Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s HDMI propojením mezi TV/DVD

langosh (0)|17.3.2009 17:59
Dobrý den, měl bych dotaz na nastavení HDMI připojení mezi TV/DVD. Ptal jsem se již na konkurenční AVmania, ale bez úspěchu. Dovolím si tedy položit shodnou otázku.

Mám TV Philips 32PFL9632D (manuál je zde - https://www.p4c.philips.com/files/3/32pfl9632d_10/32pfl9632d_10_dfu_ces.pdf ), který bych chtěl připojit přes HDMI k DVD přehrávači Hyundai DV5H835 (je totožný s GoGEN DXHS 722 http://www.gogen.cz/produkty/dvd-prehravace/dvd-prehravac-gogen-dxhs-722-usb-sd.html ). Při tomto připojení (v nastavení je propojení HDMI zapnuto) se však objeví černá obrazovka, na které pouze problikne informace o nastaveném rozlišení přehrávače (to jsem zkoušel měnit bez úspěchu). Přes scart jde vše OK.

Chtěl jsem se tedy zeptat, kde by mohla být případně chyba (pokud to lze takto od stolu odhadnout), popř. mne odkázat na nějaké stránky, kde bych to mohl dohledat. Ideální by bylo, kdyby měl někdo obdobnou zkušenost. Přehrávač jsem koupil kvůli USB/SD vstupu, jinak mám kino Philips. Vzhledem k tomu, že HDMI kabel byl v ceně, je mi však líto ho nevyužít...

Díky za jakoukoliv pomoc

Roman
Pytkin (7947)|17.3.2009 18:31
Hdcp ?
jarda50 (1424)|17.3.2009 19:52
zkusil bych jiný kabel měl jsem ten samý problem
langosh (0)|18.3.2009 14:49
Děkuji za reakce.

Pokud to dobře chápu a problém je v HDCP (tj. TV ho podporuje, DVD zřejmě nikoliv), nic mi nepomůže. Tedy ani jiný kabel. Nicméně přesto bych se mohl pro potvrzení této teorie pokusit si ho někde půjčit...

Roman
jarda50 (1424)|18.3.2009 17:15
langosh pokud by to byl problém s HDCP tak by se Ti ukázala na TV hláška ve smyslu "obsah nelze přehrát v neautorizovaném prostředí", ale signál by šel. Tak mi to dělalo na NB který měl HDMI a spojil jsem to s TV s HDMI ( VAIO a SONY TV) než jsem nastavil jen jeden monitor a ne dual. Ale když jsem zapojil poprvé TV s NB tak byla černá obrazovka a nic teprve po výměně kabelu se to rozeběhlo. Z toho usuzuji, že by mohlo jít o nevyhovující kabel, ale tímm nevylučuji i jiný problém. Ještěkoukni, zda to zapojuješ do správného HDMI někdy mají TV myslím, že např Sam vyhrazené HDMI vstup pro PC a někdy se musí přejmenovat vstu na PC.