkušennosti s PROčkem

mkv - v pohodě 1080p s nejnovějším firmwarem se dá i volit zvuková stopa v pohodě i titulky .... vše jede v pohodě
sdílení, nahrávání atd.... v pohodě[/quote]

- zopár vecí mi ale stále vadí :
1. 7 mesiacov trvá tejto mašine, aby rozchodila MKV... Koľko mesiacov bude trvať, aby rozchodila H.264/AVC/1080p/20 Mbit/s ?
2. Dodnes nevie nahrávať poriadne cez EPG, časovač nesklame, keď vonku svieti slnko, ide zhorieť z toho, ak má nahrávať 2 HD programy naraz, naviac často sa stane, ak nahrá HD a pri prehrávaní je to pekná sekaná...
martin.kacl (8)|5.12.2009 23:42
Dobrý den všem. Mám velikou prosbičku o rychlou radu. Mám azbox elite už pár měsíců a ohledně multimediálního centra a příjmu programů nemám námitek. Jde určitě o super stroj. Ale problém je nahrávání na externí disk. Velice často se mi stává (odhadem tak 7 pořadů z 10), že po skončení nahrávání když chci dát menu a ukončit nahrávání, tak se vůbec neotevře. Nahrávání je jakoby zaseklé a prostě jede to dál a dál. Ať dělám co dělám, nejde přepnout jinam, zrušit nahrávání a tak dále. Jediná možnost je vypojit disk, kdy proběhnout veškeré příkazy opožděně (tedy několikrát blikne menu a pod.) nebo reset zařízení čudlem vzadu. Už jsem z toho opravdu zoufalý. Dělá mi to kupovaný disk Maxtor One nebo tak nějak i sestavěný disk s boxem. Oba klasické otáčky 3.5 palců. Jeden 500 a druhý 60GB. Dělá to v různé míře s každým firmwarem co jsem zatím zkoušel. Zároveň někdy vypadl signál s tím že je zakódován (CS link kartu jsem zkoušel přímo i v adaptéru). Příjde mi, jestli se to nějak nepřehřívá a tedy nezatuhne, neboť vrchní průduchy jsou vařící, ale zas příjem funguje. Jde jen o to napojení přes usb si myslím. Máte někdo nějaký nápad, radu? Cokoliv prosím. Moc děkuji.
limak111 (8)|3.2.2010 16:04
Umí AZBOX upscalovat SD programy a přehrávané video soubory? Který přístroj by to svedl.
Mám nové LCD v plném rozlišení tak bych chtěl z něho vymáčknout tu nejlepší kvalitu.
AZBOX HD Elite se mě zamlouvá z důvodu, že umí přehrát spoustu formátů. Nechtěl bych mít na stolku několik ovladačů a k tomu několik krabiček.
Ještě jsem dosti silně přemýšlel o HTPC ,ale mám obavu ze spotřeby a potom ze zprovozněním satelitní karty v operačním systému.
interfernet422 (1575)|3.2.2010 18:49
Na Azboxu si navolíš výstupní rozlišení HDMI na 1080i nebo 1080p a nestaráš se. Všechno ven skrz kabel jde v tomto rozlišení. Takže všechno je upscalované. Dokonce některé (většina) dobře udělané divx vypadají lépe, než DigiTV :)
j3nda (169)|4.2.2010 12:12
Take jsem si koupil AZbox na zaklade ty recenze na parabole, radsi rovnou ve verzi premium. Ale ta recenze byla absolutne neobjetivne nadsena, tak nasledovalo prudke zklamani - nefungovala rada zakladnich veci, nekdy to nenahravalo, preskakoval obraz a zvuk, po stisknuti tlacitka puvodni, to rozhazelo oblibene kanaly takrka nahodne, nesel panscan, nefunkcni prohlizec fotek, neustala hlaska zakodovano atd. Na fw se sice neustale pracuje, ale ani za pul roku od koupe nefungovalo vse podstatne a kolikrat opravili neco a zas neslo neco jineho co predtim fungovalo. Takze jsem pul roku prezival na fw. se kterym jsem pristroj koupil. Nakonec se ukazalo, ze druhy satelitni tuner asi nikdy funkcni nebude a objevila se verze premium+ kde by to jit melo.
Zacatecnikovi z toho pude hlava kolem, bude mit zpocatku i problem rozjet kartu v interni ctecce, ale kdyz se s nim nauci, nabizi spoustu moznosti. Hodne much se da obejit, kdyz se vi jak na to a nove fw uz zacinaji byt konecne pouzitelne, vetsina veci uz funguje a pristroj je stabilni. Hodne pomohli i nove verze pluginu Multicas, newcs a mgcamd. Da se na nem napriklad rozjet i bittorent a spousta dalsich veci. Umoznuje sdileni karet i jako server a uz je i celkem stabilni cccam klient. HW mi pripada pomerne kvalitni, rozhodne nijak zvlast neodchazi, alespon zatim. Enigma na AZbox zatim neni. Takze po nekolika mesicich zklamani, zacinam byt spokojen a mohu ho vrele doporucit, nadsencum, kteri chteji neco neustale zkouset a s necim si hrat. Nekdo kdo chce mit pristroj do ktereho jen da kartu a bude se koukat at se radsi porozhlidne nekde jinde.
j3nda (169)|4.2.2010 12:21
[quote=jarino1978;252761]- zopár vecí mi ale stále vadí :
1. 7 mesiacov trvá tejto mašine, aby rozchodila MKV... Koľko mesiacov bude trvať, aby rozchodila H.264/AVC/1080p/20 Mbit/s ?
2. Dodnes nevie nahrávať poriadne cez EPG, časovač nesklame, keď vonku svieti slnko, ide zhorieť z toho, ak má nahrávať 2 HD programy naraz, naviac často sa stane, ak nahrá HD a pri prehrávaní je to pekná sekaná...[/quote]

to je prave priklad nevedomosti, problem je zakopan v settingu, pokud pouzivas setting ze starsiho fw, tak se to prave muze projevit nefunkcnim nahravanim z epg

pokud se novy fw nainstaluje s formatem app. area a udela se reset do tovarniho nastaveni a setting se nepouziva 100let stary clovek si usetri radu trablu

zkratka na fw se pracuje a setting se cas od casu zmeni a pokud pouzijes stary, mas problemy...