Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blu-ray je prakticky mrtvé

ai (2993)|11.3.2009 01:52
vlakno na flame :-)

takovy priklad, ne kazdy pouziva PC, nabizi se, .....,video z kamery z flasky, SD, CF, se zasune do playeru (ted treba jen pres USB redukci) a par klikama pres ovladac se nahraje na HDD vevnitr, nebo stojici vedle nej,....,celkem prulom, ne ....

jde to smerem kombinovaneho playeru, z BD mechanikou, USB, LAN, kde pouzivatelnost te BD mechaniky si netroufam odhadnout ....jeden to pozene porad pres laser, koupene BD disky, druhy porad pres USB z externiho nebo vestaveneho disku, obcas nejakou placku, bude to asi individualni
jarda50 (1424)|11.3.2009 16:13
K takovému nesmyslu snad je i škoda času se vyjadřovat. Konec konců i některé příspěvky vychvalující DVD před BR to je fakt síla.
milka2 (51)|11.3.2009 19:18
Strizlive receno, je to vsechno o cene. Stejne tak byly drive debaty, zda se vyplati 2 jadra.

Za nejakou dobu bude stat Blu-ray vypalovacka stejne jako soucasna DVD vypalovacka a DVD vypalovacka bude vytlacena z trhu (stejne jako predtim CDRW mechanika) a nikdo nebude resit, zda blu-ray ano ci ne, proste to bude jen jedna obycejna mechanika v notebooku...
Pytkin (7947)|12.3.2009 01:40
No musim povedat , ze sa s tym clankom celkom stotoznujem .. Pripada mi to nehorazne , platit tie jednotlive licencie .. Fakt je to balik penazi za nic ..
jarda50 (1424)|12.3.2009 14:00
pokud jde o cenu nestěžuji si. Chci kvalitu a ne to co se stalo s DVD, kdy za 45 Kč dostanu DVD jež nestojí za nic a obrazově je to mazanina. Pán bůh nás ochraňuj před takovým úpadkem. Pokud bude a tím tak je poskytovat BD to co poskytuje tak budu spokojený. Tak jak jsem odeslal do věčných lovišť VHS a pak DVD, tak až přijde něco místo BR tak to udělám zrovna tak. Pro mne je důležitá kvalita vjemu a tomu jsem uspořádal celý řetěz TV, kabely, přehrávač. Tu kvalitu mi nemůže nahradit žádný mršiformát a stahování je pro mne na nic. Ono chlapi, kdyby nebulo filmů na BR tak si budete moci stahovat akorát kalhoty. Ono není podstatné aby to vyhovovalo všem. Hlavní je to, že to mně poskytuje to co od toho čekám a ruku na srdce DVD je proti BR ještě horší než VHS proti DVD.
Pytkin (7947)|12.3.2009 14:14
jarda " ja si myslim ze nie .. DVD oproti VHS prinasa kopu veci , vela zvukov , titulkov , 5.1 zvukov, menu , bonusy .. co ja viem co .. samozrejme je aj zlepsenie obrazu .. BR prinasa len zlepsenie obrazu .. ostatne pridane featury vpodstate nikto nepotrebuje .. Isteze .. BR prinasa samozrejme zasadne skvalitnenie obrazu .. Ale kolko ludi to moze sledovat ? kolko ludi ma doma 3 metrove kino .. ked sedis od telky 4m , tak nejake podstatne zlepsenie BR oproti DVD nerozoznas ..
jarda50 (1424)|12.3.2009 14:56
Patkine nejen, že kvalita obvrazu je o něčem jiném, ale co takhle zvuk? 7.1 a cp další věci jako možnost měnit náhledy kamery BD Live a další a věř tomu, protože na to koukám tak ten rozdíl je opravdu veliký. DVD je neostrá mazanina a ty rozdíly ve kvalitě DVD jsou opravdu veliké a mnohdy se stím ani nedá co dělat. A kdo si zvykl na HD a BR tak ho zpět nic nedostane. A na to aby jsi viděl rozdíly stačí bohatě 40" kvalitní FHD TV. Pls a nepřesvědčuj mne o něčem co mám doma a koukám na to. Já to hodnotím z toho co vidím a co mi to poskytuje. A protože mám BD jak na velké TV tak i na menší 32" tak i tam je rozdíl oproti DVD podstatný.

Ještě doplňuji ... prodej BD disků s filmy v ČR je větší než byl prodej DVD. http://technet.idnes.cz/blu-ray-filmy-se-v-cesku-prodavaji-rychleji-nez-dvd-pri-startu-p6p-/tec_video.asp?c=A090226_133258_tec_video_kuz

příští nebo koncem tohoto roku nastoupí z dílny Pnaka 3D BR
jarino1978 (8045)|12.3.2009 16:24
no tak chlapi, ten článok je z konca roku 2008. samozrejme je to od zdroja, ktorý nemá o technológiach ani páru. to je to isté, ako keby Vám v novinách vysvetľovali princíp HD...
BD určite nevymrie do roka, ako to napísal nejaký idiot, ktorý nevie ani, ako sa volá sám...
To, či tu BD bude napríklad 10 a viac rokov, ukáže samozrejme budúcnosť. Každopádne ľudia, ktorý sa pohybujú v realite vedia, že BD tu bude ovládať trh ešte pekných pár rokov, čiže samozrejme celý ten článok je len obyčajná somarina.

@Pytkin : výhody BD oproti online distibúcií sú a budú :
- najvyššia možní kvalita obrazu a zvuku ( ktorá sieť Ti dnes a za 5 rokov umožní pre väčšinu spotrebiteľov sťahovať niekoľko desiatok gigových dát ? )
- považovať rôzne bonusy na BD typu BD live a pod za somariny dokáže len ten, ktorý ešte BD nezasunul...
- ako možný argument môže niekto uviesť v relatívne lacnej dostupnosti HD ripov z netu... Ale ja sa pýtam, ak BD zanikne, aké budete sosať HD ripy ?
- na dokonalý pôžitok z BD nepotrebuješ 3m kino, ani projektor. To je totálna chujovina, čo samozrejme aj Ty sám vieš a preto sa Ti čudujem, že píšeš takéto voloviny. Ako argumet, ktorým chceš pritiahnuť na Tvoju stranu ľudí, čiže do HD rip košiara toto teda neobstojí...
- čo sa týka HD ripov, z netu si jednoducho zistíš, aké skupiny tvoria "výrobcov" Hd ripov, typu Septic a pod. A čo sa týka konzumentov, sú to z drtivej väčšiny socky, ktorý chcú samozrejme HD, ale nemajú na to. Nie je to o tom, že "predsa nebudem platiť alebo podporovať nenažrancov", ale kvôli tomu, že sú to len obyčajné socky. A to presne také isté, ako sú dnes socky , ktorý ťahajú DIVX, lebo nemajú pár centov na originál DVD. proste socky, ktorý chcú mať vždy a všetko zadarmo...A každý z nich drbe na to, že pozerá total shit grc kvalitu vo forme 280 pixels, s fľakmi a kockami v obraze. Hlavne, že to má 700 mb, drbnú to na 1 CD za nulovú hodnotu a sú majstri sveta, lebo majú všetky nové filmy. Doma v kúte zavretý pozerajú tieto shity v lepšom prípade na PC monitore a v tom hošom prípade na CRT v uhlopriečke 37-55 cm. Samozrejme najlepšie na tom, čo im kúpim ocinko alebo mamička...
Nie je to vôbec o tom, že ľudia nepotrebujú kvalitu. Kto žiada kvalitu, ten si ju vždy nájde. A kto ju nechce, nikto ho nenúti si kúpiť BD...
Toť vsjo...

Sám najlepšie vieš, že si zažil diskusie, keď sme prechádzali z SD kamier na HD kamery. V tom období boli tiež 2 tábory. Jedny obhajovali SD formát ( samozrejme najlepšie 4:3 ), druhý obhajovali HD formát. No debaty ako sviňa. Pár ľudí vyhodili z fór a život je dnes už dávno v znamení HD...
Pytkin (7947)|12.3.2009 16:54
jarda : je zbytocne aby sme sa tu dohadovali .. kazdy to citi inak .. mne pripada vacsi skok VHS->DVD nez DVD->BR .. BR prinasa len kvalitnejsi obraz (ktory ale malo kto dokaze rozlisit) a ostatne zmeny su malo podstatne .. VHS->DVD prinasa zasadne zmeny ..
Pytkin (7947)|12.3.2009 17:08
jarino : ako som pisal jardovi .. kazdy to citi inak ..

Vobec neviem co umoznuje BD live .. Vysvetli mi to ..

Ale principialne si myslim , ze dnes uz neni problem tahat velke objemy dat .. ved uz v kazdom velkom meste maju velky operatori tv distribuciu cez internet ..
Aby si si vychutnal kvalitu HD obrazu , potrebujes bud projektor , alebo sediet fakt blizko televizora .. Ked sedis blizko TV je to fakt nadhera .. DVD sa tam neda pozerat .. ale ked sedit od telky daleko (bezne ludia sedia 3-4m od telky) , tak ten rozdiel medzi DVD a BR je fakt velmi maly ..

A inak zle to cele chapes .. Ja nie som proti technologii BR .. I ked ma osobne nezaujima, ze by som si domohov potreboval kupovat BR prehravac .. Zaujima ma to z hladiska prace .. Proste pri BR authoringu musis platit mrte chujovin , a to mi pripada scestne .. Mimo beznych poplatkov obdobnych ako pri DVD , musis zaplatit AACS licenciu 1200 EUR , a za kazdy disk 0,03 EUR, za RPC dalsich 500 USD .. To mi pripada chore ..
ai (2993)|12.3.2009 17:19
Me se nelibi, ze BR tabor bojkotuje HDV, ktery jeho lidr stvoril, drive i AVCHD.

BD Live, co chces videt na jejich linkach, me to neni jasne, musime nekdy projit jejich "informace" jak rikaji amici na zacatku, pak jeste linky na BD Live, jako, ze na "special feature", kde treba i je misto na disku , ale oni to nalikuji jako, ze se ti dostane jeste nejaky bonus,...,viz Iron Man http://news.cnet.com/8301-17938_105-10058934-1.html , BD Live je komerce, tvarici se jako sluzba zakaznikovi, ovsem takova uz je doba, naprosto souhlasim, ze to nekdo nazve somarinou a nekdo jako cool vec , ktera ho pobavi, neda se to objektivne prodiskutovat, protoze to je individualni
jarda50 (1424)|12.3.2009 17:20
Pytkine jednoduše. Nepotřebuji něco stahovat. Nejsem pirát. Jarino to napsal velice dobře. Když chci kvalůitu tak jdu do BR a pokud jde o zvuk zkus si to někde porovnat. Já nemám nic proti tomu, když někdo řekne rip mně stačí a vyhovuje mi. Alke většina to dělá ne proto, že je to lepší, ale že na tvyšší nedosáhne. Tohle trochu pochopím, Ale nepochopím to, když někdo vlastní nedostatečnost omlouvá tím, že prostě co je zřetelně lepší po všech směrech vlastně stojí za prd a to jen pro to, že na to nemá. Pls. Nemyslím tím Tebe tak to tak neber. To, že se za licence platí a že se to projevuje v ceně je normální v celém světě. Jen u nás si dost lidí myslí, že musí být vše zadarmo a kdxž ne tak si to ukradnu, to je v těchto končinách bohužel normální. Bohužel je to náš národní zvyk a věř, že jsem se docela často za to styděl, když jsem žil a pracoval v zahraničí. A bylo mi hodně trapně, když jsem měl jednání a zahraniční partneři se v tomhle směru vyjadřovali někdy dost kriticky. Mysli si o mě co chceš, ale do dnes nemám jediný soft kradený a vše jsem si poctivě zaplatil. Já jsem rád v klidu a s jistotou, že mám vše v pořádku.
jarda50 (1424)|12.3.2009 17:28
ai v nedostatečnosti současného BD Live je to pravda. Ale už jsou tu návrhy a projekty na vylepšení BDL pro příští rok. Další věc s tímspojená je něco jako hybridní BD to je disk jak s filmem tak i s hrou. Tak že majitelé PS3 se mají na co těšit a také to má začít fungovat příští rok. Další věc je 3DBR disk. Proč mám někde z různých torrentů a pod shotových serverů něco krást, když tady mi to BR nabízí v plné kráse a ještě s bonusy. V tom vidím budoucnost a ne v bezduchém stahování a cpaní na HDD v podřadné kvalitě. Konec konců poslední dobou v mém okolí už pár stahovačů dostalo "přes prsty" a dost se divili a bude to pokračovat.
jarino1978 (8045)|12.3.2009 17:45
- čo sa týka licencií, je to bežná vec. boli pri VHS, boli pri DVD, boli pri HDV, boli pri AVCHD .....Skrátka licencie sú samozrejme biznis.
- podstatné je ale jedno, v čom sa Pytkin mýliš, sú licencie na nekomerčné používanie ( tu neplatíš za nič, akutát si kúpiš páličku, média, authoring sw = všetko výpalné už máš v cene ) a používanie typu ochrán. Presne tak, ako je to v prípade DVD. Chceš Macrovision ochranu ? Zaplať licenciu. Nechceš Macrovision ? nemusíš nič platiť. Chceš copy protection na DVD ? Zaplať licenciu. Nechceš ? Neplatíš nič...A pod. Čiže je vždy len na štúdiu, akú ochranu si zvolí. Napr. Fox nedáva ( nedával ) ani region ochranu a ani BD+....
- pevne verím, že dokážeš rozlíšiť BD od DVD aj zo vzdialenosti 3-4 m, pokiaľ napíšeš že nie, určite klameš. Podľa mňa znovu len zavádzaš...
- čo sa týka cien licencií, je už dávnejšie ohlásené rapídne zníženie
- čo sa týka lokálnej TV distribúcie, vysiela sa na SK okrem stanice Filmbox HD a HBO HD všetko v upscalingu . Prax je taká ( Orange, Magio, UPC Digital ), že kvalita obrazu je oveľa horšia, ako kvalita HD ripov. Čo sa týka blízkej budúcnosti, hovorí sa skôr o nadstavbe súčasného internetu za upgrade, pretože súčasný net je už nedostatočný a súčasne aj absolútne nevýhodny pre HD obsah. Nie je dostatočná kapacita. Takže o časoch, kedy by si bežne pozaral cez net LIVE HD obsah je otázkou ďalekej budúcnosti. A čo sa týka online distibúcie HD obsahu, uvažuje sa v maximálnej miere o rozlíšení 720p a dátovom toku na hranici 4-5 Mbit/s v H.264 AVC. Zvuk DD 5.1 384 kbit/s. A na toto sa mám tešiť ?
jarda50 (1424)|12.3.2009 18:16
ještě jsem si vzpoměl na jednu výhodu proti DVD. Podstatně menší uplatňování regionálních kodů. Většina BR je dnes region free

http://blurayregioncodes.com/
Pytkin (7947)|12.3.2009 18:46
Jardo : ja nehovorim nic o piratoch . len som reagoval na jarina , ze je problem s pomalymi linkami .. podla mna dnes uz neni problem s pomalymi linkami , ked aj operatori robia tv cez internet .. iste kvalita neni este ako by mohla byt , ale je to lepsie ako nic ..

Ked uz tu hovorime o kvalite .. V jakom stave je dabing na BR diskoch ? je to uz bezna vec ? alebo v nasich koncinach sa BR moc nevydava = absentuje dabing ?
Pytkin (7947)|12.3.2009 18:52
Jarino : viem , ze ked si doma palis BR disk , tak neplatis ziadne licencie .. to je celkom logicke .. Mne pride ale zbytocne platit licencie za nejaku ochranu , ktoru nikto nepotrebuje , ktora uz je aj tak prekonana .. atd ..
Pises ze nemusis mat ochranu .. Da sa teda lisovat BR disk bez AACS ? Ja som dostal ponuku zo SONY s tym ze mi nedali na vyber ci tam ochranu chcem alebo nie ..

BD a DVD na mojom 32" TV samozrejme rozoznam .. ale neni to ziadny velky rozdiel .. uplne rovnaky ako medzi VHS a DVD .. HD si skutocne vychutas , ked ho pozeras na velkom obraze .. na 3m uhlopriecke projektora , je vidno zasadny rozdiel medzi DVD a 720p (1080p moj projektor nevie) ..

BTW : nenapisal si , co je BD LIVE ..
ai (2993)|12.3.2009 19:07
Pohled na BD dale pak na paleni disku (ne prehrani koupeneho , lisovaneho) se zasedna meni v momentu manipulace s HD videem, pres flashky, HDD playery, kde si z krabickou , ktera ma jednu desku, USB vyvody, kompozit, HDMI prehravas veci natocene svou kamerou, SVE KOUPENE DVD, kvuli deckam, ktere se divaji na jeden film 20x a kde disk je uz v tahu stejne nekde necitelny.

Zasadne bych do toho nemotal slovo "socka" do teto diskuze, protoze jeden by mel koupit veci jen po zrale uvaze a ne nedodelky jako BD standard, je a porad se meni a je to predrazene, . Je dale jasne, ze jestlize jedna konzumni spolecnost kupuje bez rozmyslu, v druhem kole pak plati 2x vice..., proste fandim tomu , aby se lide zdrzovali koupe BR, a zacali az klesne na cena pod $100 ...
Najednou ted delaji co se da, snizuji licenci na BR (kumulativni licence na CD,DVD,BR, levnejsi nakonec). Co by asi delali, kdyby to vsichni kupovali jako draci.
jarda50 (1424)|12.3.2009 19:13
Pytkine tady je to už o něco horší pokud jde o dubing tady je to horší, ale zase někdy je nerovnatelně lepší to slyšet v originále než nadabované. On někdy dost pokulhává a tón řeči a ten je také důležitý. Jsou ale herci, které nemusím v originále např Seagal ten jeho pisklavý hlásek to je pro uši síla.
Pytkin (7947)|12.3.2009 19:20
jarda : ja pozeram filmy vzdy s dabingom .. na original mozem ist do kina :)
jarda50 (1424)|12.3.2009 19:22
ai ty tu dáváš dvě věci dohromady. BD které je perfektní pro sledování profesionálně vytvořených filmů a pak práci se soubory a programy pro tvorbu vlastního BD. Ale i to už je řešitelné, ale je jasné, že tahle část je v plenkách a zatím to jde z tuha. Pro mne se DVčko stalo už jen doznívající minulost. Co mám na DV páskách tak to tam nechávám jako zálohu, ale na discích DVD mám už hotové projekty. Jenže když to pusím na velké TV tak je to hrůza. Tak to raději řeším kartovkou v AVCHDu jako přechod někam nevím kam. Už nemám čas na zpracování a Ulead video studio tu leží ladem. Raději se snažím točit tak abych nemusel stříhat a efekty už dávno nedávám.
ai (2993)|12.3.2009 19:40
Nemotam. Legitimni nazor. Jestli je to jednoucelovy player, tak cena i za $200 neni pripustna.
Nechces strihat, ted si predstav, tu kartu s AVCHD vytahnes z kamery, zasunes do playeru do USB a ten to zapise na vedle stojici externi HDD, nebo i interni, nepotrebujes PC. BR to kvuli svym zajmum nedopusti. Predstav si, ze cte BD a pise to jinde. Nemotam dve veci dohromady. Zjednodusuju to. BR standard je oklesteny az moc. Mechaniky tu budou jeste dlouho, ale prave budou branit temto prirozenym manipulacim. Ja cekam, az se objevi nejaky prvni hack prehravace, vhodne udelany cekajici na ten hack, aby se prodaval :-), ktery bude zapisovat na HDD treba z klicenky, nebo pres druhe USB, rozumej neni treba silne PC, LAN, ktery drtiva vetsina nema doma, a lidi sve video vetsinou nestrihaji ...

Jinak uz za $100 mas player dneska, co ti tu kartu s AVCHD videem precte pres USB redukci, to by melo byt taky uz standard pridat USB s temito vlastnostmi k BD playeru s mechanikou, porad to zdrzuji, brani se ..., a lidi to ne a ne kupovat, se neda divit, tyto veci se objevuji na HDD prehravacich a najednou to tu bude i u BD prehravacu, odblokovane ...
jarino1978 (8045)|12.3.2009 20:02
@Pytkin : BD live je vlastne interaktívna možnosť, čiže kúpiš si film, dobrý príklad je Sleeping Beauty. Zober si príklad dieťaťa : spustí si BD live na tomto BD, pripojí sa na stránku o tejto rozprávke. Má možnosť počas sledovania filmu napríklad chatovať, stiahnuť si film do mobilu, pozerať ďaľšie bonusy, komentáre, traileri, môže si stiahnuť pozadia a pod. Všetko záleží od toho, čo konkrétne umožní daný poskytovateľ.Pravdou je, že zatiaľ BD s BD live nie je veľa.
Osobne si myslím, že porovnávať VHS vs. DVD a BD vs. DVD s výsledkom, že rozdiel je úplne rovnaký, je viac, ako scestné. 240 riadkov vs. 576 riadkov myslím zbadá aj slepý.Takisto 576 riadkov vs. 1080 riakdov tiež.
@Ai : tuto myslím že ide hlavne o lisované BD a nie doma pálené. V oblasti PC osobne nevidím moc veľkú šancu sa výrazne presadiť. Konkrétne mám na mysli "úložiská " dát. Tu jednoznačne má výhodu HDD. Ale problém nastáva vtedy, pokiaľ máš HD kameru, robíš pravidelne zábery, poprípade sa venuješ točeniu viac, ako amatér. Tu už končí sranda. Čiže ideš točiť napríklad svadbu. To im povieš, že tu máte HDD ? Alebo flashku ? Bežné flashky majú životnosť okolo 400 prepisov, tie lepšie zvládnu 800-1000 prepisov. Čiže už ten, kto točí AVCHD na flashku, musí zákonite niekde ten záznam previesť. Ten istý prípad je aj na HDD HD kamerách, HDV kamerách a pod.Pýtam sa, kde uložíš svoje spracované drahocenné záznamy ? Na externý HDD ? Koľko ich budeš mať po roku, dvoch ? Budeš doma skladovať niekoľko Tb na HDD, na ktorom je záznam vždy neistý ? Samozrejme je neistý aj na BD...Ako si poriešiš archiváciu ? HDD sa samozrejme ničí každým používaním... Ako zabezpečíš, že po rokoch budú tie HDD bez bad sektorov ? Žiadno...
Bežne v práci mi vydrží HDD 2-3 roky. Teplota ideál, žiadne otrasy, pády... skrátka HDD ľahne, mechaniky je v ňom veľmi veľa...Samozrejme pravidelne kontolujem stav HDD, sledujem, ako pribúdajú bad sektory, samozrejme dáta zálohujem na sieť, server , na ďaľší HDD, ktorý je len archivačný. Ale aj ten vydrží max. 5 rokov.. A čo potom ? Vysvetlíš to bežným ľuďom, keď plačú, že HDD je v prdeli ?
ai (2993)|12.3.2009 20:30
No to je otazka , cemu verit BD-R nebo HDD :-)

Osobne to oddaluju stale pouzitim miniDV pasek. Nevim jestli to je jasne vsem co maji kamery na karty. Proste to ulozit, 2x doma, 1x na nekam na net a kontrolovat.
jarda50 (1424)|12.3.2009 20:38
ai já také ukládám na DV pásky. Bohužel ani já moc HDD nevěřím a to nejsem profík a přestu už mám za sebou pár bad boys. Bohužel vždy klekly v době, kdy jsem to nejméně potřeboval. Na druhé straně tu mám ještě 130 VHS kazet a pár originálů co jsem navrtěl na VHS C kameru v NTSC v USA a dodnes fungují. 5 let staré DV pásky také. Já vidím budoucnost právě v katrách flashkách a pod nosičích. Tak jako nepřehrávám DV pásky tak i ostatní tuhé nosiče pokud možno nepřepisuji.
rampion11 (131)|12.3.2009 22:36
Pokud neberu do úvahy dannou nutnost vlastnit kvalitní řetězec komponentů, nespatřuji v DVD proti blu ray již žádnou výhodu a zdaleka nejde pouze o kvalitu obrazu. Cena? Ano, kvalita něco stojí, ale to platí v každé oblasti, spotřební elektroniku nevyjímaje. Ona celá ta otázka, jestli je kvalita blu ray vůči DVD radikální se automaticky zodpoví během prvních minut po vložení modrého disku do přehrávače. Není třeba velkých diskuzí, je třeba vidět. Blu ray se rozšíří poměrně rychle, čísla ukazují velký skok vpřed a je pouze otázka času, kdy se prodej blu ray vs. DVD /především na velkých trzích/přinejmenším vyrovná a myslím si, že v rámci domácí zábavy na 40´- 60´TV nic nového a převratného jen tak nebude, tudíž blu ray formát tu bude ještě hodně dlouho, tak si na něj zvykejme raději hned od začátku:)
rado101k (298)|12.3.2009 22:57
Moc sa neteste na BD profil 2 a BD live,si pripojeny na net a pozeras novinky hercoch vo filme ,ktory si dopozeral a reziserovi a podobne a ked si pustis napalenu kopiu,tak ta BD 2 hned bonzne.ide im o to aby mali prehlad a kontrolu nad vsetkym,nech idu do kelu s takymito novinkami...
jarda50 (1424)|12.3.2009 23:20
rado stím já osobně souhlasím. Ať to kontrolují. Mně to ale vůbec nevadí. Pokud to pomůže v boji proti pirátům tak proč ne.

rampion souhlasím
Pytkin (7947)|13.3.2009 00:16
jarino : no jo .. BD live je pre mna osobne presne ta funkcnost , ktoru nepotrebujem .. Mna serie aj na DVD , ze je precpate srackami , reklamami , bonusmi a potom kvalita obrazu je tragicka .. Ja mam najradsej napalene DVDcka , kde je cisty film .. das do prehravaca a hra .. uplna tragedia su detske rozpravky v stanku za 50 korun , kde napred dieta musi pozerat 5 minut uputavky na ine rozpravky po ANGLICKY .. Za to by mali ist do basy ..

K tym porovnaniam .. podla toho co pises , tak VHS -> DVD je rozdiel 240:576 , a DVD : BR je 576 : 1080 .. cize v pripade VHS a DVD je lepsi pomer .. Tato debata ale nema zmysel .. Kazdy ma iny nazor a objektivne sa to neda posudit ..
Pytkin (7947)|13.3.2009 00:22
rampion : myslim si ze BR bude rozsirene , ked sa bude predavat v stankoch po 50 korun ako dnes DVD .. Kedy ocakavas tento stav ? Ja tomu neverim ze to bude tak skoro .. a myslim si ze pride novy format .. i ked kriza to mozno cele spomali/zastavi .. mozno bude daka vojna , kto vie .. Myslim si ze ludia si nakupili domov DVDcka a chvilu potrva nez ich nahradia BR prehravacmi ..

nechajme sa prekvapit ..
ai (2993)|13.3.2009 01:54
[QUOTE=jarda50;219287]rado stím já osobně souhlasím. Ať to kontrolují. Mně to ale vůbec nevadí. Pokud to pomůže v boji proti pirátům tak proč ne.[/QUOTE]

Toz pirat se odpoji, ten kontakt je prvni stupen k tomu, ze v budoucnu se budes muset pripojit, nejdrive registrovat, abys "neco" nebo jiste veci vubec prehral, viz podobne nejake Microsoft vize ..., kdyz ptacka lapaji, pekne mu zpivaji ...
Ivo Mašek (10205)|13.3.2009 06:45
Pamatujete si někdo z vás ceny prvních CD vypalovaček a prvních DVD vypalovaček? Já ano a také jsem si říkal: to nemá šanci na přežití - to brzy zanikne, tolik milionářů opravdu po světě neběhá. S BR to bude nachlup stejné. Jen co klesnou ceny jak vypalovaček tak i medií.
Např. BR vypalovačku od LG již pořídíte pod 5000Kč. Já si pamatuji ceny prvních CD vypalovaček (Philips za 15 000 Kč)
vikipv (18)|13.3.2009 08:44
Su tu dve dimenzie - prva - kvalita. BR je urcite krokom vred. Ale buducnost podla mna nie je v plackach ktore sa otacaju, ale vo Flash pamatiach. Existuju drahe BR prehravace (napr. od firmy Denon), ale casom mozno zacne robit BR prehravace pomaly Mekosonik alebo Sono (neberte doslova) za par supov a tam bude zivotnost mechaniky mozno 1000 hodin. Preto som za "bezmechanikove veci". Ak si zoberiete svet audiotechniky, tak sa skuste pozriet na 20 rocny prehravac Denon - mal mechaniku Sharp z profitechniky s kovovymi prevodmi atd. a dnes maju Denony, NADy atd. plastovy smejd vsetkych smejdov Sony KSS 213C, ktora stoji 300 korun, trasie sa, huci, no des. Zivotnost ma 5000 hodin, Sharp mala zivotnost 25000 hodin. Moj Philips DVD 5980 (relativne novy, aj ked ma uz nastupcu) ma taku hlucnu mechaniku, ze sa z 3 metrov neda pozerat, musim ho zabalit do deky. Tohto sa bojim, ze mechanika bude coraz smejdackejsia, bude za zadrhavat a najma hucat. Ked pozeram film z USB kluca, tak ma hlucnost netrapi. Kvalitne to je, ale kapacitne je to obmedzene, nebude sa to zvysovat oproti flashkam, zabera to ovela viac miesta a toci sa to - pre mna najvacsia nevyhoda.
milka2 (51)|13.3.2009 11:30
Ja to vidim stejne jako PYTKIN, pro mne Blue_ray neprinasi nic navic, za co bych byl ochoten platit. Az bude nejaky HDD recorder s Blue-ray mechanikou za cenu stavajicich HDD recorderu, tak si to proste koupim, pro pripad, ze se mi dostane do ruky film na blue-ray.

Jinak i koupene DVD pohadky pro deti ripuju a delam z nich DVD bez reklam. Celkem nechapu logiku, kdyz na pohadce pro deti do 5 let se musi dite divat pul minutu na autorske upozorneni.....

Co mam v planu, koupit HDD recorder s aspon 1.5 TB a vsechny pohadky tam natahat (a klidne i v Divx za cenu mirne ztraty z obrazu), vubec mi nebude vadit, ze nebudou v HD rozliseni a ani nebudu nikde schanet jejich HD verze za ucelem lepsiho zazitku.

A co se tyka zvuku, ja jsem se vratil zpatky ke stereu.
Doporucuji precist tuto teorii:
http://www.hifipassion.com/stranky/dkvsst.php
StD (8612)|13.3.2009 11:36
Proč k tomu autor threadu nepřidá hlasování? Já bych byl další, kdo by položil kytku na hrobeček BR. :D Jinak je celé tohle thema opět mlácením prázdné slámy... tedy o ničem. Snob si koupí BR, normální BFU DVD. Co je na tom k hloubání. :-!!!
rampion11 (131)|13.3.2009 12:00
[QUOTE=Pytkin;219295]rampion : myslim si ze BR bude rozsirene , ked sa bude predavat v stankoch po 50 korun ako dnes DVD .. Kedy ocakavas tento stav ? Ja tomu neverim ze to bude tak skoro .. a myslim si ze pride novy format .. i ked kriza to mozno cele spomali/zastavi .. mozno bude daka vojna , kto vie .. Myslim si ze ludia si nakupili domov DVDcka a chvilu potrva nez ich nahradia BR prehravacmi ..

nechajme sa prekvapit ..[/QUOTE]


Již jsme to kdysi probírali, pouze zopakuji. DVD za 50 je jedna věc, kvalita obrazu a zejména obsahu těchto titulů věc druhá. Pro mne je blu ray rozšířené již dnes a osobně neřeším, jestli se bude za pár let prodávat v novinových stáncích. Jeden zkrácený argument ve smyslu ceny DVD v jednom odborném příspěvku namířeném proti blu ray se nesl v duchu: koupím si měsíčně 20-30 lacných DVD a při této ceně nemusím řešit jejich kvalitu. Já si raději za tu samou cenu pořídím 3 BR-D, na které se vždy rád podívám, nežli se prohrabovat hromadou braku bezcenných titulů, jen proto, že stály pár korun. Samozřejmě, budou i další formáty, stejně jako se bude radikálně měnit i způsob domácí zábavy, přesto si dovoluji zopakovat, že blu ray tu bude ještě hodně dlouho a lepší je věci využívat v současnosti, než stále čekat na nějaké novinky, o kterých ještě nikdo nic neví. A to že lidi mají pokoupené DVDčka a tím pádem nechtějí do blu ray investovat jako argument neobstojí : Každý BR přehrávač je kompatibilní s DVD formátem, tudíž vše po starém + nesporná výhoda nové /a zejména mnohem kvalitnější/ technologie.
Ivo Mašek (10205)|13.3.2009 12:04
Vy jste pesimisti. BR se rozjede., tak jako CD a DVD. Já už teď vážně uvažuji o koupi BR vypalovačky (počkám, až klesne aspoň na hranu 3900-4000Kč).
Také si myslím, že ne všechny filmy v budoucnu budou pouze na DVD plackách, některé pouze na BR (už jenom z důvodů "spolupráce" studií s výrobci BR přehrávačů). Vezměte si, že některé filmy mají třeba i 4 volná pokračování., nebo serie válečných dokumentů - tam je těch dílů neurékom. A kolipak se jich asi vejde na DVD a kolik na BR?
Tohle není o snobismu.:)
jarino1978 (8045)|13.3.2009 12:10
osobne vidím ďaľšiu métu ( už to tu spomínal jarda ) 3D obraz. toto vidím ako ďaľší budúci marketingový a technologický ťahák. Už sa teším na slogany typu : shrek Ti vylezie z obrazovky. Toto bude počítam ďaľšia revolúcia, ako je to teraz z HD.
V plnej miere sa ráta s HDMI 1.4 - podpora 3D , BD disc - podpora 3D, kapacita 500 Gb - 1 Tb. Priemerná veľkosť filmov sa odhaduje okolo 150 Gb. Takže za 5 rokov budem ťahať 150 Gb asi koľko ? 2 mesiace v kuse ?
rampion11 (131)|13.3.2009 12:13
[QUOTE=StD;219341]Proč k tomu autor threadu nepřidá hlasování? Já bych byl další, kdo by položil kytku na hrobeček BR. :D Jinak je celé tohle thema opět mlácením prázdné slámy... tedy o ničem. Snob si koupí BR, normální BFU DVD. Co je na tom k hloubání. :-!!![/QUOTE]

Nechápu, co má společného koupě BR přehrávače za 8k se snobárnou. Ale jinak s Tebou plně souhlasím, ještě pár příspěvků jako je ten Tvůj a bude "celé tohle thema opět mlácením prázdné slámy... tedy o ničem"
StD (8612)|13.3.2009 12:16
@Ivo Mašek: Ale je. A je to hlavně o tom obsahu. Dnes si umím udělat kvalitní DVD-Video i BR, ale když to vleze ve slušné Q na DVD, tak proč dělat něco jiného.

A zatracovat jeden formát jenom proto, že trh zaplavila vlna levných škvárů papíráků v trafice, a že svět spasí BR? Nevěřte tomu - za rok dva se bude situace opakovat: dementi budou kupovat Mjr. Zemany plus ženskou pod pultem na BR a budou u toho slintat, ne?! Docela mne baví to pozorovat. Howgh, lidská blbost je věčná... :BB::-!!!;)
StD (8612)|13.3.2009 12:23
Ad Rampion11 & Jarino1978: Občas mívám pocit, že sem píšou mimozemšťané, nebo platí varianta B a já už na tento svět nepatřím. Ale stejně udělám, co budu chtít já a nepoženu se s davem...
jarino1978 (8045)|13.3.2009 12:29
[QUOTE=StD;219353]Ad Rampion11 & Jarino1978: Občas mívám pocit, že sem píšou mimozemšťané, nebo platí varianta B a já už na tento svět nepatřím. Ale stejně udělám, co budu chtít já a nepoženu se s davem...[/QUOTE]

- myslíš, že skôr je problém v tom, že si strnulý. ale to už za tie roky poznám...
StD (8612)|13.3.2009 12:34
[QUOTE=jarino1978;219354]- myslíš, že skôr je problém v tom, že si strnulý. ale to už za tie roky poznám...[/QUOTE]

No jestli považuješ za strnulost to, že si ob rok, dva nekupuju zase další elektronický krám, tak jsem nejen strnulý, ale 100% konservativní, a to včetně jazykového výraziva. Vystačím si s pár PC, která dokáži průběžně modernisovat a bez těch vašich výdobytků kapitalismu se obejdu.

BTW: Jinak má sbírečka filmečků ve slušné Q čítá cca 600 titulů, ale to je OT.
rampion11 (131)|13.3.2009 12:44
[QUOTE=StD;219353]Ad Rampion11 & Jarino1978: Občas mívám pocit, že sem píšou mimozemšťané, nebo platí varianta B a já už na tento svět nepatřím. Ale stejně udělám, co budu chtít já a nepoženu se s davem...[/QUOTE]


Mýlíš se, Ty se neženeš s davem, Ty s ním zůstáváš, nehledě, že o hlasování a variantách se tu zmiňuješ pouze Ty. Nikdo netvrdí, že DVD je špatné, jen že blu ray je lepší. Pokud si však vystačíš pouze s obnovou svého PC /určitě výdobytek komunismu/, možná by jsi tuto problematiku, v níž jsi určitě více zběhlý, mohl prodiskutovat v jiné témě, než je tato.
StD (8612)|13.3.2009 13:50
[QUOTE=rampion11;219358]Mýlíš se, Ty se neženeš s davem, Ty s ním zůstáváš, nehledě, že o hlasování a variantách se tu zmiňuješ pouze Ty. Nikdo netvrdí, že DVD je špatné, jen že blu ray je lepší. Pokud si však vystačíš pouze s obnovou svého PC /určitě výdobytek komunismu/, možná by jsi tuto problematiku, v níž jsi určitě více zběhlý, mohl prodiskutovat v jiné témě, než je tato.[/QUOTE]

Jistě, ten "výdobytek" si vyšperkuji o BR, až bude za přiměřenou cenu, a o tom je tady myslím řeč až příliš.

A co se toho "davu" týče, tak ten se vám nadšencům za tím nežene právě proto... :D

Ale jen tak dál, je to vaše věc, vaše rozhodnutí, podložená ovšem zcela nelogickou úvahou, že to co máte vy musí chtít i všichni kolem.
jarda50 (1424)|13.3.2009 16:34
Std Jen otázka kolikrát jsi ty filmy viděl? Soudě podle sebe tak asi jen jednou. Mám tu také cca obdobnou sbírku. Kdysi jsem patřil k točičům a ve Státech oslněn kabelovkou jsem točil jeden horor za druhým a co jsem chtěl mít super tak jsem si koupil originál. Neptej se kolikrát jsem to za posledních cca 10 let viděl. Kromě toho, že jsem parkrát projel to kde mám rodinu, tak už ani nevím co na páskách a DVD mám. Faktem je, když mám o něco dnes zájem, tak se snažím to najít na BR. Pro mne to má velký význam co se požitku týká. Pro mne má BR velký význam a i kdyby chcíplo tak tu bude něco jiného a lepšího a tak zase do toho půjdu, tedy, pokud na to budu mít. Ale na rozdíl od mnohých se nebudu nečeho nového zříkat a kritizovat jen proto, že na to nemám.
jarino1978 (8045)|13.3.2009 16:36
[QUOTE=StD;219367]Jistě, ten "výdobytek" si vyšperkuji o BR, až bude za přiměřenou cenu, a o tom je tady myslím řeč až příliš.

A co se toho "davu" týče, tak ten se vám nadšencům za tím nežene právě proto... :D

Ale jen tak dál, je to vaše věc, vaše rozhodnutí, podložená ovšem zcela nelogickou úvahou, že to co máte vy musí chtít i všichni kolem.[/QUOTE]

ale to predsa nikto netvrdí, či áno ?
za koľko si kupoval prvú DVD-ROM alebo prvú DVD páličku ?

OT : ja mám cca 460 filmov prevedených z DVD do H.264 AVC v bitrate 4 Mbit/s - všetko je na 2 externých HDD a sledovanie prebieha cez PS3
a čo sa týka BD, tak ku dnešnému dňu mám cca 142 BD ( niečo som dokonca veľmi rozumne predal, no v tomto roku som kúpil iba 11 BD , momentálne čakám na Quantum of Solace - už sa neviem dočkať ).
Pytkin (7947)|13.3.2009 16:58
[QUOTE=Ivo Mašek;219309]Pamatujete si někdo z vás ceny prvních CD vypalovaček a prvních DVD vypalovaček? Já ano a také jsem si říkal: to nemá šanci na přežití - to brzy zanikne, tolik milionářů opravdu po světě neběhá. S BR to bude nachlup stejné. Jen co klesnou ceny jak vypalovaček tak i medií.
Např. BR vypalovačku od LG již pořídíte pod 5000Kč. Já si pamatuji ceny prvních CD vypalovaček (Philips za 15 000 Kč)[/QUOTE]

prvu CD napalovacku som kupil za 29.000 korun .. prvu DVD napalovacku som kupil za 10.000 korun .. 5000 za BR napalovacku by som dal .. To je dobra cena .. Ale zatial som ju nepotreboval ..
Pytkin (7947)|13.3.2009 17:00
[QUOTE=vikipv;219317]Su tu dve dimenzie - prva - kvalita. BR je urcite krokom vred. Ale buducnost podla mna nie je v plackach ktore sa otacaju, ale vo Flash pamatiach. Existuju drahe BR prehravace (napr. od firmy Denon), ale casom mozno zacne robit BR prehravace pomaly Mekosonik alebo Sono (neberte doslova) za par supov a tam bude zivotnost mechaniky mozno 1000 hodin. Preto som za "bezmechanikove veci". Ak si zoberiete svet audiotechniky, tak sa skuste pozriet na 20 rocny prehravac Denon - mal mechaniku Sharp z profitechniky s kovovymi prevodmi atd. a dnes maju Denony, NADy atd. plastovy smejd vsetkych smejdov Sony KSS 213C, ktora stoji 300 korun, trasie sa, huci, no des. Zivotnost ma 5000 hodin, Sharp mala zivotnost 25000 hodin. Moj Philips DVD 5980 (relativne novy, aj ked ma uz nastupcu) ma taku hlucnu mechaniku, ze sa z 3 metrov neda pozerat, musim ho zabalit do deky. Tohto sa bojim, ze mechanika bude coraz smejdackejsia, bude za zadrhavat a najma hucat. Ked pozeram film z USB kluca, tak ma hlucnost netrapi. Kvalitne to je, ale kapacitne je to obmedzene, nebude sa to zvysovat oproti flashkam, zabera to ovela viac miesta a toci sa to - pre mna najvacsia nevyhoda.[/QUOTE]

Tiez uz ma nebavi pouzivat opticke media .. Ale musim povedat ze aj flash pamate mi vadia . .su velmi nespolahlive .. nahras tam nieco .. ide to .. za mesiac uz to nejde .. crc error pri rozbalovani .. horsie ako harddisk ..