Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Update firmware u SONY RDR-HXD990

Had001 (4)|17.3.2009 14:07
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jak je to s update frimware u SONY RDR-HXD990. Položku v menu jsem našel, spustil manuální update a vše skončilo hláškou, že byl nalezen nový SW a tím celý proces skončil.
Není mi jasné hned několik věcí:

1) Odkud je získána informace, že existuje nový SW?
2) Jakým způsobem si ho opatřím či stáhnu a firmware updatuju?
3) Existuje snad nějaké CD, které se do přístroje vloží a tím se update provede?

Díky za osvětlení procesu, protože nepředpokládám, že by si nový update stahoval přístroj sám od někud ze vzduchu...
jarda50 (1424)|17.3.2009 19:58
pokud je nový soft najdeš ho na stránkách http://www.sony.cz v sekci podpora kouknul jsem, tam a žádný soft fw nový tam není. Tak že nelze updatovat. Jinak i tam je popsán způsob jak updatit.

Tak jak jsem zjistil update sw může být proveden jen přes DVB-T a to tak, že jsou dvě možnosti 1 nastavení na suto v menu a pak se to provede bez zásashu a 2 manuálně přesně podle manuálu. Jinak cd s fw či jiný obdobný se ke stažení neexistuje.
Had001 (4)|17.3.2009 21:29
Co znamená že může být proveden jen přes DVB-T? To jako chceš říct, že někdo vysílá nový SW?

Jinak jak píšu, při manuálním update to napíše, že byl nalezen nový SW, ale dál se nic nestane a vyskočí to ze všech menu...
jarda50 (1424)|17.3.2009 21:34
U sony to tak je TV jsem updatoval po vysílání a TV si sama vyhledá co je potřeba. Sony posílá bu%d přes klasické vysílání nebo jako u BR po síti. Jo a přečti si návod tam je postup, kdy vypnout a zapnout. Vzhledem k tomu, že mám 3 TV DVD rejorděr a dva BR přehrávače tak s tím mám dost zkušenností. Jinak např na starší Bravii byl update někdy před 2 roky. BR po síti nedávno na DVD rekorder 910 nebyl doposud žádný nový soft.
Had001 (4)|18.3.2009 22:04
No manuál jsem četl, ty si prosím přečti, co píšu. Při spuštění manuálního update to skončí hláškou, že byl nalezen nový SW a vyskočí to z menu a nic se nestane. Po vypnutí a zapnutí to stále ukazuje stejnou verzi firmware.
No nic, každopádně díky za "rady".
shark1 (44)|14.5.2009 13:41
uz se to nejak vyresilo ? mam stejny problem. najde mi to novy sw. a pak to skonci , aniz by to cokoliv udelalo. kdyz dam vyheladavni znovu, zase to najde novy sw a tak furt dokola. nejak se ten soft nemuze aktualizovat v rekorderu.

jenom pro upresneni, mam tv jenom pres DVBT. analog nemam zapojenej.
Had001 (4)|17.5.2009 11:11
Nevyřešilo, bohužel. Zkusím servis, neb mne nic jiného nenapadá. Myslím, že se u nás firmware v žádněm MUXu nevysílá...
BlackOne (94)|3.6.2009 14:00
Jakou mate verzi firmwaru?
henno (14)|7.7.2009 00:10
[QUOTE=Had001;219793]Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jak je to s update frimware u SONY RDR-HXD990. Položku v menu jsem našel, spustil manuální update a vše skončilo hláškou, že byl nalezen nový SW a tím celý proces skončil.
Není mi jasné hned několik věcí:

1) Odkud je získána informace, že existuje nový SW?
2) Jakým způsobem si ho opatřím či stáhnu a firmware updatuju?
3) Existuje snad nějaké CD, které se do přístroje vloží a tím se update provede?

Díky za osvětlení procesu, protože nepředpokládám, že by si nový update stahoval přístroj sám od někud ze vzduchu...[/QUOTE]

Update firmware se dela pres CD...je na to v servisnim manualu presny postup
nováček103 (14)|11.3.2010 13:01
[quote=jarda50;219841]pokud je nový soft najdeš ho na stránkách http://www.sony.cz v sekci podpora kouknul jsem, tam a žádný soft fw nový tam není. Tak že nelze updatovat. Jinak i tam je popsán způsob jak updatit.

Tak jak jsem zjistil update sw může být proveden jen přes DVB-T a to tak, že jsou dvě možnosti 1 nastavení na suto v menu a pak se to provede bez zásashu a 2 manuálně přesně podle manuálu. Jinak cd s fw či jiný obdobný se ke stažení neexistuje.[/quote]


Dobrý den.
Pro všechny majitele rekordéru RDR-HXD990 přidávám poznatek, že na stránkách SONY je k dispozici verze firmware 1.24 včetně návodu na prodedení aktualizace.

Poznámka: V textu návodu to není uvedeno, ale v mém případě proběhla aktualizace pouze částí souvisejících s digitálním tunerem (tzn. vše zůstane jak je, jen se pak musí nově naladit digitální programy a případně nastavit nahrávání z těchto programů).

Hodně zdaru. nováček